- Külföldi SIM-ek itthon
- Így lesz tégla a porszívódból - a Roidmi csődje
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Nem nyílnak a Foldok?
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Huawei Mate 40 Pro - a csúcson kell abbahagyni?
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
Új hozzászólás Aktív témák
-
akaido
addikt
Ha már retro hullám: Szintén Enterprise (Wizard Lair rulez!) was the first blood.
Commodore +4 (Xargon Wars)
Majd több évnyi kihagyás után 2000-ben egy 333 Mhz-es Cerka 4 GB -vinyóval volt a PC "antré", ezen írtam az infó szakdolikat.
Az Asztalra nem rakok fölösleges ikonokat, és ezt szoktam javasolni másoknak is. -
looser
addikt
válasz
mephi666 #114 üzenetére
Bakker, pont nekem is ez jutott eszembe elsőnek :-) Akkor jelent meg valamelyik Madonion demó, amiben egy tündér repkedett a fák között és látszott a fa kérgének érdessége, ez volt az Environment Bump Mapping; totál leesett az én állam is :-D
Illetve irc a kiállított Matávos mobilokról, persze az első oldal, amit behívott az ember, a yahoo volt. Bár akkoriban még/már volt Internet Galaxis, az egyik első ilyenen Apple gépek voltak, akkor regiztem egy freemail címet, még megvan :-)) -
zolikaDB
veterán
Olyan beidegződések vannak, hogy nem is tudom, azok beidegződések
Annak számít, hogy Win 7 hosszú évek óta, és eszemben sincs 10-re váltani, és legszívesebben XP-t hajtanék?
Ja! Ctrl + J a hosszú i. Angol Microsoft Reclusa-n szoktam meg, amit valami 3 ezerért vettünk dobozosan, vmi electro outletben -
mephi666
nagyúr
válasz
cinemazealot #113 üzenetére
mi is ott potyogtattuk az állunkat középiskolás fejjel a matrox g400-ra
...meg hát az sem volt utolsó, hogy ilyenkor legálisan 1 napra megléphettünk a tanórákról
...mennyi kinccsel tértünk onnan mindig haza: csomó reklámanyag, alig győztük utána otthon válogatni (meg hát suttyó fejjel azért csorgott a nyálunk is a széplányokra, mert annyira azért nem voltunk kockák, hogy csak a hw érdekeljen
)
-
tm5
tag
'84-ben kaptam egy ZX81-et. +TV, semmi egyéb, na az nem sok mindenre volt jó. A suliban voltak egyéb gépek (Apple IIe, HTC 1080Z, ZX Sepectrum) azokon pötyögtem inkább.
'88-ban vettem egy Enterprise 128-at, az már sokkal jobb volt, de mindig szívtam a programok tárolásával.
'90 októberében vettem/kaptam az első PC-t egy floppyval +fehér Hercules monitorral . Azon már lehetett jól dolgozni, csak cserélgetni kellett a floppykat. Karácsonyra meglett a 40 MB-os ATA vinyó. Onnantól blue hawaii. Valamikor lett VGA-m is, de azzal lett teljes a konfig, hogy '92-ben vettem egy SoundBlaster 16-os kártyát. Na ekkor minden korábbi játékot újrajátszottam.
A 90-es évekből még ilyen dolgok rémlenek, hogy S3 Trio, S3 Verge, TSENG ET6000, Woodoo Banshee videókártyák, VESA busz stb. Jah vettem egy 387-es koprocesszort a CompFair-en, mert a 386 még integert meg emulált floatot tudott lassan én meg gyorsan szerettem volna FractInt-el rajzolgatni.
Kicsit hiányoznak a CompFair/Ifabo vásárok, mert azokon sok csodát lehetett akkoriban látni.
Ezután már homályosabb, hogy mikor milyen gépem volt, mert ritkábban cserélgettem. Egy jóideje, veszek egy közepesen erős konfigot és addig használom amíg meg nem döglik.
Szerintem kevés beidegződésem van:
Total Commandert azt mindenképp elsőnek rakom fel telepítés után.
Van Temp folderem, Irfanview, mostanság Notepad++, régebben KMPlayer, mostmár csak VLC. Kb. ennyi. -
Diabolis
aktív tag
Hú bakker, most ugrott be egy régi sztori, muszáj megosztanom
Drága jó anyám, akinek a távirányító is a Battlestar Galactica fegyverkezelő pultja volt, kapott egy laptopot a cégtől. Igen jó kis vas volt, valamelyik IBM Thnikpad ,de most meg nem mondom melyik. De jobban futottak rajta a játékok mint az én akkori gépemen.
Mivel én akkor már bő 300km-re laktam tőlük, az IT-support telefonon keresztül ment. Igazi élvezet volt, műszakvezetőként egy műanyag-fröccsentő üzemben, de megoldottam a "kontrolcékontrolvé" jellegű problémáit.
Hív ám egyszer a jóanyaám, hogy "megint nem működik ez a szar!! Lefagyott!!" Én egy fröccsentő gép alatt, nyakig úszva a hidraulikaolajban, kezemben a 32-es villáskulcs...
Kérdem tőle, mi a hibajelenség? "Mondom lefagyott, és hiába húztam ki a kettőhúszból!!!"
A laptopot b+.... "Mindjárt visszahívlak" közöltem, majd 10 percig sírtam a röhögéstől...
Friss sztori, alig pár hónapos: Kolléga másik telephelyen anyázik ám, hogy a switchek folyamatosan lerohadnak, össze-vissza osztogatják az IP-ket, van-e valami ötletem az újraindításon kívül, az már hatszor megvolt. Azt tudni kell, hogy mi a dobozba már nem mászhatunk bele, a seniorok pedig ritkán elérhetők. Mondtam neki pár tippet, de hát túl sokat nem tudsz ezekkel hardveresen kezdeni.
Hív két nap múlva, miután a hétvégén mind a majd' 200 UTP-kábelt átkötögették, hogy megvan ám a hiba, talán öngyilkos is lesz. Irodafestés után a takarítónéni talált egy kábelt, amit visszadugott, mert azt hitte, hogy Ő húzta ki a porszívóval, és nem akart bajt. Azt nem már nem nézte meg a taksinéni, hogy a kábel másik vége hová megy.... Olyan fizikai hurkot csinált, hogy öröm volt nézni -
looser
addikt
A Polaroidnak remek füstszínű üveg monitorfilterei voltak, mindig arra vágytam, de helyette valami szövet Compaq izém volt csak. Egyik kolléganőm meg valami kristályokat tett a monitor tetejére, mert azok elszívják a sugárzást. Lehet, hogy neki volt igaza, nem kérdeztem meg a szakértőt, hogy ez megfelelő-e :-)
-
cinemazealot
addikt
Én szürkét vettem magamnak, volt rajta egy drót egy műszerész csipesszel a végén, amit földelt gépházra kellett csíptetni. Persze kompenzálandó az így elszenvedett fényerő veszteséget, a monitort fel kellett csavarni, így szerintem az egész gép fogyasztása érezhetőbb lett. A sugárzásról nem is beszélve... nesze neked, monitorszűrő...
-
snecy20
nagyúr
Nem tudom szerepelt-e már, de az infó tanár ~'95 környékén mindig rám/ránkszólt, hogy hajtsuk le a képernyővédőt az ósdi 14''-s CRT-k elé.
Így aztán gyönyörű sárga színben pompázott minden.
