Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Retekegér #17 üzenetére

    A szerkezetéből adódik, hogy nagyobb és nehezebb lesz, mintha ugyanaz a hardvert integrálnák bele egy házba. Ez is olyan mint az autók, alvázas megoldás van önhordó karosszéria. Kell a hely az egész váznak és mivel moduláris lesz a keret annak stabilitása miatt abba is több anyagot kell tenni, hogy megmaradjon a merevsége. A komponenseknek egyedileg lesz burkolata, hogy az egyszeri nem elektroműszerész user ne a csupasz nyáklapot és alkatrészeket tapizza. Minden komponensnek valami interface-hez kell csatlakoznia, vagyis csatlakozók sora lesz a vázon és a komponenseken is. Szóval nagyobb és nehezebb lesz, az biztos. Hogy drágább-e az más kérdés. Nem biztos hogy sokan vennének drágábban egy olyan telefont, ami nagyobb, nehezebb és még nekünk kell összerakni is (valamint biztos nem lesz olyan szép, mint a hagyományos telefonok)

    Én azt tudom nehezen elképzelni, hogy hogy lesz egyszerre bolondbiztos az összerakása és hogy lesz elég merev, hacsak nem titánötvözetből készül a kerete, vagy valami magnézium-alu kombóbol. (főleg ha szerszám nélküli összerakásban gondolkoznak, vagyis nem lesznek benne csavarok)

    Én nem jósolok ennek sok jövőt, legalábbis a konzumer piacon.

    Anno vagy 15 évvel ezelőtt én azt gondoltam, hogy a desktop PC-t fogják elvinni ebbe az irányba, vagyis, hogy az egyszeri userhez fogják optimalizálni a PC-ket és az alaplap egy zárt dobozka lesz és valami rack rendszerrel külön külön zárt egységeket kell majd beletolni. Színkódokkal megjelölve, lila-CPU bay, sárga-RAM bay, kék-HDD bay, zöld-hangkártya/videokártya/stb-bay. Processzor bővítésnél, csak kihúzza a kis dobozkát, majd betolja az új erősebb proci dobozkáját.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák