Új hozzászólás Aktív témák
-
bambano
titán
válasz
remington2 #80 üzenetére
Matematikai logikából erős kihívásokkal küszködő fórumtársunk kedvéért annak az állításnak ("az ms mindig szabadpiaci legális eszközökkel jutott el oda, ahol most van.") nem az a helyes tagadása, hogy kizárólag illegális módon jutott oda, ahol van, hanem az, hogy volt (matematikai logika szerint) legalább egy, (beszélt köznyelv szerint) néhány illegális húzása.
Úgyhogy az én igazam bizonyításához elegendő felmutatni legalább egy illegális húzást az ms részéről, azt pedig nem nehéz, mert van sok elbukott bírósági pere. A részedről meg a kötözködésed epic fail.
-
bambano
titán
válasz
remington2 #74 üzenetére
szép hsz lenne, ha tudnád bizonyítani, hogy az ms mindig szabadpiaci legális eszközökkel jutott el oda, ahol most van. De nem tudod.
-
bambano
titán
ugye nem akarod nekem bebizonyítani, hogy Documents and Settings az linuxos találmány?
Ha az openoffice nem tud rendesen cut&paste-t, akkor szidd az openoffice-t, a linuxnak semmi köze hozzá, hogy az hogy másolgat.
Nálam a felhasználóbarátság ott kezdődik, hogy pl. a keresés minden, de *minden* programban ctrl+f. A felhasználóbarátság felé a következő lépés, hogy nem kell naponta ügyfél-pc-ket kirugdosnom a hálózatról, mert tele vannak szeméttel. Újabb lépés, hogyha azt ígéri a gyártó, hogy milyen biztonságos, akkor ne kelljen állandóan kavarni, hogy ne boruljon be. Ne legyen gond a filmek kódolása, hogyha egy márkás scanner működik xp alatt, az működjön már vista alatt, hogy a weboldalak rendesen jelenjenek meg, stb. stb. stb. stb. stb. egy csomó mindent lehetne hosszasan sorolni, de felesleges, kiveséztük 500x.
Megveszel egy w7-et, van benne pár alap cucc, a többit vagy megveszed hozzá, vagy innen-onnan összevakarod. Ugyanezt egy debian simán megcsinálja, mindenféle küzdés nélkül.
-
bambano
titán
Az apacs licensz ne lenne nyílt forráskódú???
az egész androidos katyvaszban gyakorlatilag a mobil rádió driverei az egyetlen, indokoltan zárt forrású cucc. Ezen kívül indokolatlanul lehet még zárt a gyártók által felgányolt felhasználói felületek, a többi szerintem nyílt. -
bambano
titán
ha windowson lecseréled a kiterjesztését egy fájlnak, fejreáll. epic fail.
Openoffice egy alkalmazás, ami fut linuxon. Ha windowson is elköveti esetleg ugyanezt a hibát, akkor is a linux lesz a felelős?Arra meg, hogy mindenféle karaktereket raknak fájlnévbe, a windows szoktatta rá az usereket. saját dugájukba dőlnének?
de jó ötletnek tartom azt az itt már megjelent véleményt, hogy ne menjünk el linwin flém irányba.
"Távol vagyunk még a Linux évétől.": szokásos pongyolaság, simán lehet 2011 a linux éve. Ha azt írtad volna, hogy a linux desktop évétől, még lehet, igazat is adnék.
-
bambano
titán
válasz
julius666 #13 üzenetére
desktop linuxról pár gondolat:
- van a win userek egy szük részhalmaza, aki azért nem tud szabadulni a windowsától, mert valami spéci szoftver ténylegesen odaköti, pl. cad vagy fotóbolt.
- vannak a gamerek, akik vagy windowsoznak, vagy konzol irányba menekülnek.
- meg van az elsöprő többség, aki régen válthatott volna, ha nincs az ms agymosás meg vendor-lock-in erőlködés.ha anno, amikor kiborították a piacra a sok eeepc-t meg netbookot, az ms nem ijed be, hogy rengeteg nem windows alapú gép találhat gazdára és nem hosszabbítja meg az xp élettartamát, akkor most a linux desktop piaci részaránya nem a mérési hibahatár alatt lenne.
- én a magam részéről örülök, ha nem lesz linux desktop éve soha, mert az azt is jelenti, hogy nem kerül bele egy csomó felesleges szemét a rendszerbe. Most is van benne bőven, lehetne takarítani belőle sokat.
- ha meg szakmailag nézzük: ahhoz, hogy a linux disztrók befogják a windowst, ahhoz a linuxnak lassítani kellene, jó sokat. Bár ezt rendesen nem befogásnak neveznék akkor, hanem megvárásnak.
Az sem véletlen, hogy éppen most kezdett az ms nagyszabású linux ellenes offenzívába. Oh wait, jogi offenzíva, nem szakmai...
-
bambano
titán
A valóság ezzel szemben az, hogy Linus azért ment bele a gnu/linux kifejezés használatába a kernel esetén, mert RMS nagyon pattogott és nem akart balhét. Mert egyébként a kernel nem gnu cucc, semmi köze sincs hozzá, a gnu kernelt hurd-nek hívják.
Ha megnézed, hogy egy szokásos linuxos kiadásban mennyi cucc gpl licenszes, akkor is kiderül, hogy a többség nem az, ha azt nézed, hogy mennyi gnu gyártmány, akkor alig marad valami. Jelenleg egyetlen program van a linuxos kiadásokban, amit nem lehet triviálisan lecserélni és gnu, az a c fordító, de szerencsére a bsd-sek már tesztelik a nem gnu c fordítójukat.
A grafikus felületből:
- az X az mit licenszes, a leggyakoribb linuxos megvalósítás, az xorg X11 licenszes
- a leggyakoribb webszerver, az apacs apacs licenszes
- a legjobb adatbáziskezelő, a postgres nem gnu licenszes, sokáig a mysql sem volt az.
- szerintem a kde-nek sem sok köze van a gnu-hoz, az alapja, a qt nem gpl-es
- böngésző, levelező van nem gnu cucc, akár a mozilla programjaira, akár a google cuccaira célzok...A gnu saját oprendszere meg sehol nincs még, 20 év után sem.
Szóval ha úgy nézzük, hogy mi és minek okozna nagyobb kárt: kitiltják a linuxos kiadásokból a gnu cuccokat vagy nem lenne linux a gnu cuccokba, elég egyértelmű, hogy a linuxosok simán túlélnék a gnu tiltását.
Ez az egész arról szól, hogy RMS jól marketingeli a gnu-t, csak valós teljesítmény nincs mögötte. A licenszük meg fejlesztői oldalról nézve csak akadályozza a fejlesztést.
-
bambano
titán
A tisztánlátás kedvéért idézni kell a klasszikus viccet:
Ha valami úgy néz ki, mint egy kacsa, úgy totyog, mint egy kacsa, úgy hápog, mint egy kacsa, akkor az kacsa, feltéve, hogy a kacsa szó nem bejegyzett védjegy.Ezért szigorúan amerikai jogászszemmel nézve a linux nem unix. Ha meg informatikusként nézzük, akkor az, mert az api-jai unixosak, a szolgáltatásai unixosak. Csak soha nem tartotta senki fontosnak, hogy kifizessenek egy vagon pénzt arra, hogy megkapja a unix minősítést, nyilván nem is volt miből.
A unixot az at&t kutatólaborjában fejlesztették ki 1969-ben. Később a fejlesztésbe beszállt a Berkeley egyetem csapata, ők voltak az elsők, akik a tcp/ip működéséhez szükséges absztrakciós felületet, a socketet implementálták a unixba. Az általuk összerakott disztribúciót adták ki Berkeley Software Distribution néven, ebből lett a bsd unix. A bsd unixnak van egy üzleti vonulata, a bsdi, az én tudomásom szerint ez van az apple cuccainak legmélyén. Ja, az apple viszont kifizette a vagon pénzt, így az ios az unix, a jogászi értelemben is.
Egyébként pedig a cikkhez: a netmegosztó routerek már nagyon régen linuxosak, nem csak a hekkelt verziók, hanem az eredeti cuccok is. Így akinek nem közvetlenül csatlakozik a pc-je az internetre, hanem van egy netmegosztó doboza is, az biztosan használ linuxot.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Építő/felújító topik
- A Bosch szerint Európának nem kellene az AI-t a halálba szabályozni
- SSD kibeszélő
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- VR topik
- Cisco vizsgák (CCNA, CCNP, CCIE)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Dacia topic
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- További aktív témák...
- SzoftverPremium.hu
- Bomba ár! Dell Latitude 5400 - i5-8GEN I 16GB I 512SSD I 14" HD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! ASUS VivoBook X1504ZA notebook - i3 1215U 16GB DDR4 RAM 512GB SSD Intel UHD IGP WIN11
- BESZÁMÍTÁS! Apple Mac mini 2024 M4 16GB 256GB SSD számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- Honor 200 , 8/256GB , Kártyafüggetlen
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged