- One mobilszolgáltatások
- Apple iPhone 15 Pro Max - Attack on Titan
- Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro - és a vas?
- LG V30 - vezércsel
- 200 megapixeles zoomkamerát sem kap az S26 Ultra?
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Magisk
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Nem növel telepméretet a Galaxy S26 Ultra
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dr. Akula
félisten
válasz
Johnny Cage #154 üzenetére
Nem, mert ezért fizeted meg a bólogatós zsiráfot a cédén, vinyón, sd kártyán.
philoxenia:
vagy csak irreálisan magas áron szerezhető be Mo-on az adott termék
Ez gyakorlatilag minden szoftvertermékre fennáll, tehát... -
Karma
félisten
válasz
Johnny Cage #174 üzenetére
Jó, akkor lebetűzöm lépésről lépésre...
1) Az Ubi kiad egy szigorú DRM-mel felszerelt játékot. Ezzel erősen kétlem, hogy új vásárlókat terelne magához, inkább csak csökken a létszám azok miatt, akiknek vagy nem felel meg a folyton-online rendszer, vagy elvi gondjai vannak ezzel.
2) Mivel nem lehet warezolni, az Ubi baromira örül és tapsikol.
3) Jön egy orosz, aki feltöri a játékot, és minden olyan egyén, aki játszani akar a játékkal, de egyébként sose fizetett volna érte gyorsan letölti és elszórakozik, ingyen, bérmentve és illegálisan. Az oké, hogy egy hónappal később, de attól még nem lesz se jobb, se rosszabb a játék.Pontosan mit is nyert a DRM-mel a kiadó?
Teljesen felesleges ez a kapálózás.Grifid: Pl. egy egyszerű processz fut a saját gépeden, amire az Ubi felé címzett forgalmat átirányítod a hosts fájl segítségével. Ez a kis program szimulálja az Ubi környezetét, és azt mondja vissza a játéknak, hogy "minden fasza, indulhatsz", a játék meg fogja és teszi is. Windows Vista aktiválást is törtek a hősidőkben hasonló elven.
Ja és aki warezolni akar, szerinted érdekli a frissítés?
Mielőtt valaki félreértené, én csak a tényeket szeretném vázolni. Nem warezolok játékot, konkrétan az Assassin's Creed bármilyen színű-szagú verziója hidegen hagy, egyébként se bírná el a gépem. Egyszerűen nem értem, miért hiszik egyesek azt, hogy a DRM-nek bármi értelme van.
-
Karma
félisten
válasz
Johnny Cage #171 üzenetére
Aztán egyszercsak sikerül valakinek (pl. kamu autentikációs szerverrel), és az összes ember, aki eddig nem warezolta le de szerette volna, rászáll, mint a döglegyek. Remek kilátás.
-
philoxenia
MODERÁTOR
válasz
Johnny Cage #154 üzenetére
Az interneten hozzáférhető tartalmak jó része mindenképpen a gépedre kerül ha megtekinted, a letöltés fogalma nem egyértelműen tisztázott egyrészt, másrészt a sugárzott tartalom felvétele saját célra minden más médiumnál is /TV, rádió stb./ megengedett tudtommal.
A torrentoldalakon megosztani másokkal jogvédett tartalmat viszont nálunk is tilos.
Tehát az interneten sugárzott műsorok felvétele nálunk - ha jól értelmezem - mindenképp legális.Karma: Azért az "öltönyös majmok" teszik lehetővé sok alkotónak , hogy alkotásai eljussanak a tömegekhez. A produceri munka csak nálunk tekinthető naplopásnak, gondolom még a kádár-kori beidegződések és a hazai esetleges anomáliák miatt.
A legtöbb valamiben tehetséges ember általában nem tehetséges az alkotásai menedzselésében. Hosszú távon jobban jár a közönség a jól menedzselt alkotóval, hiszen egyrészt minden energiájával az alkotásra összpontosíthat, másrészt sokkal több ideig teheti ezt.
Vannak ellenpéldák, akinek rosszul jött az anyagi siker /pl. anno John Romero/ de a legtöbb alkotó és így a közönsége is jobban jár, ha az alkotásaiért megkapja az anyagi ellenszolgáltatást. -
Dr. Akula
félisten
válasz
Johnny Cage #112 üzenetére
Parasztosan mondhanám azt is hogy a játszás jogát, de magyarul játéknak hívják.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kerékpárosok, bringások ide!
- PlayStation 4
- Formula-1
- Milyen TV-t vegyek?
- One mobilszolgáltatások
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Medence topik
- Nintendo Switch 2
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- laskr99: Processzor és videokártya szilícium mag fotók újrakezdés
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA TT 500W
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B660M i7 13700 32GB DDR4 512GB SSD RX 6800 16GB Thermaltake Core X5 GB 850W
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB SilentiumPC Signum SG1V TT 500W
- BESZÁMÍTÁS! Asus B550M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB THERMALTAKE Commander G41 700W
- BESZÁMÍTÁS! MSI B460M i5 10400F 32GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Zalman S4 Plus TT 500W
- Update 07.03. Bomba árak 2025-ben is! Üzleti - Consumer laptopok DELL FUJITSU HP LENOVO
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad Yoga 260 - i5-G6 I 8GB I 256SSD I 12,5" Touch I W10 I Cam I Gari!
- Intel Core i7-8700, i7-9700 CPU, processzor - Számla, garancia
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G8, i7-10510U, 16GB, 1TB SSD, 4K kijelző + WWAN (ELKELT)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest