Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz Ayanlith #44 üzenetére

    A mini felbontásához nincs szükség az A6 erejére, de még az A5X-ére sem.
    Az Apple CFO-jának elmondása szerint így is aránytalanul kevesebb haszon van rajta, mnt a normál iPadeken, az iPhone-ről nem is beszélve. Egy Black Friday alkalmából talán adják majd 299 dollárért, de annál olcsóbb biztosan nem lesz.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Ayanlith #48 üzenetére

    Annyiban igazat adok neked, hogy az A6 valószínűleg olcsóbb az A5-nél, miközben egy könnyebben eladható terméket hoz létre. Csak az iPad minit nézve magasabb profitot jelentene, de nem szabad elfelejteni, hogy az Apple a három piacon tartott tablet változat között patikamérlegen osztja szét a megkülönböztetésre alkalmas paramétereket. Ha túl jó az egyik, nem csak a versenytársak, hanem a többi iPad rovására is vesznek belőle többet.
    Ennek ellenére én is úgy látom, hogy lehetett volna még egyszerűsíteni a termékpalettán, és a maradékot jobban megkülönböztetni ill. elkülöníteni egymástól. Én az iPad minit lőttem volna be az iPad 2 és a Retina iPad közé, és a kettesből nem is árulnék 64 GB-ost. Esetleg mind a két méretből indítanék olcsóbb változatot kisebb tárhelyekkel és a gyengébbik SoC beépítésével (tehát összesen 4 kategóriát). Bár ez nem eredményezne kevesebb modellt (sőt, legalább ennyi lenne), de a vásárlók szempontjából jobban átlátható választékot és könnyebben értelmezhető választási lehetőségeket kínálna. Talán pont ez fog történni jövőre a Retina mini megjelenésével. :F

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • dani3l

    őstag

    válasz Ayanlith #54 üzenetére

    Szerintem az lehet a celjuk, hogy egysegesen öszre idözitik az összes Apple termek frissiteset, gondolom ezert is mutattak be uj iPad-et is, mert tavasszal nem fog jönni, masfel ev meg azert eleg sok lett volna a kettö között..

    "Az iPod touch új generációját kisebb kapacitással, de lényegesen alacsonyabb áron..."

    Minel kisebb kapacitassal? Mar a 4-esnel sem lattam ertelmet a 8 gigasnak, arra kb semmi nem fer. Annyi, hogy olcsobb.. Egy iPodban pont a tarhely a lenyeg, szemely szerint 32 giganal kevesebbnek semmi ertelmet nem latom. (Touchnal legalabbis, ha mar alkalmazasokat lehet ra telepiteni, meg videot nezni, meg stb, eleg hamar megtelik. Nano az mas teszta.)
    De teljesen mindegy is az arazasa az iPad szempontjabol, mas termekvonal, mas felhasznalasi terület.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák