- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Változó design, tekerhető lünetta: megjött a Galaxy Watch8 és a Classic
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Mobil flották
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Ideiglenesen leállította az Xperia 1 VII értékesítését Japánban a Sony
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Milyen okostelefont vegyek?
-
Mobilarena
Új hozzászólás Aktív témák
-
doooo
veterán
Ez a RYYB szenzor hibája. Vannak színek/árnyalatok/helyzetek, amikor nagyon félre tud menni. Az "ultrafejlett AI" hivatott ezt kiküszöbölni, de sokszor nem sikerül. Felhoztam ezt már én is tavaly, a P30 idején. A vérfanok szerint nincs ilyen probléma, pedig számtalan bizonyíték van rá, hogy de, van, még mennyire...
-
#89309696
törölt tag
-
#89309696
törölt tag
válasz
Viktor0610 #83 üzenetére
De az, csak fényképezőgépen ez is normálisan néz ki míg telefonon nem, bár kétségtelen, hogy tudni kell használni is a széles látószöget nem csak kattintgatni vele a nagyvilágba. A Bokeh ugyanez a probléma telefonoknál, tudni tudja csak rondán.
-
#16514048
törölt tag
Próbáld ki bármelyik telefonon, hogy ennyire fölfelé billentve fotózol, ugyanígy fog kinézni.
Vagy akár komolyabb fényképezőgépen egy hasonló látószügű objektívvel. Ez pl egy majd' kétmillió forint értékű szettel készült.
A széles látószög ilyen. Nem csak az ultra-széles, hanem az is amit telefonokban "normálnak" neveznek.
-
Aryon87
félisten
válasz
Viktor0610 #83 üzenetére
De az. És másnál még jobban betorzít, de az már nem érdekes..
-
-
#89309696
törölt tag
Ennek általában egy oka van, hogy az algoritmus ami tömöríti, konvertálja az úgy lett összehányva. Majd pár frissítés után valószínű javulni fog.
Legalábbis remélem nem jutunk vissza abba a korba, mikor a 640x480 képeket a PC-n konvertáltuk fel 1280x960-ra, mert a programban jobban be tudtuk állítani, mint a telefon ahogy felskálázta.
-
Doki42
őstag
Nagyon be jön... Kell kategória, google nélkül is
-
hemaka
nagyúr
Érdekes, hogy a nagyfelbeontású fotók képminősége jobb, mint a 12(?) megapixeles fotóké, ritkán látni ilyet.
-
#24536576
törölt tag
Az a baj, hogy a "jó matyar 0 mondanivalóval" hozzászólásokban több az értelem, mint abban amit te írsz. 😢
Az Apple gyártja az iPhone-okat, amiken iOS van. A Samsung ha belegebed se tud az S20 Ultrára iOS-t rakni. A Google adja az Androidot, beleértve a saját szolgáltatáscsomagját, amit bárki használhat(kivéve a Huawei). Ezek a szolgáltatások kb 10 év alatt ha tetszik, ha nem a mindennapok részévé váltak, így épeszű ember nem akar róluk lemondani, főleg úgy, hogy kifizet 400-500 ezret egy telefonért. A HMS meg csak egy összetákolt appstore(de ugyan úgy Android az alapja).
Te sajnos abban a hitben vagy, hogy az iOS is elérhető az Androidos gyártóknak, de ez nincs így, ne hangoztasd.
Példád akkor lenne jó, ha mondjuk az Apple kiadna egy olyan telefont, amin korlátozva van az Appstore, nincs rajta itunes, ilyesmi. Az se lenne ajánlott, az fix.
Kedvedért egy még egyszerűbb példa:
Android + Google szolgáltatásai= Bevásárlóközpont
Huawei + HMS = Büfé bódé a vonatállomáson -
Szakiii
addikt
GMS nem csak egyszerűen szoftver egy szolgáltatás csomag ami beivódott az androidba gyakorlatilag olyan hiány ez mitha IOS-en az apple "ökoszisztémát" amit mindig kiemelnek hogy attól jó, elvennéd és csak egy csupasz ios-ed van amire töltögethetsz le külső appokat amik hátha megoldják a hiányt. Talán így már érted hogy ez egy igen is fontos és megemlítendő dolog és negatív egy androidos telefon tesztjénél.
-
Schuler888
senior tag
Ugyanugy tobb sebbol verzik a konkurens abszolut csucsokhoz kepest, mint a negyedevvel elozo modell(gyengebb soc; kevesebb RAM; kisebb akksi; gyengebb kijelzo frissites; standard microSD helyett sajat vacak; legbenabb punchole; stereo hiany; video bitrata gyengeseg, na es persze a GMS hiany), ehhez kepest egy olajfestmeny minosegu zoomot tud hozzatenni honapok mulva felmillioert?!
Remelem komoly, mert viccnek..
-
Noukoum
veterán
válasz
Viktor0610 #62 üzenetére
Ki mondta hogy ugyanaz? Úgy hívják szoftver. Van ilyen, van olyan de ugyanúgy szoftver marad. A párhuzamot meg segítek elmagyarázni. Ha valaki imesszídzset akar használni annak nem lesz különösen ajánlott egy androidos készülék csinálhatsz te bármit. Aki hackelni akar 0/24 -ben annak lehet bármennyire ajánlott egy iphone akkor se venné meg semmi pénzért.
Te hiába mondod hogy mennyire rossz google nélkül, ha valakit ez egyáltalán nem zavar.
Ezért nem szabadna teljesen lehúzni egy mobilt emiatt.
Még egy példa csak hogy picit kitérjünk:
Adott egy telelefon, mobilarenán különösen ajánlott plecsnit kap. De nincsen rajta jack. Emberünknek pedig létfontosság a jack. Hiába különösen ajánlott az a telefon, az ő szemében semennyire nem ajánlott sőt nem is tetszett mert ő neki nem jó.
Na és akkor van egy másik telefon, de nincs rajta jack. Tesztíró leírja hogy nagyon jó a mobil, de csak akkor kapna ajánlott vagy nagyobb plecsnit ha lenne rajta jack. És ha valaki sose használná a jacket? Láttál már te ilyen tesztet mobilarenán ahol egy jack miatt bukott az ajánlott plecsni és semmit nem kapott? Mert én nem. Na pontosan ez ment a huawei készülékekkel. Hiába jó telefonok, verdiktben nem kap ajánlottat mert nincs google. De ha valakinek ez nem jelent gondot? Az vegyen mást, mert ez akkor sem kap plecsnit. Itt a probléma.
És persze én elhiszem hogy ebben van szubjektív vélemény, és az adott tesztelő úgy gondolja hogy a google hiánya neki nagy hiányosság. Na de mi van akkor ha az adott tesztelő azt mondja hogy minden ami nem ios az rossz ( vagy minden ami nem android, teljesen mindegy) Akkor kérem szépen az van hogy az 500 ezres s20ultra összegzésében az lesz hogy a telefon maga jó, meg ajánlott is lenne na de ios nélkül hogyan.. És itt érdemes elolvasni mit írtam fentebb, szerintem így már érthető. Talán túlmagyaráztam a dolgot, de azt akartam hogy minden magyar állampolgárnak érthető legyen a gondolatmenet mert jó matyar szokás szerint sok ember megjelent 0 mondanivalóval, gondolom kell a hsz vagy ki kell valahol élnie magát az embernek mert csak röhögésig (Min?) meg a fanatzimusig jutunk el, még itt is. -
Szakiii
addikt
válasz
Viktor0610 #62 üzenetére
Fanatizmus utat tor maganak... Azzal kaocsoladban van info, hogy gsm lesz a jovoben?
-
-
Noukoum
veterán
Felesleges beszéd. Képzelj el egy iphone tesztet ahol azért nem kap plecsnit a készülék mert nem android fut rajta. Aztán képzelj el egy olyan Samsung tesztet ami azért nem kap plecsnit mert nem iOS fut rajta. Na ez ugyanaz a kategória. Igen objektíven nézve tekinthető szoftveres hiányosságnak, húzzák le olyan szempontból. De akkor a többit is nyugodtan
-
ugye huawei mentalitas hogy videominosegbe na bitratat a leheto legalacsonyabban tartsuk,
"mert a hulyelye vegen beteliti a terhelyet".
masik, a kameravaltas zoom kozben meg mindig hasfajos, megoldhatnak mar normalisan.
akksi kicsi.
nagyjabol ennyi.
nem eri meg az arat az biztos. -
Szakiii
addikt
Nálam most ők vannak azon a szinten mint pár éve az iphone volt.. tetszik a hardver, szép a telefon van akinek élhető de egyelőre sehogy nem fér bele nálam, oké lehet mókolni de közel sem tud annyit nyújtani konkurensekhez képest hogy egy percig elgondolkodtató legyen. Iphone végre használhatóbb mint régen androidos telókat meg ebben a kategóriában végre nem kell mókolni, mindenki növi ki a hibáit, de ők most kezdik a 0-ról gyakorlatilag. Ha ez marad még jó ideig csak "funolni" jó..
-
_flamer
aktív tag
Még tetszene is csak az a fránya HMS
-
k-adi
nagyúr
"Végülis ahhoz képest hogy nem kéne verdiktnél figyelembe venni a google hiányát, ahhoz képest elég hangsúlyt kap"
És ezen mi a meglepő? Egy komplett "csomagot" veszel mikor megveszed a telót. Nemcsak a hardvert veszed meg hanem a szoftvert is hozzá, amivel használod..nem??
Ezesetben droid, hms-el. Tehát igen, meg kell említeni és igen ki kell emelni a hiányosságait ha vannak (márpedig bőven akad..)(többi telónál azért nincs ennyire kiemelve ez a téma, mert droid+gugli az alapcsomag amit már évek óta ismernek az emberek így nincs mit ragozni rajta....ennél viszont lehetnek kellemetlen meglepetések..
dehát tudod nagyon jól te is, nem kell ezt magyarázni... )
-
#89309696
törölt tag
Ezt a végtelen értelmetlen zoom hülyeséget felejtsék el és vagy adják annyival olcsóbban vagy akkor húzzák fel a többi kamera tudását jobbra, mert ennek az olajfestmény zoomnak az égvilágon semmi értelme, még nekik kéne fizetniük, hogy a userek bétatesztelik ezt a baromságot. A Sony Ericsson K750-em csinált ilyen képeket mikor 16x digizoomot benyomtam. Micsoda fejlődés.
-
Hallosz
senior tag
Remek fotómasina, amivel még telefonálni, és böngészni is lehet a neten.
Erre a 1/2 milliós árat, ridegnek tartom. -
Pityu.
nagyúr
válasz
MikeWazowski #4 üzenetére
Szerintem nem nagy durranás
-
dz1989
senior tag
HMS től függetlenül elfogadnám. ^^ A nagy fő szenzor miatt.
Csak legyen jobb ár/érték aránybanI: 1" Panasonic CM1
II: 1/1,2" Nokia 808 PureView
III: 1/1,28" Huawei P40, P40pro, P40pro+
IV: 1/1,31 Vivo X50 pro +
V: 1/1,33" Xiaomi Mi Note 10 pro/Samsung Galaxy S20ultra
VI: 1/1,43"OnePlus 8 Pro
VIiI: 1/1,5" Nokia Lumia 1020
VIII: 1/1,7" Huawei Mate 30 pro (vagy P30pro)
IX: 1/1,72" Meizu 17/ Xiaomi Redmi Note8 pro
X: 1/1,833" Nokia N8
XI: 1/2" Xiaomi Redmi Note8(vagy 7)
XII: 1/2,33" Samsung Galaxy K zoom
XIII: 1/2,5" Nokia N82/N95/N95 8gb
XIV: 1/2,55" Samsung Galaxy Note 10(IPhone 11 pro)
XV: 1/2,9" Nokia 9 PureView / Xiaomi Redmi 7
XVI: 1/3" IPhone XÉrdekes most ez a világon a harmadik legnagyobb szenzoros mobil(évekig a Nokia Lumia 1020 volt.
-
doooo
veterán
Hát ez a zoom mizéria egy dologra ráébresztett, ekkora méretben a közeljövőben nem leszünk képesek ötszörösnél (de inkább csak háromszorosnál) nagyobb közelítésnél tényleg értékelhető, használható képeket kapni. Szomorú, de valahol érthető a korlátok miatt. Csak akkor ne próbálják ilyen feláron eladni.
P40 Pro-hoz képest az összkép (főkamera automata módja, stb) sokkal jobb egyébként, kíváncsi vagyok miért... ott is áradozott róla a tesztelő, még a második, külön erről szóló tesztben is ( [link] ), aztán a linkelt teszt topicjának utolsó, általam írt kommentjére a mai napig nem érkezett válasz/magyarázat/kifogás, és bár lehet, hogy szükségtelennek tűnhet ilyesmi az új P40 fényében, de a régi teljesítménye nem hiszem, hogy jobb lett időközben, azonos hw-en sem.
Egy dolog a valóban nagyszerű a P40-ekben, a (nem túl) széles látószögű kamera teljesítménye. Az tényleg extra, a konkurensek is megléphetnének hasonló upgrade-et, mondjuk megtartva az ő, szélesebb látószögeiket.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Microsoft Excel topic
- Házimozi belépő szinten
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- TCL LCD és LED TV-k
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Ez lenne a népkártya? Teszten a GeForce RTX 5060 Ti 16 GB
- Változó design, tekerhető lünetta: megjött a Galaxy Watch8 és a Classic
- Notebook / laptop alkatrészek cseréje (processzor, RAM, HDD)
- Kuponkunyeráló
- További aktív témák...
- Így lesz a Logitech MX Keys magyar billentyűzetes
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B660M i7 13700 32GB DDR4 512GB SSD RX 6800 16GB Thermaltake Core X5 GB 850W
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- Wilbur Smith könyvek (15 db) egyben
- Csere-Beszámítás! RTX Számítógép játékra! I5 13400F / 32GB DDR5 / RTX 4070 Super / 1TB SSD
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest