Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noukoum

    veterán

    válasz .Szaki. #44 üzenetére

    Nem ilyen egyszerű a dolog. Nagyon sokaknál 1év / 2év / 3év után kuka a mobil, mert tönkremegy. Szerviz van, csak minek. Sokkal jobban megéri újat venni, mert a vételárhoz képest nagyon drága a szerviz és az új készülék ára mindenki számára elérhető.
    Én mindig azt mondom hogy nem az a baj ha egy geek (aki követi az eseményeket, és érdekli a téma) évente / kétévente váltja a mobilját. Hanem az pista vált mert lejárt a hűség, vagy mert kijött a legújabb iphone (vagy bármi) és meg kell mutatni hogy telik rá. De olyan is van aki a garancia miatt vált, mert fél hogy egyig napról a másikra behal és továbbra sem éri meg megcsináltatni.
    Mert az hogy neked jók a tapasztalataid az egy dolog, másnak meg rosszak. Nem olyan vicces mikor egy több száz ezres készülék gari után meghal, és megcsináltatni mondjuk 150e forint :U És itt a probléma, a javítás ára. Tipikus példám Xiaomi Mi 9 SE, gyönyörű amoled kijelzővel, csak mikor valaki ripityára törte és szembesült vele hogy a készülék hivatalos nyitóárának 2/3-ada a kijelzőcsere akkor rájött hogy jobban megéri egy új készüléket venni.
    Én egyedül a Oneplus telefonok szervizárát találtam korrektnek (gyári), az apple árak szörnyűek..
    Azzal hogy minden évben jön új (tucat) készülék akár egy márkán belül így az értéktartás zéró. Az alkatrészárak pedig nem lesznek olcsóbbak. Konkrétan ott tartunk hogy még egy akkumulátort sem éri meg kicseréltetni, anyagilag.
    A rendszerverzió pedig kb csak ios-en számít, persze lehetne sokkal jobb is a support. DE ha a frissítéssel az a célunk hogy váltásra késztessük a usereket, akkor "jó" a frissítés? Kell? Mert ugyan nem sok iphone van a történelem során, mégis tucatnyi példa van erre. Pont elég ha a user azt látja hogy 1 teljes főverzión át hulladék a készülék, de az is elég ha 2 hónapig. Váltani fog, mert semmi garancia nincs rá hogy a 3. hónapra javítva lesz a hiba. Inkább hátrány mint előny, hiába jó a koncepció.

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Új hozzászólás Aktív témák