Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lami66

    őstag

    válasz bakoczay #6 üzenetére

    Ha egy telefon out of the box úgy működik ahogy leírtam, az nem júzer error hanem factory/brand error.
    Ezt a telefont a feleségemnek vettem, teljesen átlagos hétköznapi használatra, és nem azért, hogy mókolgasssa, launcherezgesse, optimalizálgassa. Majd ha ilyesmikre lesz igénye kap egy Xiaomit, ott megtehet bármit.
    Huaweit nem azért vesznek, hogy elkezdjék faragni.

    [ Szerkesztve ]

  • #86973952

    törölt tag

    válasz bakoczay #8 üzenetére

    Az a gond, hogy alapjaiban így van. EMUI -nak mindig baromi jó volt az optimalizálása. Túl is tolja. Legyen szó RAM, akku, vagy mag/órajel szabályozásról.

    A probléma pont abban van, hogy ki kell lakatolni az alkalmazást, mivel ezzel minden fontosabb folyamatot bele kényszerítesz a háttérbe.

    Az egyes alkalmazásokhoz tartozó szinkronizálást és annak szabályozását viszont pont azért tálalták ki, hogy ne legyen mindig ébren az adott app. De igaz ez az időzített folyamatokra is, aminek baromira nem kellene máskor háttérben lennie.

    Azt aláírom, hogy vannak olyan applikációk, aminél marhára nem működik a szinkron. Vagy csak szimplán elfelejt kommunikálni a szerverrel. Ebből néhánynál az sem ritka, hogy elkezdi megenni a RAM -ot. Ami szintén nem túl jó.

    Szerk.:
    Huawei -en IS, nekem mindig az az első, hogy belenyúlok egyes folyamatokba, szabályozásba. Mert úgy csinálja azt, amit én szeretnék.

    Ettől függetlenül viszont (számomra) egy baromi jó felület. Már az első, nagyon régi verziók is ázok volták. Bár van néhány dolog, amit szerintem baromság volt elhagyni a fejlődése során.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák