Hirdetés

2019. február 23., szombat

Gyorskeresés

(#1) fahrii

fahrii
(senior tag)

Jó kis olvasnivaló az ebéd mellé, köszi :)

(#2) GTaylor

GTaylor
(lelkes újonc)

Az iPhone 4 nem 800 Mhz-en fut? Lehet rosszul olvastam anno.

(#3) JNashville

JNashville
(senior tag)

+1

Nem szerepel a cikkben, az első iPhone-nak mekkora volt a memóriája / RAM? 64 vagy 128?

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#4) B.Gaboo

B.Gaboo
(tag)

Az ájfonnak szerintem az lesz a veszte mint volt a symbiannak. Jó, használható, de az elmúlt pár évben nem tudott megújulni. Hardverről ne beszéljünk, annak az a dolga ebben az árban, h hiba mentesen vigye az oprendszert. Bár egyelőre eladja a divat, de kiváncsi vagyok meddig lesz ez így.

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#5) Dany007

Dany007
(PH! kedvence)

"két hónapig gyártottak belőle 4 GB-os tárhellyel rendelkezőt is, az ilyesmi elég nagy kuriózumnak számít."

Milyen jó, hogy nekem pont ilyenem van / volt :D Csak kár, hogy már nemigazán műkszik... Mind1, nem hinném, hogy bárki is jó árat fizetett volna érte :D

(#6) tommje

tommje
(kvázi-tag)

iPhone 5 :D ha tényeg új fog kinézni :D

akkor el fog törni mint egy pálca : - D

" Nem szeretem ha privát üzenetre nem válaszolnak "

(#7) eos30d

eos30d
(fanatikus tag)

jo kis iràs. Még a végén én is beszerzek egy szifont :) kedvet kaptam megint

(#8) Karma válasza JNashville (#3) üzenetére

128 MB volt.

“All nothings are not equal.”

(#9) Dany007

Dany007
(PH! kedvence)

Az újdonságokkal kapcsolatban leginkább az igazán új dolgokra lennék kíváncsi.
Pl 3D kijelző... Meg esetleg ráfeküdhetnének már az akksira is, ahogy azt egy korábbi cikkből olvashattuk. Remélem lesz is belőle valami.
A HD videófelvétel egy ilyen kategóriájú és árazású terméknél szerintem már kötelező lesz szeptemberben. (amolyan ez nem is kérdés kategória)

Leginkább az iPhone 7-et várom :D Megfogadtam - miután a 2G tönkrettem - hogy az lesz a következő telefon amiért kiadok "ennyi" pénzt.
Persze fogalmam sincs, hogy pár év múlva milyen ténylegesen új technológiát lesznek képesek telefonba integrálni.
Nekem speciel az az ultravékony telefon - amiről a cikkben is volt concept kép - nem kéne.
Már az iPhone3G is olyan vékony, hogy alig lehet megfogni. A 4g-s design ezen segített valamit, de olyan papírvékony telefon nem kéne. Egyszerűen nem kényelmes, és nem lehet stabilan gyorsan "előkapni".

(#10) zotyesz66

zotyesz66
(őstag)

4.1-nél nem írtátok, hogy javította a 3G készülékeken a 4-esre való frissítéskor fellépő rettenetes belassulást, akadást.

Aranyszabály: akié az arany, az szabályoz.

(#11) Everman válasza B.Gaboo (#4) üzenetére

Everman
(PH! addikt)

"Az ájfonnak szerintem az lesz a veszte mint volt a symbiannak. Jó, használható, de az elmúlt pár évben nem tudott megújulni."

Azért a Symbian esetén a megújulásra azért volna szükség, mert elavult és lassú. Az iOS esetén erről messze nem lehet beszélni.

"Bár egyelőre eladja a divat, de kiváncsi vagyok meddig lesz ez így."

A divat nem ad el valamit 100 milliós példányban...

(#12) joey04 válasza Everman (#11) üzenetére

joey04
(Jómunkásember)

A divat nem ad el valamit 100 milliós példányban...

+1

lásd itt

Bazinga!

(#13) max-pain válasza GTaylor (#2) üzenetére

max-pain
(senior tag)

De, 800MHz korul...

(#14) GALARDO

GALARDO
(PH! addikt)

Nagyon jó írás lett gratula! :C Valaki írta hogy a vesztébe megy hát ez vicces. :DDD

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#15) Probber

Probber
(őstag)

Kellett ez az összegzés, eddig nem igazán voltam tisztában az Apple dolgaival.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#16) max-pain válasza JNashville (#3) üzenetére

max-pain
(senior tag)

Az iPhone es az iPhone 3G specifikaicioja a 3G-t es a GPS-t kiveve lenyegeben megegyezik (apro elteresek vannak).

(#17) JR.CSé

JR.CSé
(senior tag)

Érdekes h relative későn jött be az apple-nél a multi tasking.

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#18) JNashville válasza max-pain (#16) üzenetére

JNashville
(senior tag)

Köszi a válaszokat.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#19) Szasza888 válasza joey04 (#12) üzenetére

Szasza888
(őstag)

Lol, végigolvastam meg néztem a vidiket, ilyen elfogult cikkel aztán nagyon érdemes itt dobálózni :U

"640 kByte memória mindenre elég kell, hogy legyen"

(#20) Bling95

Bling95
(őstag)

Csak widgetes kezdőképernyőt ne....
Lezárt képernyőnél ha pl az órán kívül lenne több infó az jólenne, de baromira nem szeretnék widgeteket pakolgatni....

(#21) itsmeyeah

itsmeyeah
(tag)

Nagyon jó írás! :)

beats by dr Dre füles kapható nálam

(#22) stevve válasza JNashville (#3) üzenetére

stevve
(PH! nagyúr)

(#23) joey04 válasza Szasza888 (#19) üzenetére

joey04
(Jómunkásember)

hype volt? igen. reklámhadjárat volt? igen. sikeres? nem. LOL vagy nem az, a hype magában nem ad el semmit. ez tisztán látszik. :R

-------------

3GS-nél kimaradt, hogy végre AF kamera van benne, és megjelent a VGA videofelvétel.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#24) daniel909

daniel909
(PH! addikt)

nem kötekedni akarok csak megjegyzem hogy az iphone 3g írás alatt egy 3gs szerepel, ugyanis annyi változás volt hogy a hátlapon a leirást a 3g-n nem emelték ki.

Bal oldalon a 3gs jobb oldalon a 3g van

(#25) joey04 válasza daniel909 (#24) üzenetére

joey04
(Jómunkásember)

kép alatt írják is, hogy az egy GS

Bazinga!

(#26) hemaka válasza GTaylor (#2) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

1GHz-et tud, de 800-on fut. iPad-be, max-on.

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora 💙 ➡ tde.fun

(#27) 3aTi3

3aTi3
(tag)

iphone 4-nél:
"Jobb és pontosabb lett a beépített giroszenzor"

úgy tudom, giroszkóp a négyesnél került benne, addig csak gyorsulásérzékelő volt.
tehát a mozgásérzékelés lett pontosabb a beépített giroszkópnak köszönhetően.

én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

(#28) KennyONE

KennyONE
(fanatikus tag)

Jó kis összefoglaló lett.

Nekem 2 évig volt iphone 2G-m (én voltam a harmadik tulajdonosa) és nagyon imádtam. Igen,kellett rá JB,ami meg is ölte 2 hónapja,de 2 évig nagyon jó szolgálatot tett.:)

(#29) daniel909 válasza joey04 (#25) üzenetére

daniel909
(PH! addikt)

bocs most lebuktam h előbb kommentelek mint olvasok. :D

Jó cikk lett!

[ Szerkesztve ]

(#30) T.Peter válasza hemaka (#26) üzenetére

T.Peter
(őstag)

Tudtommal iPad-ben 900 körüli MHz-en futhat maximum, amúgy meg dinamikusan változik.

(#31) hdavid95

hdavid95
(újonc)

Ezt nem is tudtam, hogy az első iPhone-ra nem lehetett programokat rakni. De akkor mit lehetett vele csinálni? Szerintem unalmas lett volna nekem, hogy semmi új dolgot nem tudok rárakni, csak netezni meg zenéthallgatni, fényképezni.

F500i -> K510i -> K800i -> C905 -> U5i -> Neo

(#32) johny dragon válasza T.Peter (#30) üzenetére

johny dragon
(senior tag)

Az az iPad 2 ;)
Egyébként a 3GS-ben 680 MHZ-en fut a proci, míg az i4-ben 800-on.

Xperia mini pro 4.0.4

(#33) Stifler93 válasza Dany007 (#9) üzenetére

Stifler93
(tag)

Szerinted a 720p az nem HD?

iPhone Xs 256GB; iPad Pro 10,5” 256GB; Retina MacBook Pro 13", Apple Watch

(#34) daniel909 válasza hdavid95 (#31) üzenetére

daniel909
(PH! addikt)

ja, mentek is a telefonguru-n az okoskodások talán még ma is olvashatóak hogy: ez egy zárt rendszer nincs rá egy játék sem minek egyáltalán ez az egész, a symbiant sosem fogja legyőzni...stb

viszont hozzáteszem akkoriban nem sok ember tett programokat a telefonjára mert kín szenvedés volt. csatlakoztatni kellett a géphez rátenni a progit aztán feltelepiteni majd vagy ment vagy nem a kijelző mérete miatt. ha esetleg ment véletlenül akkor biztos h valami limited edition volt ami csak 14 napig működik. szóval nagyon macerás volt az egész. (symbian)

azok az emberek azért vették meg az iphone-t mert ránéztek a kis symbianos nokiájukra és elavultnak érezték. ne adj isten elmentek az apple store-ba kipróbálták, és úgy érezték hogy a jövőben vannak. akkora szám volt hogy az felfoghatatlan. kaptak egy darabot a jövőből.

(#35) GTaylor válasza hemaka (#26) üzenetére

GTaylor
(lelkes újonc)

Köszi a pontosítást :)

(#36) r4z válasza hdavid95 (#31) üzenetére

r4z
(Ármester)

Viszont ez volt az első, szélesebb körben is elterjedt, ujjbeggyel való irányításra kihegyezett felülettel rendelkező érintőképernyős telefon. Kényelmes volt használni és pont. Nem az volt a fontos, hogy legyenek rá alkalmazások, mert ez is csak az iPhone OS 2.x óta létszükséglet.

I don't like people. I like psytrance, sex and pizza, in that order. | iPhone 6S | MacBook Pro 13" 2015 | R1600, 16GB, 1070 @ 2560x1080 | Xpenology NAS

(#37) johny dragon válasza joey04 (#23) üzenetére

johny dragon
(senior tag)

Hidd el, azért a 100 millió (OMG) vásárló közt vannak, akik a hype miatt vették, de (ellentétben az Apple-fújjolók véleményével) közel sem az összeset.

Xperia mini pro 4.0.4

(#38) joey04 válasza johny dragon (#37) üzenetére

joey04
(Jómunkásember)

mindenhol vannak ilyenek.

Bazinga!

(#39) laleh

laleh
(PH! addikt)

Én iphone függő vagyok, annyira szeretem a 4-es szériát hogy az már fáj:D:D:D

Ha fontos, inkább telefonon: 06302832078 Apple garanciális ügyintézés törött is!

(#40) johny dragon válasza joey04 (#38) üzenetére

johny dragon
(senior tag)

Ez igaz, nekem van egy nő ismerősöm, aki SGS-t akar, és biztos nem a tudása miatt.

Xperia mini pro 4.0.4

(#41) JanFe

JanFe
(senior tag)

Koszi az osszefoglalot.

[ Szerkesztve ]

"There is nothing permanent except change"

(#42) peje

peje
(kvázi-tag)

Hihetetlen mennyien gondolják, hogy az iphone-t a divat adja el.
Ezeknek az embereknek szerintem nem volt iphone-juk.
Lehet, hogy drága, de egyszerűen jó.
Nem is tudok mást mondani róla, mert engem csak a jól használhatóság érdekel, a divat már nem....

[ Szerkesztve ]

Senki se lehet tökéletes... Belőlem is hiányzik a hiba.

(#43) mobilecore

mobilecore
(újonc)

Jó kis összeszedett írás,grat hozzá.

(#44) rep3at

rep3at
(őstag)

Jó az írás, sok dolgot megtudtam amire kíváncsi voltam csak lusta voltam utánanézni :)

Forward thinking. كرر

(#45) Everman válasza hdavid95 (#31) üzenetére

Everman
(PH! addikt)

"Ezt nem is tudtam, hogy az első iPhone-ra nem lehetett programokat rakni."

Ez így, ebben a formában nem igaz.

Egyrészt az Apple akkor úgy gondolta, hogy webes alkalmazásokkal megoldható a fejlesztés, így elég sok webapp készült ami a mai napig elérhető: [link]

Másrészt az underground fejlesztők már akkor megnyitották a készüléket és készültek rá natív alkalmazások is, amiket a Cydia (és bizonyos mértékben az App Store) ősével az Installerrel lehetett telepíteni a készülékre.

(#46) HyP3b0y

HyP3b0y
(senior tag)

Elnéztem :)

[ Szerkesztve ]

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#47) HyP3b0y válasza HyP3b0y (#46) üzenetére

HyP3b0y
(senior tag)

Ha már az előbb hülyeséget írtam...

"Jobb és pontosabb lett a beépített giroszenzor..."
Az kötve hiszem, mert csak az iPhone 4-ben van giroszkóp, eddig csak gyorsulásmérő volt.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#48) bmakszim válasza HyP3b0y (#47) üzenetére

bmakszim
(senior tag)

Ezzel meg elkéstél: [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#49) HardRic

HardRic
(PH! addikt)

Imádom az ilyen cikkeket, sokkal jobban tetszenek, mint akármilyen készüléktesztek.

Hjaj, az első iPhone milyen gyönyörű... azóta sem csinált senki olyan szép telefont.

(#50) HyP3b0y válasza bmakszim (#48) üzenetére

HyP3b0y
(senior tag)

Gonooosz :DDD

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.