Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MASSlag

    tag

    válasz joysefke #114 üzenetére

    Erre gondoltam LINK (igaz, itt 7770 van)
    A kettő gép között pont egy Windowsnyi különbség van, és ahogyan a teszt mutatja, relatíve új játékok is játszhatók a konfigokon. Sokan kérnek tőlem úgy konfigot, hogy "van rá 150E forintom". A win-t beleszámolom.

    11E Ft-ot ma már nagyon ritkán adok ki játékért. Régebben türelmetlenebb voltam, most már megvárom, hogy min 6E Ft-ra lemenjen az ára. Akkor pedig, még több játék ára kijön belőle.
    Manapság a játékoknak elég erősen része lett a multi, az pedig virágbolti verzióval már a legritkább esetben megy.

    Részben megnyugodhatsz, a topp konfigom dualbootos.
    A laptopom viszont Linux only. A fő ok amiért használom egyébként a grafikus felület, a testreszabhatóság, és az erőforrás takarékosság. (Jó talán egy kicsit a szabadságharcos életérzés miatt is :) ) Szívesen használnék OSX-et is, de azt közönséges PC-re nem lehet (legálisan) feltelepíteni.

  • MASSlag

    tag

    válasz joysefke #77 üzenetére

    "Másrészt pedig, ha valaki ténylegesen hajlandó kiadni 5-11E forintot PC-s játék darabjára, ott bele fog férni az a tizenpárezer forint többletköltség a Win 7 HP OEM Licenszre, hogy aztán olyan platformja legyen ami elfuttat mindent ami megjelent PC-re és ne azzal az 5%-al kelljen bohóckodnia amit megjelentettek Linuxra."

    Ezzel az analógiával:
    Ha van pénze 5-11 ezer forintos játékokra, akkor belefér neki annyi többletköltség, hogy 7750 helyett 7850-et vegyen, és nem kell aggódnia, hogy megfelelő sebességgel elfut-e a játék.

    Valaki egyszerűen ennyi pénzt tud rászánni. Lehet, hogy megveszi a Windowst, de akkor annyival kevesebb játékot fog venni abban az évben. (feltéve, hogy nem warezol, de akkor a win-t pláne nem fogja megvenni)

  • MASSlag

    tag

    Elég jól halad a linuxos játék, érdemes visszanézni mondjuk két évvel ez előttre.
    A wine D3D implementációja katasztrófa volt, egy egyszerűbb játék, vagy program beüzemelése órákig tartó debugolást, patchelést fordítást igényelt, tetemes grafikai hibákkal, mára elég jól megoldható sok játék gyakorlatilag next-next-finish telepítése.
    Érdemes ránézni a playonlinux-ra LINK
    Ez még hozzátartozna a cikkhez. Nagyon nagy adatbázisa van, sokszor pár hetes címekkel, sok segítő funkcióval, és teljesen ingyenes. A telepített szoftverek jók menedzselhetőek rajta keresztül.

    A linuxos Steamnek nagyon örülök, talán billenthet valamit a mérlegen.
    A linux egy jó ideje egy ördögi körben kering. Kicsi a felhasználói bázisa mert sok népszerű szoftver nem érhető el rá, a népszerű szoftverek egyre bonyolultabbá váltak, hogy versenyben maradjanak, mivel bonyolultak, a portolás költséges, mivel a felhasználói bázis kicsi ezért nem éri meg a portolás többletköltsége, nincs szoftver ezért az emberek nem fogják használni, és így tovább...
    Ennek az áttörésére vagy nagyon, nagyon sok pénzt pénzt kell pumpálni a fejlesztőkbe (ahogyan annó a MS tette), meggyőzni a kormányokat hogy használják, oktassák az adott oprendszert (szintén MS, mivel a linux ingyenes valamit adni kellett, hogy ne azt használják...), vagy más módon bázist növelni.

    A Steam jó irány lehet. A játékosokat nem szabad azért hibáztatni, mert szeretnének spórolni 30< ezer forintot, amiből esetleg jóval erősebb videókártyát vehessenek. Sokaknak fáj ezt kimondani, mivel az MS valóban ad értéket az operációs rendszerében (bár ez nem feltétlenül arányos az árral), ezek nagy része valakinek szükségtelen, vagy éppen luxus.
    Nagyon sokan lemondanának egy kis kényelemről, szolgáltatásokról, hiszen sok felhasználló addig a pár mp-ig látja a desktopot amíg rá nem tud kattintani a szoftver ikonjára, vagy átváltani egy másikra. 1-2 plusz kattintás sokaknak megér ennyi pénzt, főleg a mai időkben. (a warez nem jó, de valmit jelez is)

    Ilyen felállás mellett, a legkevésbé sem elítélendő ha egy informatikai oldal, publikál egy objektív (talán egy kicsit szubjektív) hangvételű cikket. Mivel a linux mögött 0 értékű marketing erőforráss van, igen valószínűtlen, hogy bárki fizetne egy ilyen cikkért. Ellenkező irányban már jóval valószínűbb, bár egyáltalán nem bizonyított, ezért nem is illik ezzel vádaskodni.
    A tapasztalatok (pozitívak is) megosztása, nem elítélendő, sőt inkább bátorítandó, hiszen így épül a közösség. Jó látni, ha egy közösség tagjai jó szándékkal segítenek egymásnak, a számukra legmegfelelőbb szoftverek kiválasztásában.

    Összehasonlítások mindig vannak, és ahogyan a hardverek esetén, elfogadottak.
    Ha nem szólnának ezekről az alternatívákról, a szűklátókörűséget még-inkább az objektivitás hiányát, neagyisten részlehajlást jelentene.
    A linux hiányosságai köztudottak, és a legtöbb cikkben ténylegesen megemlítik őket.
    A szoftverek hiánya mellet a stabilitás, egységesség a fő gond még, habár ez nem meglepő a jelen körülmények között (új generációs felületek Gnome Shell, Unity, X.org-ról Wayland-re, Mir-re áttérés, temérdek új szolgáltatás), de már stabilizálódik.

Új hozzászólás Aktív témák