Hirdetés
Köszönjük a sok biztatást, támogatást! Utolsó pillanat a féláras hirdetésfeladásra, előfizetésre!
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Predator2 #38344 üzenetére
Ezt akár egy Pi Zero W-vel is meg lehet valósítani, egy DAC (USB-s vagy hat) és egy infra vevő kell hozzá. Olcsónak olcsó lesz, csak nem lesz egyszerű. Megfelelő szoftverrel pont így fog működni, ahogy írod. Én ebben sajnos nem tudok segíteni, de ha visszaolvasol a topikban, többen is építettek már internet rádiót.
Lehet neki szép dobozt csinálni, meg fancy érintőképernyős kezelőfelületet, a kérdés, hogy szeretsz-e ilyen dolgokkal foglalkozni, mert ha nem, akkor vmi kulcsra kész megoldás kell Neked, ezek a DIY projektek ugyanis sok időt és fáradságot igényelnek. Persze a végén jó esetben lesz egy készüléked, ami pont olyan, amilyet szerettél volna. -
Véreshurka
senior tag
válasz
Predator2 #38339 üzenetére
Ha pi-ban gondoloodsz akkor veszel egy pi-t és teszel rá audio lejátszó os-t, pl Volumio, vagy Moodaudio. Én a volumiot ismerem , azt lehet android /ios /asztali gép alól irányítani böngészőből, vagy android /ios alá van egyszeri fizetős (amolyan fejlesztőket támogató) app. Ha a későbbiekben szeretnél dac-ot rákötni hangzásjavítás miatt, vagy mert nem elég a jack kimenet, akkor meg veszel mellé valamilyen audio hat-et, pl. innen, vagy innen.
-
Keem1
veterán
válasz
Predator2 #38339 üzenetére
Xiaomi Mi Box, kb 20 ezer forint. Házimozi, rádió, Spotify, stb célokra sokkal jobb mindennél.
Android TV rendszert futtat, a megfelelő app segítségével irányítható telefonról (Spotify király), Bt távirányító (konyhából is működik).A raspberry pi nem igazán erre való, az inkább saját barkácsoláshoz, fejlesztéshez, legalábbis ilyen célra. Ide kulcsra kész és olcsóbb, gyorsabb, stabilabb, bevált a céleszköz.
-
cigam
titán
válasz
Predator2 #24162 üzenetére
Pl. a januári chip magazinban:
"Összegyűjtöttük és átadjuk a DVD-n az összes Raspberryvel foglalkozó írásunkat. Kézikönyvünket ajánljuk azoknak, akik még csak kacérkodnak a témával, de természetesen hasznos azok részére is, akik már rendelkeznek Raspberryvel. Magyar nyelven ez a legteljesebb tudásbázis, ami jelenleg a mini-PC-hez elérhető (PDF)."
Új hozzászólás Aktív témák
- OLED TV topic
- Google Pixel topik
- Dell notebook topic
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Kifelé is csukható a Z Flip7?
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- GTA V
- Vezetékes FEJhallgatók
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Apple iPhone 13 mini - miért nem veszik elegen?
- További aktív témák...
- Eladó 2tb szerver hdd több db
- Intel NUC 11 mini PC i5 / 16GB RAM / 250GB SSD / Windows 11 Pro
- Mac Mini M2 8/256GB vagy akár +1Tb + trackpad ,magic mouse ,dock
- AKCIÓ! GAMER PC: RYZEN 5 5600X (6mag/12szál) +RTX 3070 Ti +16-64GB DDR4! GAR/SZÁMLA! 70 FÉLE HÁZ!!!
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5600X / RTX 3070Ti / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- GYÖNYÖRŰ iPhone SE 2020 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2183, 100% Akkumulátor
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte Z790 i7 14700KF 32GB DDR5 1TB SSD RTX 4070S 12GB Be Quiet! Pure Base 501 750W
- Dymo LabelWriter 400 hőpapíros címkenyomtató
- Azonnali készpénzes nVidia RTX 5000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 12400F / RTX 3070 8GB / 32GB DDR4 / 1TB SSD
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest