Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz atike #21 üzenetére

    Nem látom okát miért kéne gyerekcipőben járni a dolognak, amikor szuper érzékelőink és objektíveink vannak.
    Az optikusok nem tudnak összerakni egy normális lencsét ezekhez?
    Szenzorainkból is már 20+ MP létezik mobil fronton.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz atike #23 üzenetére

    Jó, hát itt valós időben kéne monitorozni gondolom. Utólagos feldolgozásnál a számítási kapacitás azért nem okoz problémát.
    Én azt próbálom megérteni, hogy miért nem tudjuk alkalmazni a 200+ éves tapasztalatot (vagy tudja a tököm mióta foglalkozik az emberiség fényképezéssel) objektív készítésben és kb 40 éves tapasztalatot képérzékelő terén és miért nem tudunk rögtön kiváló minőségű terméket készíteni ekkora látószöggel? Miért kell visszamenni képminőségben a kezdetekhez? Ráadásul indokolatlanul drágán. Már ami a konzumer termékeket illeti.

    A cikkben szereplő kromatikus aberráció már 10 évvel ezelőtt is ciki volt mobil fronton.
    Az általad felhozott példában meg az 5 MP-en akadt meg a szemem. Miért?
    Manapság már a belépő kategóriában is kiröhögnek 5 megpixellel a telefonok között.
    Ipari szinten meg ilyenekkel bohóckodnak?? :o

    Na jó, azért átgondolva egy hálózati kameránál szép teljesítmény az 1080p@30fps. Értem, hogy erre a felhasználásra ez korrekt.

    Viszont inkább a cikkben lévő terméket nem értem, meg azt, hogy miért ilyen gyengék ezek a 360-as kamerák képminőség terén.
    Amikor már ott tartunk, hogy hobbi fotózáshoz mobilokat használnak emberek.
    És akkor kiadnak egy ilyen terméket, ami ilyen értelmezhetetlen minőséget produkál 2016-ban. :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák