- Oroszok csomagolják ki a még be nem mutatott iPad Pro M5-öt
- Íme, a Moto X70 Air, vagyis Motorola Edge 70 minden oldalról
- Akciófigyelő: Komoly kedvezményekkel és ajándékokkal startol a Xiaomi 15T széria
- Bemutatta az Apple a Powerbeats Fit fülhallgatót
- Amikor a fókusz egy stapatelefon óraképernyőjén van
- Apple Watch
- iPhone topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Apple iPhone 17 - alap
- Íme, a Moto X70 Air, vagyis Motorola Edge 70 minden oldalról
- Yettel topik
- OnePlus 7T Pro - árban is a csúcson
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Akciófigyelő: Komoly kedvezményekkel és ajándékokkal startol a Xiaomi 15T széria
Új hozzászólás Aktív témák
-
emerzee
aktív tag
godzsy2 utólagos engedelmével (remélem nem haraxik...)
--------------------------------------------
Szia!A képernyő mennyire pixeles? - Nem pixeles, olyan, mint egy átlag mobilé normál ppi-vel.
Napfénynél mennyire olvasható/nézhető? - Most vettük nyár végén, szabadban is használtuk, fotóztunk is vele, de többnyire árnyékban nézegettük, pihizve a fa alatt, úgyhogy passz.
Színek, pixelhibák? - A színek telítettek, van benne egy Asus Splendid nevű alkalmazás, amit már egy ideje vadászok a Nexusomra (a MemoPad a fateré). Ebben az app-ban lehet állítgatni sokmindent, kontrasztot és ami meglepett szaturációt is. Van egy csúszka a Hue/Sat-nak is. Úgyhogy olyanra kevered, amilyenre akarod.
sd kártya, mennyire tűnik el: - Nincs útban, ujjbeggyel és körömmel is ki lehet bökni.
Ha menet közben kiveszed a memóriakártyát, van e filerendszer sérülés? - Statuszsorból le lehet választani, mint PC-n, úgyhogy ha odafigyelsz erre, akkor nincs sérülés.
A hangerő mennyire nagy a beépített hangszórón? - Filmnézésre Mx Playert ajánlok, ha halk lenne a film, abban lehet 200%-ig hangosítani. Egyébként hangtartalomtól függ. Még nem próbáltam, de biztos túl lehet ezt is vezérelni és akkor gondolom recseg.
Másolás kábellel, wifi-vel: - Egy 1,5 GB-s filmet kábelen pár perc alatt feltol, wifivel nyilván lassabban, kbyte/s-ot nem tudok most mérni, mert nincs itthon, de nem kell sokat várni míg felmegy rá. PC-n Intézőben látni mind a belső mind a microSD-t. Total Commanderben nem, de szerintem egy pluginnal az is megoldható.
- OTG-t nem támogat, ami nagyon nagy hiba, állítólag külső forrásból igen és állítólag a 4.2.2 már kezelni fogja.
- Lagg van a gyári launchernél. Észer lehet venni hogy néha meg-meg röccen, ebben a tekintetben a Nexusom smooth-abb.
- Valahol olvastam, hogy a google nem áll a root útjába, így nem számít ha rootolva van bármelyik készülékük, az nem jelent garanciavesztést, de ha a root folyamán adatvesztés áll fenn, akkor ne hozzájuk menjünk rinyálni. Hogy a külön gyártók, mint pl. az Asus hogy áll ehhez, azt nem tudom megmondani. Én ha kell, a Nexusomat rootolni fogom, ha majd megköveteli egy program.
- Stabilan lehet kézben fogni, ha elég nagy a tenyered, szépen gyűjti az ujjlenyomatokat is.
- A rigo fut rajta, de érdekes módon szabad ég alatt még nem próbáltam, így a gps jelről nem tudok érdemben beszámolni. A program viszont elég baba rajta, tekintve, hogy a telefonom egy 3,5 hüvelykes. Ég és Föld a különbség felbontásban is.Készülékmelegedés? - Filmnézés közben képes melegedni, ha nincs a hardveres kódolás bekapcsolva és az S/W kódolást használja. Játékokat nem próbáltam rajta, de szerintem annál is melegedik, de nyugi, a kezed nem fogja megégetni.
A képernyő karcálló üveg, vagy műanyag? - Nem Gorilla Glass-os, úgyhogy ha ceruzát akarsz rajta használni, vagy a körmeiddel is bökdösnéd akkor vegyél rá fóliát is.
A 16g-ből mennyi a használható? - Kicsivel több, mint 11-12 GB között.
Töltési idő kb. ugyanannyi, mint a Nexusomnál: 30%-ról 100%-ra 3 óra. USB hosszabbítót ne tegyél közzé, mert akkor jócskán megnő a töltési idő. A töltője most nincs itthon, de a Nexusé: Output: 5.0V---2.0A és nyugodtan lehet használni egymásét. Én bátran ajánlom a készüléket, egyes helyeken már hozzá lehet jutni 45 ezerért is, ennek tükrében ez egy nagyon jó ár/érték arányú készülék. Kicsit csalódott voltam, mikor megláttam, hogy két hónapra, mikor megvettem a Nexust kiadták a MemoPad HD-t. Ha tudom előre vártam volna vele ennyit. Úgyhogy egyik szemem sír, a másik meg nevet, hisz' a Nexus azért jobban támogatott lesz, mint ez. Nexusra már van 4.3, a Kit-Kat-et is meg fogja tudtommal kapni, az szomorú, hogy ez meg még az OTG-t nem tudja, pedig nálunk nagy szükség lenne rá.
--------------------------------------------
Köszönöm a válaszokat! Nagyon sokat segítettél!A többi kérdésemre is szívesen várom a válaszokat!
Új hozzászólás Aktív témák
- Eladó iPad Pro 11" (3. generáció) Wi-Fi + Cellular, 128GB + Apple Pencil 2 + tok + üvegfólia
- Bontatlan E olvasó..
- MacSzerez.com - iPad Mini / 7. Generáció / WIFI + Cellular / 128GB / Asztroszürke / Apple Garancia!
- Microsoft Surface Pro 4 - billentyűzettel - I5 6300u , védőtokkal
- iPad Pro smart case tokok gyári!! iPad Pro és mini modellekhez
- BESZÁMÍTÁS! 16GB (2x8) Kingston HyperX Fury 1333MHz DDR3 memória garanciával hibátlan működéssel
- Telenor 5G Indoor WiFi Router (FA7550) + töltő
- HIBÁTLAN iPhone 13 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3543
- Törött Apple iMac 19.2 i5-8500 Radeon Pro 560X 4GB 16GB 256GB SSD 21.5" 4K Retina
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2159
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest