Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr.Skynet

    senior tag

    válasz plus44 #2 üzenetére

    Azt hittem csak nálam szórakozik valami :DDD

    Egyébként jópofa cucc, tetszett a teszt THX :R

  • Mr.Skynet

    senior tag

    Most lehet nagy marhaságot mondok és páran ki is akarnátok nyírni, de így átgondolva a dolgot, nekem a Nokia N8 jutott eszembe erről az egészről, a különbség minden téren persze a Nokiát igazolja, hogy ők azért nem 1nap alatt válogatták és terveztek semmit mire N8 lett belőle.

    Ha eltekintünk a Nokia hírnévtől akkor az N8 személyében is kis túlzással egy 2-3éves Nokia 5800-át (utolsó Nokiám) kapunk ami kb. ér 20-at se + kapunk egy 15 ezres fényképezőt, csak ezt valójában 100K-ért adják, mert egybe van a kettő, szóval lehet fikázni ezt a kínai csodát is, de szerintem ha kína tényleg komolyan venné a dolgokat amiket csinálnak, itt nem sok gyártó maradna aki túlélné a csatát, talán a Samsung lenne az egyik nagy kunkurencia, de ők is csak azért, mert szinte mindent házon belül legyárt és fejleszt magának, sőt beszállító más gyártónak...

    Mielőtt még valaki némi elfogultságot vágna a fejemhez, szó sincs erről, semmi bajom a Nokiával, dolgoztam is nekik :DDD , ZTE előtti 7-8telóm is csak Nokia volt, most pedig dicsérem a Samsungot, mikor barátnőm Samsung Monte-ját kedvem lenne néha a Dunába vágni...

    Ott van pl. a Foxconn, kínai cég is tud csúcsminőséget gyártani mellesleg olcsón, különben nem lenne az Apple cuccok nagy része Foxconn cuccból, persze ez a Nokiára is igaz, meg gondolom sok másra is. Az pedig, hogy dirib-darab alkatrészekből szinte mindent gyárt saját márkanév alatt is, azt már emlegetnem sem kell, csatlakozók stb...

    Ezerrel szurkolok a ZTE-nek és a Huawei-nek is, nem rossz amit csinálnak Blade oké, de kéne egy kicsit izmosabb cucc is, most jön a Honor (1,4Ghz ?), ha így folytatják és elfelejtik végre, hogy nem törvényszerű alsó-középkategóriás minőségben gondolkodni, rövid időn belül ott lehetnek a nagyok közt.

    Talán pont Kína miatt lesz amit évek óta szeretnénk, hogy a gyártók versenyeznek a vevőkért. Persze azért Kínának sem lehet olyan egyszerű, ha bárhol kérdezik gondolom az a jellemzés, hogy olcsó - gagyi, tuti van aki elvből rá sem néz kínai termékre, azért ez egy komoly fal, amit idő lesz míg lebontanak csing-csáng-csúng barátaink ;]

    Szerk.: bocs a regényért, szóval nekem tetszik, hogy próbálkoznak mindennel, csinálják csak hajrá. Szerintem egyáltalán nem kell elítélni őket, hogy így sikerült a masináljuk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák