Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ayanlith

    tag

    válasz erdoke #47 üzenetére

    Az iPhone 5-nek még kevesebb pixelt kell megjelenítenie, mint az iPad mininek, mégis megkapta az A6-ot. Jó tudom, azért lényegesen más árkategória. Én csak arra céloztam, hogy míg az A5X tényleg pont annyival volt erősebb az A5-nél, hogy a retina kijelzőnél is azt a felhasználói élményt nyújtsa, mint az A5 a simánál, addig a mostani A6X kétszer olyan erős grafikailag, mint az A5X, tehát arányaiban, az iPad mini felbontásához mérve is kétszer erősebb. Az iPad mininek ehhez a felbontáshoz, hogy csúcskategóriás eszközről beszélhessünk az A6-ot kellett volna megkapnia (az A5-nél kétszer erősebb).

    Nekem egyébként már az sem tetszett igazán, hogy az iPod touch is csak az A5-öt kapta meg. Régebben inkább az volt a jellemző, hogy a touch-ba is ugyanazt a processzort építették, mint az iPhone-ba és csak egyéb más, többnyire kisebb dolgokban voltak különbségek.

    Nem azt mondom, hogy az iPad mini lassú lesz, csak nem csúcskategória kicsiben, pedig igazából valahol az lenne az igazi. Ezek a különbségek pedig pillanatok alatt ki fognak jönni szerintem (főleg, ami a grafikát illeti). Anno az iPod touch negyedik generáció is nyögvenyelősebb volt, csak ott épp az aktuális iPhone-hoz képesti fele annyi RAM volt elsősorban a probléma forrása (személyes tapasztalat); de az legalább megkapta az aktuális processzort.

    *A rivális Nexus 7 pont attól vált igazán sikeressé, hogy az aktuális (androidos) csúcskategóriát hozta kisebb méretben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák