Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pzoleex

    újonc

    válasz arelim #1 üzenetére

    Ahol a kólás üveg van a kék usb csatival az az eleje (illetve ugyanez látszódik ott is ahol a mérlegre van rátéve).
    Ahol látszik az alaplap, az az oldala (van hozzá egy fedél, de én nem azt tettem rá mert így jobban tetszik)

  • pzoleex

    újonc

    válasz hcl #8 üzenetére

    Itt el van vezetve a meleg, pont a gyári dobozában hevül fel 100 fokra a CPU (itt meg max 85 fok).

    Egyébként sok mindenre alkalmas, bár ha mediaszerverben gondolkozik valaki, akkor vszínűleg jobb a kisebb teljesítményűt venni (4300u) és a gyári dobozában hagyni.

    A többi pedig nem is hallás, hanem idegrendszer kérdése. Én például csak csendben tudok elaludni. Anyósomék csak és kizárólag bekapcsolt tévé mellet, őket az sem zavarná ha egy porszívó megy amíg nem harsogja túl a tévét.

  • pzoleex

    újonc

    válasz ceia #29 üzenetére

    "elég, ha jó halk"

    Nem jó halk, jó hangos a gyári házban (és még meg is főzi a CPU-t). Szerintem olvasd el még egyszer a cikket, átsiklottál pár részleten.

    Más: légyszi ne írjátok be, hogy titeket mennyire (nem) zavar a hang. Ez a cikk azoknak készült, - akik hozzám hasonlóan - teljesen hangtalan gépet akarnak, akár teljes terhelés alatt is.
    Ehhez képest az, hogy titeket mennyire nem zavar, meg hogy a Hungária körúton laktok és a porszívó hangát sem halljátok, irreleváns, mondhatni nem ti vagytok a célcsoportja a cikknek. Ha valakit nem zavar a hang, akkor ezer meg egy alternatíva van, de nem is nekik készült ez a cikk.
    Ezen felül, ahogy írtam én programozok a gépen, ami ilyenkor a kód folyamatos újra meg újra forgatásával jár -> 100%-on pörög mind a 8 mag. Tehát ez nem az a use-case, mint amikor valaki egész nap csak a logout-ot lapozgatja és persze hogy olyankor bármelyik gép hangtalan.

    "Youtube videó 1080p-ben"
    "Használható otthoni netes / filmes / emulátoros gépnek"

    Ezen most elmosolyodtam, szerintem erre bármelyik új laptop (de használt is az elmúlt 5 évből) alkalmas.
    Ez a gép pedig határozottan (mondjuk emulátor kapcsán nincs tapasztalatom, de meglepne ha egy 30 évvel ezelőtti gép emulálása problémát okozna).
    Mindenesetre a kérdésed nagyjából olyan mintha egy új BMW bemutatásakor megkérdeznéd, hogy túl tudja-e lépni a 90 km/h-t :)

  • pzoleex

    újonc

    válasz Dave™ #33 üzenetére

    Szerintem elérkeztünk arra a pontra, hogy ki mit tekint hangosnak, ezért is kell hangtalannak lenni, és akkor nincs ez a probléma :)

    Ha például szétnézel a reddites fórumokon a PN50 kapcsán, ilyeneket találsz:

    "I can happily sleep in the same room" (4700u)

    "it's surprisingly loud. The sound is higher pitched than in many 15" laptops. It's nowhere near as loud as a Chinese mini-pc I have" (4700u)

    "It's whisper quiet when idle, but open up a browser and the fan speed goes up and down like a yoyo." (4500u)

    "The fan spins up and down between 3200 and 4000 all day while just browsing. This is with the Qfan profile to quiet mode in bios" (4800u)

    "I found my 4700U quite noisy under load, and it got very hot (100C under sustained load)" (4700u)

  • pzoleex

    újonc

    válasz Dave™ #36 üzenetére

    A 4500u-s modellről nem tudok nyilatkozni, de a 4700u esetében a 100C-ra melegedés az álmoskönyv szerint nem jó jel (főleg úgy, hogy tartós terhelés alatt a 100C az maximális hűtés mellet van, tehát nem arról van szó hogy 100 foknál bekapcsol a hűtés és lemegy 78 fokra. Teljes fordulatszámon megy a venti és úgy 100 fok).

    Lehet hogy a proci bírni fogja, de az ilyen pici helyre összezsúfolt elektronika esetén ezt a hőhatást és hőingadozást kapni fogja minden a CPU közelében, ami pedig általában egyenes út a mindenféle alaplaphibák felé (elenged a forrasztás stb) hosszabb távon.

    De mondjuk úgy, hogy az én tapasztalatom alapján a jó hűtésből még sosem volt baj, ellenben az alulméretezett hűtésből annál több.

Új hozzászólás Aktív témák