Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • beluga

    kezdő

    válasz glacious #111 üzenetére

    Erre a fémkeretre van esetleg forrás? Mindenhol full műanyagot olvastam a Honorra is.
    Ahhoz lehet gyári tok a dobozban (Telekomnál biztosan van), vagy ha nem magyar verzió, viszont nincs fülese. ha ez még számít esetleg. És Telekom VoLTE is megy rajta, az tuti.

    [ Szerkesztve ]

  • beluga

    kezdő

    válasz P.mini #121 üzenetére

    Az attól függ. Eleve nem egy árban vannak.
    A P Smart 2019 szerintem sokkal szebb, modernebb dizájnú, ropogós Android 9-cel, két év minimum új rendszeren, 2 év gyári garival.
    Ami döntő, hogy kereken 2 évvel újabb benne a SOC. Bár nem benchmarkra érdemes készüléket venni, de az, hogy majdnem duplát gurít antutun, azért érzékelteti a különbséget, és takarékosabb is. Én egyébként pont Snapi 625-ről váltottam Kirin 710-re, és éreztem a különbséget hétköznapi felhasználásban is. Nem sebességeben. Fluiditásban, többet kellett optimalizálni a beállításokban, hogy minden flottul menjen. Mindkettő EMUI-s 3 GB-os teló.
    Visszatérve erre a kettőre, az akksi P Samrtban kisebb, de ez is olyan jól teljesít, hogy szerintem mellékes szempont lehet egy átlagusernek.
    A RAM, ami mai szemmel kevéske. Nem most, mert még el lehet vele lenni kisebb-nagyobb kompromisszumokkal, felhasználói módoktól függően, de nem lesz túl időtálló készülék.
    Szerintem 70-75-ért lehet jobb telót is kifogni, de szolgáltatónál egy szerencsésebb konstrukcióban akár jó vétel is lehet, mert 74-ért pl. T-nél nincs felülárazva.
    A MI-ről meg: 4GB RAM ide vagy oda, én már nem vennék 2016-os procival telót. Pedig imádtam a régit, de 2017. januárt írtunk, mikor megvettem.

    [ Szerkesztve ]

  • beluga

    kezdő

    válasz saca23 #124 üzenetére

    Sikerült a legdrágább helyet megnézni. A hivatalos magyar Xiaomi webshopban pl. 57900, GSM-ekről nem is beszélve. Én ennyit se adnék két és fél éves középkategóriás SOC-ért.

    [ Szerkesztve ]

  • beluga

    kezdő

    válasz tomboy0013 #126 üzenetére

    Nemrég adtam el ilyennel telót, ahogy mondottam volt, ennél nem rosszabbat, sőt, tudom, miről beszélek. Nekem 58-at sem érne meg, 80-ért meg konkrétan egy vicc, mikor 68-ért (vagy még sokkal olcsóbban) van a nem Lite Snapi 660-nal.
    A kettő közül a P Smart 2019-et választanám többért is a RAM ellenére is, de listaáron van annál is jobb vétel. Szolgáltatónál van opció, hogy jobban megérheti.

    [ Szerkesztve ]

  • beluga

    kezdő

    válasz Sgr_A #130 üzenetére

    Nem, de pl. a gyári webshopban, ha 22000-rel olcsóbb.
    De Firstphone-nál még olcsóbb, ami Huawei hivatalos szervize, ma már nehéz volna sarki GSM-nek hívni. 30 % azért durva különbség, a másik irányból számolva 40 %-kal drágább.

    [ Szerkesztve ]

  • beluga

    kezdő

    válasz #86973952 #134 üzenetére

    Sok kérdést felvet a dolog. nem vagyok összeesküvéselmélet-hívő, sőt, de azért az fura, hogy Mate 10 Prót nyáron már 380 euróért lehetett kapni német MM-ben. Saturn, Amazon stb. is dobálja a németek, osztrákok után a Huweieket akcióban. Nálunk ilyen nincs, és nem az ÁFA-különbséggel kisebbek az akciók. Persze, lehet indokolni, hogy ott milliókat adnak el, és a maradékot szórják ki, nálunk meg mindenki megvárná az akciót, de akkor is durva.
    A 2 éves EU-s Huawei gyári garancia is érdekes kérdés. Egyedül nálunk nem működik. Megértem a magyar partnert, hogy nem akar ÁFA-zott EU-s telókat szervizelni, na de mi van a hivatalos partnernél vásárolt számlás külföldivel? Azt is elküldik? Azért ebben erősen kételkedem, mert kint EU-s garival adják nekik. Illetve fordítva is működik, az itteni sufnis EU-s modellt szervizelik az EU-ban máshol IMEI alapján. Ezért is árulják két év gyári garival, de nekik kell visszaküldeni.

    Speciel én kétévente a T-nél a legkisebb előfizetésen is kb. ingyen cserélem a középkategóriás Huaweieket, Honorokat (régit eladva, a magentás kedvezmény beváltva, volt hogy még nyertem is rajta), és a kedvezmény (43760 Ft) nagyjából fedezi a kétéves előfizetési díjat, jelenleg 2163 Ft. A kellemes induló listaár (71960 Ft) miatt 28160 volt a Honor 10 Lite, kb. ennyi a P Smart 2019 is Dominót havdíjasra váltva, 3500 körül lenne törlesztővel együtt. Flagshipből mást használ a család. Így nem érint a dolog, de listaáron biztos külföldön (olasz, német stb.) venném meg őket, egyszerűen nem éri meg a postázós garancia az árkülönbséget, bármennyire is sajnálom a magyar kereskedőt. Annyiból sarkítva Bécsbe is ki lehet menni, vagy az amazonos garit nem is kell ragozni.

    [ Szerkesztve ]

  • beluga

    kezdő

    válasz #86973952 #139 üzenetére

    Hááát, több hibája volt a P8 Lite-nak, az már biztos, de egyik sem igazán szoftveres. Nagyon szerettem használni azt a telót. Egy évig volt meg, pont mikor kijött a 6.0 béta rá. Telekomosra tettem fel a dualos EU-st. Egy évig volt meg, atomstabilt volt, és pörgős is. Soha semmi nem zárt be, fagyásról végképp nem tudok beszélni, ahogy újraindulásról sem. Az elavult GPU ellenére relatíve fluid is.

    Két komoly hibája volt. Az egyik a wifi-BT modul hardveresen, illetve konstrukciós. Az anyaghasználathoz képest rettentően vékony, mondhatni kecses volt, megfizette az árát a vásárló. Könnyen meghajlott, de elég volt hozzá a felmelegedett akksi is. Nyilván közismert (meg nem is neked írom természetesen :D ), mert rohadt sokat eladtak, csak azért írtam le, hogy azért az EMUI-ra egyáltalán nem jellemző szerintem, amit olvastunk. A Pie-jal van még itt-ott gond a Honoromon, de ezek kis hibák, és nagyon friss is rajta, Manapság szokásos "bétajelenség".. Egyébként a P8 Lite valódi bétán ilyen sem volt. Egy-egy feature hol eltűnt, hol megjelent frissítéseknél FR-rel is, ez volt a leginkább zavaró, más semmi. Szerintem a kollégának optimalizációs problémája lehetett, mert azt igényelte. Mondjuk 4-5 közösségi alkalmazás védetten stb. a 2 GB RAM-ot megfektethette..

    [ Szerkesztve ]

  • beluga

    kezdő

    válasz #86973952 #142 üzenetére

    Szerintem is jó kis telefon. Sokan a Type C-t emlegetik, de azzal simán együtt lehet élni, hiába fura ma már. Eleve nagyon jó a fogyasztása, szóval esténként a felét ha bele kell tölteni.
    A legnagyobb kompromisszum szerintem a RAM. Ha nem kapják össze a Pie-t, nem lesz időtálló. Most is necces. Viszont senki nem venné a hasonló méretű, drágább középkategóriát.
    Nekem még az is bejön, hogy műanyag, az ház és a hátlap is. Szép, és úgyis tokban van, cserébe nehezebben törik. És ez egyelőre masszív műanyagnak tűnik.
    A BT 5.0 és a Galileo meg SOC kérdése, a drágább Kirin 710-esekben sincs, és nem is lesz. Kamerát majd pofozzák szokás szerint.

  • beluga

    kezdő

    válasz #19235584 #151 üzenetére

    Úgy nem nehéz. Az a művészet, hogy ne töltögesse újra, ami kell, de ne kezdjen el döcögni se, mert kizabálta a RAM-ot. Az EMUI szélvész, ha hagyod az agresszivitását, neked találták ki. :D
    Az biztos, hogy EMUI 5 takarékosabb egyelőre, mint az EMUI 9. Nekem pont az gondom, hogy bár nem használok sok dolgot, de az azonnal kell, én nem akarok várni. Ezért nincs se animációm, se ikonjaim, se alkalmazásváltót nem használok. Gesztusokkal pattogok ide-oda rögtön. Inkább használok Gmail Gót meg Fb Lite-ot, fapados böngészőt, de pörögjön a dolog.a megszokott apjaimon.

    [ Szerkesztve ]

  • beluga

    kezdő

    válasz #86973952 #154 üzenetére

    Hát én bizonyos szempontból nem vagyok hardcore user. Nem használok erőforrás-igényes appokat. Csak szöveges és webes alapú cuccokat, de azokat ne töltögesse újra, ha lehetséges. Ha pl. mailt írok, és hívnak stb., ne kelljen elölről kezdeni. Tehát csak a RAM lényeges. 4 GB-osat kellett volna vennem, de ebben a kategóriában nem tetszettek, amelyek voltak T-nél. És nálam az a legfontosabb :D

    Egyébként lepucoltam ADB-vel gyári launchert (eddig nem tudtam, hogy vissza is lehet csinálni simán), és így használom a Nova Prime-ot. Kb. 300 MB-tal több a szabad RAM, gyorsítótárasnál is. Meglepett. Új dimenziók. :D

    A Home és recent apps gesztus viszont így nem megy, a vissza igen, :D ha valakit érdekel. Mondjuk sikerül kiváltanom saját appommal.

    [ Szerkesztve ]

  • beluga

    kezdő

    válasz glacious #156 üzenetére

    2011 óta vannak Huaweieim, egy Ideos Slim 7-tel kezdtem, de EMUI is talán 3-astól, nekem nagyon ritkán csinált ilyeneket. Nován konkrétan sosem az elmúlt két évben. És egyelőre EMUI 9-en sem, de ez még túl új. Tudom, miről beszélsz, és csak mert nálam nem volt, másnál még igen. Viszont én bármikor kizabáltatom a RAM-ból. Nekem az a problémám általában, hogy azért töltöget újra dolgokat, mert ténylegesen el is fogy. Azaz nem az agresszivitását optimalizálom (már), hanem hogy elég legyen a RAM. Mondjuk én a legutolsó beállítást és végigzongorázom. ha nem válna be, már rég váltottam volna.
    Egyébként gyári launcher nélkül az alkalmazásváltó is lollipops lett, nem a marshmallow-ban feltűnt vízszintes. Sokkal jobban szeretem, praktikusabb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák