Hirdetés
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Fotók, videók mobillal
- Milyen hagyományos (nem okos-) telefont vegyek?
- Google Pixel topik
- Ismét az Apple veheti át a piacvezető pozíciót
- Netfone
- Pulzust is mér az Apple AirPods Pro 3
- Milyen okostelefont vegyek?
- Karácsonyi telefonajánló 2025
- Samsung Galaxy Watch5 Pro - kerek, de nem tekerek
Új hozzászólás Aktív témák
-
Latitude
aktív tag
válasz
zsolt_64
#280
üzenetére
Igen, ha folyamatosan van írás/olvasás. De a kiinduló problémám az volt, hogy a HDD mivel nincs használatban egy idő után kikapcsolja magát. Igen ám de az op is azon van, ezért a rendszer nem indul el. Csak úgy tudom újra feléleszteni, ha (így stand by módban) elveszem a tápot és vissza kapcsolom ami elég brutális megoldás.
-
Latitude
aktív tag
Köszönöm a választ. Majd meg kell néznem, hogy hdparm parancs nálam működik-e (attól tartok, csak a hd-idle fog).
Közben azon gondolkodtam, hogy a külső HDD kimélése miatt, lehet, hogy jobb lenne az SD kártyán hagyni a rendszert (OSMC) és csak adat tárolásra használni a HDD-t. Illetve olyan programok tároló helyének amik nagy mennyiségű adatot írnak/törölnek a HDD (pl. torrent kliens). Így talán tovább fogja bírni a külső winchester és az sem baj, ha így állítja le magát.
Ez jó (jobb) megoldás lehet?
-
Latitude
aktív tag
Sziasztok,
Ismét szeretnék kérni egy kis segítséget. Rpi4 mellett van egy Rpi3 is amin most osmc fut, úgy hogy sd-n van a boot, de az op már egy külső hdd-n. Usb hub-on keresztül van összekötve az rpi-vel, mert így onnan kap tápot is. Teljesen jól működik azonban egy idő után, ha nincs használatban akkor a hdd, gondolom energia takarékosság miatt leáll. Ilyenkor olyan mintha deep sleep-be menne a rendszer és semmivel sem tudom felébreszteni, csak ha kihúzom az rpi tápját, majd újra bedugva elindítom ami ugye elég brutális megoldás. Az gondolom nem normális dolog, hogy a hdd kikapcsol, van erre valami megoldás, pl. a rendszer 10 percenként elindítja a hdd-t? Sajnos a neten nem találtam rá megoldást. Köszönöm a válaszokat.
Új hozzászólás Aktív témák
- Jura Impressa S90 Automata kávégép 6 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Thinkpad L13 Yoga i5-10210U 16GB 1000GB 13.3", Touch gyári magyar világítós bill 360 Gar.: 1év
- Apple iPhone 15 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 13 mini Red Kompakt méret, nagy teljesítmény 256 GB Használt,szép állapot, 100%
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi



