- Hová lett 1000 mAh?
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Magisk
- Samsung Galaxy A12 - idén sem erősebb
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Apróbb óra érkezik a OnePlustól
- Betiltották a Pixel 7-et Japánban
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
Új hozzászólás Aktív témák
-
brumi1024
veterán
válasz
Menthirist #55 üzenetére
Nem, utana sem tudja, mint korabban linkeltem nem egy film ugrik fel 100 mbit fole attol fuggetlenul, hogy az atlaga 60-80 mbit. Egy N900-as router valo eletben mert eredmenyekkel (nem exhas marketingszamok dobalasaval, amit soha nem fog meg csak megkozeliteni sem) is csak 136 mbps-t hozott 3 streames 5 GHz eseten egy idealis kliensnel (ami nem a filleres tv stick kategoria). Ez volt az eredeti hozzaszolas, aminel csupan annyit cafoltam, hogy nem, az N-es wifi nem eleg. Senki nem kerdezte mennyibe kerul egy AC router. Szerintem engedjuk el.
-
brumi1024
veterán
válasz
Menthirist #53 üzenetére
Szóval nem igaz, hogy normál körülmények között (sőt akár normál feletti igénybevételnél) probléma lenne azzal, hogy a chromecast csak wifi5-öt tud, 6-ot nem.
Akkor negyedszerre is: az eredeti állítás N-es wifiről szólt (wifi 4, nem 5), én arra reagáltam. Nem a wifi 5-re.
-
brumi1024
veterán
válasz
Menthirist #51 üzenetére
Szóval nem éreztem szűkösnek az ac wifit, pedig nem mondható hogy gyengus videóval néztem, még az an-nek is 600 körül van az elméleti maximuma, az ac-nek meg úgy 6 Gbps körül.
De meg mindig az N-es wifirol volt szo, ahol anno a 3 savos kliensek (ritka mint a feher hollo, egy-ket uzleti laptop illetve a MacBookok kaptak, TV-k kozel sem) tudtak idealis esetben 100-150 mbitet (450 mbites elmeleti savszel mellett, a 600/900 az tovabbra is marketingfogas mert a 2.4 es az 5 ghz-es savszelt egybevettek).
A NAS-omról pedig eleve csak 120 Mbps-ig ment fel a csúcs, aztán 90-120 között volt pár másodpercig, aztán 70. Tekerésnél ugyanez.
Ha jol ertem TV-rol ment a film? Limitalo tenyezo ott a TV sajat wifi kartyaja.Asus AX92U háromsávos wifi6-os routerből áll, az egyik abban a szobában van amiben a tévé, a másik pedig abban amiben a nagyobbik szerver (nem akartam/tudtam albiban elhúzni utp-t a szerverig, ezért van ez a kiépítés, mert így a két router a két 5ghz-es sávon leboltolják egymással a kommunikációt, a szűk keresztmetszet a gigabites ethernet maradt
Biztos, hogy a gigabites ethernet a szuk keresztmetszet? 1 hop eseten nem tud gigabitet a wireless backhaul a tesztek alapjan.an-nek is 600 körül van az elméleti maximuma, az ac-nek meg úgy 6 Gbps körül. Az én ax-esem is csak 4,8-ig bír. És a filmjeim többsége még 4k esetben is ennek a töredéke méretben.
Ezek mind elmeleti szamok, amik ugy jonnek ki, hogy az osszes sav elmeleti savszelesseget osszeadjak. Egy kliens ennek a toredeket sem tudja hozni. A legjobb amit mertem kozvetlen kozelrol az AX89X-en az 1500 MBit koruli (vs elmeleti 6000), a Unifi 6 Pro-n pedig 850 MBit (vs elmeleti 5300). -
JoeYi
őstag
válasz
Menthirist #21 üzenetére
hát nekem egy fő szempont volt: ne kelljen semmit hackelni rajta, mert abból már kinőttem. Plug and play és lehetőleg támogasson minden népszerű streaming és network share megoldást. Útálom mikor gyárilag vmi instabil, benézel vmi fórumba és akkor jön a duma, hogy "rakd fel ezt meg azt az OS-t, aazal jó lesz". És sok esetben a Xiaomi vagy más kínai olcsóságnál ezt az utat kell járni. Na nem mintha a google csak jó termékeket gyártana, de ezt most eltalálták.
Arról nem is beszélve, hogy nyaraláskor is viheti magával az ember és csak rádugja a szálloda vagy apartman TV-jére és minden olyan lesz, mint otthon
-
#72042496
törölt tag
válasz
Menthirist #14 üzenetére
Ez Plex kliensnek bevált ezek szerint? Shield TV helyett keresnék már mást, mert egyes filmek gyakorlatilag kifektetik, ha beletekerek. Főleg a 4K Dolby Vision, illetve a PGS felirat jelent neki gondot, ahogy észrevettem. (Pedig pár éve még milyen frankón működött.)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- HDD probléma (nem adatmentés)
- Hová lett 1000 mAh?
- Hamarosan leszűkíti a támogatott hardvereit az NVIDIA
- Filmgyűjtés
- Lexus, Toyota topik
- Milyen egeret válasszak?
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Óra topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- SSD kibeszélő
- További aktív témák...
- Eladó szép állapotban levő Huawei P30 Pro kék 6/128GB 12 hónap jótállással!
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R7 7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 2080 8GB Fractal Design Define R5 FSP 750W
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S24/Samsung Galaxy S24+/Samsung Galaxy S24 Ultra
- Eredeti Windows 10 / 11 Pro aktiválókulcs AZONNALI SZÁLLÍTÁSSAL!
- LG 39GS95UE - 39" Ívelt OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest