- Huawei Watch GT 6 és GT 6 Pro duplateszt
- Telekom mobilszolgáltatások
- Fotók, videók mobillal
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- Íme az új Android Auto!
- Megérkeztek a Xiaomi 15T sorozatának telefonjai Magyarországra
- Android szakmai topik
- iPhone topik
- Poco X3 Pro - hardverfrissítés
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
Új hozzászólás Aktív témák
-
vicze
félisten
Előre szólok, hogy hosszú lesz.
Tisztában vagyok vele hogy mit mondasz, de te ezek szerint nem.Aktív átalakíó: USB Audio Device Class 2.0-n keresztül digitális jelet ad ki a csatlakozó, ezt a jelet át kell alakítani a csatlakozó után valahol analóg jellé, amihez kell egy DAC.
Passzív "átalakító": USB Audio Device Class 3.0-n keresztül analóg jelet ad ki, amit 2016 szeptember 27.-én véglegesítettek. Ezen szabvány esetében kizárólag USB-C csatlakozóval rendelkező eszközök képesek analóg jelet kiadni. Ehhez HW támogatás és SW támogatás is szükséges egyaránt. Nyilván itt már nincs szükség további átalakításra, max. más fajta csatlakozóra.Jelenleg nincs a picon olyan HW ami a 3.0-as szabányt támogatná, és így nyilván ilyen SW(OS támogatás) sincs. Valószínűleg majd valmikor 2017-ben az új Intel chipset fogja támogatni.
Így helyesen írtam, nem létezik jelnleg passzív átalakítóval használható eszköz.Miért nem lesz egyhamar? Mire a szabvány elterjed addigra elég sok idő fog eltelni. Androidba talán ha 2018-ra bekerül akkor szerencsések vagyunk.(A 2006-os 2.0 támogatás a Lollipopba került bele 2014-ben.) Szóval a piacon annyi aktív átalakítót igénylő eszköz lesz, hogy a analóg kimentes USB-C kb. értelmeteln lesz a gyártók részéről. Értsd aki ilyen fülest vagy átalakítót gyárt az a piac nagyon kis részét fedi le, míg aktívat gyártva a piac egészét.
Ha van bármi jövője az USB-C-nek analóg audió szempontjából, akkor az nagyon sokára kb. 5-6év múlva várható, ha a HW és SW oldali támogatása eléggé elterjedt.
Így érthető már remélem, hogy miért az a helyes válasz, hogy nics.
Új hozzászólás Aktív témák
- iPhone 15 Pro 256 GB Blue Titanium Kártyafüggetlen
- Apple iPhone 15 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- IPhone SE 2020 gyári független gyári 99% akku ios 15!!!
- IPhone 16 Pro natur titán gyári független 2026.08.11. Apple jótállás 49 ciklus
- BONTATLAN Új iPhone 17 PRO MAX 256-512GGB Független 1év Apple GARANCIA Deák Térnél Azonnal Átvehető.
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest