Keresés

Aktív témák

  • ArchElf

    addikt

    Amúgy a tesztelés pontos végeredménye után ezek a nyitott kérdések maradtak:

    - Kimondott Netware integráció nincs, ezért a fiókhálózatban és Netware felhasználók központi munkaállomásain nem használható. Nagyon körülményes úton (másodlagos authentikátornak használva a Netware klienst) elméletileg meg lehetne csinálni, de az automatikus jelszóváltoztató rész igy nem müködhetne.
    - Együttmüködés a Password Policy Enforcer -el, azaz az automatikus jelszógeneráló képes-e olyan komplex byte-sorozatot generálni, ami megfelel az elöirásoknak, ill. ha nem, akkor képes-e újra próbálkozni. A beszállitó vállalta, hogy amennyiben megadjuk a szoftver elérhetöségét, akkor kiteszteli.
    - Feltételezzük, hogy az ID Center a munkaállomás oldalán lép be az NT/Windows2000 bejelentkeztetési folyamatba, azaz standard API hivásokon keresztül hajtja meg az MS GINA moduljait. Ezt a feltételezést a beszállitó validálja.
    - Ezen feltételezés - amennyiben megfelel a valóságnak - a következöket eredményezi:
    1. Elméletileg lehetséges a jelszóval történö bejelentkezés, azaz a biometrikus eszköz használata nem a domain controller oldalán van kikényszeritve. Ez azt jelenti, hogy két fázisú (biometrikus+felhasználónév:jelszó) felhasználási modell nem alakitható ki. Ellenben, ha használjuk az automatikus password management -et - és elfogadjuk, hogy az ujjlenyomat mellett jelszót nem kell megadni -, akkor az adminisztrátori bejelentkezés biztonságát is jelentösen tudja növelni.
    2. A jelszó reverzibilis enkriptálással utazik a hálózaton, azaz a munkaállomás oldalán mindenképpen visszanyerhetö kell legyen, hogy a kliensoldali komponens azt át tudja adni a GINA -nak. Ez elméletben gyengiti a domain biztonságát. A beszállitó vállalta, hogy tájékoztatást ad a titkositás milyenségéröl.
    3., A jelszó reverzibilis enkriptálással tárolódik az ID Center SQL szerverében. Ez a fentihez hasonló általános biztonsági szint csökkenést okoz, ill. gyenge pont a rendszerben. A tárolás titkositásának milyenségéröl további információra van szükség.

    Tehát nem kódólatlanul, de visszafejtehető módon...
    AE

  • ArchElf

    addikt

    Amúgy hülyeség ez a megsemmisítés, meg miegyébb is (ha nem csak és kizárólag arra verzióra vonatkozik), ugyanis mi 3.1-es verziójú siemens ID-mouse-t teszteltünk.
    :)
    AE

  • ArchElf

    addikt

    Írtok itt mindenféle hülyeségeket...
    Most megmondom a frankót:
    Az egér szoftvere lecseréli az alapértelmezett login képernyőt, és ezentúl nem csak a felhsználónév:jelszó párossal, hanem valamelyik ujjatok segítségével is be tudtok lépni a rendszerbe. TTehát nem maga az egér az azonosító, hanem az egér HASZNÁLHATÓ azonosításra is.
    Emellet még volt számos funkciója is (pl ''ujjlenyomat védett'' dokumentumok, stb.)
    Csak egyetlen problémája volt:
    a felhsználóneveket és jeszavakat egy helyi (vagy a hálózati szoftver esetében egy távoli) adatbázisban tárolja KÓDOLATLANUL valahogy így:
    ujjlenyomat azonosító: felhsználónév: jelszó.
    Amikor rátapizol az egérre, akkor elküldi az ujjlenyomat azonosítót az adatbázisnak, az visszaadja a felhsználói adatokat, és a program (módosított loginablak) elküldi ezeket az adatokat a domain szervernek (vagy azonosítja magát a helyi gépen).
    Szóval a legnagyobb gáz az volt vele, hogy a biztonságos használat egyáltalán nem volt megvalósítható vele, ugyanis csak látszólag (loginablak kicserélése) volt képes integrálódni a rendszerbe, de valójában az összes felhsználónevet és jelszavat tárolta!
    A szoftvert nem készítették fel az azonosító szerverekbe való integrációra (gondolom license gondok miatt).
    SUX
    :((
    AE

Aktív témák