Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz #32839680 #979 üzenetére

    Mondjuk hadd kérdezzem meg az összefüggést a hiteltelenség alátámasztására, hogy a használt VGA csere használt VGA-ra miként befolyásolja az új árakat? :U
    Mert hogy semmi. Az új árakat követik a használt VGA-k.
    Bő 1 éve eladtam, hogy a 1060-t, hogy majd cserélhessek az eljövendő 3060-ra, de úgy felszaladtak az árak, hogy inkább vettem használtan egy 580-t. HIába adtam el sokkal drágábban, sokkal drágábban vettem egy 1070-t, mert már 1 éve nem léptem fentebb. Tényleg kv-ra hitelten lettem, mert felhajtottam a bolti árakat.... Nagyon nagy logika. Már jó hogy nem az antik 15 éves VGA-k határozzák meg az éppen piacra kerülő INtel ARC GPU-k árait... jó van Morgyi... :U

    Szerk.: Úgy hozom csak képbe az AMD-t és nVidia-t, hogy ők láthatóan élvezik. Ők is másznak felfelé az árakkal. Az élvezetet úgy értem, hogy én elvárnám tőlük a piac szabályozását, valamilyen regisztrációs rendeléssel. A Radeon és a Geforce brand mondhatni a gamerek vállán, majd később a GPU-t renderelésre használókkal együtt építette fel magát évtizedeken keresztül. Most pedig pár év alatt elvette az eszüket egy új piac, leszarva azokat, akiken felnőttek. Vagy nem tudom, elkerülte volna a figyelmem valamilyen információ? De nekem igencsak így tűnik. Tudtommal pár évvel ezelőttig jóformán munkára és 3D folyamatokra használták ezeket GPU-kat.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák