Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #70 üzenetére

    Én egyébként örülök, hogy az MX népszerű lett. Legalább van egy nagy, népszerű disztró, aki segíti a systemd-vel szemben a többi initrendszer ügyét is, meg hogy a Linux ne váljon Linuxd-Poetteringd-vé.

    Hagyd már ez az örömtáncot a nonsystemd-s superdisztró körül, egyszerűen az Antix az alapja és az még nem tért át systemd-re, ezért nem systemd-s az MX sem, ennyire prózai oka van ennek.

    De a kérdés még mindig az, hogy ki az MX célcsoportja?

    (#67) Jesus_Shaves

    49 nonsystemd-s Linux alapú disztró vagy egyéb OS van, a Void is az, érdekes lenne ha az asztali felülete, amit használ, az meg systemd-s lenne! :)

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #72 üzenetére

    Az MX célcsoportja eredetileg a gyengébb gépesek voltak, azok számára akartak valami modernebb, használhatóbb, grafikailag is cizelláltabb, kevésbé fapadosabb disztrót.

    Értem, eredetileg így volt, de most, hogy az XFCE már nem light közel sem....., no de a lényeget nem olvastad, ami az első ezzel foglalkozó kérdésemben volt, szóval sem kezdők, sem haladók. A telepítéskori kernel opciókra meg a millió amúgy hasznos GUI-s opcióra gondolok, ami más disztrókban nincs benne, a persistens meg a frugal dolgok.

    Szóval ki most a célcsoport?

    Szóval nagyon helyeslem, hogy van MX, szimpatikusnak is tűnik, hasznosak a linuxos világnak, nem csak egy n+1. disztró jelenleg.

    Ha a systemd vesszőparipádat elfelejted pár percre, akkor pontosan miért is hasznos az MX a Linuxos világnak, tekintve, hogy pont ugyanolyan bloat, mint a Mint Cinnamon?

    Azt kell érteni, hogy a systemd-ellenesek nem ilyen önkényesen nyáladzó tömeg. Igazuk van, a systemd már szinte mindennek dependenciája, rákos daganatként beette magát a Linux világába, kivakarhatatlan, önálló életet él, és elfojta más alternatívák létezését.

    Mikor elkezdtem a Linuxot próbálgatni, akkor éppen azt olvashattam a guruktól, hogy micsoda szörnyűség, hogy jönnek ezek a desktop asztali felületek, vége lesz a Linuxnak(és a világnak) meg hasonló jellemző marhaságok..... Tudjuk kiknek és miért bosszantó a systemd főleg meg azt is tudjuk kiknek tök mindegy. Aki például megkérdezi, hogy neki jó-e, ha nem systemd-t használ, annak aztán qrvára tök mindegy. :D

    Amúgy nem a hsz-t, hanem magamat teszem off-ba már jó ideje.

    A 49 systemd-mentes disztró megtévesztő.

    Nem baj, itt a lényeg az volt, hogy elmagyarázzam a kollégának, miért fura a kérdése a Gnome systemd viszonylatban egy systemd mentes disztrón. :P

    [ Szerkesztve ]

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz Frawly #74 üzenetére

    Azért az Apple is asszisztál a google-nak, hogy a iPhone-ra csak webkit böngőszőmotorral lehet megjelenni. Én FF-et használok asztalon és iOS-en eszközön is fent van, tor böngészőt is van ami Gecko-t használ.

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #74 üzenetére

    A frugal meg a perzisztens mód is a gyenge gépeseket szolgálja, ha nincs elég hely a rendes telepítésnek.

    Mi? 2020-ban?

    Inkább célozza a kezdőket, mint a haladókat.

    OK, a telepítő elején lévő pár kiragadott kernelopcióra gondolsz? Hány kezdőnek van arról fogalma, mi a fenét fognak azok csinálni? Legtöbbről még így sincs fogalmam, hogy +1 kolléga leírta a cikkében.

    Melyik kezdő fog frugal módban telepíteni szerinted? Neki kb olyan lenne ez, mint neked a két ünnep közötti Gentooo telepítés. ;)

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #77 üzenetére

    Látom, hogy valahogy nagyon ellene vagy az egésznek és érzelmi alapon közelíted meg.

    Érdekes megállapítás, mert egyrészt már bőven a nagy hype előtt is kipróbáltam párszor meg inkább racionális alapon kérdeztem rá a célcsoportra. Akkor én is úgy használtam, mint most a kezdők, hogy igazán nem tudtam hová tenni sok dolgot és nem értettem, hogy nem kezdőknek való dolgokat mi értelme van megcsinálni ilyen kezdőknek való GUI-s formában. :F

    Azt még most is vallom, hogy igazán kezdőknek nem Debian alapú disztró való(mármint Ubuntu vonalon kívülire gondolok), mégis sokan használják talán*, engem kicsit zavar, hogy senki nem tudja igazán, ki a célcsoport és miért kellenek ezek az opciók GUI-ban a disztróba. Ha csak nem amiatt vannak benne, mert Antix skinezve. Szóval ha az értetlenség érzelmi alapú, akkor úgy közelítem meg valóban. Jelenlegi ismereteim alapán, ha valóban nem tudnék a Mint-tel kutyulni valamit, akkor is inkább Debian meg terminalos megoldások. A régi MX-ben is kifejezetten érthetetlen volt a install helper sok opciója, mert akkor is kezdő fejjel gondolkodtam.

    *DW csak érdeklődést számol

    [ Szerkesztve ]

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz Frawly #78 üzenetére

    Igen a webkit-ben is előfordulnak biztonsági hibák.

    Üdítő színfolt, jön napok múlva a stabil Edge böngésző a Microsoft-tól is Linux-ra. :DDD Sajna ez is webkit alapú egyébként (Mondjuk Windows-ról váltóknak biztos előnyös, könnyebbség váltáskor az első időkben)

    Ki akarom próbálni majd az MX-Linux-ot, évek óta elég népszerű kis distro. Ahogy időm engedi. Én amúgy is még Debian 9 használok, (régebbi hardverekkel), úgyhogy hasonló vonalat visz.

    [ Szerkesztve ]

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • Silεncε

    őstag

    válasz Frawly #77 üzenetére

    Nekem a T450s-emben 120 gigás ssd van, nemrég még egy dualboot is simán ráfért :D De egy windows kényelmesen elvan, pedig van még rajta egy VS meg egy Unity is.

  • csendes

    őstag

    válasz Frawly #93 üzenetére

    Néhány hozzászólás kapcsolódott a böngészők memóriaigényéhez. A modern böngészők már kicsit fordítva működnek, igyekeznek minél több rendelkezésre álló memóriát lefoglalni használatra, azért, hogy minél gyorsabb legyen a működés. Ahogy itt szerepel [link], ne panaszkodj, hogy túl sok memóriát használ a böngésződ, ez egy jó dolog.
    A könnyűsúlyú ablakkezelőknél a legjobb dolog szerintem, hogy sokkal egyszerűbben és sokrétűbben lehet a beállításokat módosítani, testreszabni.
    Egy nehézsúlyú asztali környezeten is sokat lehet gyorsítani egyébként, csak ki kell lőni azt, ami nem kell.
    Az XFCE nagyon jó, csak valahogy a KDE/Plasma-val összeakad néha furcsa módon, ha mindkettő telepítve van, és ez-az nem működik. Ami érdekes egyébként, hogy (már) nincs jelentős különbség a két asztali környezet között a memóriaigényt tekintve: [link]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #93 üzenetére

    És itt most nem a Mintet akarom bántai, vagy pl. az MX-et fényezni, de ez sose ilyen egyszerű, hogy egy rendszer vagy egy megoldás mindenek felett.

    Én sem akarom bántani egyik disztrót sem, azzal, hogy kérdeztem, ki a valódi célcsoport, bántottam?

    Én 6 éve használom a Mint-et és rengeteg ember gépére azt raktam, így tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy minden kezdőnek teljesen tökéletes, aki csak leül, bekapcsolja, böngészik, napi érdeklődését kielégíti neten és multimédiázik. Ha publikus lenne a szerencsésen leállított blogfolyamom Mint Manjaro összevetéssel kezdődő része, mindenki értené, mi okból raknak fel sokan Manjarot és nem Mint-et. Egyszerű, felraktam a két default kezdőképernyőt, már a magyarázat is felesleges.

    Abban is biztos vagyok, hogy ha nem Mint-et tettem volna mindenki gépére, sokkal több megkeresésem lenne utóbbi 5 évben, de így a lehető legantitalentumabb embernél is pár perc alatt megoldom telón, hogy mit csináljon, ha valamit nem ért/talál.

    Anno a hype vitte fel a Mint-et, pár éve a Manjaro-t, most az MX van soron. Ez van. Az első kettő célcsoportja számomra világos, az MX célcsoportja is, de ettől függetlenül egyértelműen nem ők használják tömegével. Itt van Apollyon konnektor ft, tudom, miért használja, így meg sem kérdezem tőle, miért nem használja a Mint Debian alapú XFCE-t, mert tudom mi a heppje.

    Ezt a böngészős meg Trabantos példát nem értetted vagy nem értesz egyet vele, de anno ezen már túlestem valakivel, mikor képeken bemutattam, hogy ami alapból több memória használattal áll fel, ugyanannyi lapfülllel indítva a böngészést már kevesebb memóriát mutat a monitorozó program!

    Van egy 45 és egy 90 kilós ember, utóbbi a bloat DE, mindkettőnek fel kell vinnie egy-egy csomagot az 5. emeletre. Csakhogy nem 20 és 40 kilós csomagokról van szó. Ugye nem kell végig vinnem a történetet. :N Böngészésnél sincs feleakkora forrást felemésztő weboldal, csak egyféle. Meglep, hogy a mindennel felbloatolt rendszernek van könnyebb dolga és gyakorlatilag szinte kevesebb erőforrással abszolválja a feladatot?

    Tudom, hogy neked gond, ha 16GB-ból a rendszer képes megenni akár 4-5GB memót is. :P

    Ez nem elitizmus, hanem egy szinten túl csak felesleges plusz munka, és amit nyernél a gyors grafikus telepítővel történő 2-5 perces installon, azt elbukod a +30 vagy +60 perces állítgatáson, sallangmentesítésen, plusz csomagok feltételén.

    5 perc volt a Mint felrakása utáni frissítés és a pár állandóan használt csomag felrakása. Mára elért arra a szintre a Mint, hogy pár csomag felrakásán kívül tényleg semmihez nem kell nyúlnom, font és téma beállítása 15 sec. De ha mást használnék 6 éve, azzal lenne hasonló, ilyen ez. 30 sec, míg az auto indítóban kattintok párat. Nekem ez a bloat lassú Cinnamon teljesen jó, aki nem ismeri/használja, nem tudja mennyit gyorsult a 4.x verzióval. Lusta vagyok ahhoz, hogy egy ennyire jó sőt egyre jobb és 6 éve ismert/használt rendszert lecseréljek. No meg mire? Van jobb? Nincs.

    Ja és nem használok mindenből defaultot, de ezek menet közbeni felrakása nem kerül plusz időbe. Ahogy Te írod, egyfajta rugalmatlan windowsos mentalitással használom, ja. :K
    Érdekli a ragyát, csak ne kelljen hallanom sem a Windows szót, látni meg végképp nem akarom.
    Minap is azon akadtam ki a kezdőben, mikor aszondta a koma, hogy neki csak az számít a Linuxnál, hogy úgy nézzen ki, mint a Winx. :W Persze hogy nem szokott jó vége lenni, ha én ehhez hozzászólok...... :DDD

    (a manó csípjen meg, azt hittem az off-ban írkáltál ennyit)

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Frawly #97 üzenetére

    ++. De az a baj, hogy a böngésző részben azért bloat, mert van rá igény, hogy sok minden menjen rajta. Videót lejátssza, pdf-et nyisson, stb. És igazából azért van a gép, hogy csinálj vele valamit : ezek nélkül meg sokszor kényelmetlen.

    (Sovány böngésző : xxxterm, vagy már nem fejlesztik?)

    És ezért bloat sok esetben a disztró is, mert nem a ram használatot szoktam nézni, hanem fileokat megnyitni hálózatról, ahhoz meg kell a gvfs meg függőségei, sajnos. Az Openwrt elvan 32MB RAM-ban, meg mondjuk 16MB helyen, csak hát az egy célrendszer.

    @ubyegon2 : 4-5GB rendszer RAM fogyasztás nekem is gond! Nem az OS-nek tartod a RAM-ot, hanem azoknak a hasznot hajtó programoknak, amit a gépen futtatsz... Lesek, hogy a KDE+levélkliens+Gtalk kliens mit tud bezabálni 2-3GB is.

    "Minap is azon akadtam ki a kezdőben, mikor aszondta a koma, hogy neki csak az számít a Linuxnál, hogy úgy nézzen ki, mint a Winx. :W Persze hogy nem szokott jó vége lenni, ha én ehhez hozzászólok...... "
    Ott nem az a baj, hogy hozzászóltál, az mindenhogyan baromság, ha így áll neki valaki.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz Frawly #100 üzenetére

    "Nézd meg anno is mit hepajoztak az XP userek a támogatás megszűntekor, meg most is mennyi ember vergődik, hogy pont ma szűnt meg a Win7"

    Igen, annyiban más, mire XP elavult lett az MS előállt valami normálisabb OS-szel addigra, a Win7-tel. Ma ilyen nincs nem is lesz Win7 után. Én is problémamentesen használom első számú rendszerként a Linux-ot 4. éve. Mondjuk én mindig is tanultam, foglalkoztam Linux-okkal, Bsd-kel.

    Ha nem lenne iPhone csak retrozni, játszani indítanám a Wint. Sajnos ennek a legjobb a terméktámogatása. Valamint kompakt méretben nincs nagyon más.

    [ Szerkesztve ]

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #100 üzenetére

    Ha ennyi mindent nem értesz benne, akkor nyilván nem te vagy a célcsoport, és nem neked csinálják. Ha nem szimpatikus, nem használod. Azt senki nem állítja, hogy most dobd a Mintet és feltétlenül az MX-et használd.

    Már említettem, hogy semmi bajom nincs vele, egyszerűen amikor anno felraktam, mindig megfogalmazódott bennem ez a célcsoportos kérdés, de még soha nem tettem fel sehol. Most már van egy quasi MX topik, de itt se tehetem fel ezt a kérdést. Értem.

    Az a bajom az ilyen céltopikokkal, hogy megjelenik az írás és ha valaki nem azt írja, hogy húúúúdekafa, hanem megkérdez valamit, hogy ez miért van...... á hagyom inkább a fenébe. Jókor jössz ezzel a ro beírásoddal, mert épp ma akartam felrakni, hogy a tapasztaltak alapján itt majd tudok kérdezni. :U

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #103 üzenetére

    megkérdőjelezed a használhatóságát mások számára is.

    Ez nagy marhaság, de neked nem javasolhatom az értő olvasást, mint valakinek a Kezdőben, neked magát az olvasást javaslom, mert gyakorlatilag nem olvasod, legfeljebb nagyon kis szeletét annak, amire válaszolsz.

    Egy betűvel nem kérdőjeleztem meg a használhatóságát, legfeljebb a célcsoportját firtattam, mert a sok örökölt plusz opció sem a kezdőknek sem a haladóknak nem kell bele. Ettől még teljesen jó és használható, nem is írtam, hogy nem az. Más kérdés, hogy mivel Debian alapú, totál kezdőknek nem ezt javasolnám.

    De aki mondjuk Windowsról jön, vagy másik kezdőknek szóló disztróról, ahol elege van a systemd-ből, akkor simán ajánlott bepróbálni az MX-et szerintem.

    Erről a baromságról is leszokhatnál már, hogy kezdő disztrótól valaki azért jön át MX-re, mert elege van a systemd-ből, ezerszer leírták már sokan, hogy a kezdőnek nincs fogalma sem arról, milyen init rendszer fut a disztrója motorháza alatt. Mint ahogy Te is pár hete fedezted fel, hogy ez nem systemd-s, úgy kezdőknek sem ez volt a döntő, ha tudták mi az egyáltalán, ha nem. Én is csak a múltkor olvastam, pedig már évek során felraktam párszor.

    De már ezt a célcsoport dolgot is kiveséztük, egyszerűen benne maradt az Antix alapból. Szerintem feleslegesek bele, főleg a boot során a millió kernelopcióból egy random merítésnyi, de ettől senki nem fogja használhatatlannak találni. Azt írtam viszont a régebbi MX-ről, hogy az install helper enyhén értelmetlen opciókat tartalmaz kezdők számára, de ezt is csak azért írtam, mert erőltetted, hogy ez kezdőknek való. De újra kérdezem, ha ez a topik MX-ról szól, akkor itt nem lehet ilyesmiről írni, amit én írok? Akkor hol a nyamvadt ragyában lehet? :F Tényleg csak annyit lehet írni egy céltopikban, hogy húdesuper?

  • csendes

    őstag

    válasz Frawly #103 üzenetére

    Ez egy olyan dolog szerintem, hogy miután az ember kipróbálta az első húsz-ötven-száz disztrót, utána kicsit ellustul. Örülök, hogy sikerült elindítani az eszmecserét. Arch/Fedora/Mint/Ubuntu négyes mellé még nem kaptam kedvet feltenni. Ha valaki az Arch Linux-ba az rc.conf-ot visszahozná, azt azért kipróbálnám.

    [ Szerkesztve ]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz Frawly #107 üzenetére

    Ezt értem rajta [link] [link] :
    The main difference is that Arch and BSD use a single file (/etc/rc.conf) to point to a single directory (etc/rc.d/) for all system services regardless of runlevels. There exist only 2 runlevels in a BSD style init; single and multi-user. (3 if you count X )

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #105 üzenetére

    De, kezdőnek is lehet baja systemd-vel.

    Ezt ugyan leírod önigazolásképpen, de annyira semmilyen alapja nincs, de ha tudsz példát meghallgatom. ;)

    A sok bootopció szerintem is felesleges bele, de nem tragédia, hogy benne hagyták. Megint olyanon csámcsogsz, amin nincs értelme. Csupa olyan dologgal jössz, ami valójában nem hiba, meg a használhatóságból nem vesz le semmit.

    Bocs, hogy nem csámcsogok én is már évek óta a bloat meg a systemd fogalmak körül. Amúgy kezdők esetén kifejezetten rossz az a sok opció, ha nem is a boot előtt, de a telepítő segéd beállításai kifejezetten nem kezdőbarátok, könnyen bejelöl a user olyat, amiről azt sem tudja, mire való.A rendszer meg kampeca.

    Egyszóval meg kell értened neked is, hogy bárki is a célcsoport, az nem a kezdő csoport, az tuti.
    Emiatt olvastam pár helyen értetlenkedést, mert nem értik miért használják ezt a kezdők, de engem nem zavar, csak gondoltam ha valami felmerül bennem nagyon Manjaro specifikus, azt a Manjaro topikban kérdezem meg, így is tettem párszor, ha Mint specifikus kérdésem van, azt a Mint topikjában teszem fel. A hiba ott van a fejemben, most már látom, hogy a kifejezetten MX specifikus kérdésem itt tettem fel. Elnézést, ha ezzel itt zavart okoztam volna. :R

    Most jut eszembe, kifejezetten kerülni is akartam itt a hozzászólást, érthető okokból, de nem sikerült, mivel nulla konstruktivítást tapasztalok itt, nem is örvendeztetlek többet téged sem.
    Valahogy olyan savanyú uborka feelingje van így a topiknak, ha csak körbeugrándozni lehet, azt meg nem sokan teszik. Te meg vagy rakd fel vagy Gentooozz tovább.

    [ Szerkesztve ]

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Frawly #94 üzenetére

    Nem igazán érzem, hogy visszalépés lett volna.
    Arch + i3wm után Debian + i3wm volt 3 évig. Aztán utóbbiról váltottam "MXfce"-re.
    A negatívum, hogy egerésznem kell, meg jobb kedvelem a terminálos kinézetet, amúgy meg minden másban jobb az xfce.
    Persze nem marad ez, mert agyfrászt kapok néha tőle, ha az ember egyszer ráérez a tiling wm-re, már egy DE se lesz elég jó.

    Jah, terminátoros wifikből a wicd-curses-t használtam, mert az állt legjobban kézre, meg nézett ki a legjobban. Azonban elég bugos volt, pl. eldobta néha a kapcsolatot, amire egyébként is elég nehezen csatlakozott fel. Ja meg a max sebesség se nagyon volt meg, csak ilyen 2-3 MB/s, hiába volt 100-as a net. Meg az sem számított hogy mind előre konfigolt cucc volt, sebaj.

    Valszeg az lesz, hogy visszarakom az i3wm-et és felrakom mellé ezt a gnome-os networkmanager appletet, ami most itt xfce-n is van, ez kiválóan működik.

    (#95) zoltanz
    "Használsz backports-ot is vagy csak a stock Debian? (esetleg más tárolókat?"

    Egyedül a signal messenger tárolóját adtam hozzá, a többi maradt a default.
    így néz ki e:

    Itt kicsit másképp van, mint debianon, többféle repo van egyszerre, így gyakorlatilag több csomag áll rendelkezésre alapból. Bár itt is nagyrészt mindenből terminálos megoldásokat használok, szóval tök mindegy. :DDD

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #126 üzenetére

    Nem tudom mikor raktál fel MX-et utoljára, nekem most volt fenn pár napig. Előtte az összes eddigi disztró FSATB-ja pontosan ugyanúgy nézett ki, ez most nekem kicsit meglepő volt és rákérdeztem, mivel szinte minden teljesen más, így nekem nem tűnt akkora baromságnak megkérdezni, mint említettem, anno veszett oda párszáz giga adatom idióta automount megoldás miatt. Ennek qrva kevés köze van ahhoz, hogy nekem tetszik-e az adott disztró vagy nem, ami így megszívatott, az épp tetszett. Azt meg, hogy ki mit vesz támadásnak és egyáltalán hogyan állnak emberek xy kérdezőhöz, hadd ítéljem meg én, szokott sikerülni. Meg tudom majd magamnak is válaszolni a kérdéseimet, de mint említettem, inkább egy üres meghajtón próbálgatom, mivel Te ugyan próbálsz érdemi választ adni, de életedben nem láttál MX-et, Debian alapú disztrót is max kisdedóvós korodban. Azért köszönöm. Feleslegesen nem nagyon irkálnék ide többet.

    Mellesleg volt egy szintén nagyokos disztró, aminél nem figyeltem és minden más particiót kinyírt, ami út nem érdekelte. Ez meg az előbb említett dolog késztetett arra, hogy kérdezzek, gondolván vannak itt olyanok, akik használták már és tudnak is konkrét választ adni. Gondolom én sem segítek senkinek, ezért én sem kapok segítséget. Csak hát így meg idiótaság ide bárkinek is írnia, hogy ő használja, mert ugye a fórum/topik profilja nem a magamutogatás, hanem a segítségnyújtás. szerintem

    [ Szerkesztve ]

  • csendes

    őstag

    válasz Frawly #129 üzenetére

    Minden amit tudni akartál a Debian fstab-ról: [link]
    A lényeg, hogy az fstab-ban is van egy auto opció:
    auto - file system will mount automatically at boot, or when the command 'mount -a' is issued.
    noauto - the filesystem is mounted only when you tell it to.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #129 üzenetére

    Az FSTAB szerkesztgetéssel elvagyok, ha nagyon muszáj, akár saját magamnak is linkelhetek, de mivel itt annyi szokatlan dolog volt, gondoltam rákérdezek, így is tettem.

    Az fstab mindenesetre nem automount. Pont az a lényege, hogy fix mountolást tesz lehetővé, már a boottól kezdve. Míg az automount meg ideiglenes, amíg csatlakoztatva van az eltávolítható meghajtó a géphez.

    Kár, hogy csak most szólsz, mert én 6 éve automount-ra használom. Mivel, ha nem rakom be ide a meghajtót, akkor manual csatolás van, gondoltam, ha boot után nekem az FSTAB elvégzi ezt a feladatot, akkor auto mount-nak nevezem, egyébként, hogy a ragyába kéne neveznem?

    Pont ilyen volumenű dolgokba szoktak a Windows userek is belekötni.

    Szerintem nem lehet itt párhuzamot vonni, akárhogy is győzködsz, hogy ugyanolyan idióta vagyok, mint a WIndózerek.

    Egyébként nem értem ezt az egyszerűsített felfogást, mivel anno is teljesen megváltoztak alapdolgok, mikor systemd-re tértek át disztrók, akár gondolhatunk itt az SSD fstrim ütemezés kezelésére is, mivel ezt ismered. Akkor miért annyira qrva meglepő, ha én azt hiszem, hogy mivel rég láttam systemd nélküli disztrót, azt hittem, valami szintén alapvető dolog megváltozott?

    Nyugtass meg, hogy végre megérted, miért is kérdeztem, amit kérdeztem! Ha most sem, akkor tényleg feladom. Bár az is igaz, hogy én vagyok a marha, hogy nem a Látóasszonyok topikjába írtam inkább.

    Vagy akár a Kezdő topikba beírt 149 db FSTAB-ra szűrt hozzászólásomban is találnék választ, ha annyira akarnék, de azt hittem valami alapvető változás volt MX-ben.

    automount tényleg más, csak hogy neked is igazad legyen. Ettől még így fogom hívni az FSTAB csatolást, mivel funkciója szerint az.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #132 üzenetére

    a TRIM-nek megint nincs összefüggése az initrendszerrel.

    Annak sincs, jól van. No de mivel én nem vagyok annyira nagytudású, mint ti systemd haterek, bizony engem az is eléggé összezavart meg ez a mostani dolog is. Ez van/volt, 1bites Windowsos gondolkodással mire megy az ember? Persze így még tovább tudatlan maradok, mert ugye attól nem biztos, hogy tisztábban fogok látni, ha a kérdésemre az a válasz, hogy hülyewindowsos gondolkodású meg, hogy ugyanúgy, mint eddig......ha tényleg ugyanúgy kéne valamit megoldani, mint eddig, akkor tényleg megkérdezném!? (ez is egy quasi hülyének nézés)

    zoltanz kolléga legalább próbált konstruktívan segíteni, de ti +1 kollégáddal csak értetlenkedtek. No mindegy, én megpróbáltam megismerni egy systemdtlen disztrót. Nem sikerült. Persze a pszichológiai metodikát ismerem, hogyan kell megágyazni egy témakörben való érdeklődésnek, no majd legközelebb. Se.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #134 üzenetére

    Egyébként meg ne hogy azt hidd, hogy az MX számodra furcsának tűnő dolgai amiatt vannak mert nem systemd-s.

    Dehogy, nem emiatt gondoltam én furcsának az MX-et, rosszul fogalmaztam biztosan akkor. Ne feledjük, hogy a 6 év első x évében jó pár tucat disztrtó használtam én is a systemd előtt, akkor se tűnt fel, hogy az nem systemd-s, utána se tűnt fel, hogy most már azok, kivéve az említett dolgokat, mint a services meg egyéb apró változások.

    Egyébként meg ezzel a windowsos gondolkodással nem hülyének akarlak nézni vagy bántani, de amiket most a legutóbbi időben felhoztál, az mégis a wines gondolkodásra emlékeztet. Felhívtam

    Hülyének titulálhatsz bármikor, az nem zavar túlzottan, én is nézek időnként hülyének másokat és említést is teszek eme tényről szofisztikáltan. De ez a wines gondolkodás kicsit erős volt. ;) Nem is emlékszem már a 6 évvel ezelőtti Win7-re.....

    Neked azért tűnik ennyi minden furcsának, mert túlzottan hozzászoktál az egyféle Mint, egyféle Cinnamon koncepcióhoz.

    Ebben lehet valami, szoktam is emlegetni, hogy jó ideje csak felrakom a Mint Cinnamont és használom, bár belegondolva ez nem is tűnik annyira rossz dolognak. Mrt ugye mi van, ha pont ez a célja a galád Minteseknek? Én meg ugye várom évek óta, hogy a sok áldozat, akinek a gépére felraktam, hívjon, hogy jajjjmicsináljon most, de nem hívnak. Szóval jó ez így.

    Most mivel valami teljesen eltérőt szeretnék és nincs már MX-em, másik topikról beugrott, hogy Winx-et rakok fel. Ez nektek is jó, mert benneteket tuti nem foglak kérdezgetni, Winx topikosokat meg főleg nem.

    Ugye systemd-mentes oprendszer kell most, márpedig a Winx is az! Szedhetem is szét a 850 EVO-s pendriveomat.....

    [ Szerkesztve ]

  • kovgab

    aktív tag

    válasz Frawly #32 üzenetére

    Részemről a systemd mellett vagyok, kábé 10 perca alatt tudtam a nulláról beüzemelni egy REST szervert ami mint service fut.

    Mind leírásban mind funkcióiban egyszerűbb mint az előd.

    Ká Úr

  • kovgab

    aktív tag

    válasz Frawly #140 üzenetére

    Engem az a részegyőzött meg, hogy pár perc alatt bekonfigurálható benne egy saját program kvázi szervizként futása. Konfiggal, változókkal , mindennel.
    Amúgy ha túl komplex az azért lehet baj :)

    Ká Úr

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz Frawly #143 üzenetére

    Erre mondják, hogy sose nyomd fullba...

    Elsőként mindjárt a systemd topic: idézd, ahol azt mondtam, mekkora király... Előre szólok, sok tartós tejre lesz szükséged.
    Másodszor: azt sem állítottam, hogy a "hipszterdisztróknak" nincs létjogosultságuk, ellenben te említetted, hogy a corporate szektor mekkora begyöpösödött, hogy ott csak enterprise Linuxot használnak. Otthonra nem is kell SAP és egyéb üzleti szoftver, nem is állítottam ilyet.

    A hsz-ed ismét bebizonyította, hogy képtelen vagy értelmezni, amit olvasol. Nem egyszer történt már meg veled ezen a fórumon.

    Még annyit szerényen hozzáfűznék: az MX egy Debian, annyira hipszter...

    https://www.coreinfinity.tech

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz Frawly #146 üzenetére

    "MX-nek nem sok köze van a debianhoz az apt csomagkezelőn és a deb csomagformátumon kívül."

    Miért ez nem elég neked?
    Stabil Debian-ra épülő disztró, az azért elég konzervatív. Nem mintha egy testing -es (Ubi LTS/Mint) hétköznapi felhasználásra nem lenne megfelelő.

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #146 üzenetére

    A végén már csak ő meg ubyegon fogják használni

    Valami gond tutira lehet az arányérzékeddel. ;]

  • cigam

    félisten

    válasz Frawly #146 üzenetére

    Továbbá az MX-nek nem sok köze van a debianhoz az apt csomagkezelőn és a deb csomagformátumon kívül. :F

    ad1.
    X Linux relies on the excellent upstream work by Linux® and the open-source community, deploying Xfce4 as Desktop Environment on top of a Debian Stable base.

    ad2.
    debian-stable-updates.list
    # Debian buster Updates
    deb http://ftp.us.debian.org/debian/ buster-updates main contrib non-free
    debian.list
    # Debian Stable.
    deb http://ftp.us.debian.org/debian/ buster main contrib non-free
    deb http://security.debian.org/ buster/updates main contrib non-free
    #deb-src http://ftp.us.debian.org/debian/ buster main contrib non-free
    # Multimedia Stable.
    # Use to install libdvdcss2 and codecs.
    #deb http://www.deb-multimedia.org buster main non-free
    #buster backports
    #deb http://deb.debian.org/debian buster-backports main

    Ez alapján én a nagyon sok köze van kifejezést használnám...

    sh4d0w
    Passz, nincs nVidia kártyám. Az nVidia illesztőprogram-telepítő nem működött?

    [ Szerkesztve ]

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz Frawly #152 üzenetére

    Mobil GTX 1060 6GB

    Mellette van intel hd630

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz Frawly #154 üzenetére

    Nekem igazából azért kéne, mert a HDMI az nv-re van bekötve. Mivel nem megy, nem műxik a másodlagos kijelző sem.

    https://www.coreinfinity.tech

  • F34R

    nagyúr

    válasz Frawly #163 üzenetére

    Megvolt a cheksum, mar parszor probalkoztam vele... kb itt megall mint a szog.

  • F34R

    nagyúr

    válasz Frawly #165 üzenetére

    Meglett idokozben a valasz, IDE modot kellett valtani AHCI-ra. Valamiert nem szerette a telepito.

  • F34R

    nagyúr

    válasz Frawly #167 üzenetére

    Arra emlekszem, hogy az alap bios-al nem ment rendesen az AHCI, mindig kinja volt.. Persze azota mar linuxot hasznalok, es eddig nem volt belole bajom.. nah de most mar eppen ideje volt xD

  • F34R

    nagyúr

    válasz Frawly #171 üzenetére

    Nalam egy PC van szoval nem kellett csak ezen atallitani.. Ebbe ugye nem mehet Nvme csak sima sata SSD, most hogy igy mondod meg a Windows Xp-n neztem az AHCI-t es azota nem valtottam, mert jo mukodott. Mondjuk most mar sok ertelme nem is volna neki hogy IDE-ben menjenek.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz Frawly #175 üzenetére

    Én sem hiszem, hogy MX sajátosság, csak hirtelen vöröset láttam és ez volt az első topic, ami szembe jött...

    https://www.coreinfinity.tech

Új hozzászólás Aktív témák