Hirdetés
Bevezető
Amikor az első okosórák megjelentek, akkor mindenki azt gondolta, hogy ez lesz a “next big thing”, boldog-boldogtalan okosórát akar majd, az eladások kilőnek és legalább akkora piaca lesz ezeknek, mint a telefonoknak. Aztán ez mégsem lett ennyire hirtelen sikertörténet, de mostanra már valóban egy jelentős méretű piac, ahol a Huawei épp piacvezető hajszállal az Apple és jelentősebben a Xiaomi előtt, a negyedik helyen pedig ott nyomul a Samsung. A nagyok közül ők ültek fel először a gyűrűs vonalra, de nyilván nem ők csináltak először ilyen kütyüt, rengeteg kisebb cég egész látható szerepkörbe került már (Oura, Ultrahuman, Velia, Ringcom, Lunaring), mindenki próbál valami extra dolgot költeni a termék köré, de hát nagy megfejtések nincsenek, itt jobb az üzemidő, ott több a szenzor, amott pedig az alváskövetést emelik ki.
Na, ide érkezett a Samsung. És igazából ők pont nem próbáltak meg semmi extrát, csak elkészítették a Ringet. Viszont az összes fentebb említett cég csak és kizárólag gyűrűt gyárt, a Samsungnak viszont kismillió másféle cucca is van, ami kapásból együttműködik a Ringgel. Például leginkább a cég órái, amelyek ugye szintén mérnek mindenféle dolgot nagyon hasonló technológiával, csak éppen a csuklóra helyezve, ezt kiegészíti és/vagy kiváltja a Ring azzal, hogy ez jóval kevésbé zavaró alvás közben, ritkábban kell tölteni és elvileg vannak olyan sportok is, ahol egy órát veszélyesnek ítélnek a sporttársak (még egy lötyögős foci is ide sorolható), a gyűrű viszont oké. Mármint oké lenne, ha a Samsungnál kicsit kevésbé korlátolt módon döntöttek volna erről-arról… Úgy amúgy az Amazfit is gyárt már gyűrűt, ott is vannak egyéb kütyük bőven.
Az elmúlt időszakban nagyon sok emberrel beszélgettem az okosgyűrű létjogosultságáról és meglepően sokféle aspektussal találkoztam. Van, aki azt mondja, hogy ha lenne egy ilyen gyűrűje az alapvető egészségügyi izékhez (pulzus, véroxigén, alvás, lépések), akkor dobná az okosórát és inkább viselne egy klasszikus retro Casiót, mások egyáltalán nem akarnak órát hordani, megint mások csak az alváskövetés miatt örülnek neki. Ezek mind érthető és valós igények és elvárások, ezért próbáltam a gyűrűt órával, óra nélkül, alváshoz, edzéshez, focihoz, sétához, hogy akár még a magam számára is meg tudjam indokolni, hogy esetleg akarok-e egy ilyet, mert közben egy csomó embernek feltűnt, hogy gyűrűt hordok (újra). Anyám konkrétan azt gondolta, hogy megtaláltam a rég elhagyott jegygyűrűmet, de amikor mondtam, hogy ez egy Samsung okosgyűrű, akkor látványosan elvesztette az érdeklődését, hogy ugyanilyen látványosan ez felébredjen a 11 éves unokaöcsémben. Generációs eltérések, ugye.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!