- Hamarosan robottelefon figyelheti minden mozdulatod
- Apple iPhone 17 - alap
- A Vivo bemutatta az OriginOS 6-ot, ezekre a telefonokra lesz telepíthető
- AI-ra cserélte a concierge szolgáltatást a Vertu
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Határtalan erő - szabadjára engedve
- Yettel topik
- iPhone topik
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
Új hozzászólás Aktív témák
-
floatr
veterán
Nekem úgy tűnik, hogy kicsit félreértetted az egészet, nem csak a következtetést. Desktop-nak való rendszert keresek, amit egy hobbista tud telepíteni, és egy nagymama használni. Ez most még elég messze van ettől a ponttól. Nem kell hogy egyet érts, ez a Te véleményed, de szerintem a maverick az összes hibája ellenére is közelebb áll ehhez.
A legnagyobb gondom jelenleg az, hogy az egész disztribúció gyakorlatilag nem sokban különbözik egy debian unstable-től, ugyanazokat a repókat használja, max van pár Mint specifikus alkalmazás, ami nekem csak fejtörést okozott (ez utóbbi mondjuk legyen az én bajom)
Szervereknél eszembe sem jutna unstable-alapú disztribúciót használni. Csak stabil debian van üzemben nálunk, ahol linuxot használunk. Arra még az ubuntuval sem kísérleteznénk.
De a figyelmet megérdemli valóban.
-
floatr
veterán
válasz
Sweet Lou 6 #8 üzenetére
Ha lesz egy kis időm majd lövök pár képet LMDE kontra Bubi alapon arról, hogy hogyan pakolja ki a betűket, de borzalom. Ugyanígy nem tudtam zöld ágra vergődni Kubuntu alatt, mert bármit próbáltam egyre rosszabb lett. Ráadásul utóbbi sehogy sem találta a DejaVu Sans condesed változatát, de hogy miért...
(#11) Dluinet ökölszabály, ha egy alkalmazáscsokor köt az oprencerhez, akkor azt kell használni. Az ubuntu meg amúgy a unity-vel épp egy saját irányba indult el, és megy is most az "erőfitogtatás" mások részéről, hogy "majd mindenki meglátja, hogy az ubuntunak semmi hatása nem lesz a többiekre"
(#17) bambano de nem Debiant akartam. Mondjuk kíváncsi lennék arra a szűrőelvre, ami mentén a Mint alkalmazások update-elnének. Az egy dolog, hogy a "bizonyítottan instabil" dolgokat ezek ismernék, de én pl sokszor egyszerűbbnek érzem, ha apt-t használok. Akkor ezek szerint beszippantottam...?
Azt meg definiáld már plz h "linuxos", meg ennek az ál és igazi formáját is. Aki van olyan beteg, hogy azért csinál valamit, hogy mindenkinek elmondhassa, és ezzel növeszti a kirakatot, az egy bohóc. A normálisabbja meg úgyis csak használni szeretné a dolgokat. Más kérdés, hogy -- szerintem -- az hozzátartozik a képhez, hogy van egy kis marketinges technológiai pezsgés, értelmes újdonságok, értelmetlen próbálkozások. Kell egy kis egyediség, vonzerő, mert az évekkel lemaradó stabilitás nem mindig nyerő megoldás.
(#24) gantus én örültem volna neki, ha valaki ennek a feléről ír. Nem valószínű, hogy ismersz, egyik topicban sem rémlik, hogy beszéltünk volna, mert amúgy tudnád, hogy hogyan állok a dolgokhoz. Az is hozzátartozik, hogy egy ideje itt pátyolgatom, de mivel menetközben nem csináltam képeket, kénytelen voltam a nulláról indulni. Tisztában voltam vele, hogy mi a Mint, és mi az LMDE, és emiatt is gondoltam, hogy hátha olyan dolgot adtak ki, ami valóban jobb, mint a bubi. De a problémám ott kezdődik, hogy semmivel sem jobb, sőt... Tartok tőle, hogy ha élesben használnám a maverick helyett előbb-utóbb nagy retek lenne a szisztémából, nemhogy letisztulna.
(#39) bambano ez is rendben van, de ezt max egy olyan ember fogja megcsinálni, aki ezt is kirázza a kisujjából. Egy lényegében laikus érdeklődő elhajtana a vérbe, és ezzel van a leginkább baj, amikor desktop linuxról beszélnek. Ott kezdődik a dolog, hogy sokszor nincsen előtelepítve, a telepítés maga egy rémálom, és amikor már egy friss rendszer elé ül a gizi, első körben belefut olyan problémákba, ami neked, vagy nekem nem gond, őt viszont a sírba kergeti. Emiatt is írtam ezt a két utóbbit, mert bosszant a dolog.
(#40) Sanyix ezen a téren mint laikus, csak egy-két kollégám véleményét tudom továbbítani. A webes munkához RGB színteret használnak, a kiadványoknál meg CMYK-et, ami sajnálatos módon csak áttételesen használható a GIMP-ben. Másrészt a szűrők kivitelezésében vannak minőségbeli eltérések. Az Adobe ezekre elég sok időt fordít, és van látszatja is.
Ettől függetlenül viszont szerintem is röhejes, hogy ha valaki vesz egy fotoapparátot, akkor annak az otthoni gépre is egyből egy fullos fotosopp "kell". Saját tapasztalatom egy canon géppel, hogy a hozzá adott szoftver sokkal produktívabb volt (nekem), mint vacakolni bármi mással, és ráadásul jogtiszta is volt. -
floatr
veterán
Most nemrég volt egy cikk, hogy egy ürgét többek közt másolt szoftverek miatt is elmeszeltek milliókra. Egy ideje jóformán csak linuxozok, de ilyenkor realizálja az ember, hogy mit is jelent, ha másolt retkeket használ. Milliókat sosem fog tudni magánban ezekért kicsengetni, ezért érdemes az időt rászánni arra, hogy pl egy gimpet megtanuljon az ember.
Amit meg a mint-tel kapcsolatban felhoztál... részben jogos, részben nem sokból tart ugyanezeket megcsinálni máshol sem.
-
floatr
veterán
Felkapott dolog lett az utóbbi pár hétben, és sokan tudni vélték, hogy sokkaljobbabb, mint a bubuntu. Hát kipróbáltam, de csak óvatos duhaj módjára, és úgy látszik jobban jártam h óvatoskodtam.
Ntomka aszongya, hogy még év végén fognak rajta egyet lökni, talán akkor lesz javulás.
Új hozzászólás Aktív témák
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Polgári repülőgép-szimulátorok
- Béta iOS-t használók topikja
- Kaspersky Antivirus és Internet Security Fórum
- Bluetooth hangszórók
- HDD probléma (nem adatmentés)
- Videó stream letöltése
- CASIO órák kedvelők topicja!
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- További aktív témák...
- AKCIÓ!!! DDR5 GAMER PC: Intel Core Ultra 7 265KF +RX 9070/9070 XT +16-64GB DDR5! GAR/SZÁMLA!
- AKCIÓ! GAMER PC: i5-14400F (10mag/16szál) +RTX 5050/5060/5060Ti/5070/5080 +16-64GB DDR4! GAR/SZÁMLA!
- iPhone 13 Pro 126GB Gold Független 89% Gyári Akku iOS 17.3.
- Dell OptiPlex 7050 Micro i5-7500 / 8GB RAM / 256GB M.2 SSD
- Kompakt Gamer PC - i5-4750 + R9 380 4GB + 8 GB RAM
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3320
- Samsung Galaxy s25 256GB,Uj, Dobozával 12 hónap garanciával
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3299,100% Akkumulátor
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Honor 90 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest