Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz Ayanlith #44 üzenetére

    A mini felbontásához nincs szükség az A6 erejére, de még az A5X-ére sem.
    Az Apple CFO-jának elmondása szerint így is aránytalanul kevesebb haszon van rajta, mnt a normál iPadeken, az iPhone-ről nem is beszélve. Egy Black Friday alkalmából talán adják majd 299 dollárért, de annál olcsóbb biztosan nem lesz.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Ayanlith #48 üzenetére

    Annyiban igazat adok neked, hogy az A6 valószínűleg olcsóbb az A5-nél, miközben egy könnyebben eladható terméket hoz létre. Csak az iPad minit nézve magasabb profitot jelentene, de nem szabad elfelejteni, hogy az Apple a három piacon tartott tablet változat között patikamérlegen osztja szét a megkülönböztetésre alkalmas paramétereket. Ha túl jó az egyik, nem csak a versenytársak, hanem a többi iPad rovására is vesznek belőle többet.
    Ennek ellenére én is úgy látom, hogy lehetett volna még egyszerűsíteni a termékpalettán, és a maradékot jobban megkülönböztetni ill. elkülöníteni egymástól. Én az iPad minit lőttem volna be az iPad 2 és a Retina iPad közé, és a kettesből nem is árulnék 64 GB-ost. Esetleg mind a két méretből indítanék olcsóbb változatot kisebb tárhelyekkel és a gyengébbik SoC beépítésével (tehát összesen 4 kategóriát). Bár ez nem eredményezne kevesebb modellt (sőt, legalább ennyi lenne), de a vásárlók szempontjából jobban átlátható választékot és könnyebben értelmezhető választási lehetőségeket kínálna. Talán pont ez fog történni jövőre a Retina mini megjelenésével. :F

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák