Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz domi007 #27 üzenetére

    Sztem arra gondolt, hogy az autó ettől nem lesz zöldebb...járó motornál tölti az akksit, anélkül meg telefonnal baromi nehéz lenne lemeríteni (az autó akksit)... De ettől még ez az egyetlen cucc, ami tetszik és látok benne fantáziát :DDD

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • DarknessHope

    senior tag

    válasz domi007 #27 üzenetére

    nem hiszem hogy autós használat lenne a legjobb példa ezen kiegészítők használatára. az autós töltő ott nyilván kézenfekvőbb. de pl én tudok olyan helyet ahol nélkülözhetetlen. egy természetvédelmi őrszolgálatnál dolgoztam a Gerecsei TK-ben Kerecsensólyom őrzésen.

    ott van fenn egy kis kunyhó.. nyilván nincs luxus pottyantós wc régi kályha és persze nuku áram stb.(ennek azért megvan a varázsa) nos itt nem sok más választás van mint napelemmel tölteni a kütyüket.. de annyi biztos hogy ilyen kulcstartóra szerelt stb. mini kütyüket meg hátlapon napelem.. el lehet felejteni. első alkalommal ezekkel próbálkoztam én is.
    akinek még pda-ja van érdemes arra is figyelni hogy lehet hogy kap egy ilyen akár nagyobb cucchoz egy micro usb csatit.. de ezzel még nem biztos hogy megnyugodhat. ugyanis a régi motorolák is micro usb-vel mennek csakhogy 500mA töltőárammal és nem 1000mA vagyis 1A árammal. ugyanígy usb csatlakozások is vannak amik nem adják a valós 5V 1A csak a felel áramot. és ez a pda-n a következőt eredményezi. világít a töltés led és csigalassúsággal akár fél óra is kell 10% töltéshez. több töltés esetén meg megbolondul a töltés jelző. 70 ről pár gombnyomásra leesik 30% ra stb. meg gondolom az akksi se szívleli.. bár rendes töltés után visszaállt. én azt javaslom min 2W-os napelem plusz tárolóként Wh-ban legalább a teló aksijának a 4-5szöröse amivel érdemes. az alatt csak pénzkidobás a cucc.

    Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

Új hozzászólás Aktív témák