Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Krix
    őstag

    Hát ez így nagyon jól hangzik. Elméletileg ezt kerestem. :C :R
    És akkor ez ráadásul még bővíthető is plusz lemezekkel!?
    Még annyi, hogy ugye nem csak a 2-es, hanem az 1 vagy a 1,5-es is kieshet? Ez ugye mindegy? Csak pótolom, újra építem és örülök.

    (#8918) HUfantom
    "Hát most nem nagyon értem mire gondolsz..."

    Az járt a fejemben, hogy a különböző méretű lemezeimen hogyan tudom megvédeni az adatokat. A raid5 látszott a legjobbnak, csak itt 3-4 lemeznél sok az elvesztett kapacitás, mert a legkisebb a mérvadó. Ez így tehát elvetve. És amikor megtaláltam a belinkelt oldalt kezdtem el örülni, hogy nem kell elrohanni és venni egyforma lemezeket, csak nem volt teljesen egyértelmű. Ezért jöttem és inkább kérdeztem.

    igen, bármelyik kieshet, pótlod, újraépít, örül.

    Ha parity vdisk-et készítesz az ugye kb. 2TB lesz és marad még 0.5T+1T a poolban. Erre még rakhatsz mirror vagy simple vdisk-et. Nem veszik el. (1.5T simple vagy 0.5T mirror + 0.5T simple)

    Szóval érdemes azonos kapacitású lemezeket használni.

Új hozzászólás Aktív témák