Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz vicze #28 üzenetére

    Na akkor mondom én:

    Biztonság: ez féligazság, valóban sokat fejlődött, de a legtöbb kártevő is erre van, ergo ez a legkockázatosabb rendszer. Kicsit megfordítva meg a legnagyobb adathalász házon belül van.

    Kényelem: ez nagyon relatív. Kényelmes lehet, hogy sok minden kulcsrakész és hülye biztos, de az önálló életet élő frissítések, az erőszakos driver update vagy a finoman fogalmazva is nagyon béna UI/UX nem igazán kényelmesek, ahogyan a közel nulla testreszabhatóságú UI sem az.

    Egyszerű újratelepítés: én és sokan mások egy átlag Linuxot sokkal gyorsabban és egyszerűbben telepítek újra, mint egy Windowst, aminél pl. gond lehet az NVMe driverekkel is (nem is fogja látni a meghajtót ezek nélkül), de az igazi kérdés inkább az, hogy mi szükség van egyáltalán újratelepítésre.

    Garancia: ez az egyik legnagyobb ferdítés - a szoftverre nincs garancia, a hardverre meg mindkét esetben van. A szoftveres támogatás amire a költő gondolhatott, de az OEM esetén azt a gyártó adná, kíváncsi vagyok mennyire működik jól mondjuk a HP Windows supportja.

    Frissítések: na, azok tényleg vannak, ezt szerintem mindenki elég jól megtanulta W10 esetében, talán többet is látja azt a képernyőt, mint a hasznos tartalmat :D

    Ezzel szemben a másik oldalra vonatkozó hazugságok:

    Parancssoros kezelés: ez egy opció, a legtöbb dolog már ugyanúgy megvan gui-n is. Windowson nincs cmd meg powershell? És nincs olyan, ami csak azon keresztül végezhető el? Ismét egy hazugság.

    Korlátozott tudás: a legtöbben Windowshoz is hülyék, ez mondjuk így igaz. Az ismeretlentől való félelem pedig mindig rossz megoldásokat szül, mint tudjuk.

    Haladóknak: nem igaz, egy csomó kezdő is használja, idősebb emberek is. Ez inkább a közhiedelemre akar építeni.

    Nincs védelem: :D A hülyeség ellen nincs, az igaz.

    Időigényes: a tanulás mindig az. A Windowsnál ez már megvolt, azt természetesnek vesszük. Ez is lehet féligazság.

    Kb. ennyi. Tényleg nincs hazugság meg ferdítés :D

  • Dave™

    nagyúr

    válasz nyisziati #37 üzenetére

    Legyünk objektívek szerintem, a linkelt képek abszolút a (régi) féligazságokra, berögződésekre, közhelyekre építenek, ezért lehet azt mondani, hogy hazugságok. Az is ugyanúgy hazugság, ha azt mondom, hogy a Linux mindenkinek jó lesz, vagy hogy problémamentes a használata, meg hogy nem kell tanulni hozzá, de ilyet senki sem mondott.

  • Dave™

    nagyúr

    válasz nyisziati #49 üzenetére

    "Az emberek" pont arról híresek, hogy objektív és megalapozott döntéseket hoznak, főleg ha segítenek nekik kicsit a döntésben. Tele a világ kiváló példákkal. Itt mindössze a hazugsággal meg a ferdítéssel van a baj, de akkor ezt másként látjuk.

  • Dave™

    nagyúr

    válasz nyisziati #54 üzenetére

    Én meg pont azóta nem szívok, amióta kizárólagosan Linuxot használok otthon és munkában (3 éve), ellenben nem értem mi a probléma (dehogynem), amikor rendszeresen hallom a MÁR MEGINT FRISSÍT felkiáltást :) De mint tudjuk a frissítések csak Windowsnál vannak és csak az kényelmes, a Linux az bonyolult és időigényes :D

    Ja és túl sokat gondolsz az emberekről, meg hogy tudják mit akarnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák