-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
htc07
addikt
válasz
Kicsirics77 #36049 üzenetére
a chromecast ultra nem lenne megoldás esetleg neked?
-
htc07
addikt
sziasztok,
egy nodemcu json-ben kiírja a hőmérséklet / páratartalom értékeket http-n, ehhez keresek valami egyszerű, onepage frontenddel rendelkező loggert, de nem igazán találok a neten (a hassio meg overkill). találkoztatok ilyennel, esetleg valaki használ hasonlót? pl. percenként lekéri a json-t, és rajzol belőle egy grafikont, az elmúlt x időtartamra.
-
htc07
addikt
válasz
wassermann #35827 üzenetére
az élettartam garancia nem azt jelenti, hogy amíg gyártják, addig cserélik is ha meghibásodik?
-
htc07
addikt
válasz
body007 #35813 üzenetére
esetleg célszerszám , talán olcsóbb is.
-
htc07
addikt
válasz
PistiSan #35699 üzenetére
Nem tudom mennyire hasznalja a RAMot mert inkabb procira megy, de pl. a Rosetta@HOME teljesen jo elfoglaltsag lehet egy unatkozo rpi-nek.
A hassio azert nem egy vermes eroforras zabalo szornyeteg (en pi zero w-n futtatom), amig meg mediacenterkent van hasznalva, addig le lehet allitani.
-
htc07
addikt
válasz
MeSserke #35599 üzenetére
ha megfelel a chromecast szerű megoldás, akkor esetleg próbáld ki ezt: [raspicast]
-
htc07
addikt
nekem továbbra sem világos hogy jön ide a szolgáltatóváltás, és hogy ez miért okozza, hogy wifi sticket kell használj.
(feltételezem az előző szolgáltatód modemjét használtad routernek eddig?)egyébként az alap körök (másik wifi stick próba, másik csatorna, 5ghz, stb). amiket ki tudsz próbálni, ezekben az otthoni hálózat topikban tudunk segíteni.
-
htc07
addikt
Valakinek esetleg lenne kölcsönbe egy ilyen [cc debugger] nevű cucca? (+kábel hozzá)
A Zigbee protokollt támogató iot cuccokkal szeretnék játszani, a CC2531 már úton van, de közben látom, hogy másik firmware-t kell rá flashelni hogy menjen, ehhez kellenének a fentiek.
(legalábbis ez alapján: [link] )
Valamint ha valaki esetleg csinált már ilyet, és tanult belőle valamit, bátran ossza meg a buktatókat.
-
htc07
addikt
válasz
intuicio #35111 üzenetére
headless raspbian mehet, a rádiós szoftvert meg hirtelen amit találtam, az ezen az oldalon [link] található python fájlt kicsit megszerkeszted, és menni fog, ha követed az ottani utasításokat.
szerk. úgy látom, azért rengeteg program van erre, ha mégsem válik be, pl. itt egy docker containeres, ha azt preferálnád: [link]
-
htc07
addikt
Sziasztok!
Várható mostanában új modell, vagy inkább vegyem a 3B-t? (Kodi+PVR kombó lenne a fő feladata).
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Ilyen lesz a Fairphone 6
- Íme az új Android Auto!
- hdanesz: Hyundai Ioniq 28kWh - Első benyomások - második felvonás
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- eMAG vélemények - tapasztalatok
- Milyen NAS-t vegyek?
- Teljes verziós játékok letöltése ingyen
- Óra topik
- Tudományos Pandémia Klub
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- További aktív témák...
- Eladó konfig! Ryzen 7 7800X3D 2TB SSD 64GB DDR5 RX9070XT 16GB!
- Asus Prime B560M-K + i5 11500 + be quiet! + 32 Gb Patriot Viper 3.200 Mhz Beszámitok!
- Eladó Konfig Ryzen 7 7700 32GB DDR5 1TB SSD RX6800XT 16GB!
- 5700x / B550i ITX Aorus / 32GB HyperX / Lianli vízhűtés /1000 SFX-L corsair táp/ 1TB nvme
- Eladó Konfig Ryzen 7 7700 32GB DDR5 1TB SSD RTX5070 12GB!
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Intel i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 13, Xiaomi Redmi Note 13 Pro, Xiaomi Redmi Note 13 Pro+
- Új, verhetetlen alaplap sok extrával!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i3 10105F 16/32/64GB RAM RTX 3050 6GB GAMER PC termékbeszámítással
- SzoftverPremium.hu
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged