Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    Soha nem volt és nem is lesz értelme az ilyen statisztikáknak. Ebben az összes 20-30 ezres telefon is benne van, gondolom visszamenőlegesen az elmúlt 10 évből minden máig használatban lévő darab.
    Tényleg meglepődik valaki azon, hogy a 30 ezres Doogee X93 nem kap frissítést?! Vagy egy 15 ezres iLike akármi?
    Az én samsungom rosszabb lesz attól mert a szomszéd xiaomi-ja nem kap frissítést? Vagy fordítva?
    Esetleg egy 300 ezres samsung rosszabb lesz attól mert a 80 ezres samsung nem kap frissítést?
    Egy S21 rosszabb lesz attól mert az S9 nem kap frissítést?
    Mi értelme akkor ennek? Elmondom: semmi.
    Gondolom a fejlesztőknek ad információt arról, hogy milyen verzióra érdemes optimalizálni az alkalmazásokat. Talán nem véletlen, hogy az android stúdióban lehet hozzáférni és nem egyéb helyeken?!
    Engem nagyon is érdekel, hogy a telefon amit veszek hány frissítést fog kapni. Csakhogy azt nem innen fogom megtudni. Sokkal inkább megnéznék egy-egy gyártónak az aktuálisan forgalmazott telefonjaikra vonatkozó statisztikát. Esetleg egy több gyártót magába foglalót árkategóriánként. Na az tényleg hasznos lenne, valós képet kapnánk az android frissítések állapotáról.
    De ez? Az iphone vérfanok hamis megerősítést kaphatnak, hogy az androidos telefonok márpedig nem kapnak frissítést. Meg persze jönnek a kattintások a cikkre. Egyébre sajnos nem jó.

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz Parallaxis #37 üzenetére

    Nem védtem senkit és nem hazudtam semmit.

    Annyit mondtam, hogy ennek a statisztikának nincs értelme. Ne próbálj meg olyat belelátni amit nem mondtam.

    De ha kíváncsi vagy rá leírom a véleményem:

    Szerintem se jó dolog, hogy egy 3 éves csúcskategóriás samsung csak 2 főverziót kapott.
    Az S10-től kezdve viszont már mindegyik 3 főverziót kap (minimum). Ami szerintem már korrekt. Ez azt jelenti, hogy ha megveszed a telefont a megjelenéskor, akkor 4(!) évig a legfrissebb főverzió fog futni rajta. Erre pedig rájön a minimum 1 év biztonsági frissítés. Ami a gyakorlatban jóval több lesz, ezt már bizonyította a samsung(S7 nemrég kapott biztonsági frissítést).
    3-nál több főverzió szerintem nem is feltétlenül szükséges. Akit érdekel annyira a téma, hogy várja a frissítést, az garantálom hogy 4 év után új telefont fog venni. Persze akkor már kicsit árnyaltabb a kép, ha nem egyből a megjelenés után veszed a telefont, hanem pl egy év múlva akciósan. Ilyenkor már csak 3 évig lesz rajta a legfrissebb verzió. Így ha mondjuk 4 évig tartja meg a telefont, akkor 1 évig "elavult" lesz a telefonja, de mindenképpen biztonságos.
    Szóval emiatt azt gondolom, hogy még egy főverzió frissítés még jó lenne. De nem létszükséglet. Ennél több pedig egyszerűen felesleges. Még egyszer mondom: akit ennyire érdekelnek a frissítések, az garantálom, hogy 4-5 éven belül lecserélni a telefonját.

    Feleségemnek egyébként S9-e van. Pont teljesen hidegen hagyja, hogy melyik főverzió fut a telefonon. Semmit nem nyerne azzal, ha jönne rá új frissítés.
    Nekem note10 van. Várom a frissítést, és jövőre mindenképpen le fogom cserélni a telefont.

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz Parallaxis #39 üzenetére

    Ahogy írták a többiek is, (nyilván) az S szériáról beszéltem.

    "Szerintem óriási pazarlás az, hogy megfelelő hardverrel rendelkező eszközöket mesterségesen elavultatnak így, pedig jóval tovább lehetne őket használni azoknak is, akik kihasználnák az újabb szoftvereket."

    Azt ugye tudod, hogy egy android 9-es telefon is minden kétséget kizáróan használható ma is? Semmilyen lényegi különbség nincs a 12-höz képest. Egy fontos dolgot mondj, amit nem tudsz rajta csinálni de az új verzión igen? Persze vannak hasznos kis apróságok és UI módosítások, de semmi olyan ami lényegében hozzá adna a napi használathoz.

    Azt is meg mondd meg nekem, hogy ki az, aki több mint 4 évig használ egy telefont, mert egyáltalán nem fontosak neki az újakban lévő hardveres újítások/fejlesztések, de ugyanakkor meg nagy hátránynak éli meg, hogy a 4. év után már nem kapja meg az aktuális szoftveres fejlesztéseket?

    Elhiszem én, hogy lesz 100-ból 1 ember akinek ez tényleg fájni fog. De tényleg akkora nagy probléma az, hogy egy elenyésző kisebbségnek 3-4 év használat után apró kellemetlenséget fog okozni a frissítés hiánya?

Új hozzászólás Aktív témák