Hirdetés
- Yettel topik
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- One mobilszolgáltatások
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- Garmin Instinct – küldetés teljesítve
- Nagyon odapakolhat a Snapdragon 8 Elite 2
- Xiaomi Mi 11 Ultra - Circus Maximus
Új hozzászólás Aktív témák
-
Giovan!
addikt
válasz
7Heads Drago #160 üzenetére
Nem egyetlen appról van szó. 15-20 megvett app már kb. átlagosnak tekinthető. Én vagy 2 éve használok iOS-t, nem vagyok túl költekezős ezen a téren, de ennyi fizetős appom már nekem is van (bár egy részüket akciók idején szereztem be, attól még ha rendszert váltanék azokat is teljes áron kellene megvennem).
-
Giovan!
addikt
Ez is android, ahogy a kolléga is említette, rendszerváltás tehát nem történt. A szolgáltatásokat illetően a Google azt csinál a sajátjaival ami akar (persze csak a törvények adta keretek között), elvégre az ő tulajdonában vannak. Tehát senki sem vert át senkit, az android most is nyílt forráskódú.
A másik meg, ez a hozzászólás sem adott magyarázatot arra, hogy miért érné meg randomjózsinak a Huawei androidját választani a Google androidja helyett, ahol most érhető el minden a Storeban, nem 6 év múlva lesz az szerencsés csillagállás esetén.
-
Giovan!
addikt
válasz
7Heads Drago #150 üzenetére
Ez csak az én véleményem, de szerintem 15-20k értékű appnak jobban odanéz az ember, mint az új telónak, hiszen a vasat cserélni kell pár évente, de azokat az appokat már megvette egyszer, minek fizetne értük még egyszer pusztán azért, hogy huawei telót használhasson?
A fő probléma az, hogy én nem látom a meggyőző érvet, ami a huawei appstore-ja mellett szólna a google-ével szemben. -
Giovan!
addikt
Pressure mounts on Huawei with threat of increased US sanctions: [link]
(mobilról továbbra sem lehet rendesen linkelni ahogy látom...) -
Giovan!
addikt
válasz
janeszgol #129 üzenetére
De ha az nem lesz, akkor miért éri meg a huawei megoldását választani, mikor a Play store-ban sokkal több dolog van, és amúgy is ahhoz köti az embert a már felhalmozott appmennyiség?
Nem hiszem, hogy ez a HMS nekünk európaiaknak lett kitalálva, inkább a világ fejlődő régióiban lesz ez sikeres, ahol még nem köti az embereket semmi a Google-hez, és mivel sokuknak a huawei fog először okostelefont adni a kezébe, abban az ökoszisztémában rendezkednek majd be. Meg persze Kínában, de ott a propaganda miatt alapból előnyből indulnak. -
Giovan!
addikt
Tegyük fel, valakinek van egy androidos telefonja, play storeból vett alkalmazásokkal megtömve, amik a google acountjához vannak kötve. Valamilyen oknál fogva az illető most fogja magát, és lecseréli huawei-re a készülékét, ahol nincs lehetősége a play store igénybe vételére. Ő hogy fér hozzá a play store-ból megvett appjaihoz? Felteszi apk-ból? Ugyan...
Én várok türelemmel, a piac viszont nem biztos hogy ilyen megengedő lesz
-
Giovan!
addikt
A gyártó saját szerverein találató adatok nyílván megmaradnak akkor is, ha apk-ból felrakva jelentkezel be.
Viszont ami a google serviceshez kötődik, annak értelemszerűen búcsút mondhatsz. Volt egy kolléga, aki a Play Musicban található zenéit említette példaként, de a már Playben megvett fizetős appok is ide sorolhatóak. Vagy küldesz egy screenshotot a tulajdonodban lévő fizetős appról a huaweinek, ők meg cserébe megengedik, hogy a store-jukból ingyen szedd le az az appot? -
Giovan!
addikt
válasz
#88470784 #121 üzenetére
Nem értem, szerinted bárkit meglepnek az ilyen hírek? Nem új appot kell írni, csak a létező androidosat kell felrakni a huawei storejába is, hülyék lennének a cégek nem “portolni”, mikor óriási felhasználótáborról beszélünk.
Google appok viszont nem lesznek (ha csak fordulat nem következik be az ügyben, amit én személy szerint sajnálnék), amik nélkül erősen kérdéses, hogy érdemes-e androidos készüléket vásárolnia a nyugati embernek.
A végletekig márkahű vásárlóknak bizonyára az, de szerintem ilyenből nem áll túl sok a huawei rendelkezésére nyugaton (nem, ez a fórum nem reprezentatív ebből a szempontból).
-
Giovan!
addikt
Na, ez egy teljesen jó érvelés.
Igazad van, belátom, kissé talán túl idealistán álltam a kérdéshez, de azt tartom, hogy a MS esete továbbra sem feleltehető meg a huawei-ének, mert ott legalább az összeg méreteiről tudunk, illetve arról is, hogy ez mekkora részét jelenti a bevételüknek, vagyis hogy mekkora részben függ a cég az államtól. Persze mint arra rámutattál, nyílt kontroll nélkül is elérheti a rezsim amit akar, azonban ez mégiscsak bonyolultabb, veszélyesebb játszma, mint az, amire a kínai elvtársak vannak rákényszerülve.
Ráadásul bármennyire hatékonyan kémkedik is az USA, a zsarolás teljesen más szintjét jelenti az, hogy a kínai rezsim bármiféle kimondott vagy sugallmazott fenyegetés nélkül, egyszerűen az EU-ban kiépített huawei-hálózat létével bármikor zsarolhatja az európai országokat. De tényleg, még csak utalgatniuk sem kell, minden vezető EU-s politikusban ott lesz a gondolat, hogy ne merjen szembeszegülni Kínával, mert számolni kell a lehetőséggel, hogy Peking kárt tehet az infrastruktúránkban. És a jövőben várhatóan (többek közt a kínai gazdasági növekedés további lassulása miatt) megszaporodik majd a vitás kérdések száma...
Semmi bajom Kínával, sőt, kifejezetten kedvelem a kínai kultúrát és történelmet. A disztópiákat viszont nem szeretem, márpedig a jelenlegi rezsimjük azt épít éppen, ahol totális kontrollt gyakorolhatnak az állampolgárok fölött (állampolgári ellenőrzővel, politikai fogolytáborokkal). Itt egy cikk, főleg a totális megfigyelőállammal foglalkozik, de már ez is elég ok szerintem az aggodalomra: [link] .
Amúgy nem tudom mi köze annak, hogy melyik gyártó termékét használom a kínai vezetéssel kapcsolatos véleményemhez, de gondolom mindenki magából indul ki...
Igen, a legjobb megoldásnak azt tartanám, ha európai cégekkel oldanánk meg a hálózat kiépítését, akkor is, ha azok esetleg drágábban dolgoznának.
Nincs transzparencia, emiatt nem látunk rá a huawei és a kínai állam kapcsolatára, emiatt a biztonság kedvéért nem árt a legrosszabbat feltételezni, mert akkor nem érhetnek kellemetlen meglepetések. Hol az ellentmondás? -
Giovan!
addikt
Ha hozzászólsz egy beszélgetéshez, legalább nagyjából fusd át, mit fogalmaztak meg a többiek a témában.
De amúgy bírom az ilyen “én nem állok senki oldalán, de...” kezdetű érvelést, bár kissé zavar, ha megpróbálnak hülyének nézni. Az idiótázást meg kerüld, nem minden érvelési hiba ütközik a fórum szabályzatával, de a személyeskedés speciel igen.
Két hozzáfűznivaló mindenestre a hozzászólásodhoz:1: Az, hogy az USA kémkedik, feljogosít-e bárkit arra, hogy kiszolgáltassa az infrastruktúránkat a huaweien keresztül Kínának? Jobb lesz-e ettől bármi?
2: A magyar karbantartócég elszámol-e ezzel a speciális helyzetből fakadó előnyökkel, megjelenik-e ez a pénzügyi beszámolói közt (pl. az adózás kapcsán), kikérhetőek-e ezek az adatok az állami szervektől, meg kell-e indokolni az ilyen speciális status odaítélését?
Mert ezek ugye egy demokráciában alapvető dolgok (bár ez a mi demokráciánk eléggé... hogy is fogalmazzak... speciális) és ebben ragadható meg a különbség ahhoz a kapcsolathoz képest, ami a kínai állam és a huawei között fennáll. Ott semmit sem tudunk, mert nincs transzparencia (lásd a föntebbi hozzászólásomat). -
Giovan!
addikt
válasz
xZer0kidx #87 üzenetére
Amíg nem látjuk a valódi adatokat, addig a legrosszabbat kell feltételeznünk, mivel a tét túl nagy. Márpedig a teljes infrastruktúráját (mert az 5G-re minden rá lesz kötve, ezt nem lehet eléggé hangsúlyozni) nem teszi függővé az ember olyan cégtől, amely potenciális veszélyforrást jelent.
Szóval lényegtelen mekkora sikereket ért el a K+F részleg, mert a céget illetően nem a technológiai hiányosságok jelentik a problémát, hanem a transzparencia hiánya. -
Giovan!
addikt
válasz
xZer0kidx #85 üzenetére
Az amerikai hadsereg kiírt egy pályázatot a számítástechnikai infrastruktúrája modernizálására, amit a MS megnyert. Nagy összegről van szó, milliárdokról, de ezzel el kell számolnia (hiszen mi is tudunk róla), cserébe pedig megvan határozva, hogy mivel tartozik az államnak, mert ugye demokráciáról beszélünk, ahol fontos az átláthatóság.
De a huawei esetében semmi sincs a nyilvánosság orrára kötve. Bármennyi pénzt odavethet nekik az állam, bármikor, bármire, és bármit kérhet érte. Érted már mi a probléma? -
Giovan!
addikt
válasz
7Heads Drago #80 üzenetére
Olvastad a cikket, ami alatt kommentelsz? Mert én igen, és nem fogod elhinni, de a huawei pénzügyi eredményeiről szólt. Amúgy sem én hoztam fel a tőzsdét, egy kolléga nem értette, miért nem foglalkozunk a nyugati multik állami támogatásával inkább, mire én megosztottam vele, hogy azoknak el kell számolnia az állami támogatásokkal is, mert a részvényeseket és az állami szerveket (bizony, ahol szét vannak választva a hatalmi ágak, ott ezek egymást is ellenőrzik) érdekli az ilyesmi is, míg a huaweinek nemhogy részvényesei nincsenek (illetve a saját dolgozói elvileg valamiféle részesedéssel rendelkeznek, de az ilyesmit nem kötik az orrukra), de egy olyan totalitárius állam segélyezi, ami nem maga sem tartozik semmiféle elszámolással senkinek (még a saját polgárainak sem).
-
Giovan!
addikt
Igen, az egy dolog, hogy lesz alternatívája egy youtube-nak pl. (most is léteznek egyébb videómegosztók), de honnan szereznek rá videókat? Hogy érik el, hogy a már létező csatornák inkább oda töltsék fel a videóikat? Félreértés ne essék, a youtube jelenlegi állapotában nem a szivem csücske, jót tenne neki ha egy komoly vetélytárs megszorongatná kissé, szóval itt én a huaweinek szurkolok, de nem hiszem, hogy képes lesz felnőni a feladathoz.
-
Giovan!
addikt
válasz
7Heads Drago #74 üzenetére
Ok, tegyük fel, az USA köcsög. Ez akkor most mit is változtat az állításaim helyességén vagy helytelenségén? Miért nem azokra reagálsz, terelés helyett?
A tanácsaidra nincs szükségem, de ha már tanácsokat osztogatunk, és is adnék egyet neked: olvasgass kicsit az érvelési hibákról, mert a hozzászólásaidat kb. példatárként lehetne használni hozzájuk. Terelés, whatabautism, szalmabábérvelés, mindez megspékelve alapvető fogalmak ismeretének hiányával, szóval van min javítani. Sok sikert hozzá!
-
Giovan!
addikt
válasz
7Heads Drago #71 üzenetére
Abban nem kételkedek, hogy lesz alternatíva mindenre, a minőségükben már inkább.
-
Giovan!
addikt
válasz
7Heads Drago #67 üzenetére
Megint a fogalomzavar...
A tőzsde nem egy bank, hanem egy piac, aminek megvannak a maga szabályai. Ha valaki azt akarja, hogy foglalkozzanak a részvényeivel, akkor igyekszik a pénzügyi mutatóit elérhetővé tenni, mert ismeretlen cuccot nem szivesen vásárolnak az emberek. Ezért aztán az a cég, amelyik jelen van a tőzsdén, átlátható ebből a szempontból, de ezt már 12 topikkal ezelőtt is kitárgyaltuk, akkor be is linkeltem egy Apple és egy Alphabet negyedéves pénzügyi jelentést, hogy vesd össze a huawei-ével. Az persze előfordul, hogy nem teljesen őszinték ezek a cégek a részvényeseikkel szemben, de ez ellen is vannak módszerek.A másik meg, a Google, mint minden nagyvállalat, keresi a rést a pajzson, a kiskapukat a rendszerben, mert elsődleges célja a profitszerzés. De ez nem ugyanaz, mint teljesen más rendszer szabályai szerint játszani (ahol nemhogy ügyeskedni nem kell, sőt, az állam adja a pénzt lóvéra, korlátlan mennyiségben, hiszen ki számoltatná el azért, mert erre költi az adófizetők pénzét?), és hasznot húzni abból, hogy a többi versenytársat meg kötik a szabályok, amiknek a megszegéséért nekik büntetés jár.
Mondok egy leegyszerűsített példát. Tegyük fel, elkezd visszaesni a mobilpiac növekedése, a gyártók kénytelenek árat emelni, hogy a csökkenő eladások ellenére is talpon maradjanak. A huawei viszont nincs rákényszerítve, hogy jó mutatókat produkáljon, mivel nem kell elszámolnia a részvényeseknek, nem is ugyanazon célok motiválják, mint a többieket, szóval simán benyeli a veszteséget (az állami források segítségével), és nem emel árat. Így aztán az emberek az ő készülékeit veszik, mert olcsó, ezáltal a cég óriási előnyhöz jut, és leuralja a piacot. Ez szerinted fair?
-
Giovan!
addikt
válasz
#88470784 #62 üzenetére
Van pár tízmillió (esetleg pár százmillió, nem ismerem a pontos számokat) huawei felhasználó Kínában, akiknek eddig sem volt pálya a Google ökoszisztémája (állami tiltás miatt ugye), na most őket is el lehet érni, hülye lenne nem megragadni az alkalmat a MS, pláne úgy, hogy nem is kell sok munkát beleölni, mivel androidos appjuk már van, ez meg egy android fork lényegében, szóval csak feltöltik ugyanazt ide is és mehet is a buli
Google szolgáltatások viszont ettől még nem lesznek a huawei telókon, márpedig a világ Kínán kívüli részének ez eléggé fontos. -
Giovan!
addikt
Elég egyszerű a válasz: az USA nem egy megvalósult disztópia, ráadásul a legerősebb katonai szövetségesünk és a legfontosabb gazdasági partnerünk (a “nekünk” alatt az EU-t értem). Persze nekik sem szeretném teljesen kiszolgáltatni a kontinenst, így ha egy amerikai cég lenne a huaweihez hasonló mértékben erős pozíciókban a hálózatfejlesztés terén Európában, akkor az sem tetszene, viszont kevésbé zavarna, mint ami jelenleg folyik, a fent felsorolt okoknál fogva.
A szakma mellé nem én keverem a politikát, ebben az esetben a kettő elválaszthatatlan, mivel a huawei tiltásának részben politikai okai is vannak. -
Giovan!
addikt
Ha velem akarsz beszélgetni, címezheted akár nekem is a választ. Ja, hogy akkor azzal kellene foglalkozni, amit valóban leírtam, és nem a szalmábáboddal, amit saját belátásod szint tömsz ki zagyva víziókkal, amiket aztán könnyedén szétszedsz, és lám, csak te maradsz felül a vitában? Persze elhiszem, hogy így könnyebb, de ez mégiscsak egy szakmai fórum, ahol a vita szabályait megpróbáljuk tiszteletben tartani, és azokra az állításokra reagálni, amiket a beszélgetőpartnerünk valóban megfogalmazott, nem arra, amit szerintünk gondol.
Nos ezek után annyit fűznék a hozzászólásodhoz, hogy a huawei hálózatfejlesztési monopóliumával (mert sok európai, NATO-országban az van nekik) kapcsolatos aggályaimat nem sikerült eloszlatnod, bár úgy sejtem, ez nem is szerepelt a céljaid között. Felmerül a kérdés, mi volt akkor a célod ezzel az impozáns kis kirohanásoddal?
-
Giovan!
addikt
A mobilos részleg csak járulékos veszteség, valamit valamiért.
Amúgy ott sem teljesen tiszta a helyzet, ugyanis mivel a huawei nem kizárólag a piacról él, mint a többi versenyző, így a jelenlétük inkább káros, hiszen olyasmit is megengedhetnek maguknak az állami támogatással a hátuk mögött (pl. nagyobb veszteségeket vállalhatnak be), amit a többi versenyző nem, így azok pozíciót veszítenek, míg a huawei (minden remek készüléke ellenére is) érdemtelenül erősödik. Ez nem igazságos.
-
Giovan!
addikt
Persze, ha kilépnek a tőzsdére, és átláthatóvá teszik a cég pénzügyeit, akkor nálam is más megítélés alá fognak esni. De ez vélhetően nem fog bekövetkezni, aminek megvannak az okai...
A szankciók nem folytották meg a céget, egyelőre. Viszont egy ekkora cégóriásnak vannak tartalékai, amik elegendőek pár ilyen vészterhes év átvészeléséhez, és akkor még nem is beszéltünk az állami forrásokról (meg ugye messziről jött ember azt mond amit akar, egyáltalán nem biztos, hogy olyan simán mennek a dolgok, mint azt állítják).
Viszont hosszú távon ez az embargó elegendő lehet, ha nem is a bedöntésükhöz, de legalábbis az olyan szintű meggyengítésükhöz, hogy Kínán kívül ne rughassanak labdába. -
Giovan!
addikt
Itt már rég nem csak a huawei felhasználókról van szó. Ők választhattak, azt használnak, ami jólesik nekik. Viszont a hálózatfejlesztést illetően nem mondhatod azt, hogy te nem szeretnéd ha teljesen a huaweire lenne bízva a városod infrastruktúrája, mert erről nem kérdeznek meg.
-
Giovan!
addikt
válasz
janeszgol #35 üzenetére
Teljesen eloszlatni sosem fogják a kételyeket, amíg átláthatóvá nem teszik a pénzügyeiket. Azt viszont nem fogják meglépni, mert akkor kiderülne, mekkora részt vállnak a kínai adófizetők (bölcs vezetőik döntései nyomán) a huawei sikereinek biztosításából, amit meg a cég érthető okokból nem engedhet meg, hiszen azt senki sem gondolhatja komolyan, hogy egy kínai szintű diktatúra semmit sem vár el a támogatásért cserébe.
Háttérhatalomról továbbra sem volt szó, bár a kollégát talán kissé elragadták az indulatok.
A kínai kommunista rezsim nagyon is létező dolog, nem egy háttérhatalom.Nem mondom hogy zárják ki teljesen a huaweit a hálózatfejlesztésből (bár a legjobb megoldásnak azt tartom), de ahogy az egyik topikban egy kolléga felvetette (sajnos nem emlékszem már ki volt), az is hatalmas dolog lenne, ha legalább nem lenne egyedüli szereplő a szektorban (mint ahogy most állnak a dolgok sok országban), hanem 2 -3 céggel együtt kellene dolgoznia. Ez eléggé lecsökkentené az esetleges kínai zsarolási potenciált, hiszen a többiek is rálátnának a folyamatra, az ő eszközeik is be lennének építve a hálózatba.
Az is megfordult a fejemben, hogy lehet nem is ostobák ezek az eu-s államok, hanem jobban ismerik Amerikát, a hálózati kiépitéseket és a kémkedés mikéntjét mint mi egyszerű halandók. Áh nem ez badarság.
Nem értem, ez miben hatalmazná fel őket arra, hogy megteremtsék a lehetőségét a kínai zsarolásnak? Ha az USA lehallgat, akkor szúrjunk oda nekik azzal, hogy jól zsarolhatóvá tesszük magunkat, vagy mit kéne ez alatt érteni?
-
Giovan!
addikt
Most akkor azt játszuk, hogy úgy regálunk hozzászólásokra, hogy nem olvassuk el őket?
Nem a telefonokról van szó, hanem arról, hogy azáltal, hogy monopóliumot adunk a huaweinek a hálózati szektorban (mer' olcsó...), kiszolgáltatjuk a társadalmunkat egy diktatórikus nagyhatalomnak, akivel a jövőbeni kapcsolataink valószínűsíthetően romlani fognak.
-
Giovan!
addikt
Mivel lenne jobb ha az erccson vagy a nokia kerülne monopolhelyzetbe. Akkor meg ők uralnák a világot.
Lehet lemaradtam valamiről, de az általad említett két cég ha jól tudom a piacról kénytelen megélni, a működésükbe nem szólhat bele egy terjeszkedő diktatúra.
#28) xZer0kidx:
Ha a mobiltelefon nagyobb nemzetbiztonsági kockázatot rejt mint a 4G/5G hálózat akkor Trump valóban jól csinálta, mert ahogy olvasom a Huawei nagy szeletet kap az eu-s hálózatok kiépítéséből.Az már azon EU-s országok ostobaságának eredménye, akik kizárólag a huawei-el fejlesztetnek, és az amerikai tanácsok ellenére továbbra is csak a zsebükre gondolnak, és nem számolnak a biztonsági kockázatokkal. Ez ellen az USA annyit tehet, hogy megpróbálja teljesen ellehetetleníteni a huaweit, hátha az tönkremegy és ezáltal felhagy az európai terveivel is, esetleg a nyomás hatására a hálózati szektorról mond le. Ez eltarthat egy ideig, én mindenesetre bizakodó vagyok
A cikk a huawei állapotával foglalkozik, ebbe a hálózati szektor is beletartozik, a cikk is foglalkozik vele érintőlegesen, háttérhatalomról pedig senki sem beszélt eddig a topikban.
-
Giovan!
addikt
Hogy az állam beleszól a pénzéért cserébe a huawei működésébe, az nem kérdés, totalitáriuséknál így megy ez, nem tudom mit értetlenkednek ezen sokan.
A gond az, hogy nem csak telókat akarnak adni olcsón a nyugatnak, hanem hálózatot is építenének. Értsd, azt a hálózatot, amire a kórházaink, autóink, otthonaink, az egész civilizációnk rá lesz kapcsolva hamarosan. Ez ellen fel kellett lépni, örülök, hogy valaki bele mert állni a dologba, és meg merte rugdosni a huaweit (mintegy példát is statuálva a céggel), még ha az egy általam kevésbé kedvelt figura is volt.Remélhetőleg ezzel sikerült tisztázni, hol húzódnak a határok, nem örülnék neki, ha más cégek ellen is fel kellene lépni, vannak ugyanis olyan kínai márkák, amiket kedvelek (pl. az OPPO).
-
Giovan!
addikt
válasz
xZer0kidx #14 üzenetére
Ezt könnyen ellenőrizhetek, az általad említett cégek ott vannak a tőzsdén, el kell számolniuk vele, honnan mennyi pénzük van.
A témához: A huawei azt nyilatkozik amit akar, senki sem tud utána menni, kb. világelsőnek is mondhatják magukat, ugyan milyen alapon firtathatná ezt bárki is?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
ma A nemzetközi helyzet ellenére a Huawei kitűnő évet zárt, a kialakult szituáció viszont tovább fokozódhat.
- Yettel topik
- Gurulunk, WAZE?!
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4)
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Milyen okostelefont vegyek?
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5800X 16/32/64GB RAM RTX 4070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- HPE Apollo 4200 Gen9 132TB+400GB rack szerver - E5-2620v4, 128GB RAM, 2x25G NET, 4GB RAID/ZFS, ÁFÁS
- Gamer PC új 12 hónap jótállás/Áfá-s számlával!
- Bezámítás! Lenovo Thinkpad T14 Gen 3 üzleti notebook - i5 1245U 16GB RAM 512GB SSD Intel Iris XeW11
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 7900 XTX GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest