Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Retekegér #17 üzenetére

    A szerkezetéből adódik, hogy nagyobb és nehezebb lesz, mintha ugyanaz a hardvert integrálnák bele egy házba. Ez is olyan mint az autók, alvázas megoldás van önhordó karosszéria. Kell a hely az egész váznak és mivel moduláris lesz a keret annak stabilitása miatt abba is több anyagot kell tenni, hogy megmaradjon a merevsége. A komponenseknek egyedileg lesz burkolata, hogy az egyszeri nem elektroműszerész user ne a csupasz nyáklapot és alkatrészeket tapizza. Minden komponensnek valami interface-hez kell csatlakoznia, vagyis csatlakozók sora lesz a vázon és a komponenseken is. Szóval nagyobb és nehezebb lesz, az biztos. Hogy drágább-e az más kérdés. Nem biztos hogy sokan vennének drágábban egy olyan telefont, ami nagyobb, nehezebb és még nekünk kell összerakni is (valamint biztos nem lesz olyan szép, mint a hagyományos telefonok)

    Én azt tudom nehezen elképzelni, hogy hogy lesz egyszerre bolondbiztos az összerakása és hogy lesz elég merev, hacsak nem titánötvözetből készül a kerete, vagy valami magnézium-alu kombóbol. (főleg ha szerszám nélküli összerakásban gondolkoznak, vagyis nem lesznek benne csavarok)

    Én nem jósolok ennek sok jövőt, legalábbis a konzumer piacon.

    Anno vagy 15 évvel ezelőtt én azt gondoltam, hogy a desktop PC-t fogják elvinni ebbe az irányba, vagyis, hogy az egyszeri userhez fogják optimalizálni a PC-ket és az alaplap egy zárt dobozka lesz és valami rack rendszerrel külön külön zárt egységeket kell majd beletolni. Színkódokkal megjelölve, lila-CPU bay, sárga-RAM bay, kék-HDD bay, zöld-hangkártya/videokártya/stb-bay. Processzor bővítésnél, csak kihúzza a kis dobozkát, majd betolja az új erősebb proci dobozkáját.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Retekegér #21 üzenetére

    Persze lehet optimistán hozzáállni, de LOGIKUSAN végiggondolva ezer sebből vérzik a koncepció. Csak nagyon nagy kompromisszumok árán lehet belőle valóság, valószínűleg a középkategória szintjét is alig fogja megütni. Persze lehet mondani, hogy de később bővíthető, de akkor majd szépen eléri egy eredetileg egybeszerelt gép szintjét. Érdekes az elképzelés, de nem több. Az egyedileg szerelt laptopok is kihaltak.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

Új hozzászólás Aktív témák