-
WillChi
őstag
válasz
MaxxDamage #6 üzenetére
"Szerettem a DOS -os Total Commandert is (Volkov Commander volt a neve annak asszem)" - Volt akkoriban több is, az egyik valóban a Volkov Commander volt. Talán a legelterjedtebb a Norton Commander volt abban az időben. Én DOS Navigatort használtam, mert sokkal több funkciója volt, és assembly programozáshoz számomra a leginkább használható.
-
cinemazealot
addikt
"...a Turbo gombnak volt jelentősége?"
Volt hát!
Állította a processzor órajel frekvenciáját egy normál (alacsonyabb) és a turbó (magasabb) érték között. Mielőtt arra gondolnánk, hogy "egyszerűbb mindig benyomva tartani és akkor a gép folyamatosan gyorsabb", a dolog nem volt ilyen egyszerű. Az OS egyszálú végrehajtást támogatott csak, sok programban pedig nem létezett olyan mechanizmus, ami gépsebességtől függetlenné teszi a végrehajtás sebességét. Így bizonyos esetekben ezzel a gombbal kellett visszább venni a gép sebességét, hogy pl. egy játék játszható maradjon.
-
Lord Myn
senior tag
Én is a '80-as évek közepén kezdtem a "kockulást" (bár akkor még nem is létezett ez a fogalom), de én nem csak arra gondolok vissza nosztalgikusan, hanem az egész offline számítógépes világra (ami kb. a '90-es évek közepe-végéig tartott). Ha tehetném, bármikor visszacsinálnám azt a világot...
-
válasz
Lord Myn #102 üzenetére
de XT-ből meg nem is létezett...
Mondom, majd megnézem mi is van a padláson.Nosztalgikusan gondolok vissza én is a számítógépes múltamra... 1984-ben kaptam az elsőt (35 éve... jesszus...). C=16. Mindezt azért met már az az előtti évben is erőteljes hajlandóságot mutattam a nyári szüneti számítástechnika tanfolyam iránt.
Sajna perifériák nélkül, csak magát a gépet. De ettől még elindult a lavina a kockulódás irányába
-
Lord Myn
senior tag
Pont azért írtam, hogy 25 MHz az AT maximuma volt (nálunk fehér holló), de XT-ből meg nem is létezett...
Illetve még régi szokásom, hogy a HDD-ken, SSD-ken a partíciók egész GB-osak, tehát MB-ban kifejezve 1024-nek többszörösei.
Tényleg! Én is ezt csinálom! Mindig calc.exe-vel particionálok...
(Szerintem még van egy rakás beidegződésem, ami annyira automatikus a 30+ év PC-zés után, hogy kapásból nem is jut eszembe)
(#99) Frawly: A PC speaker-től már a legelső XT-men kivert a víz, úgyhogy amint lehetett Sound Blaster került a gépbe (bár az már 286-os gép volt), de az OPL2 FM szintivel sem voltam kibékülve, úgyhogy '93-tól már GUS-t használtam és onnan nem volt megállás (Yamaha XG, Roland hangmodulok, stb.stb.) Jelenleg a DOSBox-om úgy néz ki, hogy SB Pro 2, GUS, Roland MPU-401 van beállítva szimultán emulációba, az MPU-401 meg belülről (emulátorból) variálható Roland MT-32, Roland SCC-1 vagy Yamaha XG-re, így minden klasszik játék úgy szól, ahogy megálmodták.
-
cinemazealot
addikt
Olvasgatok és vigyorogva morzsolom a könnyeimet, annyira szép emlékeket idéznek fel ezek a beszámolók. Több hozzászólásban magamra ismerek:
- ékezet- és szóköz mentes fájlnevek,
- egyszínű háttérkép, üres asztal,
- kikapcsolt vizuális effektek (pl. árnyék, átlátszóság), kikapcsolt OS hangok,
- két partíció használata (egy a rendszernek, egy másik pedig a tartalomnak), gyökérkönyvtárak üresen tartása,
- CD/DVD-re mentegetés (pl. régi játékokat, játék mentéseket), nyilvántartás a Where Is It? egy korábbi verziójával (egy ideje ezt abbahagytam, mert NAS-ra archiválok),
- lehetőség szerint rövid (max. 8 karakter) fájl- és könyvtárnevek használata,
- "gyári" mappák (pl. Dokumentumok) mellőzése, helyette saját mappa mindenre,
- saját tmp mappa tele ideiglenesen letöltött cuccal (szeméttel),
- munka közben mentés mindig új iterációba Mentés másként...-tel (soha nem egy fájlt hizlalok), fájlnév konvenció pedig *_01a.* ... *_01b.*, komolyabb módosításkor pedig *_02a.* stb.,
- kuka rendszeres törlése, egyébként pedig törlés általában SHIFT-tel,
- a csengőhangom jó ideje a More Bells and Whistles (akinek ez mond valamit, annak talán ezek a videoklipek is ismerősek lesznek),
- Korábban nc, wc/tc, fc szisztematikus telepítése és használata, de mióta Linuxra költöztem mc. Sajnos a dn-t, vc-t, fm-t soha nem használtam.Ami pedig a hangokat illeti:
- PC speaker-en .MOD, .S3M, .XM zenék gyűjtése, játszása, néha komponálása,
- első AdLib kompatibilis hangkártyámmal olyan játszhatatlan játékok futtatása, aminek nálam nem volt még képe (mono Hercules monitorom volt), csak hogy halljam a zenéjét...Akiket érdekel a csipogón való hangkeltés mikéntje, ajánlom ezt a videót. Aki pedig nosztalgiázna, nézze meg ezt a videót.
Bacsis, nagyon jó témaindítóid vannak.
-
looser
addikt
Egy baromira zúgó, de nem csipogás volt, hanem zene. Adlib sajnos nem volt, annak kimenete is lett volna, ennek nem volt, szóval tuti speaker volt. Compaq Deskpro 386s/20 (4MB ram, 120MB Conner hdd). Adlib viszont volt anyám céges gépében, egy 486 DX33-ban; a Compaq elég furán oldotta meg, valahogy a billentyűzetbe volt vezetve a hang egy spéci kábellel (két oldalán félköríves téglalap), na annál már lehetett választani a játékokban Adlib-et. De ahogy most keresgélek, mintha itt is hasonlóról írna.
Más. Amikor kijött a CHIP magazik a W95 teszt verzióval, ami a 3.1-re épült, szinte mindent le kellett darálni róla, hogy elférjen. Órákig települt és horror volt használni, de tálcás-start menüs cucc volt a javából :-D
-
Frawly
veterán
-
looser
addikt
Tudod mi volt, ami engem ledöbbentett? Amikor a 386 SX/20 (koproci nélkül, 256 Kbyte vga, vagyis nem ment a 640x480 16 biten, csak később egy Tseng ET4000-el) speakerén megszólalt a Pinball Fntasises zenéje, úgy, ahogy annak szólnia kellett. Igaz, halk volt, de maga a zene volt, romlatlanul, nem prüntyögés. Máig sem tudom, hogyan oldották meg. Később lett egy Soundblaster Pro 2-m, azzal egyszerűen berobbant minden :-)
-
Frawly
veterán
30 éve jelent meg. Mielőtt a 2000 után született fiatalok értetlenkednének, nem a Test Drive Unlimited 2-ről (2011) van szó, hanem a a Test Drive 2: The Duel-ről (1989). Valahogy iszonyat nagy feelingje van ezeknek a régi retró játékoknak, a béna CGA-EGA grafikával és PC csipogóval. Van bennük egyfajta jópofa absztraktság
-
Frawly
veterán
Korábban nem az egész speakert tiltottam le, csak azt a csippanást, amit a BIOS akkor ad, amikor mindent rendben talál. De aztán pár évre rá, mikor ezt nem lehetett, onnantól az egész PC speakert lehúztam. Ha nem indulna egy gép, diagnosztikai okból rá lehet dugni újra.
Mostani modern lapokon nincs PC speaker, házakhoz sem nagyon adnak, külön lehet venni. Helyette a modern lapokon van POST kódos LCD, ami kijelzi mi baja van a gépnek.
De a PC speaker lehet hasznos, pl. én szoktam DOS emulátorban régi DOS-os játékokkal ökörködni (Vette, Q*Bert, Test Drive 2, stb.), azoknál jól jön nosztalgiából a csipogós hang.
-
-
Frawly
veterán
Az igaz, hogy a 286-osnak a maximuma a 25 MHz, turbó nélkül 16, de ez ritkán fordult elő, szerintem a legtipikusabb értékek ezek egy 386-oshoz (vagy 386SX-hez) tartoznak. XT semmiképp nem lehetett, rosszul emlékszik. XT-ből pedig volt 286-os (IBM 5162), de az csak 6 MHz-et tudott.
Egyébként nemrég néztem videókat a YouTube-on a Turbo gombról, és fordítva működött, mint gondoltam. Ha be volt nyomva, akkor kellett lassítania, ha kinyomva, akkor gyorsítania. De nálam ez mindig fordítva volt bekötve, benyomva volt gyorsabb, kinyomva lassabb, erre minden gépemnél ügyeltem. Illetve a PC-ken az ősidők óta letiltom a PC speaker csippantást induláskor, meg amíg használtunk olyat, a floppy-meghajtók végigfingatását is. Ha lehet, a memóriatesztet is. Persze ezek mai gépen már nem játszanak.
Illetve még régi szokásom, hogy a HDD-ken, SSD-ken a partíciók egész GB-osak, tehát MB-ban kifejezve 1024-nek többszörösei. Ez azt a célt szolgálja, hogy esetleges partíciós tábla sérülésekor, elveszésekor könnyebb rekonstruálni azt.
Azoknak írnám még, akik a böngészőben csak privát, inkognitós lapokat használnak, hogy helyette inkább állítsák be, hogy kilépéskor a böngésző töröljön minden adatot, előzmények, sütik, jelszavak, stb..
-
Frawly
veterán
válasz
#90088192 #54 üzenetére
Nem is a Notepad-et írják, hanem a Notepad++ progit, az egy egész másik szoftver, semmi köze a Windows beépített Notepadjához. De ezt az ún. blokk-kijelölést tudja minden komolyabb szövegszerkesztő (értsd: plain text editor), UltraEdit, ConTeXT, Sublime, stb..
Ami nálam a régi időkből szokás maradt: kétpaneles fájlkezelők használata, még a DOS-os időkből, Norton Commander (néha floppyról Volkov), majd DOS Navitgator. Windows alatt Windows Commander, amit átneveztek Total Commanderre, majd Double Commander. Aztán ahogy váltottam Linuxra, ott Double Commander, terminálban Midnight Commander, de most már csak terminálban használok Vifm-et. Ilyenek nélkül nem tudom normálisan használni a gépet, nem is értem, hogy egyesek hogy vannak el Windows Intézővel meg hasonló, egypaneles fájlböngészőkkel. Illetve mikor fájlokat másolok, mozgatok, mindig a bal panelből másolom a jobb panelre. Így rögződött be.
Sok évig szokásom volt, hogy Windowsban is kiirtottam minden csicsát, és Win9x klasszik kinézetet állítottam be, de ezt a szokásom a Win7-tel feladtam. Vista nekem kimaradt. Ami talán még a régi időkből beidegződés, hogy az Asztalra csak a legszükségesebb ikonokat teszem ki Windows alatt, dokumentumot pedig soha. Erre még régen volt szükség az erőforrások kímélése miatt, de az áttekinthetőségnek is jót tesz.
Illetve a mai napig gyártok a háttértárakon ilyen random betűs ideiglenes mappákat, aa, bb, stb., ha valamit ügyködni kell, hogy tudjam, ha később elfelejteném letörölni, akkor a nevéből is lássam, hogy semmi értelmes, fontos nincs benne, törölhető.
-
-
JetiRulez
őstag
Serdülő koromtól kb. 4 évvel ezelőttig mindig ócska tákolmány gépeim voltak, amin épp eldöcögött, aminek el kellett. Szóval én is hasonlóképpen minden trükköt elkövettem, hogy gyorsabb legyen a gép. A mai napig azzal kezdek, miután frissen feltelepítettem a gépemre a Windows 10-et, hogy minden csicsát kiírtok belőle; árnyékolások, élsimítások, animációk, áttetszőség, stb.. Illetve kb. a vírusirtón kívül más extra progi nem nagyon indul el a rendszerrel együtt; például a torrentet is utólag indítom el manuálisan. Pedig ezek a mostani gépemet nem húzzák vissza érezhetően, csak berögzült, rutinná vált.
Én is nVidiás voltam majdnem mindig. Az első olyan gépben - aminek már ismertem a belsejét is - egy 64MB-os nVidia MX440 volt (a Vice City jól futott vele
). 1-2 alkalommal megfordult a gépemben Radeon kártya, de az XP-s időkben nagyon labilisak voltak, és nagyon haragudtam rájuk. Az már csak apróság, hogy az nVidiát azért is szeretem, mert a márkajelzésnek zöld az alapszíne és a neve is szimpatikusabb. Most épp Intel integrált van használatban, de csak azért, mert mostanában nincs időm játszani és csak feleslegesen fogyasztana a gép több áramot.
-
Nem emlékszem pontosan, de még fent van a padláson az XT, szóval talán esetleg majd ha eszembe jut, téli szünidőben megpróbálom újra bekapcsolni.
Talán van még monitorom is hozzá (monochrome vagy cga...)
@(#85) looser
Nem lehet, hogy diszk vagy memória hiba volt?
Nem hinném. Hardvert nem piszkáltam, csak reggel lett. Utána rendesen működött...Amúgy volt olyan eset is, amikor azonos szállítmányból raktam össze gépeket, és kettő rakoncátlankodott. Aztán kicseréltem a memóriákat, és mindkettő megjavult... Szóval ez az eset is megvan
Ja, és még Dune1, szerepjáték --> 36 óra folyamatos játék...
(én barom...)
-
Diabolis
aktív tag
Hát kérem, a szombati pálinkázás izé, memóriacsere egész jól sikerült. Botrányosan hosszú is volt, mert átmentem szombaton, egyszer csak hétfő :D
-
Lord Myn
senior tag
XT tudtommal nem nagyon volt 25 MHz-es, az a 286 AT-nek volt a maximuma, 8086-os (tehát már 16 bites) procin 16 MHz volt a max., de a nálunk elterjedt 8088 XT-ken inkább a 4.77/8 (turbo) volt a jellemző.
Közben eszembe jutott még:
- Norton Commander és leszármazottjai (Win10-en TC)
- Böngészésnél kizárólag Private/Incognito/stb. mód
- Játékok kizárólag a D: meghajtón
- minimalista windows desktop (max. 5-10 ikon) -
looser
addikt
"majd másnap reggel újrapróbálva és semmin sem változtatva azonnal, csont nélkül."
Nem lehet, hogy diszk vagy memória hiba volt? Nálam régen egy P166MMX-be vásárolt 64MB-os modul okozott ilyesmit. Amikor végre felment a rendszer, abban sem volt öröm, álltak le a szolgáltatások. Aztán visszavittem a Ready-be, a bészbólsapkás srác fel sem nézett, amikor visszavette. Bár ő lehet, hogy csak kiadta, 1x év távlatából nem emlékszem :-)
-
Neked milyen beidegződésed van, az informatika hajnalából?
