Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Flowtation #18993 üzenetére

    Elérkeztünk az egyenrangú hálózatok sötét lovához. Évek óta megtapasztalom, hogy minden stimmel, amit meg lehet tenni, azt megtettem, és mégis teljesen sztoasztikus, hogy látszik-e egy-egy gép a hálózaton, vagy sem. Pont ez jött elő most itthon is. W10 laptop csak saját magát látja. Újraindítom, be bootol az OpenSuSe, ott meg visszaröhög mind 3 gép a hálózatról. Sőt, a Kodi-ban is látja mind3 gépet az smb hálózat tallózása. (Annyi a difi hozzád képest, hogy nálam raspbian fut, nálad meg openelec)
    Pedig már olvastam master browser-ről, broadcast-ról, de semmi gyakorlati haszna nem lett eddig. Viszont ha van itt egy smb guru, szívesen várom a tanácsait!

    Az openelec dhcp-n kap ip címet?
    Ha a system settings-ben átkapcsolsz advanced-re, megjelenik egy smb client menüpont. Ott minden érték helyes?

    Csak annyit tudok még tanácsolni, hogy a videó hozzáadása menüben, a lista végéről válaszd ki az "add network location..." menüpontot, és ott kézzel add meg neki hogy smb protokol, ip cim, megosztás neve, felhasználó,jelszó.

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Új hozzászólás Aktív témák