Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • scream

    veterán

    válasz Chaser #104 üzenetére

    "én 100kg vagyok és izadok, 80 kg-osan is izzadtam, sőt gyerekkoromban voltam 60kg, akkor is, nem tudok róla h igénytelen és ápolatlan lennék emiatt..."

    Nyilván erre gondolt... :U Nem arra, hogy a 35 fokban, az elsőre felsétált, "enyhén" túlsúllyal küszködő kolléga beesik a meetingre, amit tartana és csatakokban folyik róla a víz, hiába, még ha nincs szaga a látvány se nem túl szép, se nem túl professzionális.

    "ha nálad 11 perc mire "összeszedi magát", egyet jelent, te az it-hez nem értesz, max szomszédtól hallottál róla"

    Öhm, vagy csak multinál dolgozik, ahol az előretelepített security dolgok lassítják be a gépet (Win-t).

    Én fejlesztő vagyok egy nagy multinál (globálisan 300k+ fő) és a sok sec policy miatt tele van rámolva mindenki gépe ilyenekkel és hiába a legújabb Dell Prec gépeket kapjuk, kb 3-4 perc mire hibernált állapotból munkakész állapotba kerül (hálózatra és VPN-re felmászik, stb).

    "nagyon érdekes, még a régi t60-om is "összeszedte magát" ssd-vel 1 percen belül
    szerk:
    jelenlegi gépem régi w7-tel bekapcs gombtól számítva 35 másodperc múlva már "chrome képes", nem, nem alatatásból, hanem hidegen...3. gen ivy"

    Ja nekem meg egy P4-en a live PuppyLinux SSD-ről hidegen 12 sec...

    Vagy mindenki KATA-s, hogy saját gépe van munkához? :F

    [ Szerkesztve ]

  • scream

    veterán

    válasz Chaser #107 üzenetére

    Én is izzadós vagyok és én is megoldom, hogy ne úgy kezdjek egy meetinget vagy prezentációt, mint akit leöntöttek egy vödör vízzel. Bár nem értem, hogy miért veszed magadra, ha te nem tartozol ebbe a kategóriába...

    A 11 perc tényleg sok, de a 3-4-5 perc simán még benne lehet, legújabb i7-es géppel is (mint nálam), mivel sok erőforrást esznek a security-s dolgok. Nyilván, ha nálad nincs a gépen, akkor nem is fogja lassítani. De tételezzük fel, hogy nála van.

    "ha multinál dolgozol akkor is lehet saját géped - ha el tudod adni magad"

    Egy normális policykkal dolgozó multinál biztosan nem lehet saját géped, legalábbis olyan értelemben, ahol szabadon tudsz fileokat mozgatni róla, adatbiztonság miatt.

    Én sem szívlelem azokat az embereket, akik a Starbucks-ba ülnek be a 15"-os CTO MBP-vel Facebookozni.

    Viszont az meg, hogy igényes-e valaki, az nem a keresetén múlik. Attól, hogy valaki sikeres üzletember nem jelenti azt, hogy igényes vagy, hogy egyáltalán rendes ember pl otthon vagy a barátaival (ld. Jobs). Nyilván az az ügyfél, akinek szüksége van az adott szolgáltatásokra, mert rákényszerül adott tényezők miatt az adott szolgáltatóra kénytelen lenyelni annak szokásait, viselkedését, megjelenését, mert mást nem tud tenni, aki meg megteheti, keres mást. Oda akarok kilyukadni, hogy attól még, hogy te nem öltözöl ki a tárgyalásokra vagy a jobban kereső haverod az nem jelenti azt, hogy nem vagy igényes, viszont az ügyfél számára olyan üzenet jöhet le, hogy nem veszed komolyan se magad, se őt, hiába a manikűrözött kéz, meg ápolt haj, ha sportcipőben, tenisz poloban meg rövidnadrágban van az ember, egy 1,5 millás Rolexel a kezén... Egyszerűen ez nem professzionális. Nem azt mondom, hogy mindig legyen az ember smokingban, de egy ing, hosszúnadrág, öv és cipő szerintem nem kerül nagy erőfeszítésbe (se testileg, se pénzügyileg).

Új hozzászólás Aktív témák