Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geri Bátyó

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz mzso #112 üzenetére

    Sokan játszanak sokmindennel, az igaz. Valószínűleg én is el tudnék döcögni az 5850-el, még natív felbontáson is (1920x1200), kompromisszumokkal. A kérdés az, hogy mennyi kompromisszumot hajlandó az ember bevállalni.
    Az APU-k még erősen erről szólnak és nem látom, hogy a közeljövőben ez jelentősen megváltozna. Persze az is lehet, hogy a Mantle (és később a DX12) elterjedése ezen változtat és tényleg nem lesz feltétlenül szükség dgpu-ra.

  • Geri Bátyó

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz mzso #105 üzenetére

    Játékra még mindig a dgpu a "kötelező", mondom mindezt úgy, hogy már az előző kártyámmal sem igazán játszottam (HD3870), a mostanival meg gyakorlatilag semmit (HD5850).
    A jelenlegi APU-k mellett a jelenlegi memória kevés (számos teszt bizonyítja). Több csatornás memóriakezelés pedig még mindig a prémium kategória kiváltsága, pedig az megoldás lehetne.

  • Geri Bátyó

    addikt

    LOGOUT blog

    Egyrészt Linus Torvalds könnyen beszél, mivel a Linux nem kifejezetten játékplatform. Linux alatt valóban kevés ráció van a dgpu-ban.
    Másrészt a PC-t, mint játékplatformot minimum 10, de inkább 15 éve temetik. Ez (számomra) nyilvánvalóan a konzolgyártók érdeke (lenne, de nem jött be eddig).
    Harmadrészt az integráció, bár logikus és szükséges előrelépés, de nem kell(ene) magával hozni a dgpu-k halálát. Az igpu elsősorban az OEM-eknek kedvez, hiszen így nagyobb nyereséggel tudják eladni a gépeket.
    Amennyiben az APU-k úgy működnének, ahogy logikus lenne, tehát kvázi "segégprocesszorként" (is) használnák a gpu részt (akár) dgpu mellett is, senkinek sem lenne problémája az integrációval, mert nem zárná ki a dgpu-t a képből.
    Negyedrészt, a fejlesztési költségeket szerintem régóta nem a konzumer piac eladásaiból fedezik, hanem a professzionális piacra szánt termékekből (FirePro, Quadro, Tesla).
    Ötödrészt, a dvga-k egyre drágábbak, tehát egyre kevesebben veszik, tehát egyre kevesebb pénz jut fejlesztésre, tehát egyre drágább....
    Alap igazság a kereskedelemben: add olcsóbban 20%-al és 50%-al több vásárló lesz, ergo csökken a darabonkénti nyereség, viszont nő az árbevétel és az össznyereség és kevesebb a pangó raktárkészlet, minek következtében csökken a raktározási költség és nő a gyártási kapacitás kihasználtsága.

Új hozzászólás Aktív témák