Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • greeneye166

    aktív tag

    válasz marcias #72 üzenetére

    Egy mp3 lejátszót, kis kütyüket még bevállalok kínait, de ez egy mobiltelefon, ahol vannak pl bizonyos biztonsági paraméterek is amiknek meg kell felelnie.
    Semmi egyebet nem tudunk egy ilyen készülékről, mint hogy kínából jött!
    Ok, hogy 20-30 ropi, de ha két nap után megfőzi az agyadat, kifolyik az akku, vagy csak szimplán tönkremegy kinél fogsz reklamálni, sérülés esetén kitől kérsz kártérítést. Jó hogy neked is csak a negatív felhang jött át és a csomó észérv smafu.

    Persze hogy ösztönösen védi az ember a gyengébbeket (pl feltörekvő kínai ipar), de vannak olyan dolgok, ahol nincsenek ilyen lazán vehető kompromisszumok. Gondolod, hogyha egy olyan cég mint a Motorola visszavont komplett szállítmányokat, mert veszélyesek vagy használhatatlanok voltak, majd pont egy ilyen ismeretlen márka az, amiben vakon megbízhatsz. Én biztos nem vennék Hello Kitty márkájú mobilt a gyerekemnek (ha lenne).

    Szerintem maradjunk annál, hogy konstatáljuk, ilyen is van, de nehogymár embereket próbáljunk meggyőzni arról, vagy biztatni arra, hogy megéri egy ilyet venni akármennyiért is. Vállalod a felelősséget?

    Kérdésedre: "sz@rdarab?" - AZ!

    > kiregisztrálva, ne küldj privátot <

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz marcias #76 üzenetére

    "Te állítottad, hogy minden alkatrészt úgy loptak össze ehhez a telefonhoz. Nem értem akkor miért lenne veszélyesebb bármelyik másik"
    hát pedig ezt nem nehéz megérteni.... vmit picit máshogy hajtanak meg, vmit kihagynak bőven elég... alá szar a kimenő jel mert pl vmi az antenna elé került? nembaj adjunk rá kakakót..... fordítva raktuk be az antennát és a fej felé nyomja a jelet? szintúgy.
    megfőzi a te/gyereked agyát? kit érdekel ugyse tudnak beperelni köv nap majd jövünk más márkanév alatt.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • greeneye166

    aktív tag

    válasz marcias #76 üzenetére

    Valóban állítottam, bár egész pontosan csak feltételezem.
    Erre az állításra csak maga a szitu adhat kellően jó indokot: Kínában, ahol óriási világcégek gyártási kiszolgálása történik, csúcstechnika a gyárakban, egyszercsak a semmiből létrejönnek noname készülékek, amik kapásból kezelik pl a színes kijelzőt, adatátviteli szabványokat stb. Vagy megvilágosultak, vagy valahonnan vannak kész terveik, eszközeik, technológiájuk. Hmm

    Amiket most írtál abban viszont egyet is értünk nagyjából, leszámítva a plecsnizős részt.
    A hszeimmel olyan alapvető (még(!) meglevő és emiatt számora az ilyen készülékek vásárlását kizáró) hiányosságokra - minőségbiztosítás, terméktámogatás, fogyasztóvédelem hiánya - szerettem volna felhívni a figyelmet, amik szerintem ebben a szegmensben alapkövetelmények a készülék származásától és árától függetlenül. Úgy érzem erre nem került hangsúly eddig pedig kellett volna.
    Nem állítom, hogy ezek a készüléke spontán felfognak gyulladni (mint pl egyes Sony akksik :D ). Csupán arról van szó, hogy a fogyasztónak semmije sincs a készüléken kívül. Ezt így, ilyen formában sehol nem lehetne forgalomba hozni.

    Személy szerint pártolom a piac bővítését, ami növeli a versenyt és így csökkenti az árakat, fejlődik a technika és a szolgáltatáskínálat. Az az út ,ahogy egy ilyen volumenű akció kiteljesedni látszik kínában, na az nem helyénvaló szerintem. Ez egy olyan sajátosság amit csak abban az országban lehet megvalósítani. Nekem a burkolat fantáziátlan kivitelezése továbbra is a belső hasonlóan igénytelen megvalósítását sugallja. Ez természetesen nem zárja ki, hogy a CECT készüléke akár még nagyon jó is lehet, de azért eléggé kétessé teszi számomra, és nincs bizalmam feléje.

    > kiregisztrálva, ne küldj privátot <

Új hozzászólás Aktív témák