Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz Parallaxis #37 üzenetére

    Nem védtem senkit és nem hazudtam semmit.

    Annyit mondtam, hogy ennek a statisztikának nincs értelme. Ne próbálj meg olyat belelátni amit nem mondtam.

    De ha kíváncsi vagy rá leírom a véleményem:

    Szerintem se jó dolog, hogy egy 3 éves csúcskategóriás samsung csak 2 főverziót kapott.
    Az S10-től kezdve viszont már mindegyik 3 főverziót kap (minimum). Ami szerintem már korrekt. Ez azt jelenti, hogy ha megveszed a telefont a megjelenéskor, akkor 4(!) évig a legfrissebb főverzió fog futni rajta. Erre pedig rájön a minimum 1 év biztonsági frissítés. Ami a gyakorlatban jóval több lesz, ezt már bizonyította a samsung(S7 nemrég kapott biztonsági frissítést).
    3-nál több főverzió szerintem nem is feltétlenül szükséges. Akit érdekel annyira a téma, hogy várja a frissítést, az garantálom hogy 4 év után új telefont fog venni. Persze akkor már kicsit árnyaltabb a kép, ha nem egyből a megjelenés után veszed a telefont, hanem pl egy év múlva akciósan. Ilyenkor már csak 3 évig lesz rajta a legfrissebb verzió. Így ha mondjuk 4 évig tartja meg a telefont, akkor 1 évig "elavult" lesz a telefonja, de mindenképpen biztonságos.
    Szóval emiatt azt gondolom, hogy még egy főverzió frissítés még jó lenne. De nem létszükséglet. Ennél több pedig egyszerűen felesleges. Még egyszer mondom: akit ennyire érdekelnek a frissítések, az garantálom, hogy 4-5 éven belül lecserélni a telefonját.

    Feleségemnek egyébként S9-e van. Pont teljesen hidegen hagyja, hogy melyik főverzió fut a telefonon. Semmit nem nyerne azzal, ha jönne rá új frissítés.
    Nekem note10 van. Várom a frissítést, és jövőre mindenképpen le fogom cserélni a telefont.

Új hozzászólás Aktív témák