- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi Smart Band 10 - a hetedik napon megpihen
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Realme GT 2 Pro - papírforma
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Huawei Watch Fit 3 - zöldalma
- Leépíti a Sony az európai piacot?
- Realme GT 2 - aláírjuk
Új hozzászólás Aktív témák
-
#06658560
törölt tag
Szerintem gondolj bele kicsit jobban s rájössz, hogy nincs igazad.
Műanyagot gyártani nem lehet minden utcasarkon, a folyamat komplexitása miatt sem.
Ha megnézel egy gépkocsit, akkor az utastere szerintem cirka 75%-ban valami műanyag, amit mostanában igyekeznek erősen nem kőolajalapú módon előállítani, hanem lenolajból, szójaolajból, stb. A kárpitok, a szivacsok, a műszerfal szinte kompletten, az ajtóborítás, mind mind műanyag. Egy műanyag-előállító üzem képes akár évi pár millió autóhoz tükörházat gyártani, mindig meglevő hulladékanyag mellett. Az meg vastagon több, mint amennyit te itt most tippeltél ex has alapon.
Gépjárművekben a kábelek szigetelése is mind műanyag, kőolaj alapon, s már tervezik egyes versenysportban érdekelt cégek a szánszál alapú motorblokkot, műgyantával. Mindkettőhöz kell sok kőolaj alapanyagnak.Hogy nem tapasztalod egy szatyor árának változását-egyrészt hosszú távon azok is drágultak, másrészt a nem közlekedési célú felhasználáson nincs jövedéki adó - HTO-n sincs, legalábbis régen nem volt-, s mivel a vegyipari konszernek Bayer, DuPont, stb. folyamatosan irgalmatlan tételeket rendelnek kevésbé jelentkezik náluk árváltozás a hosszú távú szerződés miatt. Harmadrészt, vagy negyedrészt meg százmillió szatyron nem jelentkezik annyira az árváltozás, mint a gépjárművekbe tankolt tételeken mennyiség alapján-s ne feledjük, a kőolaj egy része megy csak benzinnek, gázolajnak, kerozinnak, a maradékból lesz bitumen, meg sok minden más, pl. vegyipari alapanyag is.
Keresnék hozzá valamiféle statisztikát, de nem sikerül értelmeset találnom- egy évre vonatkozó adatokból felállítottat, azonos mértékrendszerben, stb. Közlekedésre szinte semmibe nem futok bele.
Új hozzászólás Aktív témák
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Óra topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Xiaomi Smart Band 10 - a hetedik napon megpihen
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Vezetékes FEJhallgatók
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Akciókamerák
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- Huawei P20 Lite 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Új! Számla + 1-3ÉV Gari! Áfás! Gamer PC - Számítógép! R5 9600X / RX 9070XT / 32GB DDR5 / 1TB SSD M.2
- Új és régi konzolok Okosítása/Softmodoloása, és Szoftveres szintű javítása - RÉSZLETEK A LEÍRÁSBAN
- Bomba ár! HP Elitebook 850 G3 - i7-6GEN I 16GB I 256GB SSD I RadeonI 15,6" FHD I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest