Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz redgreg #180 üzenetére

    Itt nem a fegyverek és "tartozékaik" hanem a világot elárasztó fogyasztási cikkek mennyisége és annak pénzvonzata a domináló. Ebbe tartozik a témaindítóban szereplő hardver is. A szoftver az természetesen nem, az Google tulajdon, vagyis ha jól értelmeztem a cikket a PlayStore is terítéken volt.
    Viszont ebbe én nem tudok pártatlan vélemyényt mondani mert 2 éve Googlementesen élek, egyetlen egyet, a mail szolgáltatásukat használom valamint egy régebbi Google Mapsot aminek még nem követelmény a Google keretrendszer.
    Van élet a Google után is, természetesen aki igényli, megszokta annak ezek nélkül lehet hogy Nokia3110 feelingje lesz a legújabb okoseszközzel.


    Ezt a szoftvermizériát nem értem, az appokat nem a Google írja hanem a készülékgyártók, lelkes amatőrök, profik, cégek. Ő csak közzéteszi, akkor nem mindegy hogy én kitől töltöm le?
    Ami macerás és nehezen lenne pótolható vagy kiváltható az a google nagyon jól bevált módszere ami a fizetős applikációkra vonatkozik.
    Most esetleg a fejemhez vághatod hogy semmi nincs ingyen, ez így igaz, ezért is vettem eddig XP-t és W10-Professionalt meg pár appot meg támogattam olyan fejlesztőket akiket érdemesnek találtam rá, de a Gogle Android az ugye ingyenes.És ezért sokan, talán én is abba az illúzióba ringatom magam hogy akkor a hozzá tartozó szolgáltatások is és ezért használom pl. a Gmailt. Ezt azért hoztam fel mert egy fórumtárs írta hogy ha nincs megegyezés, akár IMEI alapján is tilthatják pl. a Gmail használatát bizonyos telefonokról.
    Ez hogyisvan, egy ingyenes szolgáltatást miért is, milyen alapon tiltanak le bármilyen eszközről?
    Ma ingyenebéd van a Gundelba, bárki ingyen ehet de Te nem mert Huawei telefon van a zsebedbe.

    Azt mindenesetre tartom, és Te sem mehetsz el mellette hogy Kína ha ezt a tempót tartja akkor domináló, esetleg vezető vagy piacvezető lesz sőt már most az.
    Ha ezzel sem értesz egyet, azzal egyet kell értened hogy az Usa-t , az oroszokat és az EU-t összeadva sem rúgnak ezek labdába Japán, Korea és Kína mellett.
    Az arab országokat szándékosan nem említem de ha belevesszük őket is a buliba akkor a "fehér ember" és az ő szép civilizációja lassan készülhet lehúzni a rolót. A sokat fennkölt hangoztatott usába is.

Új hozzászólás Aktív témák