Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teo70

    tag

    válasz Polllen #39 üzenetére

    egyetértek veled...

    nekem a csóró Samsungomba 1 giga micro SD van.
    van rajta zene, kép, kissebb videoklippek úgy hogy 200 mega szabad hely van ígyis.
    igaz zenékből csak mindig az aktuális kedvencek de ebbe a rohanó világban nekem nincs időm arra hogy órákig zenét hallgassak telefonról.

    4 giga több mint elég.Biztos hogy nem lesz olcsó a magyar embernek hiába 99 dollár, az nem jelent semmit...

    az én ismerettségi körömben többen azért nem vesznek telefont mert várják az uj iphone-t AF-s kamerával. Ha igazak a pletykák akkor a telefon (majdnem) tökéletes lesz.

    részemről azt várom hogy lenyomja az árakat az uj készülék a használtpiacon és tudjak venni egy használt 3g-t vagy 2g-t mert engem nemérdekel a kamera, iránytű meg az ilyen hülyeségek...mostani telefonom segítségével 2 év alatt összvissz 147 képet csináltam.( igaz DSLR-el mellette több mint 5 ezret 1 év alatt, de ez már csak így megy...)

    tudom sóher vagyok...

    [ Szerkesztve ]

  • David75

    őstag

    válasz Polllen #39 üzenetére

    Nem azért kell nagyobb memória mert 90órát hallgat valaki zenét egy huzamba(amúgy is lemerülne) ha nem hogy mondjuk a gépemen lévő 20giga zenét egy az egybe rárakjam és már csak akkor keljen felrakni rá zenét ha valami újat letöltök.Nem keljen variálni hogy most ez meg ez van fönt.32gigáson fent lehetne minden zeném és már csak nagyon keveset kellene akkor youtube-on zenét halgatni...

    iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Polllen #39 üzenetére

    "Nem vagyunk egyformák, de szvsz a 4 giga több, mint elég..."

    A 4 GB nem elég.

    - 1 GB helyből kihúzva, mert a rendszernek kell ennyi
    - ha navigálni is akarsz, akkor mivel már meglesz a lehetőség, 1-1,5 GB helyből ugrik a térképeknek
    - az új API-k miatt jóval fejlettebb és méretesebb alkalmazások, átlag 1 GB
    - marad kb. 512 MB filmeknek, képeknek, zenéknek

    Nem véletlen, hogy már az első generációs készüléknél is pár hónap után kivonták a 4 GB-ost a forgalomból, mert felesleges volt. A 4 és 8 GB tárterület gyártásbeli árkülönbsége minimális, egyszerűen nem lehet olyan árkülönbséggel adni a két készüléket, hogy megérje.
    Vagy a 4 GB-ost kell önköltségi áron, vagy az alatt árulni, vagy a 8 GB-ost és a nagyobbakat túlárazni. Egyik sem jó megoldás.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Polllen #74 üzenetére

    Nincs mit megmondani.

    Az Apple már egyszer adott ki 4 GB-os modellt és mivel gazdaságtalan volt, leállította a gyártását és a forgalmazását.
    Nem jellemző rájuk, hogy kétszer ugyanazt a hibát elkövetik, egyszerűen nincs miről vitatkoznunk, mivel nem lesz 4 GB-os iPhone. :D

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Polllen #84 üzenetére

    "én annyit írtam, hogy NEKEM elég a 4 GB-t"

    Nem ezt írtad, hanem ezt:

    "Nem vagyunk egyformák, de szvsz a 4 giga több, mint elég..."

    Nem neked elég, hanem általánosságban, szóval lehet, hogy mást gondoltál és mást írtál, de ez jött le.

    "nekem MÉG MINDIG elég a 4GB"

    Ha nem használja valaki akkor még 512 MB is elég, de ha kihasználod a készülék lehetőségeit, akkor a 4 GB kevés, ez nem az én véleményem, hanem a piacé, mivel a kutya nem vette a 4 GB-os modellt, ezért szüntették meg.

    "Az én postom erről szólt...erre kezdtél el - szokás szerint - mindenféle nem idevágó dologról hadoválni..."

    Hát persze, kinyilatkoztatsz valamit, amire tucatnyian reagálnak és most próbálod magyarázni, hogy nem is azt írtad amit...
    Persze mindenki hibás, mindenki hadovál, csak neked lehet igazad :D

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Polllen #120 üzenetére

    "szvsz=szerény véleményem szerint.."

    Igen és ezzel mit magyaráztál meg?
    Azt írtad, hogy szerény véleményed szerint 4 GB több mint elég. Ez nem azt jelenti, hogy neked elég, hanem azt, hogy szerinted mindenkinek elég.
    Tanulj meg fogalmazni..

    "Úgy gondolom, hogy jelenleg vannak olyan emberek, akiknek egy 4GB-s iphone elég lenne...én ide sorolom magam."

    Kezdek már jól mosolyogni ezen a dolgon :D
    Egyrészt, mert feleslegesen vitázunk olyasmiről aminek semmi teteje.
    Másrészt pár topiccal régebben azért csesztettek, mert kijelentettem, hogy felesleges a memóriakártya egy ilyen készülékbe, mert 8, vagy 16 GB mindenre elég. Akkor azért voltam cseszegetve, hogy ennyi tárterület semmire sem elég és meg kell hagyni a további bővítés lehetőségét. Most meg éppen azért cseszegetnek, mert még a 8 GB is sok :D

    " te figy...melyik piac mondta neked?"

    Nem nekem, hanem az Apple-nek és az a piac, amelyik raktáron hagyta a 4 megás modelleket :D

    "zenét hallgatok, játszom, több alkalmazást is használok (5 oldal), videot is nézek, netezek is...és NEKEM elég a 4gb"

    5-6 komolyabb játék és ugrik 1 GB, feltöltesz két filmet a készülék felbontásán sztereó hanggal és ugrott még egy giga, a rendszer eleve levett már 1 GB-ot, felraksz 4-5 albumot és már meg is telt a 4 GB-od. Doksikat, képeket, egyéb alkalmazásokat (szótár, navigáció stb.) még nem is telepítettél.
    Maradjunk annyiban, hogy elhiszem, hogy neked elég, ezt nem is vitatom. De az iPhone-t használó emberek között kisebbségnek számítasz ezzel a felfogásoddal.

    "Na most akkor a fenti magyarázatokat egymás mellé téve:
    nem egyforma az emberek ízlése, én úgy gondolom, egy 4 gigabájtos Iphone elegendő tárhellyel rendelkezik"

    Magyarázod a dolgot, csak a lényeget hagyod ki :D miszerint NEKED elegendő a 4 GB.
    Akárhogy is magyarázod, azt írtad, hogy: nem vagyunk egyformák, mindenkinek lehet más véleménye, de szerinted 4 GB több mint elegendő.
    Nem neked elegendő, hanem bárkinek és erre reagáltam én is és más is.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák