Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IstvánLászló

    senior tag

    Sziasztok!

    Szeretném a segítségeteket kérni, mert most ismerkednék a Raspberry Pi-vel.
    Nekem tetszik a cuccos nagyon és kérdezném.
    Raspberry Pi-t szeretnék vásárolni, melyiket tudnátok ajánlani és hol kapható itthon és mennyiért árulják?
    A szoftvert is adják hozzá vagy mást is vagy az külön fizetős?
    A lényeg tudtommal Amiga számítógépet is tudja emulálni.
    A lényeg az számomra hogy USB-s hdd is menne is rá és kevés helyet is foglalna az asztalomon.
    Bocs ha a kérdéseim lámán hangzanak, de még kezdő vagyok.

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

  • IstvánLászló

    senior tag

    válasz toth_janika #23872 üzenetére

    Kedves kollégám és kollégáim köszönöm a korrekt választ neked és (#23872) toth_janika , (#23873) cigam , (#23874) rewonka válaszait is.

    A kérdésedre a válaszom hogy mire használnám ha lenne egy Pi-m.
    Láttam hogy Amiga platform is futtatható rajta és egy kis linux tudás nem árt hozzá.
    Igen kell bizony egér és billentyűzet is, ami még pluszban dob rajta, de ezekkel az eszközökkel már rendelkezem, már csak is a Pi hiányzik a listámról.
    A lényeg hogy most Linux-ot használok élesben már 1-éve: Linux Mint 17 "Qiana" 64 bites verzióját már sikerült belaknom és tetszik a kezelhetősége.
    Az Amiga platformra is hasonlít, főleg a terminál kezelhetősége is.
    A lényeg böngészés a neten, olvasás, youtube videó nézése tv-n 1080p-ben és egyébmás.
    Kérdeznélek Amiga platform hogyan futtatható rajta csak k.b. érdekelne?

    (#23873) cigam

    Az Amiga is a cél és van már két valódi vasam, nevetni fogsz k.b. 20-éve egy 500-as és 1200-es gépem.
    A használatuk csupa öröm, csak helyigényes a PC-mellet és ezért ritkábban is tudom is használni.
    A célom a régi vas kímélése és tesom meglepése karácsonyra, tudom hogy egy valódi vason más érzés minden, ez egy életérzésről szól és nem retro érzésről.
    A Raspberry Pi tetszik mer kevés helyet is foglalna az asztalomon és tesom is örülne is biztosan.
    A hol vehetem meg is itt Pesten, ez a kérdés a számomra is hova is kell menjek átvenni személyesen?
    Kérdeznélek mi a véleményed, érhet csalódás Raspberry Pi témában, vagy nem?
    Mehetek bátran majd vásárolni, de melyiket ajánlanád mert többféle kiadásban is létezik?

    (#23874) rewonka

    A lényeg még nincsen Raspberry Pi-m, de igyekszem hogy legyen lehetőleg még karácsony előtt.
    Az emulátor érdekes téma amit éppen mondasz és köszönöm az infót.
    Kérdeznélek mi a véleményed és melyiket ajánlanád, Raspberry Pi-ből mert többféle kiadásban is létezik?

    Üdv, IstvánLászló

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

  • IstvánLászló

    senior tag

    válasz MaCS_70 #23877 üzenetére

    Köszönöm az infót és utána is nézek, de még gondolkodnom is kell a témán.
    A nyitvatartásinapok: Hétfő-Csütörtök 08-16 óráig Péntek 08-14 óráig, ez a problémás most nálam de vásárlással nem is kapkodok.

    (#23878) cigam

    Köszöntelek a Commodor csapatában és világában, ez egy jó config, én is ismertem ezt a cuccot mert sokat volt szerencsém használni, de jött az öreglány és eladtam a C64+floppy configot mert kellet a pénz is.
    Beidézem amit mondasz,"Most szereztem egy C64+floppy kombót, de nincs hova tennem.", értem de a C64+floppy kevesebb helyet is foglal el mint egy Amiga, részletekbe nem is megyek most bele.
    Ha érdekel az emulátor is itt egy rövid leírás.
    Az Amiga emulátor gépigénye egy Pc-n, ha jól emlékszem a minimum P2vagyP3-as configon 512Mb rammal vagy többel és Agp-s videokártyával meg is közelítőszintű sebességgel képes utánozni is Amiga vasakat.
    A külső merevlemezem Usb-s és csatlakoztatnám is a Pi-re ha meg is lesz.
    A tápellátása külső tápos gyárilag, így használom jelenleg is Pc-n Linux-hoz külső adattárolónak is.
    Mivel már vannak Linux és terminál ismereteim is de profi azért nem is vagyok még, csak egy kezdő user vagyok és sokat tanulok hogy lehetőleg minden jól is sikerüljön.
    Köszönöm a korrekt bő infókat és blogbejegyzéseidet is átolvasom mert tetszik a leírásod.

    Üdv, István László

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

  • IstvánLászló

    senior tag

    válasz Archttila #23884 üzenetére

    Szia! sati
    Itt egy link aminek Pi a főtémája és Hálózati fájl szerver is téma, remélem ez segít is most neked.
    Jelezném a számodra is hogy még csak egy kezdő user vagyok és remélem nem írtam butaságot.

    https://logout.hu/cikk/raspbian/nyomtatobarat/teljes.html
    A linket én is mentettem magamnak is gondolva arra hogy lesz is majd egy Pi-m.
    Üdv, István

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

  • IstvánLászló

    senior tag

    válasz rewonka #23894 üzenetére

    Szia! rewonka

    A Pi 3-as modell B-t választanám, mert többmásra is szeretném használni tv-re kötve.
    Kérdezném hogy van egy, Omega Interceptor Gamepad PC-hez (USB) joystickom és a Pi 3b modellel használható?
    A Pc-n Ps 1és Amiga emuval prímán is működik minden és nem kellet mokolnom semmit sem.
    A linkeket köszönöm és átolvasom, ahogyan időm is engedi.

    Üdv, István

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

  • IstvánLászló

    senior tag

    válasz rewonka #23917 üzenetére

    Köszönöm is szépen a válaszodat.
    Üdv, István

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

Új hozzászólás Aktív témák