ZX spektrum
ZX81
Primo
HT 1080Z + Galaxy
Commodore 64 - Raid over Moscow,
Commodore 16XT, tubo gombbal (16 -> 25MHz talán)
IDKFA
IDDQDIMPULSE9
4x Mitsumi CD ROM
Cyrix 5x86 processzor
OpendosNa és örök emlékem a w95 telepítése 8 ugyanolyan gépre, amiből az egyiken a telepítés 9 órán keresztül tartott sikertelnül, majd másnap reggel újrapróbálva és semmin sem változtatva azonnal, csont nélkül.
-
-
Jofi81
őstag
Ez a frissítés gomb nyomkodása honnan jön egyébként? Amíg még az iskolában voltam, nagyon sok gyereknél láttam, hogy bejön az asztal és már nyomkodja is, hogy jobb gomb-> frissítés. Ha bezártak egy ablakot, ugyanígy. Egyik sem tudta megmondani, miért csinálja, nekem pedig elképzelésem sincs, honnan eredhet ez a szokás.
-
Diabolis
aktív tag
V2C47-MK7JD-3R89F-D2KXW-VPK3J
XP SP1 cd kulcs, telepíteni lehet veleAnnyit ütöttem anno, hogy 10 feles után is hibátlanul el tudtam mondani, manapság a "számolj tízig" megfelelője
-
pw12345
aktív tag
válasz
#90088192 #50 üzenetére
A DN-nek van Windows verziója is, két féle, bár már megszűnt a frissítés, kezelte a hosszú állomány neveket, de 64 bites már nem készült úgy tudom:
http://www.dnosp.com/
friss, ropogós 64 bites: http://ndn.cba.pl/download/index.html
Egy alapos virustotal.com ellenőrzést nem árt futtatni.
MC, vagy FAR nem tudja ezt a funkciót (én nem próbáltam, kiráz tőlük a hideg)?
DOS alatt én is DN-t használtam, amíg fejlesztették WinNavigátort, azóta is hiányolom TC-ből a beépített mp3 lejátszót.
Most meg a DC-vel (kezeli a TC beépülőket, csak Win alatt, amiket érdemes ellenőrizni, mert vírustelep a jó része) próbálkozok, van vele gond bőven, de Linux alá nincs más.
Különböző Notepad alternatívákkal az a gond, hogy lekaptam, virustotal csekk, mind fertőzött, a TC32 bites telepítője is (a DC32 install szintén), CPUz legújabb detto. Winamp helyett ajánlották a Foobar2000-et, kapásból vírusos, Audacioust is próbáltam, nagyon bugzik, már VLC-t, SMP-t használok zenéhez is.
Ikonokat nem is használok, mindent a TC/DC fejlécből indítok.
Command promptot mai napig használok, Feladatkezelő folyamatosan megy, egyrészt lássam milyen szemét pofátlankodott fel, másrészt, van kártevő, ami letiltja, így egyből tudom, ha nem megy.
TC automatán indul, autorun letiltva, hangok, csak hibaüzenetnél ki és belépésnél, így egyből tudom, ha elszállt a hang. DOS időkből nagyon más nem maradt meg. TV tuner és tuneres monitor PIPpel alap, ha kikotlik nem tudom mit csinálok, mert már nem gyártják.
Ha az MS lepusztítja a jobb klikk menü gombot a billentyűzetekről az Office miatt (amit rég nem használok), annak nagyon fogok örülni.
Feszültségértékeket rendszeresen ellenőrzöm, mert volt már gondom miatta. -
Hintalow
senior tag
Hát nekem nem sok ilyen van, max a frissítés gomb nyomkodása.
Megtartani nem tartok meg semmit, a játékaim amik eredetiek még fent vannak a polcon, csak éppen lemezmeghajtó már nincs a gépemben
Semmi olyan nincsen, amit ne lehetne bármikor beszerezni.
Kevés programot használok, és azok is mind ingyenes/open source cucc, fölösleges telepítőket elrakosgatnom.
Az évek során szépen kisöpörtem az őrizgetett cuccok nagy részét, és jól elvagyok a 300 gb-os vinyómon -
-
- Minden szir-sz@rt megtartok : pipa
Zenék, szöveges file-ok, képek, játék/program telepítők (jelenleg 22GB-os a [prog] mappám, amiből cirka 5-6 éve semelyik exe-re nem kattintottam kétszer).
Egy ideje azonban én is leszoktam a mindent megtartok, leszedek, mert valamikor még jó lesz valamire.. gyűjtögető életmódról. (Kivéve a filmek/szériák. Ami tetszett, megtartom örökre.)
Azért van még a szekrényben néhány tucat CD/DVD, ATA archive meghajtó. Blu-ray-t már nem vettem.- Ezer meg egy éves game-save-ek megtartva : pipa
Heroes III mindig fel van telepítve- Asztal tisztántartása : pipa
És egy szememnek kellemetes látványt nyújtó tájkép (hegyek/víz), beállítva háttérnek. Van, hogy csak hátradőlök a fotölyben és nézem 40"-on a tájat.
Néhány ikon van csak kint, ami másik meghajtó mappáira mutat. Film, játék, zene, kuka. Bár, zenét nem is tudom mikor indítottam utoljára háttértárról... Plusz egy lomos mappa, amiben az éppen lekapott, nem fontos dolgokat tartom. Időnkét törlöm, ami kell mégis belőle másik meghatóra mentem.
Gyakran használt dolgok a tálcára vannak dobálva.- Rendszermeghajtón nem tartok semmi fontosat, gyk. semmit : pipa
Programokat, amiket használok oda telepítem, mert ha már újra kell húzni a gépet, akkor a progikat se árt. Így el is tart egy ideig, míg mindent visszarakok, beállítgatok, mikor rászánom magam egy reinstall-ra.
Számomra felelsleges vizuális csicsák/animációk, hangok, rendszer folyamatok kikapcsolgatása, alap.- Márkahűség(?) : pipa
(Elég későn, ~20 éves korom környékén kezdett érdekelni az informatika)
Első VGA-m egy Ati Sapphire Radeon 9600 XT 256MB volt.
Utána AMD Sapphire HD5750 1GB (2010-ben vettem itt az aprón, egészen egy évvel ezelőttig ezt hajtottam, míg végelgyengülésben kilehelte a lelkét. Rendesen kitöltötte a szolgálati idejét.).
Jelenleg egy AMD Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ 4GB rajzol képet a monitorokra. Valszeg' ő is életfogytig.- Ha, grafikázok vagy írok, 25 file van mentve *.final; *.finall; *.finalll; ...*.finalx
- Hülye berögződés, jobb klikk frissítés, attól felgyorsul a gép.
- Total commander-t sose használtam, Windows intéző FTW.
- Monitoron olvasok, játszok, pöcsörészek, TV-n közbe film/sorozat/Utube. Egy dolog nem elég, hogy lekösse a figyelmem.
- Hangerő a hangszórón feltekerve, PC-n hangosítom/halkítom, ha kell. Ja, dedikált hangépző természetesen. Kommunikációhoz viszont az integrált van beállítva.
- Mai napig hatszor átolvasom, formázom, javítom a hozzászólást, bejegyzést, levelet stb. mielőtt elküldöm - utána amikor elment, elolvasom még egyszer és javítom a persze benne maradt hibát.
(Ezt is egy órája írom, hosszú is lett.)
Agyf@szt tudok kapni az összecsapott, igénytelen, helytelenül megírt dolgoktól... -
#90088192
törölt tag
Ha majd lesz lehetőségem, akkor bekatalogizálom ami van, es egy bejegyzés kereteben megosztom
Szerintem a szerver majd elgondolkozik rajta, hogy érdemes-e volt felpörgetni a vinyokat
Különben DN fan kezdetektől fogva mert volt benne jo hex editor is es az UFO2 nagyon szerette a sok pénzt
liglob.dat
Elso sor: ff:ff:7f:ff ha jol emlekszem -
Egon
nagyúr
válasz
#90088192 #72 üzenetére
DN többet tudott mint a VC, valahogy mégsem tértem át rá, nem tetszett a kezelőfelülete.
AZ első írott cédém még megvan, elvileg még mindig olvasható (nemrég próbáltam): azon ott figyel a 3.11-es Windows és az 5.0-s DOS is (ennél régebbi oprendszerekkel nem találkoztam), sőt a 6.0-s Winword és talán a 4.0-s Excel, meg a korban hozzá illő Visio is, 20-25 játék kíséretében. -
#90088192
törölt tag
Volkov, Norton, Dos Navigator, Far manager,
Kb ezeket használtuk a haverokkal.
Ha kell megvan a Windows 1.0 is sőt a telepítok egészen W7 if bezárólag legyen az w2000 vagy Millenium.
Tudtam a telepítő kulcsot fejből a W98 hoz és az XP néz is.
Office 2000 szintúgyGyűjtögető életmód megvolt kb 100 DVD nyi cucc jött össze ami most megtoldva a film gyűjteménnyel 2TB vinyon pihen persze 2X hogy legyen redundancia.
Ha valakit érdekel Dimmu Bogir hát van az is
Ah a legfontosabb program: Whereisit
Offline média katalógus.
-
quailstorm
félisten
Mert ebben mi a nem bizalomgerjesztő?
Fogja a ruszki installer, és felrakja a gépednek megfelelő shareware totalcommandert, és mellé kicsomagol egy csomó ingyenes plugint. Meg beállítja a megjelenítést és a viselkedést.
Annyi benne max a vicces így magyarnak, hogy orosz lokalizációra készült. -
bambano
titán
én nem használtam, de a környezetemben igen: Volkov commander
szövegszerkesztőnek meg doson ne.com, az eredeti 38k-s, egyébként meg vi.
-
GreatL
őstag
Az adat-beidegződés nem feltétlenül hülyeség... azért nem lehet mindent olyan könnyen beszerezni még ma sem.
-
válasz
quailstorm #65 üzenetére
Akkor inkább legyen a FreeCommander, az bizalomgerjesztőbb
-
ro_bert17
őstag
citromail-es cím mai napig
-
joey04
titán
Régen én is mindent mentettem, halmoztam. A gépben lévő vinyón kívül volt 3db 2 tb-os külső vinyóm. Már csak 1 van, az sincs félig sem és lehetne még törölgetni. Mostanra nem csak a tárhely kapcsán, de minden kapcsán a minél kevesebbre törekszem. Minél kevesebb ikon, mappa. PC-n a játékok ikonjain kívül csak a lomtár, sajátgép, meg egy mappa van, amibe mentek mindent (képek, dokumentumok, stb). A fontos alkalmazások a tálcán rögzítve, ebből sincs sok. MacBookon csak a meghajtó ikon van kint, meg a mentéses mappa és ennyi. A régi, sokak által használt dolgokat érdekes módon soha nem használtam, nem szerettem. pl winamp, tc, stb.
-
kraftxld
félisten
2 paneles filekezelő, kollegák csak lesnek a Total Commander hatékonyságán
ctrl + s rutinból percenként minden word és excel doksiban
parancssorban automatizálva a dolgok 90%-a.
weboldalakon ha címet / nevet kérnek akkor mindig afgán kecsepásztor vagyokemail címnek meg általában bejön az a@b.c
-
-
samujózsi
senior tag
Nekem semmi ilyenem nem maradt meg. Lassan tanulok, gyorsan felejtek, csak használom a gépet, ahogy épp sikerül.
Amit sokan írtak, hogy őrizgetés, az elvben nekem is megvan, például ezeréves logokat, dokumentumokat nem törlök, kivéve ha öt évvel a törlés után szükségem lesz rájuk. Ami persze csak öt évvel később derül ki. -
ncc1701
veterán
Akkor is root felhasználót használok, ha az adott rendszert sudo használatára terveztek.
-
Diabolis
aktív tag
Kezdés c64, mai napig vakon ütöm a load, 8,1 parancsot
IDE korszakból a "pirosat a piroshoz" maradt meg nagyon (az első IDE csatikat fordítva is be tudtad dugni, erre volt ez a megoldás).
Megszokások :
Windows Commander bocs.... Total Commander használata, új mappa md paranccsal.
Telepítés után TC, winamp megy fel először. Driverek saját kezűleg, nem bízok a win10-ben. Filmek, játékok, sorozatok tárolása szintén, de inkább csak olyanok amiket már nehezebb megtalálni, vagy kevesen töltik fel.
Melóhelyen pedig mindenki tudja, ha cd/DVD-t írok, semmi mást nem csinálok a gépen, még a zenét is bezáromAudio lemez pedig a leglassabb sebességgel íródik, a többi sem a leggyorsabbal
-
#90088192
törölt tag
TC Nalam is, de a DN tud valamit amit semmi mas nem(Legalábbis nem találtam máshol), blokkokban lehet szöveget kijelölni(Szerkeszteni), nem soronként, ez nagyon jól jón sokszor, pl elérési utak szerkesztése Batch file ban.
Auto play kikapcsolása, mert rühellem
CTRL+INSERT es SHIFT+INSERT nem tudom a windowsos verziót a mai napig
Ha valami bonyolultabb bajom van, szinten parancssor es Batch file, nincs jobb nála
Az, hogy ASCII kódokra mar nem emlékszem az meg a szegyen resze (ALT+160 á stb)
-
adlersson
aktív tag
Közben belegondolva, a TC nálam is az első, ami felkerül egy friss telepítésre. Haverom még talán 2008-9 tájékán mutatta be az Ultima Prime változatot, az akkor letöltött telepítőt használom azóta is.
(Mondjuk nem tudom minek, mert a beépített programok felét nem is használom...)
-
-
harry
veterán
- Ismét van asztali gépem, egyszerűen szeretem szerelni őket. Régen inkább a modding foglalkoztatott, a barkácsolás most is tetszene, de inkább időhiány / lustaság miatt nem annyira foglalkozok vele. Viszont mindig szempont volt, hogy csendes legyen a gép, ez azóta is megvan.
- A sok optikai egér után most egy hanyattegeret használok, ismét lehet időnként golyót takarítani
- Ha bármit le kell írnom, notepad++ -ba kerül először, véletlenül sem word-be.
- Mappanévben se szóköz, se ékezet, vagy egyéb huncutság.
- Windows hangok tiltása egyből.
- Total Commandert sosem regisztráltam (pedig cégnél lenne hozzá licensz, de az ottani gépre sem raktam fel).Ha már itt vagyunk, a nagyobb változások is:
- Csak egy partíciót csináltam. Zene spotify, játékok valamilyen app-ban (pl. Steam), néhány film hálózati táron, doksik / fotók felhőben, így még ha gyalulni is kéne, nem sok mindent kéne lementeni. -
Mai napig offline zene... Az a biztos
A winampot tavalyig használtam.
-
-
-
Doky586
félisten
válasz
paramedic #35 üzenetére
"Mi a gond a Dokumentumok mappával?"
Az hogy alapból a C: -n van. Azt meg időnként ledózerolom.
Rendszermentésnél (pl macrium) csak útban van a sok dokumentum, potyára növeli a mentés méretét; rendszervisszaállításnál meg törlődne minden adatom. Ezért csak egy link van benne a D: meghajtóra.. -
Mr X
veterán
A játékok parancsikonjai az asztalon mindig a jobb felső sarokba kerülnek, és ott csak azok vannak. Minden más a bal oldalon.
-
Nálam is hasonló, főleg, hogy olyan sok oprendszeren dolgoztam már, hogy nincs is értelme nagyon beleszokni dolgokba.
Persze azzal egyetértek, amit bambano írt, vagyis éljen a command-line és az alacsony szintű logok
de leginkább azért, hogy közelebb férkőzzek a gép lelkivilágához...
-
quailstorm
félisten
Így már eszembe jutott egy fix berögződés, még a DOS időkből.
Csak 2 paneles fájlkezelővel szeretek dolgozni. Nagy önuralom kell valami Windows intézőhöz, Nautilus-hoz, Thunar-hoz, akármihez. -
zoltanz
nagyúr
Nekem nincs különösebb. Az automatikusan futó rendszer folyamatokat kikapcsolom.
De mondjuk a C: D: E: meghajtó betüjelét nem válatoztatom, már megszoktam. -
vocsa
újonc
Húúú- A régi beidegződések. Én még C64-el kezdtem, azután egy C128-volt. A PC-s korszakomat egy 386 DX40 -el kezdtem, már nem emlékszem, hogy milyen alaplap volt, de rá volt integrálva ez a proci, külön volt a
coprocessor, és egy jumper segítségével ki lehetett választani, hogyha beleraktam egy 486-os processzort. Az első ilyen procim egy 486 SX40-es volt ugyan ebben a lapban. 240 megás vinyó volt benne. Ezért total commander mindíg van a gépemen, akkor norton commandert használtam, és 6-os dost, majd arra telepítettem a win. 3.1-et.
Azta milyen idők voltak. -
végigolvastam a kommenteket és azt kell hogy mondjam, változékony ember vagyok, mert a felsoroltak közül kb semmi sincs meg.
annyi hogy ritkán szoktam törölni, de az is egyszerűen azért, mert olcsó a tárhely és így is rengeteg a hely a gépen.ikonok az én asztalomon sincsenek, de nem azért mert bármilyen erőforrást elvinne, hanem mert értelmetlenül lassú a használatuk. Start gomb / Alt-F2 (OS-től függően) -> bepöttyentem az első pár karakterét a program nevének -> Enter. mire ez megvan, az egér még csak félúton volna az asztalon az ikon felé.
-
Doky586
félisten
Az emberek berögzültek amellett hogy a telepítési adathordozó elkészítése csak valami külső programmal lehetséges. Ez az XP idején így is volt: eleinte DVD író, aztán pendrive író spéci progik. Ez a beidegződés még ma is tartja magát sajnos.. Pedig mi se egyszerűbb mint UEFI-hez telepítő pent készíteni. (külső progi nélkül)
A másik: screenshot. (csak egyetlen ablak, nem teljes képernyő)
Itt is sokan azt hiszik win9x-XP óta hogy ehez kell valami külső 'program'.. Hát nem kell. Ott a beépített Képmetsző.
És ma már a (uefi)biost se kell fényképezgetni. 1gombnyomás és arról is készülhet a screenshot. -
MaxxDamage
félisten
válasz
Krugszvele #27 üzenetére
+1
Én a 2x8TB -al csináltam hasonlóképp és tényleg jó érzés (nincs rá gond)
Bár az SSD-ket "újítottam" mert 512GB NVMe cserélve lett 2TB -ra és az 1TB HDD 1TB SSD-re -
Krugszvele
senior tag
2+2 TB-ról csökkentettem 120 GB SSD-re a tárhelyet és a 20 év alatt összegyűlt hulladékot töröltem.
Sokkal jobb érzés -
villamos
őstag
Apropó hangkártya! Végigkísérte az összes asztali gépemet, mindegyikbe szépen beletettem, ahány csak volt! Akár volt az alaplapon hangkártya akár nem, a Sound Blaster mindig belekerült a legutolsó PCI -csatiba. Még mindig megvan, csak most notebook -ot használok, de ha összeraknék új asztali gépet, abba is beleraknám.
-
Megviselt a 386, szükségtelenül erős processzoraim vannak azóta.
-
villamos
őstag
Az első pc-m ben (AMD 5x86 133MHz; KMS-4-1 alaplap; 8MB RAM -EDO; S3 Trio VGA) nem működött a hangkártya, Gravis Ultrasound (Classic) nem volt hozzá megfelelő driver, így nem volt hang és megszoktam hogy a PC hangtalan. Bár vettem utána a gépbe egy SB128 -at később, amivel már működött, de a gép hangját mindig lenémítottam, és azóta is lenémítom az összes gépet, illetve kikapcsolom a hangszórókat amihez odakerülök, csak akkor kapcsolom be ha játszom, vagy valamiért szükségem van a hangjára. Meg akarok nézni egy videót, hangszóró bekapcs. Vége a videónak, és mondjuk fórumozok, vagy olvasok, hangszóró kikapcs.
-
bambano
titán
mindig mindent terminálból, parancssorból.
jelzem: az 5T az floppy
-
Chabee
tag
Én két ilyen becsípődést tudnék megemlíteni saját házam tájáról.
Amikor kezdtem az PC-s pályafutásomat (’94-95, 386 DX40) nem nagyon voltak még magyar kiosztású billentyűzetek, vagyis elképzelhető, hogy volt, de nekem az első billentyűm angol kiosztású lett. Ez a DOS alatt nem volt probléma, de később, amikor már otthon is és a melóban is Win 3.1 alatt tevékenykedtünk, még mindig az angol billentyűzetet püföltem. Ebből annyi maradt meg, hogy a saját gépemet magyar 101 gombos kiosztású billentyűzettel vagyok csak képes használni, tehát az Y a T mellett, a Z az X mellett lakik, és a 0 helyén lakik az Í betű. Egyszerűbben fogalmazva magyar QWERTY. Mivel az élet rákényszerített, hogy gyorsan gépeljek (nem a klasszikus gépírói felállással), így kb. már ösztönből írom a gy, ny, ty, sz betűket, amik csak ennél a kiosztásnál sikerülnek helyesen.
A másik heppem szintén a teljesítmény, erőforrás gazdálkodás területéről van. Amikor megjelentek az operációs rendszerekben a vizuális effektek, rögtön kikapcsoltam őket, mondván, ne fogják vissza a gyors megjelenítést. Listák, simított görgetése, megnyíló ablakok animálása, menük ki- és beúsztatása, stb. (A Win10 alatt Speciális rendszerbeállítások/Teljesítmény/Beállítások útvonalat végig járva jutunk el hozzájuk) Sőt az XP-t, de még talán a Win 7-et is lebutítottam grafikailag olyan szintre, mintha W98 lenne (Classic skin). Úgy voltam vele, hogy nekem ezzel dolgoznom kell (tehát ha úgy tetszik ez egy szerszám) jó és gyors legyen, ne szép.
Hát ennyi.
-
looser
addikt
Dettó :-)
_temp, hogy első mappa legyen a D-n, C az csak az ssd, nincs más, csak a win+programok. Játékok a D:\games alá mennek. A _temp-en belül van sound, pics, sftw, utóbbiból kerülnek a d:\download alá, ahonnan többet soha nem használok semmit, cserébe még Arachne telepítő meg a régi dos-os autoexec és config fájlok, a hangkártyához és hálókártyához a bejegyzésekkel :-)Más. Most, a gyors internet korában hogy álltok a lokális pornótárolással?
-
pelyib
tag
válasz
DeltaPower #14 üzenetére
Ékezetes, szóközös mappa- és fájlnevek nálam a mai napig ritkaságnak számítanak.
Szinten, ez erosen megmaradt. [a-z_] kb az ertekkeszlet.
A tobbi is egeszen jellemzo ramViszont a random fajlok (todo.txt, aaa.txt) helyett mar a Trello-t hasznalom.
-
Veatta
aktív tag
A kukát mindig lehúzom a bal alsó sarokba, a sávot (start menüt) mindig feltolom.
A haverom a 90-es években nyomdai mac-okon dolgozott...
-
updog
őstag
válasz
DeltaPower #14 üzenetére
temp mappa +++
Ja, a másik ami a hsz-ről jutott eszembe, hogy a verziózás (még melóban, productionben is) a mai napig úgy megy nálam, hogy *_final, *_final191108, *_finalmostmarb_meg_191108_finalfinal....
Valahogy jobban csípem ha minden ott van a saját gépemen, hasonlóan a korábbi hsz-emben leírtakhoz. Aztán a kollégák oldják meg ahogy akarják.
-
Egon
nagyúr
A NAS-ban jelenleg 3 db 6 TB-os vinyó csücsül Raid5-ben (nettó 12 TB hely), ez félig van. A gépemben (a terás ssd mellett) van 2 db 2 TB-os vinyó. Szerintem tárhelyben kb. nyertem...
Nagyjából 50% szabad helyem van, ennyit a hörcsög effektusról.
Az első procim (386) szerintem AMD volt, de nem vagyok benne biztos. Utána volt egy rossz emlékű 486DLC-m, majd egy 486 DX-2-66-os procit vettem. Mielőbb beruháztam volna, konzultáltam a környezetemmel. Egyik simerős vett pont ugyanilyen procit, csak Cyrix gyártmányt. Egy tetőtérben használta, ahol folyton túlmelegedett. Intelre cserélve a procit, megszűnt a probléma. Akkor én is Intelt vettem, ezt azóta tartom (még?).
Az első 3D-s vga-m nV termék volt (Diamond V330). Egyszer vettem Ati-t (BBA 9700 Pro), annyit driverrel nem szívtam sosenem, mint azzal a kártyával (ráadásul bedöglött rajta az egyik ramdac, aztán miután 1-2 év után eladtam, az új tulajnál szűk egy év alatt meghalt, pedig AC hűtő volt rajta. A sokak szerint "meghalós" 8800GTS kártyám, egy másik haverom gépében, idén halálozott el - van egy kis különbség...). Azóta csak nV-m volt, és ahogy elnézem, ez a tendencia nem mostanában fog megváltozni...
-
#38742016
törölt tag
- Bármilyen fájlt, szöveget rakok a vágólapra, miután végeztem, egy a betű kerül a helyére, mindig ugyanúgy: a, CTRL + A, CTRL + X. Ez még abból az időszakból maradt, mikor face-n nem kellett megerősítés, egy CTRL + V után már küldte is a legutóbbi képet, ami a vágólapon volt.
- Miután elindult a winfos, első dolgom egy fájlkezelőt megnyitni függetlenül attól, hogy mit fogok csinálni a gépen, bármikor szükség lehet rá.
- Csak privát lapokat használok a böngészőkben, hosszabb jelszavakat inkább .txt-be mentem.
- Windows, android frissítése, mindig a legújabb rendszert használom, ahol csak lehet, 1909-es win10 update fent van már 2 hete.
- Böngészőben mindig meg van nyitva egy üres lap, hasonló a fájlkezelős dologhoz.
- Feladatkezelőt naponta többször is átnézem, nem-e fut valami a háttérben, aminek nem kéne.
- Csak úgy állítom le a gépet, hogy előtte mindent bezártam, hiába olyan programok, amikben semmit se kell menteni.
- Havonta egy napot rászánok, hogy az összes HDD-n végigfuttassam a HDSentinel felület tesztet.
Szerk: Ja és természetesen minden letöltött program, játék telepítője megvan nálam is évekre visszamenőleg.
-
quailstorm
félisten
Jó nagy adathörcsög vagyok én is, de egy retro számítógép- és telefon gyűjtőnek szerintem ez szükséges feltétele. Manapság sincs fenn a neten sok minden 2-3 évnél tovább. Még retro mobil SDK-kat bemutató youtube csatornával is szívtam meg, hogy nem töltöttem le őket, mert már a csatorna sincs meg. Én úgy vagyok vele, ami kell, az legyen meg offline.
-
DeltaPower
addikt
Nekem minden fizikai meghajtómon (külső-belső hdd és pendrive is, csak a rendszer ssd a kivétel) van legalább az egyik partíción "temp" nevű mappa a gyökérben, ahova azt pakolom, ami épp beesik és nem tervezem hosszabb ideig megtartani. Némelyik "temp" mappám már tíz giga feletti
A localsettings/temp mappát viszont mániákusan ürítem.
Rendszervinyó gyökérbe nem kerülhet semmi fájl a rendszer sajátjain kívül. Ez még anno a vad fájlvírusok idejéből jött, ha valami új fájl megjelent a system rootban, az alapból gyanús volt.
Ékezetes, szóközös mappa- és fájlnevek nálam a mai napig ritkaságnak számítanak.
Végig nagybetűs fájlnevek ösztönös utálata. Ez inkább a webfejlesztős korszakból származik.
"todo.txt" fájlok szanaszéjjel a melós vinyón, "aaa.txt" fájlok szanaszéjjel minden vinyón
A doc, xls és bmp fájlok ösztönös utálata. A doksi az legyen txt vagy pdf, a kép pedig jpg.
Telefonon levő képek backupolása negyedévente gépre, gépen levő képek backupolása külső vinyóra.
-
-
csepelball
tag
Nagyon jó téma!
Már olvastam néhányat, ami szintén beidegződés nálam is- dokumentumok mappa és tartalmának teljes elkerülése messziről
- windows alatt c meghajón sosem tárolok olyat, ami egy véletlenszerű windows install után hiányozna
- fájlokat ékezet és szóköz nélkül mentem le. Kizárólag - és _ írás jeleket használva.
- oprendszer telepítéskor rituálé, hangok ki, háttér megváltoztatása, mappa beállítások mókolása, és hasonló progrmok telepítése...stb
- CTRL + C legalább 5x
- fölösleges, interneten megtalálható dolgok tárolása(bár erről kezdek leszokni) -
adlersson
aktív tag
- Screenshotnál a közelmúltig mindig Paintet használtam, azután felfedeztem a Win / Alt + PrtScn kombót.
- A Ctrl + C-t én is lenyomom vagy 10x, mert régen a Ctrl rossz volt, esetleges volt a működése és zabos voltam, mikor azt hittem vágólapon van a cucc, aztán meg nem is.
- Ha nem megy odébb a kurzor, akkor megemelem az egeret, hogy nem retkes-e a golyó benne.
-
vince
őstag
Hehe, egy csomó minden megvan nálam is:
- asztalon két ikon: sajátgép és lomtár, se több, se kevesebb
- oprendszer hangok kilőve
- a Windows XP skinje sosem tetszett, ott az első dolgom volt telepítést követően beállítani a klasszikus windows témát
- háttérkép szigorúan egyszínű kék, semmi fotó vagy ilyesmi, ami felesleges erőforrást pazarolna (ez csak az XP-vel bezárólag volt igaz, onnantól kezdve azt vallom, hogy legyen kellemes a szemnek az, amivel napi sok órát töltök)
- win beépített dokumentumok mappája helyett a d:\Dokumentumok mappa van használatban
- ha bármilyen számítógépen bármilyen fájlműveletet kell végeznem, Total Commander telepítése az első lépés
- a fene nagy gyűjtögetést jó ideje feladtam, a napi szinten használt programokból az internet korában nem tárolok offline 22 korábbi verziót, elég az aktuálisat, az meg úgyis ott van a letöltések között (természetesen a D:\Letöltés mappában) -
Lord Myn
senior tag
Dedikált hangkártya (muszáj!), '91 óta használok a PC-imben, még a laptopjaimba is USB-st rakok, az alaplapit asztali gépeken az első bekapcsoláskor tiltom.
2001 óta szinte csak nV kártya, kb. 4-5x volt Radeon kártyám azóta, de valami mindig nem stimmelt velük, úgyhogy maradtam az nV-nél.
Régi végigjátszott, illetve végig nem játszott játékállások mentései (frankón, még '92-es DOS-os játékállásom is van, amit akkor játszottunk, amikor az adott játék még vadi új volt, csak 27 év telt el azóta...).
A .zip tömörítő használata archiváláskor (az univerzalitása miatt, még DOS-ban is ki lehet csomagolni).
Most így kapásból ennyi jutott eszembe, de biztos van még több is, csak azok annyira természetesek nekem, hogy észre sem veszem.
Szerk: Ja, eszeme jutott még valami, mai napig van USB-s floppy maghajtóm és DVD-RW, pedig előbbit szinte soha, utóbbit meg ritkán használom.
-
DeFranco
nagyúr
félig tartozik a témához, de máig az első atx formátumú gépházamat használom
azon kívül hogy az egyik kártyaslot leszorító csavarjának helyén már megforog a csavar, tökéletes állapotban van. nincs is miért lecserélni.
-
alcsa
senior tag
Nekem az maradt meg, hogy AMD processzorhoz csak ATI kártya, Intelhez meg NVidia
.
-
MaxxDamage
félisten
Fene tudja mikor is volt, de 100MHz alatti gépem (PC) volt, fekete-fehér monitorral (színes az ritka volt még) egyértelműen DOS -al (WinXP még a közelbe sem volt) és sok DOS-os program, játék, stb.... az első komoly gépem egy 233MHz MMX Intel volt, 16 vagy 32MB VGA-val (Ati Rage Pro vagy mi volt az) és 3DFX VooDoo is volt használva. GTA első kiadások voltak a kedvenc gamek, na meg a Carmageddon, Quake, StarCraft meg ilyenek
Szerettem a DOS -os Total Commandert is (Volkov Commander volt a neve annak asszem)
Akkor a DOS volt az amit szerettem és most kellene használnom (ha csak az lenne) hát meg lennék lőve asszem, mert már sok mindenre nem emlékszem
Meg a sok floppys game, mentések, stb..huhhh ... most meg már a sok CD, DvD sem kell... a BluRay még az amit használok, de ki tudja meddig.PI-PII-PIII-P4 -em is volt, P4-em az 3GHz Prescott volt (az első "csúcs") bár volt Celeron is, Mercury konfig az Euronics-ból
DC++ amit még szerettem, meg az 56k Fax-Modem netet (mert nem volt más)
-
Syl
nagyúr
Szerintem az informatika hajnal nem 2001-ben volt, hanem 82-84-ben
Egyébként a felesleges fájltárolás (filmek, zenék) nálam is megvan.
-
Goose-T
veterán
Nekem nagyon sokáig volt egy Írás nevű könyvtár a vinyómon, amiben eredetileg a CD-re, majd DVD-re archiválandó cuccaimat tartottam. Már évek óta nincs semmilyen meghajtó a gépeimben, de ezt a könyvtárat csak néhány hónapja számoltam fel.
-
updog
őstag
"így hát tárolgattuk, mert hát az adat az érték, mert nem úgy van, hogy pikk-pakk beszerzed"
Ez nagyon megvan bennem is, tizenéves cd-k, dvd-k még nincsenek kidobva, mert ha valami kelleni fog pont azokról, akkor milyen jó hogy megvannak
A vinyóm most 6TB-os, azon is megvannak még az ezeréves képek (középsulis korom óta nem néztem meg őket, nem is fogom), régi kedvenc játékok (~10 éve nem játszottam), mp3-ak (csak Spotify-n hallgatok zenét 2015 óta).
Szerintem az is egy hóbort, hogy évente teljesen más rendszer szerint variálom át a fentebb említett fájlok tárolását
Ez a minél kevesebb ikon legyen az Asztalon nekem is megvan, bár inkább átláthatóság / esztétikai okok miatt.
Elég erőteljes "hőskori" beidegződés, hogy nem hiszek abban, hogy ha feltöltök valamit Dropbox/Google/Onedrive-ba, akkor az ott lesz, és nem lesz mondjuk CRC hibás vagy elérhetetlen, mindenről megtartom az offline változatot is (telefonon is így vagyok)
Ctrl+C-t legalább hatszor megnyomom, mire elhiszem hogy kimásolta
Soha nem használtam a Windows beépített "Dokumentumok" mappáját és annak egyetlen almappáját sem (persze ezzel szerintem mindenki így van
).
Windows reinstall után többé-kevésbé ugyanazt a rituálét játszom le '99 óta (Windows hangok kikapcs, sleep/hibernate kikapcs, energiamenedzsment kikapcs, többet most így hirtelen nem tudok mondani, mert mióta Win10 van lassan 5 éve azóta nem kellett újratelepíteni
De emlékszem hogy mikor WinME volt, akkor majdnem egy nap elment csak a Windows telepítéssel és állítgatásokkal, és még egy nap a járulékos programokkal).
Ja erről jut eszembe, Windows XP-t szinte alig használtam, az első Celeronos gépem (333MHz-s!) eléldegélt 2007-ig(!), addig WinME ment a gépre, az azt váltóra meg Windows Vista. majd szinte rögtön megjelenésekor Win7 beta. Úgyhogy kijelenthetem hogy a világ eddigi legnépszerűbb/anno legelterjedtebb op.rendszerével kb. nincs tapasztalatom
-
ldave
félisten
Első alaplapom ASUS volt, onnantól kezdve csak azt vettem, egészen az utolsóig. VGA-m is mind-mind ASUS volt (garancia miatt egyszer, kétszer volt valami másom is, de nem rémlik már mi is, talán valami Leadtek). A lényeg, hogy amikor új hardvert vettem, csak az ASUS kínálatából választottam.
Aztán fura módon, amikor laptopot vettem, akkor úgy voltam, hogy ASUS? Azt inkább nem
Azóta a harmadik Dell laptopom van és 99%, hogy majd a következő is az lesz
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Külföldi SIM-ek itthon
- ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás
- Autós topik
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Így lesz tégla a porszívódból - a Roidmi csődje
- [K2]: A vagyonvédelmi rendszerszerelővé válás rögös útja
- Világ Ninjái és Kódfejtői, egyesüljetek!
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Azonnali notebookos kérdések órája
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB DDR5 RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Új! HP 230 Vezetéknélküli USB-s Billentyűzet
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA ADATA XPG 600W
- 4 év gari - magyar bill. - Lenovo ThinkPad Z13 G1 - AMD Ryzen R7 Pro 6850U, 13.3" 2.8K OGS érintő
- Prémium PC házak akár 20-40% kedvezménnyel eladók garanciával, számlával!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest