Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agro

    senior tag

    válasz #06658560 #63 üzenetére

    Már nem azért de kétlem, hogy a müanyag gyártás nagyobb kőolaj származékot használna fel mint a közlekedés. Már csak azért se gondolom, mert nem emlékszem az elmúlt jó pár évben olyan hírre, hogy drasztikusan emelkedett volna a szatyor ára. Ha akkora biznisz lenne akkor nem benzinkút lenne minden sarkon hanem valamilyen műanyag gyár. Sőt sokszor kifogásoljuk, hogy a gyártók olcsó műanyaghoz nyúlnak a gyártás során minőségi anyagok helyett. Szerintem egy műanyag alkatrészeket gyártó üzem egy év alatt se használ el akkora mennyiségű kőolaj származékont mint amennyi kerozint eléget egy vadászgép egyetlen bevetés alatt.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz #06658560 #61 üzenetére

    Szerintem nem. Úgy értem nem igazán a piac nagysága számít itt, hanem az elhasznált mennyiség. A szárazföldi-, vízi- és légi közlekedés jelentős része erre épül (és a vízalatti általam ismeretlen része is, de gondolom még mindig több dízeles tengeralattjáró van, mint atomreaktoros), ezek fogyasztják a legtöbbet, nem is beszélve a munkagépekről és a hadseregekről, főleg a US hadseregről/tengerészetről/légierőről, egy vadászgép vagy egy tank például nem kevés üzemanyagot eszik meg, és akkor azok csak a legkisebb "játékszerek", amik ezt használják (bár az UAV-k egy része is ezzel megy).

    (#63) Kopi31415: Továbbra sem hiszem, hogy a mondjuk 1.000.000 autó legyártásához szükséges kőolaj-mennyiség egyáltalán megközelítené az 1.000.000 autó által közlekedés közben elhasznált kőolaj-mennyiségét, a hajókról és repülőkről nem is beszélve. De még ha van is benne valami, akkor is egy hatalmas piac esne ki, azt nem kompenzálná, az autó-, hajó- és repülő-gyártások nem növekednének attól, hogy üzemanyag helyett akkumulátorról működnének, maximum csak épülne még pár atomerőmű.

    (#59) gzbotii: ha jól tudom erre már Tesla is gondolt, csak hát az összes fejlett ország teljes népességét nem lenne jó elrákosítani, szóval erre még várnunk kell, legalább amíg a kvantummechanikával nem találnak valami más energiaforrást, bár akkor már lehet nem is kell hagyományos értelemben tölteni semmit. Ez mondjuk nem álom, csak idő kérdése - talán ha nagy szerencsém van én még megérem, valamikor a XXII. század elején. :)

Új hozzászólás Aktív témák