Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Simid #23 üzenetére

    Na meg valószínűleg nem 1-2%-ról beszélünk. Ha meg nem elég jó, hogy felvegye a versenyt a konkurenciával, akkor felesleges legyártani, akármilyen költséghatékony a gyártása.

  • arn

    félisten

    válasz Simid #23 üzenetére

    Nem hinnem... a hatekonysagban tuti jobb a monolitikus, de gyarthatosagban a legozas a nyero, foleg ha szelesebb palettaban gondolkodnak tobbfele igpvel.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • sb

    veterán

    válasz Simid #89 üzenetére

    Alapvetően nagyon kevés APU-knál a sávszélesség, de mégis van azért sok helyen 10-20% különbség is a Vega8-10 között akár. Pedig adná magát, hogy egál és semmit sem ér a +2CU.

    A Navi meg - bár ebben nem vagyok benne - de úgy rémlik sávszélesség kihasználásban (cache?) elég sokat javult... plusz a perf/W mutató sokkal jobb... pedig igen magas órajeleket céloztam meg azzal is. Ez itt 15W-on azért nem lenne elhanyagolható különbség.

    Szerintem csak visszatartják, most ez is elég... jobb ha marad a fiókban valami.
    Már ha elég, mert feletted írták, hogy a G7 IGP már elkapta a Vega10-et. Itt pedig a slide-ra gondolom a legnagyobb Vega került. De az a 8/16-os cpu-hoz jön, a többi kisebb.
    Ehhez a +28% elég soványnak néz ki.
    Ha az órajelet is beleveszem akkor gpu oldalról -20%, -36% és -50% a többi.
    Nyilván a ram miatt nem lesz ilyen visszaesés, de nem kicsi a különbség nyers erőben.

    [ Szerkesztve ]

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Simid #102 üzenetére

    Az 50et es az 59et én kevertem :DDD de én az 50re értem hogy kamu, ami abból látszik hogy az AMD is 28% gaint mond egy olyan IGPre ami <=Vega 11. Hogy lenne ezekutan 50%?
    Igen az 50% hatekonysag (mittomen 1 multiprocesszora levetitett teljesitmeny (nincs ilyen mutató csak szemléltetés kép)) elképzelhető. Más kérdés hogy sztem ennek a jelentos resze leginkabb a gyorsabb hozzátársított RAM-ból származik.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • sb

    veterán

    válasz Simid #103 üzenetére

    A mobil mérésben igazad van, ezt akartam én is írni, hogy nehéz, mert sokváltozós és sok a szűk keresztmetszet. Arról nem is beszélve, hogy ott teljes konfigonként nézve a teljesítménymenedzsment is el szokott térni rendesen - ezt a cpu résznél másik hsz-ben említettem, de ide is vonatkozik.
    Gyengébb hűtés, más TDP menedzsment és rögtön tök fordított eredmények jönnek ki mint egy másik notinál. Sőt, nyilván motortól is függ mennyire limitál a sávszélesség.

    De azért egy átlagot meg lehet nézni - én ezt próbáltam - és ott láttam, hogy nem marginális eltérések vannak a tesztekben a Vega8-10 között. Nyilván olyan tesztekben ahol mondjuk a cpu rész kevésbé számít, pl. 3Dmark vagy vmi szintetikus gpu teszt...

    A Naviból szerintem tuti több jönne ki, ezt nem értem miért írod, hogy jobb lehet a Vega. Igazából önellentmondás is kicsit, hiszen a 2x perf/W itt számítana a low power szegmensben biztosan. Ezt írod te is. Sokkal jobb ilyen szempontból a Navi, nem hiszem, hogy ezt le tudják dolgozni. Minden mást jobban el tudok képzelni a Vega erőltetése mellett.
    Ami szintén jogos, szóval nincs ezzel gond. Gyártói oldalról így logikus, én felhasználóként jobban örültem volna másnak... de igazából ez nem is újdonság, eddig is tudható volt, hogy Vegával jön úgyhogy ez csak elméleti vita. :)

    Kisebb variánsok:
    Nem ezt várom, eddig is így volt, hogy kisebb cpu kisebb gpu-t kapott. Bár igény sztem eddig is lett volna másra. Szerintem ez is árukapcsolás inkább gyártói oldalról.
    De ha ezt nem nézzük akkor nyilván így lenne alma-alma, ahogy írod.
    Most viszont két dolog árnyalja a képet:
    1. Az Intel épp nagyot ugrott gpu erőben és a kisebb (inkább közepes) variánsok is relatíve erős igp-t kapnak. Nézd meg a korábbi palettát: 24-32 EU i3-tól. Most 32-48-64. Középtől felfelé 48-64.
    2. A cpu rész nagyon megszaladt AMD oldalon. A "vedd a legerősebb cpu-t a legerősebb gpu-hoz" most úgy néz ki, hogy egy alig gyorsabb gpu mellé kapsz egy 8/16-os procit ami fényévekkel a korábbi széria előtt van. Érzed az aránytalanságot remélem... nem hiszem, hogy innentől a 8/16 vagy 6/12 noti lesz a mainstream, akár árban is.
    A gpu rész meg eléggé az, sokan most is hasonló gpu-s notikkal vannak.

    [ Szerkesztve ]

  • -vitya-

    őstag

    válasz Simid #120 üzenetére

    "Ebből a szempontból a Reniort tökéletesen lőtték be. A legerősebb H szériás szűken, de veri CPUban az Intel riválist (és alázza IGP-ben), a legerősebb U-s meg veri az Icelake-t GPU terén (és alázza CPU-ban). Mindezt úgy, hogy egy lapkával, miközben az Intel képtelen egyben kínálni erős CPU-t és IGP-t! Ennél arányosabb szerintem nem lehetne a Renior."

    ezzel egyet értek, tökéletesen megfogalmaztad :)
    Annyi, hogy ez nem extrém különbség így (ahogy a HEDT-et nyerik), hanem csak kicsi...

    -=Витя=-

  • sb

    veterán

    válasz Simid #120 üzenetére

    Nem arról van szó, hogy papíron nem jobb az RDNA, hanem arról hogy nekik azt kell nézni, hogy ténylegesen, adott határidővel és kockázatvállalással mit tudnak kihozni.
    Ez igaz, de én nem erről beszéltem... ha nem volt rá idő/erőforrás az érthető.
    De fizikailag biztosan jobb az RDNA. Hatékonyabb, eleve nem gpgpu-ra készült (feleslegesen), jobb perf/W még ha nem is 2x a mobil verziókhoz képest, ahogy írod. Jobb a sávszélesség kihasználása. De ez a két legfontosabb mobil vonalon, szóval elméletben tuti hozott volna. Az új Vegák magas órajelet kaptak, az sem a legtakarékosabb felállás a fizika jelen állása szerint. ;)

    Ebben most te kerültél önellentmondásba, hiszen ott van a dián, hogy sikerült ledolgozniuk és sokkal jobb a hatékonyság (a teljes APUra vetítve meg is van 2x perf/watt, az IGP tekintetében legyen akkor 59%).
    Nem hiszem... legalábbis én nem így értettem. A dián lévő 2x perf/W a cpu-ra vonatkozott.
    Amit én írtam azt meg a a dvga-k közötti arányokból tettem.

    Akkor ezzel várjuk meg a teszteket szerintem. Ha az lesz, hogy egy Ryzen 3 nem veri az Icelake alapú i3-t vagy egy R5 az i5-t legalább 10-20%-kal, akkor teljes mértékben igazat adok neked.
    Lehet, hogy igazad lesz, de az arányok akkor is sokat változtak.
    Az előző gen-ben a cpu-ban kicsit le volt maradva az AMD, gpu-ban meg tetemes előnyük volt.
    Most hoznak egy olyan APU-t ami gpu-ban 10-30%-ot verhet a közvetlen ellenfelekre.
    Cpu-ban viszont 2x kraftról beszélnek, 8/16-os, soha nem látott erejű mobil procikról.
    Ezt fogják 2X teljesítménnyel adni X teljesítményű Intel árában? Mert ha nem akkor szétcsúsznak a párok. Vagyis egy gyengébb gpu-s modell kerl szembe egy relatíve erősebb Intelessel.
    Vagy mindenki rohan (vélhetően drága) 8/16-ot venni ami (szigorúan csak cpu oldalon) alázza a versenytársat (és szüksége vélhetően nincs rá)? Várjuk meg melyik mivel kerül párba...

    Érzem, csak más a nézőpontom. Szerintem a korábbi Raven/Picasso volt nagyon aránytalan a túlméretezett, kihasználatlan IGP-vel és a közepes CPU-val.
    Itt az eltérés a nézőpontunkban. Szerintem egyik széria 4/8 cpu-i sem voltak közepes cpu-k.
    Három éves a céges gépem, úgy kellett 4/4-es procit vadászni relatíve drágán bele, akkoriban a 2/4 volt a mainstream, sőt az i7 is! Egy i5-8250U 2017Q3-as proci. Azóta sem léptünk előre. Most fogunk, de ritka az ilyen szintű növekedés. 15-25W-ból nagy csoda nem várható... szóval szerintem egy 4/8-as proci az utóbbi 1-2 évben minden volt, csak nem közepes.

Új hozzászólás Aktív témák