-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Luck Dragon
támogató
“” 4 nm-es A16 Bionicra váltott, és ez az egyetlen komponens 110 dollárba, azaz két és félszer annyiba kerül Cupertinónak “”
Azt tudtam , hogy minél kisebb a nanométeres eljárás , annál drágább . De hogy ennyivel ?! Hű . -
ncc1701
veterán
Aztán szerintem számolták kb 430 forinttal. most meg nagyjából ott billeg. Decemberre, de legkésőbb januárban lehet, hogy lesz még egy áremelés (sajnos)
Köszönjük dogtorminielnökuur, holy-holy [kuszaszemnek és virág b. elvtársnak szintén, de sorolhtnám napestig az érdemes urakat, (nem érdekel az agyzsibbasztásuk, csak a monetáris politikájuk) ]Ez van, ha valaki játékpénzzel fizet. De kinek mit intézett a kormánya, ugyebár.
-
Sza_Sa
senior tag
Direkt ferditesz? i14P 128GB - NETTO 1000 dollar. Ez itthon nem 650, hanem BRUTTO 570.000Ft.
A horriblis 27% afat tedd ra a nevetsegesen gyenge forintra, majd szamolj egy kis vamot es egy kis arfolyam kockazatot majd kvazi kijon, hogy az Apple meg jofej is volt az arazassal, csak a magyarok penze er evrol evre kevesebbet.Aztán szerintem számolták kb 430 forinttal. most meg nagyjából ott billeg. Decemberre, de legkésőbb januárban lehet, hogy lesz még egy áremelés (sajnos)
Köszönjük dogtorminielnökuur, holy-holy [kuszaszemnek és virág b. elvtársnak szintén, de sorolhtnám napestig az érdemes urakat, (nem érdekel az agyzsibbasztásuk, csak a monetáris politikájuk) ] -
nozs23
addikt
Direkt ferditesz? i14P 128GB - NETTO 1000 dollar. Ez itthon nem 650, hanem BRUTTO 570.000Ft.
A horriblis 27% afat tedd ra a nevetsegesen gyenge forintra, majd szamolj egy kis vamot es egy kis arfolyam kockazatot majd kvazi kijon, hogy az Apple meg jofej is volt az arazassal, csak a magyarok penze er evrol evre kevesebbet. -
DS39
nagyúr
-
Sza_Sa
senior tag
Helyes.
-
adamklark
senior tag
Milyen univerzálisan elfogadott átlag profit?
Gyártasz egy terméket, amin X% profitod van. Itt arról volt szó, hogy az árfolyam romlása/javulása (attól függ melyik oldalt nézzük) miatt ezen az X%-os felül te még keresel-e rajta (nem). Ha igen, az többlet profit (extra profit) lett volna az eredeti profitodhoz képest. Szóval ez egy létező fogalom.maga az extra profit fogalma értelmezhetetlen. profitot termelsz vagy sem, most hogy ipari standard/trendhez képest több jön be mint a versenytársaknak ahhoz semmi köze hozzá. amit extra profitnak gondolsz a te példádon keresztül azt másnak hívják (arbitrázs magyarul szerintem)
-
Jhonny06
veterán
Milyen univerzálisan elfogadott átlag profit?
Gyártasz egy terméket, amin X% profitod van. Itt arról volt szó, hogy az árfolyam romlása/javulása (attól függ melyik oldalt nézzük) miatt ezen az X%-os felül te még keresel-e rajta (nem). Ha igen, az többlet profit (extra profit) lett volna az eredeti profitodhoz képest. Szóval ez egy létező fogalom. -
adamklark
senior tag
ilyen hogy extra profit tényleg nincs, nem értelmezhető. van valami univerzálisan elfogadott % hogy az átlag profittól mennyivel több jött be? ágazatonként külön számolják? esetleg Marxista körökben volt ez a fogalom
-
Jhonny06
veterán
Az extra profit egy értelmezhető fogalom: arra akartam rávilágítani, hogy az árfolyam miatt a cégnek nincs plusz bevétele, ez extra profit lenne. Ezt a hülyeséget átvette mindenki, hogy ez nem létezik.
-
bollokcs80
Korrektor
Azért, mert a dollár erősödése valszeg kompenzálta a költségnövekedéseket, míg az euró és a forint meg erősen gyengül
Kint (USA) meg gondolom a szolgáltatások hozzák az "extraprofitot" bőven.
-
Danipicur2
tag
-
Sza_Sa
senior tag
-
Jhonny06
veterán
Arra gondoltam.
De abból nem lesz extra profitjuk.
-
bollokcs80
Korrektor
-
Jhonny06
veterán
Amúgy se kell az Apple-t sajnálni, akármennyibe kerül, viszik mint a cukrot. Az itteni (régebbi modellekre is vonatkozó) áremeléssel is bőven bebiztosították a profitot.
Nem volt semmilyen áremelés. Devizaromlás miatti áremelkedés volt.
-
bollokcs80
Korrektor
Amúgy se kell az Apple-t sajnálni, akármennyibe kerül, viszik mint a cukrot. Az itteni (régebbi modellekre is vonatkozó) áremeléssel is bőven bebiztosították a profitot.
-
stewe780
őstag
Persze, hogy nem emelt. Ugyanilyen áron volt a tavalyi pro processzor tavaly. Ez egy elég furcsa elmefuttatás ez a cikk, a tavalyi proci idei árát hasonlítja össze az idei pro procival. Meg lehet tenni, csak kicsit ferde végeredmény jön ki belőle.
-
roli543
őstag
Az Usaban nem emelt árat az Apple, attól, hogy más piacokon (Euban) horror az ára, attól mèg a tengerentúlon ugyanannyi.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Kutya topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Nem mardt titka a Galaxy A27-nek
- Projektor topic
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- Linux kezdőknek
- További aktív témák...
- Apple, Samsung, Xiaomi, Honor, Huawei, Google Pixel, stb mobiltelefon vásárlás! Azonnal, készpénzben
- Samsung Galaxy A56 5G 256GB
- új, bontatlan, iPhone 16 gyárilag kártya-független, apple világgaranciával
- Iphone 14 Pro Max 128gb 81% aksi - Független KORREKT ÁRON
- Samsung Galaxy S23 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Gyártasz egy terméket, amin X% profitod van. Itt arról volt szó, hogy az árfolyam romlása/javulása (attól függ melyik oldalt nézzük) miatt ezen az X%-os felül te még keresel-e rajta (nem). Ha igen, az többlet profit (extra profit) lett volna az eredeti profitodhoz képest. Szóval ez egy létező fogalom.

