- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- Magisk
- Samsung Galaxy Z Fold6 - ugyanaz, sarkosan fogalmazva
- Fotók, videók mobillal
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- iPhone topik
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Okosóra és okoskiegészítő topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
King Unique
titán
válasz
Carasc0 #4771 üzenetére
1. Ha tartósan, azaz vezérlő, illetve firmware szinten írásvédett lett a pendrive, akkor igen, garanciális csere / kuka, illetve az előbbi híján marad az utóbbi.
2. Az, hogy a pendrive első csatlakoztatásnál megjelenik az AutoPlay ablak a Windowsban, meg amíg nincsen kiválasztva egy művelet, amit megjegyez, az nem hiba, az teljesen természetes. Ha valakit zavar, akkor kikapcsolható az AutoPlay.
"Nem lát rajta semmilyen partíciót. Windows eleve magát az eszközt sem ismeri fel, csak annyit lát, hogy valamit csatlakoztattak és a kapacitást (Lemezkezelőben fekete sávos a terület)"
Az eszközt, azaz a pendrive-ot akkor nem ismeri fel rendesen a Windows, ha a lemezkezelőben üres lemezként jelenik meg, valamint parancssorban No Media 0 bájt formában. Ellenkető esetben viszont eleve helytelen az állítás...
A "fekete sávos a terület", azaz nem lefoglalt (unallocated) terület akkor van, ha nincsen partíció a lemezen, mert pl. törölve lett. De ilyenkor értelemszeráen particionálni és formázni kell a pendrive-ot és akkor újra használható lesz, ennyi. Illetve ha volt partíció (gyárilag is lenni szokott) a pendrive-on, akkor az magától nyilván nem törlődik, meg a Windows sem törli csak úgy magától, vsz a tulaj törölte lehet véletlenül, azaz user error. -
King Unique
titán
válasz
Carasc0 #4769 üzenetére
1. Először is, ez a "30GB kapacitásúnak látott" most egy névlegesen 32 GB-os pendrive-ot akar jelenteni, ami tárolókapacitása IEC szerint ~ 29,8 GiB, vagy elírtad és 30 MB-osnak látszik a fájlkezelőben az X GB-os pendrive?
Illetve ha nem stimmel a tárolókapacitás a fájlkezelőben, akkor épp nemrég volt arról szó egy másik esetnél arról, hogy ilyenkor mi a teendő.
Másrészt ha írásvédett lett a pendrive és a linkelt leírásban lévő módszerrel nem sikerül ezt megszüntetni + parancssorban (+) törölni, újraparticionálni, újraformázni sem, valamint tartós az állapot a pendrive újracsatlakoztatása és másik gépen történő kipróbálás után is, akkor vsz a vezérlője tiltotta le az írást az egyes cellák elhasználódása / egyéb ok miatt, amivel sok mindent általában nem lehet kezdeni, a tönkremenetel egyik tipikus jele szokott lenni. Ez esetben marad a garanciális csere, vagy annak híján a kuka.2. Először is, mit jelent ez a "feldobja az autorun ablakokat", első használatkor a Windows szokásos AutoPlay ablaka jelenik meg a választható opciókkal, vagy egyéb, netán valami Autorun vírus?
Aztán ez az "Linux alatt is csak egy alkalmazás látott belőle valamit" sem derült ki, hogy pontosan mit jelent, + az 1. pontban említett törlés, újraformázás után is fennáll-e a probléma, ahogyan az sem, hogy a pendrive csatlakozója esetleg nincs-e deformálódva (feszegetés, user error...), az emlíett 6 PC egyik USB-portján (előlapi/hátlapi?) sem működik, stb.
Formázni általában akarja a Windows a pendrive-ot, a rajta lévő kötetet, ha RAW lett.
Ez az eset sem teljesen tiszta, de ha tényleg (?) megadta magát a pendrive, akkor értelemszerűen vagy garanciális csere, vagy kuka. Ha nem a pendrive ment tönkre, akkor meg lásd az előbb leírtakat. -
King Unique
titán
Lásd egy korábbi esetnél leírtakat, nálad is a GPT a gond. Mármint normális, modern hardver- és szoftverkörnyezetben, illetve OS (Windows 10) használata esetén nyilván nem az a GPT, ellenben a kőbuta autós lejátszó, azon lévő primitív beágyazott OS nem képes kezelni, csak az MBR-t ismeri, meg van hogy fájlrendszer szinten is csak a muzeális FAT16/32-t támogatja...
-
King Unique
titán
válasz
Ciccuka #4763 üzenetére
Itt alapvetően a decimális / bináris prefixumok miatt van a fő eltérés a tárolókapacitásnál, amit te írsz, az már a gyártóspecifikus kis eltérés, amiről érintőlegesen volt szó itt korábban egy másik esetnél. Meg igen, tudom, hogy firmware szinten bele nyúlni a megfelelő tool használatával ebbe-ebba, nem újdonság, de azért köszönöm a + infókat.
-
King Unique
titán
válasz
Hzsolt11 #4757 üzenetére
Mármint az MCT-vel készítettél telepítési adathordozót pendrive-ra, aminél nem meglepő a max. 32 GB-os FAT32-es partíció, a lemezterület többi része emiatt nem lefoglalt (unallocated) lesz (példa). Illetve öreg hiba, hogy a Windowsban a lemezkezelő helyett helytelenül csak a fájlkezelőt nézted és az alapján lett állítva az, hogy csak 32 GB-os, ami nyilván nem helytálló ez esetben, max. 32 GB lett particionálva a bruttó 64 GB-ból.
A megoldás a pendrive törlése és újraparticionálása, újraformázása, ami megoldható a lemezkezelőben és parancssorban egyaránt, illetve a másik válaszokban említett módon is.
Abban pedig nincsen semmi meglepő, hogy a névlegesen/buttó 64 GB-os pendrive nettó tárolókapacitása 58,5 GB (GiB) a Windows szerint, lásd a decimális és bináris prefixumok esetét, ahol az OS az utóbbi szerint számolja, jeleníti meg.
-
King Unique
titán
válasz
DeathAdder #4752 üzenetére
Tönkremehet maga a pendrive is, pl. elérhetetlenné válnak a rajta lévő fájlok, illetve eltűnnek róla a fájlok, írásvédett lesz, nem ismeri fel az OS stb. tünetekkel. De lehet vírus is, ha sikerült összevissza dugdosni és rámászott valami szemét, meg ha eleve beriaszt rá az AV és karanténozza a fájlokat, akkor nyilván adott ez a lehetőség.
Mit lehetne tenni? Shortcut vírus esetén például ezeket a módszereket megpróbálni a helyreálltáshoz.
Egyébként offline/online biztonsági másolatok nem voltak a fájlokról, csak és kizárólag a pendrive-on voltak tárolva? Ha igen, az eleve hiba, meg nem igazán egy hagyományos pendrive való adattárolásra, amiről nemrég a társtopikban is volt szó.
-
King Unique
titán
válasz
bizoonik #4748 üzenetére
Lásd egy másik válaszban leírtakat, azokat kellene ellenőrizni, kipróbálni. Ahol ha esetleg nálad is Avast/egyéb hasonló antivírus szoftver van telepítve, akkor nincs miről beszélni, mivel egyértelműen az a probléma oka, lásd más esetét.
-
King Unique
titán
válasz
Gutenberger #4745 üzenetére
Itt egyrészt nem derült ki, hogy a "nem ismeri fel a gép" pontosan jelent, azaz Windows 10 esetén az eszközkezelőben és a lemezkezelőben megjelenik-e a pendrive, az eszközkezelőben a hardverváltozások keresése alkalmazva lett-e, stb.
Másrészt ez normál esetben úgy megy, hogy újraindítás után a csatlakoztatott pendrive-ot automatikusan újradetektálja a Windows, nem feltétlen kell ehhez fizikailag kihúzni, majd újracsatlakoztatni. Meg mondjuk állandóan csatlakoztatva lennie sem a pendrive-nak, meg a leírt jelenség nem is kifejezetten pendrive probléma, de mindegy... Ha esetedben nem megy az előbbi, akkor pl. az energiagazdálkodási beállításokat lehetne megnézni Windowson belül. Valamint ha leállítás - indítás esetén történne ez, akkor még a bekapcsolt Fast Startup is szóba jöhet esetleges okként, de ha újraindítás után van, akkor nem, mivel újraindításnál már teljes leállítás történik.
-
King Unique
titán
válasz
ngabor94 #4743 üzenetére
Amíg érvényes a garancia, addig nem kérdés, hogy az ilyen eseteknél azt érdemes igénybe venni és kicseréltetni egy új, megfelelő állapotú pendrive-ra, mintsem a tönkrementet megpróbálni tákolni. Az utóbbinak akkor lehet értelme, ha adatmentés a cél, de komolyabb hibánál azt is adatmentéses helyen lévő szakemberrel végeztetni. Ha nem cél az adatmentés és már garancia sincsen a pendrive-ra, akkor meg kuka és venni kell egy másikat, nem érdemes a hibással vesződni.
-
King Unique
titán
válasz
betyarr #4740 üzenetére
A JetFlash 790 sorozatra 5 év gyártói garancia van, vagyis ha 6-7 éve vetted, akkor annak elvileg már lőttek, meg az érdemi supportnak is. Ez esetben marad kb a kuka és új pendrive vásárlása, használata.
-
King Unique
titán
válasz
betyarr #4738 üzenetére
Ha a gyári recovery tool sem tud vele mit kezdeni, akkor lehet feleslegesen írnál emiatt... Illetve inkább az RMA miatt lenne célszerűbb, mert ha ilyet produkál egy pendrive, akkor annak a végé általában garanciális csere, vagy annak híján kuka szokott lenni, mint már említve volt.
-
King Unique
titán
válasz
betyarr #4733 üzenetére
Egy normális állapotú pendrive a Windows-telepítő kiírása során nyilván nem megy tönkre, nem dob hibaüzenetet, akár MCT, akár Rufus által lett elkészítve. Ha a tied igen, akkor nyilván eleve gond van a pendrive állapotával, vsz részlegesen / teljesen írásvédett lett/lesz, ez esetben pedig nincs miről beszélni... Ilyenkor adja magát a pendrive garanciális cseréje, vagy annak híján a kukázása és másik pendrive vásárlása, használata.
-
King Unique
titán
Itt nem derült ki, hogy pontosan mit jelent ez a "csináltam belőle egy bood drivet", azaz milyen programmal, hogyan, milyen ISO, stb. Ahogyan az sem, hogy a pendrive-on milyen (MBR/GPT) partíciós séma van (check), az autóban lévő lejátszó melyiket kezeli, stb. Ha GPT, akkor az a gond, amiről egy másik esetnél volt szó, ahol az MBR alapon történő újraparticionálás volt a megoldás.
-
King Unique
titán
Nem, még nem oda való, még nem ment teljesen tönkre. De mivel a pendrive-ok kevésbé bírják a sok írást, előbb-utóbb egyre több lehet az ilyen hiba, majd eljut oda, hogy letiltja a vezérlő és írásvédett, azaz read-only lesz. A következő fokozat meg az lehet, hogy már nem fogja felismerni az OS. Ezért is volt említve, hogy ha ez a helyzet és random eltűnnek róla a fájlok, hibás lesz a felmásolt ISO stb., akkor sokat nem érdemes vele szórakozni, irány a garanciális csere, vagy annak híján előbb-utóbb a kuka és lehet venni másik pendrive-ot.
Legközelebb meg inkább külső HDD-t, vagy külső SSD-t kellene használni olyan célra, ami nagy írásterheléssel jár, nem egy konzumer pendrive-ot. Ahol az utóbbi élettartamának a naplózó fájlrendszer (pl. NTFS, Ext4), annál a + írás sem tesz jót hosszabb távon, nem véletlenül vannak gyárilag is nem naplózó FAT32/exFAT fájlrendszerre formázva.
-
King Unique
titán
Inkább az utóbbi / garanciális csere, mivel ha egyszer elkezd ilyen szinten degradálódni, akkor jobb már nem lesz és otthoni módszerekkel úgysem tudsz vele mit kezdeni. Max. esetleg egy olvasás/írás tesztet ráereszteni, aztán hátha. Meg a "férges rész" eltávolítása pl. fake pendrive-oknál lehet opció, majd a reális kapacitás további használata.
-
King Unique
titán
Esetleg még a gyártó saját helyreállítóját, a JetFlash Online Recovery programot lehetne megpróbálni. Ha az sem érzékeli, másik USB-port, másik gép, másik OS esetén sem, akkor ha még garanciális a pendrive, adja magát a csere lehetősége.
-
King Unique
titán
válasz
david199801 #4708 üzenetére
Ahhoz nem ártana pontosítani, konkretizálni, szükség esetén screnshotokat mutatni a hibáról. Ha az a gond, amiről nemrég volt szó, akkor viszont jó eséllyel annyi a pendrive-nak.
-
King Unique
titán
válasz
Hegyirabló #4704 üzenetére
Nem írtad, hogy milyen módszerrel, milyen fájlrendszerre, milyen partíciós séma szerint formáztad a pendrive-ot, a tévé mit kezel / mit nem kezel, stb. De ha a GPT volt a gond, akkor az reális, ugyanis az ilyen készülékek egy részénél alapvető hiányosság, hogy csak az MBR-t támogatják...
-
King Unique
titán
A másik topikban leírt válasznak az volt a lényege, hogy legközelebb kellene eltalálni a megfelelő topikot, illetve használni a fórum keresőjét, nem utólag beírni a másik kettőbe még1x ugyanazt...
Illetve bőven elég lett volna max. az adatmentés topikba, meg eleve oda való, ha célirányosan az a cél. Bár ott is valószínűleg hasonló lesz a válasz, mármint hogy otthon nem fog menni és vidd adatmentő céghez, ennyi, ez már a másik topikban is le volt írva.
-
King Unique
titán
válasz
RobbeV0201 #4689 üzenetére
Mármint ha az övéhez hasonlóan esetedben is üres lemezként jelenik meg a pendrive a Windowsban és 0 bájt a kapacitása, nem használnak ezen és ezen módszerek sem, valamint a pendrive gyártónak saját recovery eszköze sem (ha van), másik USB-portban, másik gépen és/vagy operációs rendszerrel is ezt produkálja, akkor marad a pendrive garanciális cseréje, vagy annak híján a kukázása, mivel tönkrement.
"Menthető esetleg"
Ha a "clean" parancsot említetted, akkor vélhetően nincsen rajta fontos adat és nem cél az adatmentés. Ez esetben ha a pendrive tönkrement, akkor meg nyilván sokat nem érdemes szórakozni vele, marad a garis csere, vagy annak híján a kuka és veszel másikat, ennyi.
-
King Unique
titán
válasz
PubliCat #4684 üzenetére
Nem derült ki, hogy milyen fájlrendszerre lett formázva a pendrive, hol és mivel. De ha a másik hozzászólásod alapján nincsen meghajtóbetűjele, akkor nyilván hozzá kellene rendelni egyet, máskülönben annak híján eleve nem fog megjelenni a fájlkezelőben. Illetve ha ütközés van az F és G között, akkor másikat, az ABC-ből lehet válogatni bőven egészen Z-ig. De persze itt is normál esetben nyilván nem RAW-nak kellene lenni a pendrive-on lévő kötetnek, hanem pl. FAT32/exFAT/NTFS fájlrendszerűnek. Ha jelenleg nincsen rajta semmilyen fontos adat, akkor törölni kellene és újraparticionálni parancssorban (DiskPart), illetve azt is pl. így. Ha utána sem működik megfelelően, vagy nem lehet törölni, particionálni, formázni stb., nem lett írásvédettként beállítva a pendrive, akkor felmerülhet annak hibája is...
-
King Unique
titán
Ilyen normál esetben egy megfelelő állapotú pendrive-nál nyilván nincsen és annál nyilván nem dob olyan hibaüzenetet a Rufus sem. Ha nálad igen, akkor ott kapásból felmerül a pendrive hibája... Ha a Windowsban 0 bájt a kapacitása, nem használnak ezen és ezen módszerek sem, valamint a pendrive gyártónak saját recovery eszköze sem (példa), másik USB-portban, másik gépen és/vagy operációs rendszerrel is ezt produkálja, akkor marad a pendrive garanciális cseréje, vagy annak híján a kukázása.
"16GB-os promó pendrive"
Amiknek egy (nagy) része gyakran ipari hulladék és azoknál pláne nem meglepő a meghibásodás, meg azoknál emiatt pláne nincs miről beszélni...
-
King Unique
titán
válasz
Bende3254 #4672 üzenetére
Attól, hogy ott vetted, még lehet rá garancia, jótállás. Meg ha megnézed a gyártó weboldalát, akkor a DataTraveler G4 sorozatra eleve 5 éves gyártói garancia van. + Nem véletlenül volt linkelve az RMA-s példa, nem feltétlen muszáj xy áruházba futkosni garancia ügyben, hanem lehet akár közvetlenül a gyártónál is intézni.
Ha inkább egy másik, új pendrive-ot veszel helyette, akkor csináld azt, te dolgod. -
King Unique
titán
válasz
Bende3254 #4670 üzenetére
Mármint ha a pendrive-ot parancssorban (DiskPart) nem lehet törölni és újraparticionálni így, valamint megszüntetni az írásvédett állapotot így, akkor vsz vezérlő, firmware szinten lett írásvédett. Az utóbbival viszont alapesetben nem lehet mit kezdeni, max. esetleg saját felelősségre kifejezetten ahhoz való (!) spéci firmware toolt ráereszteni és úgy megpróbálni megszüntetni, amiről már volt szó itt. De ha még garanciális a pendrive, akkor ilyenkor nyilván adja magát a garanciális csere, illetve akár az RMA, nem érdemes vele otthon szórakozni.
Maga az írásvédett állapot egyébként nem újdonság pendrive-oknál, ebben a topikban is számtalanszor volt már téma. -
King Unique
titán
válasz
BlackDevil #4668 üzenetére
Ez eleve okostelefon, illetve Android specifikus kérdés, amit elsődlegesen értelemszerűen az okostelefonok téma megfelelő topikjában kellene feltenni. Meg függ attól is milyen Android fut a telefonon, annál milyen formázási lehetőségek vannak, milyen fájlrendszereket támogat, stb. Amúgy inkább exFAT, de manapság már van mindenféle alkalmazás Androidra, amivel az exFAT mellett az NTFS támogatása is megoldható (példa), ha esetleg nem támogatná natívan az adott verzió.
Másik megoldás máshol, pl. PC-n, azon futó Windowson formázni a pendrive-ot, majd utána csatlakoztatni a telefonhoz. De ott is tudni kellene, hogy milyen fájlrendszert kezel a telefon, az azon futó Android. -
King Unique
titán
válasz
abdulka1 #4664 üzenetére
Akkor végül is működik a pendrive és hozza a gyári 80/25 MB/s r/w szekvenciális értékeket, sőt olvasásnál még gyorsabb is a CDM szerint.
A pendrive-ok esetében (is) lehetnek az egyes fájlrendszerek (pl. FAT32. exFAT, NTFS) használatánál sebességbeli különbségek, de az már a fájlrendszer (+ lemezfoglalási egység mérete) mellett az adott pendrive, valamint hardver- és szoftverkörnyezet függvénye is lehet, hogy ez kisebb / nagyobb mértékű-e. Meg lehet akár egymás után futtatott 2 teszt között is eltérés, szórás ugyanolyan feltételeknél, beállításoknál. Általánosan a nem naplózó fájlrendszerek (pl. FAT32, exFAT) használata javasolt, gyárilag is általában arra vannak formázva a pendrive-ok, van hogy gyorsabbak is azokkal az egyes teszteknél, de ez sem minden esetben érvényes. Normál esetben viszont egy megfelelő pendrive-nál nyilván NTFS fájlrendszer használatánál is lefut a CDM teszt reális időn belül és megfelelő értékekkel. Ha ennél az MR izénél nem, akkor az nem annyira normális, de nem is feltétlen hiba.
Ha NTFS-re formázva most kezeli a tévé a pendrive-ot, akkor nyilván támogatja az NTFS fájlrendszert. Vagyis lehet az MBR/GPT volt a gond, de az nem derült ki, hogy olyan téren történt-e változtatás. Ha nem, akkor viszont érdekes, mármint hogy ilyen összevissza működik ez a pendrive, vagy a tévénél az USB-s tárolóeszközök, illetve azoknál a fájlrendszerek kezelése...
-
King Unique
titán
válasz
abdulka1 #4662 üzenetére
Lásd egy korábbi esetnél leírtakat, vagyis külső programmal (+ a FAT32 Format) lehet Windowson a 32 GB-nál nagyobb köteteket FAT32-re formázni.
Egyébként biztos, hogy nem kezeli a tévé az NTFS és exFAT fájlrendszereket, vagy legalább az NTFS-t? Nem esetleg a GPT a gond, ha aszerint van particionálva a pendrive? Ha igen, akkor nyilván MBR alapon kellene újraparticionálni, amiről szintén volt már szó itt. Illetve 32+ GB-os köteteknél a DiskPart esetében nyilván a
format fs=exfat quick
/format fs=ntfs quick
parancsot kell használni az exFAT / NTFS fájlrendszerre történő formázáshoz. -
King Unique
titán
Azon kívül kipróbálhatók egyéb módszerek is, de az nem derült ki, hogy esetedben azokat illetően mi a helyzet. A Windows újratelepítése meg akkor reális és indokolt, ha egyrészt máshogy nem sikerül megoldani, másrészt ugyanazon gép ugyanazon USB-portjában másik OS (akár Live Linux / WinPE) alatt működnek a pendrive-ok, ahol az utóbbi még mindig nem ismert.
-
King Unique
titán
válasz
#73820095 #4647 üzenetére
Ja igen, tényleg írta. De akkor viszont eleve nem stimmel a nem látja a gép kijelentés, mert ha az eszközkezelőben megjelenik, akkor nyilván látja, még ha ismeretlenként is. Vagyis azt kellene megpróbálni erre vonatkozóan, ami az előző válaszban le van írva. Ha nem használ, más USB-s tárolóeszközök sem működnek a portokban, más OS-nél (pl. Linux/WinPE) is ez a helyzet ugyanazon gépen, vagyis nem Windows specifikus, akkor meg a hardverrel lehet gond, azt kellene rendbe rakni.
-
King Unique
titán
Inkább azt írnád le, hogy pontosan mit jelent esetedben a "gép nem ismeri fel". Az utólag leírtakból annyi kiderült, hogy a Windowsnál a lemezkezelőben és parancssorban nem jelenik meg, de az nem, hogy mi a helyzet az eszközkezelőben / gépházban. Ha az utóbbiaknál megjelenik ismeretlen eszközként, akkor nyilván el kellene távolítani a screenshotokon szemléltetett módon, majd újracsatlakoztatni, + közte akár a Windows újraindítását is megejteni. Illetve alkalmazni az adott hibakódnál a javasolt megoldást.
Aztán az sem mindegy, hogy most az adott gép, vagy annál az OS nem ismeri fel a pendrive-ot. Ha az előbbi, akkor másik OS, akár pl. másik pendrive-ról bootolt Live Linux / WinPE rendszer sem kezelné. Ha az utóbbi, akkor meg egyértelműen a nálad telepített Windowsnál sem stimmel valami, meg ha másik gépen, azon másik Windowszal működik.
Továbbá az sem derült ki, hogy pontosan milyen pendrive-ról van szó, van-e ahhoz a gyártónak valamilyen recovery eszköze. Ami azért is lehet lényeges, mert már jártam úgy Transcend pendrive-nál, hogy okostévén használva egyszer csak megnyekkent, nem ismerte fel utána sem tévé, sem a PC, illetve az azon futó Windows, még a pendrive LED-je sem világított. Ellenben miután telepítettem Windowsra a JetFlash Online Recovery programot, az felismerte és csodák csodájára utána újból működött pendrive.A másik gépen történő törlés és újraparticionálás meg egy dolog, ellenben attól még nem feltétlen fog megoldódni a probléma, mivel ahhoz alapvetően az előbb leírtakat kellene megnézni, tisztázni. Amúgy meg az ezen leírtak válaszban mintájára lehet törölni és újraparticionálni a DiskPart parancssori eszközzel, ahol 32+ GB-os pendrive esetén értelmeszerűen exFAT/NTFS fájlrendszerre kell formázni, azaz a
format fs=exfat quick
/format fs=ntfs quick
parancsokat használni. -
King Unique
titán
"sajnos egyiket sem ismeri fel már az óta a gépem, de hozzá teszem, hogy bnármelyik másik gép felsimeri azt a pendrivet"
Ha másik gépen megfelelően működnek a pendrive-ok, akkor nyilván nem azokat kellene javítani, hanem a gépedet rendbe tenni, ha az alaplap/tápegység/előlapi kivezetés hibája a probléma forrása. Illetve az utóbbinál asztali PC-k esetén elsődlegesen a hátlapon lévő USB-portokat javasolt használni, azokhoz csatlakoztatva is ki kellene próbálni a pendrive-okat.
-
King Unique
titán
válasz
#73820095 #4618 üzenetére
Normál esetben nyilván nem kellene hibával elszállni a H2testw tesztnek, pláne ha nem volt (?) közben semmilyen zavaró tényező, ami erővel megszakította. Vagyis ha nem volt, akkor már ebből is sejthető, hogy nem stimmel a pendrive és fake gyanús. + Abból is, hogy ha megnézzük az árakat, akkor egy 512 GB-os pendrive nem 2 fillér, vagyis ha eBay és társai oldalakról lett beszerezve 1-2 ezresért, akkor nincs miről beszélni, az elég nagy valószínűséggel fake lehet...
-
King Unique
titán
válasz
#73820095 #4614 üzenetére
Lásd a társtopik eseténél leírtakat, vagyis pl. a H2testw, FakeFlashTest stb. programokkal lehetne tesztelni, hogy stimmel-e a pendrive tárolókapacitása.
Ha nem stimmel, vagyis fake a pendrive, akkor a lehetőségekről egy korábbi esetnél szintén volt szó. -
King Unique
titán
válasz
Roland0224 #4605 üzenetére
Nem meglepő, mivel a FAT32 fájlrendszernél 4 GB (pontosabban 4 GiB - 1 bájt) lehet a max. fájlméret. Vagyis 4+ GB-os fájlok másolásához olyan fájlrendszerre kell formázni a pendrive-ot, ami támogat 4 GB-nál nagyobb méretű fájlokat. Windowson ilyen pl. az exFAT és az NTFS fájlrendszer, ahol cserélhető lemezeken (pl. memóriakártya, pendrive) alapesetben nem naplózó fájlrendszert javasolt használni, vagyis az előbbi kettő közül az exFAT-ot. Aminél 128 PiB, illetve elméletileg 16 EiB lehet a max. fájlméret, ami nyilván bőven meghaladja a 4 GB (pontosabban 4 GiB - 1 bájt) értéket. NTFS-re formázni és azzal használni max. akkor indokolt, ha az adott gazda hardver, az azon futó OS egyáltalán nem támogatja az exFAT-ot. Ha a tévé esetében ez a helyzet, akkor reális és érthető az NTFS használata, ellenkező esetben viszont adja magát az exFAT.
-
King Unique
titán
válasz
Dency01 #4600 üzenetére
"Van 4 pendrive-om, mind a 4 pendrive kifogástalanul működik közvetlenül a portra csatlakoztatva hosszabbító nélkül"
Akkor ez innentől nem pendrive probléma, hanem kábel probléma, nem mindegy.
"Viszont ha félig dugom be a hosszabbító kábelt a portra akkor működik mindegyik."
+ Csatlakozási, érintkezési probléma a kábel csatlakozója és a gépen lévő port aljzata között.
-
King Unique
titán
válasz
#73820095 #4593 üzenetére
A 3. eset nem meglepő, ha a fájlkezelőben felcsatolod az ISO-t, akkor igen, megjelenik külön DVD-meghajtóként.
A CDFS/VCD partíció eltüntetésére vonatkozóan pedig ugye már le volt írva, hogy ha gyári, firmware szintű beállítás, akkor azt eltüntetni is annak megfelelően lehet. Vagyis nem elég szimplán újraparticionálni, újraformázni a pendrive-ot, hanem a firmware-be kell belepiszkálni, lásd a korábban linkelt videót, de azt is szigorúan csak példaként.
-
King Unique
titán
válasz
#73820095 #4589 üzenetére
Az nem derült ki, hogy pontosan milyen (gyártó, modellszám) pendrive-ról van szó, van-e hozzá a gyártó weboldalán tool a CDFS partíció eltávolításához. Egyes gyártóknál szokott lenni, lásd példaként egy korábbi bejegyzésben lévő esetet. Ha nincsen és frimware szintű a beállítás, amikor magadnak kell ahhoz megfelelő programot vadászni, lásd az előző válaszban linkelt példát. De azt is csak saját felelősségre javasolt próbálgatni! Vagy másik megoldás hagyni a fenébe, meg ha amúgy alapvetően megfelelően működik a pendrive.
-
King Unique
titán
Állítólag, gyakorlatilag és ténylegesen meg ki tudja. Meg ha nem ért hozzá, akkor lehet, hogy pont abból fakadón nyomogatott valamit összevissza, aminek végül a particionálatlan állapot lett az eredménye. Aztán ugye alapesetben rendszerint gyárilag particionálva és formázva szokott lenni egy ilyen pendrive, az meg a másik.
Egyébként érdekes a MiniTool is, mert kipróbáltam már, hogy töröltem a pendrive-on a partíciót és utána nálam is bad disk állapot jelent meg, ellenben másodszori próbálkozásra már unallocated, aminél lehetett utána particionálni, formázni. Vagyis lehet, hogy elsőre nem megfelelően detektálta, vagy valami bug...
-
King Unique
titán
Vagyis akkor csak annyi volt a probléma, hogy particionálatlan (unallocated) volt a pendrive, amit a particionálás és formázás nyilván megold. Illetve az volt megtévesztő, hogy egyrészt a helyi lemezekkel (pl. belső/külső HDD és SSD) ellentétben a cserélhető/eltávolítható lemezek (pl. memóriakártyák, pendrive-ok) tényleges partíció és a particionálásnál, formázásnál létrehozott meghajtóbetűjel nélkül is megjelennek a Windows fájlkezelőjében, de ilyenkor nem lehet formázni, meg a kapacitásra is ismeretlent ír. Másrészt a MiniTool által ilyenkor kiírt "bad disk", ami ez esetben nem a lemezhibára vonatkozik, ezért is megtévesztő. Viszont ilyenkor simán tudni kellett volna azzal is particionálni, formázni, de gondolom azt nem próbáltad a megtévesztő hibaüzenet miatt.
Egyébként igen, egy pendrive gyárilag rendszerint eleve particionált és formázott, vagyis ez esetben vsz utólag lett egy felhasználó által törölve, particionálatlan állapotba helyezve. Plusz a tanulság az, hogy Windowsnál particionálás, formázás szempontjából soha nem kizárólag csak a fájlkezelőt kell nézni, hanem elsődlegesen eleve a lemezkezelőt.
Szívesen!
-
King Unique
titán
Az eszközkezelőben nincs a pendrive-nál hibakód? A Windows lemezkezelőjében megjelenik normálisan, látszik a reális kapacitása, vagy ilyen formán meg sem jelenik? Parancssorban a DiskPart a kapacitásra mit ír, 0 bájt? Ha igen, akkor nem megkepő, ha nem lehet formázni, bár a MiniTool particionáló program kiírja a kapacitását, felismeri, ellenben azt is írja, hogy szerinte hibás a pendrive.
Esetleg meg lehetne próbálni parancssorban törölni és újraparticionálni a pendrive-ot. De ha a DiskPart azt írjja, ami a screenshoton van a lemez 2-nél, akkor nem fog menni. Plusz ha a telepített Windows alól nem megy, akkor Linux / WinPE live környezetben.
Másik lehetőség a garanciális csere, ami pont az ilyen esetekre való, mármint ha nem működik megfelelően a pendrive, mert részlegesen / teljesen tönkrement. Sőt, akár közvetlenül a gyártóval is lehet intézni RMA útján (példa). Ha tönkrement, ellenben már nincsen rá garancia, akkor meg kb. kuka a pendrive... -
King Unique
titán
válasz
#73820095 #4580 üzenetére
Ha gyárilag, azaz firmware szinten van beállítva a CDFS, akkor azt eltüntetni is csak olyan módon lehet, amiről egy korábbi esetnél már volt szó itt a topikban.
A Linuxhoz meg letöltesz egy live verziót és pendrive-ról futtatod (bővebben), nem kell ahhoz CD, DVD, meg ODD a gépben. Viszont a gyárilag beállított CDFS eltüntetéséhez nem igazán lesz jó, mivel ahhoz a gyártó saját, vagy külső forrásból származó firmware tool kell, ami jellemzően Windows only.Amúgy jó régi hsz-re sikerült válaszolni...
-
King Unique
titán
válasz
lehella #4577 üzenetére
Ha parancssorban nem sikerült a linkelt módszerrel megszüntetni az írásvédett állapotot, vagyis tartósan írásvédett lett a pendrive, akkor azzal alapesetben semmit nem lehet kezdeni. Max. esetleg saját felelősségre a firmware piszkálása lehet opció, ott megpróbálni "kiütni" az írásvédelmet (példa). De egyrészt az utóbbi szigorúan csak példa, az ott linkelt tool kifejezetten ahhoz a pendrive-hoz való, nem jó akármilyenhez, másik pendrive-ot könnyen téglásíthat! Másrészt általában nem véletlenül lesz utólag írásvédett egy ilyen pendrive, azaz pl. már annyira elhasználódtak a memóriacellák, hogy a vezérlő letiltja az írást. Vagyis ha sikerül is valahogyan feloldani a tiltást, attól az még nem lesz olyan, mint új korábban, ugyanúgy elhasznált marad.
Tehát ilyenkor alapesetben marad a garanciális csere, vagy annak híján kb. a kuka. Vagy esetleg saját felelősségre a firmware piszkálása. De ha még garanciális a pendrive, akkor az utóbbi helyett célszerűbb inkább visszavinni/visszaküldeni és kicseréltetni. -
King Unique
titán
válasz
Debilon #4573 üzenetére
Mi az, hogy semmit nem mutatnak, megfelelően, a megfelelő meghajtón (a pendrive-on) voltak futtatva az ingyenes/fizetős adatmentő programok, mélykereséssel?
Formázd, de ha elsődlegesen az adatmentés a cél, akkor nyilván azt kellene, nem az előbbit, ami csökkenti az esélyét...
-
King Unique
titán
válasz
Debilon #4571 üzenetére
Ha formázni akarja a Windows, akkor vélhetően RAW lett a rajta lévő kötet, azért. Ha a Windowsban megjelenik a pendrive, felismeri reális kapacitással, azaz nem 0 bájtot mutat a DiskPart, akkor lehet esély az adatmentésre. Amihez fizetős programként ott van pl. a GetDataBack, EaseUS, ingyenesként meg a Recuva, + esetleg a TestDisk.
Vagyis adatmentés, ami ha sikeres, akkor utána a jöhet a pendrive újraparticionálása, újraformázása pl. így, ha már DiskPart. Ha nem sikeres a házilagos adatmentés, akkor irány az adatmentés topik. Ha mégsem cél az adatmentés, vagy nem ér meg annyit anyagilag a profi mentés, valamint nem lehet újraparticionálni a pendrive-ot, + netán írásvédett lett, akkor kuka...
-
King Unique
titán
Azért a firmware piszkálásával csak óvatosan! Egyrészt a megfelelő toolt sem feltétlen olyan egyszerű megtalálni az adott pendrive-hoz, vezérlőhöz. Másrészt ha nem stimmel, nem megfelelő a párosítás, akkor azzal rossz esetben akár "téglásítani" is lehet a pendrive-ot, azaz végképp kuka. Harmadrészt a firmware házilagos módosítása nem megengedett módon (nem a pendrive gyártójától származtatva) hivatalosan garanciát kizáró tényező lehet. Aztán hogy mennyire nézik, ellenőrzik, vagy sem, az más dolog.
Vagyis ha még garanciális a pendrive és megoldható olcsón, vagy akár ingyen a linkelt példa alapján a garanciális csere, akkor elsődlegesen azt kellene megpróbálni. Ha ez nem opció, de szeretnéd újra megfelelő működésre bírni, akkor nekiállni otthon saját felelősségre tákolni, előtte szükség esetén nyilván lementeni róla az adatokat, stb.Látom amúgy nem kapkodod el, nem sürgős.
-
King Unique
titán
Ha szoftveresen lenne írásvédettként beállítva a leírás szerint, akkor a Read-only: yes állapot lenne. Ha tartósan (vezérlő/firmware szinten) írásvédett lenne a pendrive, akkor pedig a Current Read-only State: yes kimenet lenne, legalábbis normál esetben. Vagyis ha nálad mindkettő = no, akkor elvileg tényleg nem írásvédett a pendrive. De az nyilvánvaló, hogy gond lehet vele, ha a Rufus nem tudja újraparticionálni, valamint pl. a Windows fájlkezelőjében sem lehet újraformázni. Ha másik gépen és/vagy másik OS (lehet akár másik pendrive-ról bootolt Live Linux is) alatt sem megy, akkor meg pláne.
Azt neked kell mérlegelned, hogy a belföldi / közvetlenül a gyártóval RMA útján intézett garanciális csere, annál a szállítási/visszaküldési költség számodra megéri-e anyagilag, vagy annyiért már inkább új pendrive-ot veszel, meg abból is milyet. Már ha vissza kell küldened egyáltalán a pendrive-ot, mert pl. a korábban linkelt RMA-s példánál nem kellett a fórumtagnak. Ha esetedben vissza kellene küldeni és az drága lenne, vagy eleve inkább új pendrive-ot vennél, akkor ott a "Milyen pendrive-ot vegyek?" topik, illetve annak a téma összefoglalója az ajánlott sorozatokkal, modellekkel.
-
King Unique
titán
Vagyis valószínűleg írásvédett lett, azért nem lehet rá írni, illetve semmilyen műveletet sem végrehajtani, ami írással jár. Ha a linkelt leírás alapján csekkolva írásvédett a pendrive és nem sikerül aszerint megszüntetni, akkor vsz tartósan, azaz vezérlő, firmware szinten lett írásvédett. Ez a pendrive-oknál pedig a tönkremenetel egyik tipikus jele szokott lenni, ami után rendszerint csak a garanciális csere marad, vagy annak híján a kuka...
A garanciális csere alapesetben az eszköz rendeltetésszerű használata mellett bekövetkező, gyári eredetű meghibásodásra vonatkozik. Vagyis hacsak nem a géped (pl. hibás tápegység, illetve USB-port) nyírta ki a pendrive-ot, vagy te magad nem megengedett fizikai behatással (pl. széttörted, folyadékban áztattad), esetleg extrém mértékű túlírással (pl. erre torrenteztél, nagyon gyakran teljesen telemásoltad fájlokkal), akkor nyilván nem nagyon van mibe belekötni. Meg az nyilván nem a felhasználó/vásárló hibája, ha a gyártó olyan szemetet készít, ami (garancia)idő előtt megadja magát a mindennapi használat során...
-
King Unique
titán
Mármint, ha a javítás 1x már lefutott, de újracsatlakoztatásnál utána is jön a hibaüzenet megfelelő szoftveres leválasztás mellett, akkor az nem éppen normális, az utalhat eszközhibára is. Ha egyáltalán nem lehet újraformázni, valamint törölni és újraparticionálni a pendrive-ot az előző válaszokban említett módon, akkor az szintén. Vagyis nincs olyan, hogy látszólag jó, vagy jó, vagy nem, vagy működnek normálisan az előbbiek, vagy nem. Ha nem, akkor nem érdemes vele tovább szórakozni, adja magát a garanciális csere.
-
King Unique
titán
Ott a beépített, a Windows Defender, ami elég jó, sőt. Amúgy meg van vírusirtó topic, annak a témája ez. Ami ide tartozik, az max annyi, hogy ha a Windows naprakész, Microsoft-fiók használatánál a személyaznosság megerősítése megtörtént, ellenben továbbra is fennáll a probléma, akkor az oka nagy valószínűséggel = Avast... Ha az eltávolítása (így, csökentett módban) után megszűnik, akkor meg egyértelmű.
Az eszközillesztőt az első csatlakoztatásnál automatikusan telepíti a Windows az eszközhöz, azzal nem kell külön játszadozni, külön letölteni. Esetedben ez meghiúsult, aminek okaként lásd az előbb leírtakat.
-
King Unique
titán
"AVAST vírusirtót előbb töröltem le, majd raktam újra, nem változott azóta a helyzet semmit."
Vagyis telepítve volt és vélhetően az okozta a problémát, mint a linkelt példában másoknál is, erre visszaraktad, gratula.
Milyen drivert? Egy ilyen pendrive eleve PnP (Plug and Play), valamint a W10-ben alapesetben natív USB 3.X támogatás van.
-
King Unique
titán
Inkább a konkrét hibaüzenetről, hibakódról kellett volna információ, akár screenshot, meg hogy nincs-e pl. külső antivírus program telepítve, ami esetleg bezavarhat, mert ez így kevés... Max. tippelni lehet, hogy esetedben is valószínűleg az lehet a gond, amiről ennél és ennél az esetnél volt szó itt a topikban korábban.
-
King Unique
titán
Ott van pl. a BlueScreenView program, azzal lehet elemezni a BSOD-ot, meg fejtegetni a megfelelő Windows topikban az okát, mert nyilván nem ennek a topiknak a témája.
"Bármelyik portba dugom, figyelmeztetés jelenik meg a jobb alsó sarokban, hogy probléma adódott ezzel a meghajtóval."
Ha éppen használatban volt a pendrive, írási művelet volt rajta és közben jött a BSOD, akkor egyáltalán nem meglepő, ha sérült/piszkos (dirty) állapotba került a fájlrendszer és utána csatlakoztatáskor javítani akarja a Windows, ami amúgy kikapcsolható (alapesetben nem javasolt), ha annyira zavar. Sőt, a dirty állapot akár mesterségesen is előidézhető az Fsutil dirty beállítással. A javítás pedig nem W10 only jelenség, hanem ugyanúgy pl. W7, 8.1 rendszereknél is fennáll, amit a linkelt leírás is világosan szemléltet. Meg ha 1x le van futtatva a javítás, akkor utána már nem fog újból megjelenni, hacsak nem történik újból hasonló, vagy nem maga a pendrive hibás, azaz eszközhiba van.
Az utóbbi esetben (eszközhiba) fontos fájloknál nem javasolt futtatni a javítást, mert akkor a CHKDSK több kárt okozhat (pl. fájlok lenullázása), mint hasznot.
"Az illesztőprogram dátuma: 2006. 06. 21."
Az csak a frissíthetőség miatt van direkt visszadátumozva, amiről a téma topikjában is volt szó (példa). Vagyis nem, nem 2006-os az a driver...
"Nem szeretnék tévedésből egy 3 TB-s HDD-t formázni, inkább letöltöm holnap a Rufus-t. Lehet, hogy csak a hétvégén lesz időm megcsinálni."
Azért kell ITT az X helyére a megfelelő lemez sorszámát beírni, amit a
list disk
parancs kilistáz. Azaz pl. ennél a lemez 1-et akarjuk törölni, azért az lett kiválasztva, ez esetben X = 1.Ha nem vagy biztos a dolgodban, az előbbi módszer megfelelő alkalmazásában, akkor lehet jobb lesz inkább a Rufus, vagy egyéb hasonló program használata az esetleges adatvesztés elkerülése végett.
-
King Unique
titán
Először is, a Windows, illetve egy BSOD normál esetben nyilván nem nyírhatta ki, ott inkább a hardverkörnyezetben (pl. gépen hibás USB-port, tápegység), vagy magával a pendrive-val lehetett alapból gond.
Ha nincsenek rajta fontos adatok és eleve a formázás a cél, akkor ezzel a módszerrel kellene megpróbálni rendszergazda parancssorban, vagy akár a másik válaszban említett programmal (Rufus). Ha nem megy, hibaüzenetet dob, netán írásvédett lett a pendrive és az utóbbi esetben ezen módszerrel nem lehet azt megszüntetni, akkor az megint a pendrive hibájára utal, ami az ilyeneknél azért nem lenne annyira meglepő. Ez esetben marad a garanciális csere (akár RMA), vagy annak híján meg kb. a kuka, ha nem működik rendesen és nem lehet formázni se... -
King Unique
titán
válasz
echterion #4542 üzenetére
Ha 32 GB-os az az eMMC, akkor normál esetben a DiskPart lemezlistában is eleve akkora tárolókapacitásnak kellene szerepelni, hiszen az a méret fix. Ha nem, meg már be sem bootol róla a Windows, akkor valószínűleg tönkrement, meg az utóbbi a sikertelen törlést is magyarázhatja...
"pendrive-ról fut a win"
Mármint ha a 8 GB-osról, akkor csak a telepítője, vagy max. egy ilyen WinPE változat, mivel a WTG-hez = Windows To Go alapesetben legalább 32 GB-os kell, meg nem árt az átlagnál gyorsabb.
-
King Unique
titán
válasz
echterion #4540 üzenetére
Itt egyrészt már a lemezméret, lemezterület mérete is érdekes, mivel a screenshot alapján csak bruttó 8 GB körüli, holott 32 GB-os eMMC volt említve...
Másrészt nem világos, hogy most melyik lemez a belső meghajtó (eMMC) és melyik az USB-s WTG, melyikről fut most a W10. Ha a disk 0 az aktuális, arról fut a W10 és azt akarod törölni, akkor nem meglepő, ha nem engedi. Azt akkor lehet, ha másik lemezről (pl. disk 1) fut a Windows, meg nincsen rajta a másik Windowsnak a rendszerpartíciója, azaz pl. ilyen keveredés. -
King Unique
titán
válasz
echterion #4538 üzenetére
Ennek amúgy mi köze van a pendrive probléma témához? Mert szerintem nem sok...
De ha már ide lett beírva, akkor hogy ne kelljen szaporítani feleslegesen a topikokat, akkor nézzük:
Először is a 32 GB-os háttértár eleve kicsit vékony, a 64 bites, újabb Windows 10-verzióknál már annyi a névleges minimum rendszerkövetelmény. Valamint az újabb verzióknál alapértelmezetten lefoglalásra kerül a lemezterület egy része (pl. 7 GB) a rendszer számára, de csak tiszta telepítésnél, közvetlen build upgrade után nem. Vagyis annyira nem meglepő az előbbiek + az utólag telepített programok mérete, + a hibernációs fájl és lapozófájl mérete függvényében, ha a bruttó (!) 32 GB-os rendszermeghajtónál csak 7 GB szabad terület marad.Ha 32 GB az EMMC, akkor azon nem lehet csak "128 MB-os reserved, egy 6948 MB-os primary és egy 300 MB-os system" partíciók és lemezterület, lennie kell ott még másnak is. Valamint ha nem az az aktív rendszermeghajtó, nem arról fut éppen a Windows, akkor simán tudni kellene törölni másik lemezről futó Windows / Windows-telepítő alatt pl. a DiskPart clean paranccsal, ahogyan külön a normál/védett partíciókat is (bővebben).
"Winows to go rendszer alatt semmi se látszik a belső meghajtóból."
Hát mondjuk azért, mert WTG-nél alapértelmezetten a többi fizikai lemez offline, nincsen felcsatolva. Ellenben csatlakoztatás (online disk) után már hozzá lehet férni a tartalmukhoz.
-
King Unique
titán
válasz
kilcsifalo #4536 üzenetére
"Másik pendriveokkal is meg van a jelensèg, de csak ezen a tèvèn...a másik kèt LG gond nèlkül lejátszás. Pc szintèn."
Akkor mi is a kérdés? Ez esetben egyértelműen az adott noname tévé hibája, nem a pendrive-oké és nem is a filmfájloké. A tévé hibáját, esetleges beállítási lehetőségeit, milyen formátumokat támogat stb., meg nyilván nem a pendrive probléma, hanem eleve pl. a TV & Audió téma megfelelő topikjában kellene tovább fejtegetni.
-
King Unique
titán
Mondjuk ez megint érdekes, hogy a 11 GB-os fájlt állítólag nem elehetett rámásolni a pendrive-ra, amikor exFAT fájlrendszernél eleve 128 PiB (peta), illetve elvileg 16 EiB (exa) lehet a max. fájlméret, ami bőven, de bőven túlmutat ezen. Vagyiss ott más gond volt, nem az exFAT fájlrendszer volt a limit.
A nincsen hang problémánál pedig meg kellene nézni, hogy pl. PC-n, Windowson van-e, ott megfelelő-e a lejátszás. Ha igen, ellenben a tévénél nem, akkor az megint egyértelműen a tévé hibája, de jó esetben lehet csak beállítás kérdése...
Ismerős a helyzet, van amikor felesleges bármit is javasolni, úgysem fogadják meg az érintettek. De ha máshogy nem, akkor majd a saját példáján megtapasztalja az illető, ha legközelebb neki kell nagyobb adatmennyiséget másolnia, hogy nem éppen mindegy az USB 2.0/3.0, meg maga a pendrive sem.
(#4534) kilcsifalo:
Szintén ugyanaz a szitu, vagyis ki kell próbálni a lejátszást pl. PC-n, Windowson. Ha ott oké a lejátszás, nem megy el a hang, akkor eleve a tévé hibája, ha annál meg igen... Ugyanis ha maga a pendrive és/vagy a filmfájl lenne hibás, akkor az máshol, PC-s környezetben is gondot okozna. -
King Unique
titán
Előzetes tájékozódás, megfelelő információközlés teljes hiánya, no comment...
Ha valaki ilyet kér, akkor alap, hogy megmondja világosan a másik félnek (neked), hogy milyen eszközön használná, az mit, milyen fájlrendszert tud kezelni, stb. Az pedig már csak hab a tortán, ha valaki ilyen tetű lassú, vacak pendrive-val szívatja a másikat nagyméretű fájlok, nagy adatmennyiség másolásánál... Gyárilag egyébként FAT32 fájlrendszer volt a pendrive-on, ami 4 GB-nál nagyobb méretű fájlokat nem kezel, azért volt az a hibaüzenet. Illetve azért kellett utólag NTFS-re konvertálni/formázni. Viszont azt meg az ilyen téren kőbuta okostelefon nem kezelte...Aztán jött az exFAT, ami a FAT32-nél modernebb fájlrendszer, nincsen 4 GB-os limit, ellenben azt meg vsz az ilyen téren szintén kőbuta okostévé nem fogja kezelni, max. a FAT16/32 és NTFS fájlrendszereket...
Vagyis ha a tévéhez csatlakoztatott pendrive-ról történő filmnézés a cél, akkor azt kellene csinálni, valamint NTFS-re formázni a pendrive-ot. A telefont meg hagyni a fenébe, vagy ha annyira azon is akarja nézegetni a filmeket, akkor megoldani a rajta lévő OS-nél az NTFS kezelését. Vagy + 1 db, exFAT-ra formázott pendrive-ot befogni olyan célra.
-
King Unique
titán
Hát mondjuk először talán nem ártana konkrétabban leírni, hogy pontosan mit, mivel, hogyan... Csak találgatni, tippelni lehet, hogy az itthon talán (?) másik tévére / PC-re és azon Windowsra vonatkozhat, ahol az utóbbin azért nem lehet hozzáférni a pendrive tartalmához, mert a tévé vsz valamilyen linuxos fájlrendszerre formázta (ilyen a lemezkezelőben), amit a Windows nem kezel natívan, max. külső programmal képes rá. Plusz egyes tévéknél szokott lenni tartalomvédelem, hogy a felvett műsort direkt ne lehessen máshol (másik tévén se) lejátszani, lementeni, ami max. pl. ilyen trükközéssel hidalható át.
-
King Unique
titán
válasz
Doky586 #4518 üzenetére
Lehet neked egyszerűbb, de másnak nem feltétlen.
Kezdődik ott, hogy ha egyszer parancssort nyitok, hogy abban particionáljak, akkor ott oldom meg és nem + még 1-2 külön helyen, programmal...Meg gépelni sem feltétlen kell annyit, mert egyrészt ott a copy-paste a CMD-be akár ebből a hsz-ből átmásolva a szöveget. Plusz ha 1x már be lettek írva a parancsok a megnyitott CMD-be, akkor azok újra előhívhatók. Másrészt roppant sok értelme van ilyenkor a
clean all
paranccsal szórakozni, felesleges perceket/órákat elvesztegetni, annyi idő alatt nemhogy gyorsabban megvan az egész parancssorban, de még az ISO kiírása/felmásolása, vagy nagyobb tárolókapacitású pendrive teleírásánál akár maga a telepítés is pluszban...
Ha a komolyabb szintű grafikus megjelenítés, particionálás a cél, akkor a beépített lemezkezelő helyett meg inkább a külső particionáló program a nyerő. És nem, nem lehet mindent az előbbivel megoldani mielőtt még jönne a szokásos nem kell külső program mantra, mert én bezzeg minden megoldok a beépített programokkal, meg a fájlkezelőben... A 3rd party particionáló programoknál eleve adott a pendrive MBR—►
GPT és GPT—►
MBR átkonvertálása is grafikus felületen, sőt adatvesztés nélkül is meg tudják oldani és nem, nem kell hozzá előtte parancssorban DiskPartclean all
/convert mbr
..."Az igazságot terjesztem"
Az nem feltétlen az, ha konkrétumok, pontos magyarázat nélkül rá van fogva valamire egy szubjektív, túlzó jelző, az inkább ferdítés, félretájékoztatás...
Meg pl. ebben a hsz-ben "hogy ne lássák az ilyen eszközök.. " szintű kijelentések megint érdekesek... A GPT-UEFI sémánál az UEFI only bootolás és telepítés miatt van a pendrive GPT-re állítva, hogy biztosan ne lehessen keverni a legacy/CSM móddal. Az már más dolog, hogy egyes buta készülékek, OS-ek nem képesek kezelni manapság sem a GPT-t...Viszont arra szintén van megoldás (újraparticionálás/konvertálás MBR alapon), ami már le volt írva, sőt közvetlenül a Rufus is ad rá lehetőséget, vagyis még külön program sem feltétlen kell hozzá.
-
King Unique
titán
válasz
Doky586 #4516 üzenetére
Inkább azon kellene elgondolkodni, hogy nem feltétlen kellene ilyen információkat terjeszteni itt, más topikokban, meg a blogban sem. Van ha már megemlíted, akkor világosan és pontosan leírni, hogy miről van szó, mit is jelent az, nem pedig elintézni egy "elrontja/megkínozza" kifejezéssel, aztán kész.
"Próbáld ki: a clean egy gpt pendriveból nem csinál se mbr-t, se inicializálatlan pen-t, de a clean all igen."
Először is a pendrive-okat nem kell a lemezkezelőben külön inicializálni, az a helyi lemezeknél van. Másrészt a
clean
parancs eleve particionálatlan (unallocated), HDD és SSD esetén + még inicializálatlan állapotba is helyezi a meghajtót. Harmadrészt amit leírtál, az GPT séma szerinti pendrive-nál max. akkor igaz, ha aclean
parancs után egyből a grafikus lemezkezelőben lesz particionálva. De annak nem tudom mi értelme van külön, amikor parancssorban eleve megoldható az egészclean all
nélkül, valamint a Rufus is simán újra tudja particionálni MBR alapon.Meg a
cleall all
ráadásul sokáig eltarthat és közben azt sem mutatja, hogy éppen hol tart a folyamat... Persze lehet azzal is szórakozni, ha valaki nagyon ráér, de én inkább az előbbi módszerekkel szoktam megoldani. -
King Unique
titán
válasz
Doky586 #4512 üzenetére
Nem a legjobb a szóhasználatod, mert nem elrontja, max. particionálásnál, formázásnál állíthat be olyan jellemzőket, amiket egyes buta OS-ek nem tudnak kezelni, lásd pl. a GPT esetét. De ez nem hiba, nem elrontás, max. egyes buta készülékek, OS-ek hiányossága, mert egy normális, modern operációs rendszernél nyilván nem téma. + Még csak nem is rejtélyes pl. egy MBR/GPT, + az részben a felhasználó hiányossága is, ha nem tudja (megnézni), hogy mit állítod be, mi van a pendrive-on és mit kezel az adott készülék, OS...
A DiskPart clean all parancsa mindent töröl és teleírja 0-kkal a lemezt, vagyis az adatokat is véglegesen törli. Viszont egy újraparticionáláshoz elég rendszerint a clean parancs is, illetve utána a convert mbr, hogy biztosan MBR séma szerint legyen particionálva a pendrive (próbáltam már többször). Szóval azt sem kell bemesélni, hogy a Rufus használata után egy újraparticionáláshoz okvetlenül clean all parancs kell, mert ez sem igaz... Meg amúgy a programon belül is van lehetőség az újraparticionálásra, újraformázásra MBR alapon, vagyis DiskPart sem feltétlen szükséges hozzá.
Mint említve volt a clean all teleírja 0-kkal a célmeghajtót, olyan mint kb. egy lassú formázás, ami nyilván időigényes lehet. Ha pedig a pendrive is lassú (írási sebesség), akkor egy 8 GB-osnál nem feltétlen fog 1-2 perc alatt lefutni...
Ez az igazság!
-
King Unique
titán
Hát akkor particionáld ugyanúgy, tessék:
diskpart
list disk
select disk X
clean
convert mbr
create partition primary size=4000 align=48
format fs=fat quick
assign
exitHa így sem kezeli az MP3 lejátszó a pendrve-ot, akkor felmerül a pendrive és a lejátszó hibája is. Ha máshol megfelelően működik a pendrive, akkor marad az utóbbi...
Egyébként az align=48, vagyis 48 KB offset érték eleve helytelen, annál nem lesz jó a partícióeltolás... Ha pl. offset=48 van megadva, az akkor is 64 KB lesz, ami már jó, ellenben a 48 nem. Vagyis az a régi pendrive vsz. még XP-vel, vagy még muzeálisabb Windowszal lehetett particionálva, amelyek még CHS módszert alkalmaztak, nem a mai modern OS-eknél lévő 2048 szektoros, azaz 1 MB-os eltolást...
-
King Unique
titán
Ha az MBR alapon történő teljes újraparticionálás, valamint FAT32 fájlrendszer helyett FAT (FAT16) fájlrendszerre formázás - ahol max. 4 GB lehet a kötetméret - után sem kezeli az MP3 lejátszó a pendrive-ot, ellenben a PC és az azon futó Windows igen, akkor teljesen nyilvánvaló a probléma forrása = MP3 lejátszó... Ami nem meglepő, az ilyen buta eszközöknél, készülékeknél számtalan olyan korlát, hiányosság szokott lenni, ami normális hardver- és szoftverkörnyezetben - Mac, PC & desktop OS - rendszerint eleve fel sem merül. Szóval ez esetben inkább az a kérdés, hogy az MP3 lejátszóval mit lehetne kezdeni, hogy normálisan kezelje a pendrive-ot...
Aztán ebben a hozzászólásban említett
active
parancs akkor kell, ha pl. bootolni akarsz a pendrive-ról, ellenkező esetben teljesen felesleges. Valamint az 1024 KB offset nem meglepő, sőt a partícióeltolásnál eleve az a helyes és az alapértelmezett érték újabb Windowsoknál. Ha a primitív, kőbuta MP3 lejátszó netán így nem tudja kezelni, akkor az szintén annak az alapvető hiányossága...(#4505) Doky586:
De, nyilván töröl aclean
parancs is és nem feltétlen kell aclean all
. Meg jó lenne befejezni a fals információk terjesztését, miszerint <szerinted> a Rufus "elrontja" a pendrive-ot, meg ez nyilván nem igaz, sőt echte nagy hülyeség... -
King Unique
titán
válasz
godlada #4489 üzenetére
Vagy maga a pendrive adta meg magát, ami az ilyeneknél azért annyira nem meglepő, nem ritka jelenség... Ha a Windows szerint 0 bájt a kapacitása, annyit ír parancssorban a DiskPart, valamint a lemezkezelőben nem valós kapacitással jelenik meg, vagy ilyen, akkor esélyes az előbbi. Ha az ebben és ebben a cikkben leírt módszerek sem segítettek, másik portban, másik gépen, másik OS alatt is ezt produkálja, akkor pedig elég valószínű, sőt szinte biztos a pendrive hibája.
-
King Unique
titán
válasz
King Unique #4485 üzenetére
Na, sikerült elgépelni... a
dikspart
azdiskpart
akart lenni az előbb.diskpart
list disk
select disk X
clean
convert mbr
create partition primary
format fs=fat32 quick
assign
exit -
King Unique
titán
Nálad is valószínűleg az lehet a gond, ami nemrég másnál. Azaz a GPT partíciós séma, ha a Rufus GPT-UEFI beállítását használtad a W10 ISO kiírásához, amin a szimpla fájlkezelős újraformázás nem változtat, marad GPT. Amit a buta tévé és házimozi úgy látszik nem kezel, ellenben a PC, azon futó modern desktop OS nyilván igen, az utóbbinál eleve nem téma. Sőt, ez Windowsoknál utoljára a 32 bites XP esetében volt téma, de úgy látszik a kölünféle multimédiás eszközöknél, készülékeknél, az azokon futó OS-eknél még 2019-ben is...
Megoldás: újraparticionálni a pendrive-ot MBR séma szerint, ami ennek mintájára megoldható parancssorban. Illetve pontosabban az alábbi módon, ahol X = pendrive sorszáma:
dikspart
list disk
select disk X
clean
convert mbr
create partition primary
format fs=fat32 quick
assign
exitVagy külső programmal, lásd az előző esetnél alkalmazottat, vagy ott a Rufus (MBR-BIOS séma szerinti formázás), külső particionáló programok stb. Sőt, az utóbbiak akár adatvesztés nélkül is tudnak GPT
—►
MBR konvertálást (példa). -
King Unique
titán
válasz
sir0cco #4479 üzenetére
Az nem derült ki, hogy a megadta magát pontosan mit jelent, de ha a felsorolt eszközök, azon futó OS-ek egyáltalán nem ismerik fel, nem tudnak vele mit kezdeni, állapotjelző LED sem ég rajta, akkor lehet tönkrement.
A garanciális cserénél alapesetben ha belföldi boltban vetted volna, akkor nyilván oda kellene visszavinni, az a legegyszerűbb. Valamint online rendelésnél ott van a 14 napos elállási jog, mint említették. Ha eBay-ről, akkor meg nyilván vissza kell küldeni az eladónak, pénzvisszafizetést kérni, ha lehet stb., ami valamivel macerásabb lehet. Vagy ha érvényes még rá a gyártói garancia, akkor magának a gyártónak visszaküldeni, RMA-zni (példa). -
King Unique
titán
válasz
Nambervan #4475 üzenetére
Nem derült ki, hogy ha állítólag a lemezkezelőben nem jelennek meg a pendrive-ok, akkor mi a helyzet az eszközkezelőben, ott nincs-e hibakód. Valamint hogy nem-e ilyen probléma van, amit másnál a külső antivírus szoftver okozott. Aztán arról sincs információ, hogy pontosan milyen Windowsról van szó, újratelepítés után a szükséges eszközillesztők és egyéb frissítések mind telepítve lettek-e, újraindítás volt-e, előlapi/hátlapi portokban, illetve USB 2.0/3.X portokban voltak-e próbálva a pendrive-ok, a BIOS-ban biztosan nem lett elállítva valami, stb.
-
King Unique
titán
válasz
lumpy92 #4473 üzenetére
Hát mondjuk Windowson meg kellene nyitni a lemezkezelőt és ott megnézni, hogy mi a helyzet, akár ide is betenni róla a screenshotot. Szükség esetén meghajtóbetűjelet adni a pendrive-on lévő kötetnek, vagy lemezkezelővel / parancssorban újraparticionálni, újraformázni, ha nincsen.
Egyébként attól, mert Linuxon volt használva a pendrive és lemásolva róla egy fájl, még nyilván nem kellene az említett hibát produkálnia. Vagyis ott vagy egyéb művelet (pl. formázás, törlés) is történt, vagy a nálad telepített Windowsnál csak beállítás kérdése - lásd az előbb leírtakat - , vagy esetleg tönkrement a pendrive.
-
King Unique
titán
válasz
Qtya123 #4470 üzenetére
Az pontosan mit jelent, hogy csak USB 2.0-snak ismeri fel, csak olyan sebességgel működik? Meg azt alapestben pl. az USB Device Tree Viewer programmal célszerű ellenőrizni, H / S előtag alapján látható, hogy USB 2.0/3.0 módban csatlakozik-e a pendrive.
Ha csak USB 2.0 módban működik az USB 3.0-s pendrive, akkor meg lehet próbálni a gépházban / eszközkezelőben manuálisan eltávolítani, majd (újraindítani a Windowst és) újracsatlakoztatni az eszközt. Vagy az eszközkezelőben az USB 3.0 Host Controller / gyökérhub ideiglenes letiltását, majd újraengedélyezését. Egyébként meg annyira nem meglepő a probléma, egyes asztali PC-knél az előlapon lévő USB-portoknál köztudottan előfordulhatnak különféle gond, míg a hátlapon (alaplapi) lévők működése rendszerint stabilabb.Egyébként ha csak az említett pendrive-nál fordul elő a probléma, akkor az érdekes. Amúgy meg majdnem kb. mindegy is, mert a tetű lassú kategóriát erősíteni az alábbi tesztek alapján, max. az olvasási sebessége nevezhető USB 3.0-snak...
-
King Unique
titán
válasz
stifi82 #4465 üzenetére
Tippre pl. az MBR/GPT, illetve pontosabban az utóbbi (GPT) lehet a gond, ha olyan séma szerint lett elkészítve a W10-es telepítő. Modern OS-eknél, mint amilyen a Windows 10, nyilván a GPT sem jelent gondot. Ellenben az ilyen autórádiók és társai készülékeken sokszor buta OS-ek futnak, amiknek alapvető hiányosságai vannak, mint pl. a GPT, egyes fájlrendszerek, több partíció stb. kezelése... Tehát megnézed Windowson, hogy jelenleg mi van a pendrive-okon és ha GPT, akkor a megoldás újraparticionálni őket MBR alapon. Ahol a
format fs=fat32 quick
parancs is használható a formázásnál, ha FAT32 fájlrendszer létrehozása és gyorsformázás a cél. Előtte viszont a rajta lévő fájlokat értelemszerűen le kell menteni. Vagy ha az adatvesztés nélküli átkonvertálás a cél, akkor azt külső particionáló programmal lehet (példa).Egyébként meg a telepítő kiírásához használt programok nyilván nem vágják haza, nem teszik tönkre a pendrive-ot, max. az egyes buta készülékek, azon futó buta OS-ek nem kezelnek bizonyos partíciós sémákat, fájlrendszereket, lásd az előbb leírtakat. De az nyilván az utóbbiak hiányossága, hibája.
-
King Unique
titán
Az előző válaszban már leírták a lényeget a fájlmásolásra vonatkozóan, azt kellene tisztázni. Amúgy meg lehetne egy szintetikus tesztet futtatni a pendrive-on és akkor kiderülne, hogy mit tud. Ennek a modellnek még USB 3.0 porton mérve is kb. ilyen értékeket kellene hozni, meg amúgy is vsz USB 3.1 Gen 1 (= USB 3.0) típusú lehet. Ha a szintetikus teszt eredménye OK, akkor nincs miről beszélni, az esetben a fájlmásolás sebességét vsz a forrásmeghajtó lassúsága, vagy a fájlméret (sok apró írása lassabb), vagy esetleg az antivírus szoftver, stb. foghatja vissza.
-
King Unique
titán
válasz
fradi81 #4456 üzenetére
Tehát írásvédett lett. Ha tartósan fennáll és a linkelt módszerekkel nem sikerül megszüntetni ezt az állapotot, akkor vsz vezérlő, firmware szinten lett írásvédett. Ez esetben a pendrive-nak kb. annyi és mehet garis cserére, vagy annak híján a kukába. Egyébként vagy gyári hibás, vagy echte silány modell lehetett, ha egy teleírást sem bírt ki...
-
King Unique
titán
válasz
fradi81 #4453 üzenetére
Nem derült ki, hogy mennyire a végén dobott hibát a H2testw, de ha netán fake a pendrive, akkor lásd korábbi válaszokban leírtakat. Ha írásvédett lett, akkor meg az ebben leírtakat.
"Menthető még valahogy?"
Mi, a pendrive, vagy a rajta lévő adatok?
Ha az előbb említett módszerek eredménytelenek, akkor kb. kuka a pendrive. Ha az adatmentés a cél, akkor egy adatmentő programot kellene ráereszteni és az adatmentés topikban folytatni. Bár az utóbbi gondolom nem cél, ha csak netről letöltögetett és máshonnan rámásolt filmek vannak rajta. -
King Unique
titán
válasz
baraatt #4450 üzenetére
Itt egyrészt az látszik a mellékelt screenshotokon, hogy a Windows nincs aktiválva, ami bizonyos korlátozásokkal járhat. Másrészt kérdés, hogy rendszergazda jogosultságú fiókod van-e, valamint ha helyi fiók helyett Microsoft-fiókkal használod a rendszert, akkor az utóbbinál a hitelesítés rendben van-e. Ugyanis volt akinél a hozzáférés megtagadva hibaüzenet a Microsoft-fióknál a személyazonosság megerősítésének hiánya miatt volt.
-
King Unique
titán
válasz
vpprojekt #4446 üzenetére
Azaz RAW lett a rajta lévő partíció, amiről adatmentő programmal sikerült lementeni a fájlokat, de azok hibásak lettek, van ilyen. Viszont az nem derült ki, hogy megfelelően lett-e kivitelezve a mentés, azaz teljes keresés (deep scan) után. Valamint ha 1 program nem válik, akkor érdemes másikkal is kipróbálni, amelyek közül Windowsra fizetősből elsődlegesen a GetDataBack Pro és az EaseUS javasolt, ingyenesből pedig ott van a Recuva. Egyébként meg adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topik, annak a témája kifejezetten az adatmentés, az azzal kapcsolatos lehetőségek.
Legközelebb pedig majd jobban oda kellene figyelni arra, hogy igenis legyenek a fontos adatokról mindig biztonsági másolatok lehetőleg több helyen, több online és / vagy offline tárolón. Kizárólag 1 db pendrive-on tárolni ezeket eleve rossz húzás volt, meg egy ilyen flash tároló amúgy sem éppen a megmegbízhatóbb ilyen célra.
-
King Unique
titán
válasz
baraatt #4447 üzenetére
Ha van az eszközkezelőben hibakód, akkor arra a hivatalos megoldási javaslatot lehetne kipróbálni. Általános módszer az ismeretlen eszköz bejegyzésének manuális eltávolítása eszközkezelőben / gépházban, majd (újraindítani a Windowst és) kihúzni - újracsatlakoztatni a pendrive-ot. Ha az előbbiek nem válnak be, akkor az ITT leírt egyéb lehetőségek kipróbálása a másik.
Újra lett telepítve a Windows, oké. De az nem derült ki, hogy a szükséges driverek és összesítő frissítések is mind telepítve lettek-e, tényleg naprakész-e a rendszer. Aztán, hogy másik USB-portban ki lett-e próbálva a pendrive, a Windows újraindítása után is fennáll-e a probléma, stb.
-
King Unique
titán
válasz
Crvsh3R #4442 üzenetére
Ilyenkor először a hiba forrását célszerű megkeresni, kizárni az egyéb dolgokat. Az adatkapcsolati problémának lehet több oka, van hogy OS specifikus, van amikor csak USB 3.0 portoknál jelentkezik, okozhatja USB 3.X - Wi-Fi interferencia, közvetlen csatlakoztatás helyett a hosszabbító kábel használata sem mindig szerencsés, stb. De ha ugyanazon a gépen, OS-en, portokban más pendrive-ok gond nélkül működnek, nem dobálják el az adatkapcsolatot, akkor valószínűleg nem az előbbiek, hanem az utóbbi, azaz az említett pendrive hibája miatt lehet. Ha másik gépen, másik operációs rendszerrel kipróbálva is kizárólag csak ennél az egynél fordul elő, akkor pedig elég egyértelmű. Aztán hogy most csak valami érintkezési probléma a csatlakozónál, vagy komolyabb gond és maga a flash tároló, annak egy szegmense hibás, az más dolog.
Ha maga a pendrive a hiba forrása és a gyártója saját repair tool eszköze (ha van) sem használ, akkor azzal rendszerint sok mindent nem nagyon lehet és nem is érdemes kezdeni, kivétel ha fontos adatokat kell lementeni róla. Ellenkező esetben viszont adja magát a garanciális csere, vagy annak híján kb. a kuka... -
King Unique
titán
válasz
dargelot #4441 üzenetére
Ez kb. ugyanaz az eset, amiről itt a topikban korábban már volt szó többször is. Példák: [link], [link], [link]. Vagyis sikerült venni egy tetű lassú, USB 3.1-esnek marketingkamuzott pendrive-ot, azaz nincs min csodálkozni.
Ha gyors pendrive kell (pl. ez és ezek), akkor előtte kellett volna tájékozódni, megnézni a specifikációt, teszteket. Az, hogy USB 3.1, vagy újabban USB 3.2 van ráírva, az ezeknél kb. semmit nem jelent, sőt rendszerint közük nincs a tényleges Gen 2-höz és Gen 2x2-höz. Vagy másik opció pendrive-hoz hasonló fizikai méretben egy M.2 SATA / NVMe külső SSD, azok már igazán komoly értékeket tudnak és ténylegesen is USB 3.1-esek.
-
King Unique
titán
válasz
Dagaddt #4439 üzenetére
A link jó, csak egyes oldalaknál előfordulhat ilyen gond. De ha megnyitod hozzá az eredeti forrást, utána már menni fog.
Ha nem a fájlméret a gond, hanem tényleg írásvédettségre utaló hibaüzenet van, akkor arra vonatkozóan a másik topikban le van írva a lényeg. Vagyis lehet a pendrive kezdi megadni magát, mert normál esetben nyilván nem kellene ilyennek lennie. Ez esetben pedig eleve nem a fájlrendszer itt a fő téma.
Az NTFS fájlrendszer a naplózás miatti plusz írásokkal lehet valamivel jobban amortizálja a pendrive-ot hosszabb távon, de itt hangsúly a tartós használaton van, nem azon, hogy pláne alkalomszerűen, meg rövidebb távon egyáltalán nem szabad ilyenre formázva használni. Ha a tévé kezeli az NTFS-t, akkor pedig szvsz felesleges csak a FAT32 korlátja miatt a fájlok darabolásával vesződni. Meg jelen esetben ennek a pendrive-nak már lehet amúgy is mindegy...
-
King Unique
titán
válasz
Ciccuka #4436 üzenetére
Na és ez az adatok megtartásával lefut, megjavítja?
A pendrive csatlakozójánál és / vagy a gépen port aljzatánál nincsen érintkezési probléma?Ha nem és mindenképpen kellenek róla az adatok, akkor ez innentől már adatmentéses téma. Valamint ha otthon nem megy a mentés a szokásos adatmentő programokkal sem, akkor utolsó opcióként max. az adatmentő cég, szakember jöhet szóba. Ellenkező esetben meg a garanciális csere, vagy annak híján a kuka...
-
King Unique
titán
válasz
UnSkilleD #4432 üzenetére
Ha kicsit visszaolvasol, akkor épp nemrég volt szó erről. Az írásvédett állapotnak lehet több oka is, ha az ITT leírt módszerek nem használnak, akkor vagy gyárilag írásvédett a pendrive, vagy részben tönkrement és utána amiatt lett olyan. Ha az utóbbi a helyzet, akkor spéci firmware tool eszközökkel sem nagyon érdemes már piszkálni, mert vsz annyira elhasználódtak egyes memóriacellák, hogy a vezérlője pont emiatt tiltotta le az írást. Vagyis ez esetben kb. kuka a pendrive, hacsak nincsen még érvényes garancia rá, mert az utóbbi esetben egy csere még megpróbálható.
-
King Unique
titán
Ha USB-n nincs csatlakozási (érintkezési) probléma és nem is a pendrive-ok hibásak, akkor egyértelműen a nálad telepített W10-nél nem stimmel valami, ahol a hangsúly itt inkább a "nálad"-on van. Ugyanis használok én is több pendrive-ot, sőt több külső HDD-t és újabban külső SSD-t többek között W10-zel is, de amiket itt összeírtál, olyat nem nagyon tapasztaltam eddig. Meg ha megnézed a 2 másik (ezt + ezt) pendrive-os társtopikot, akkor ott szintén egyre többen használnak és általánosan nem a most leírtak a jellemzők, meg az sem, hogy a legújabb Windowshoz okvetlenül speciális pendrive kellene, mert akármilyen nem jó hozzá.
Ha nálad ez ennyire nem megy, akkor lehet nem ártana egy "tiszta" újratelepítést is megpróbálni, és offline módban közvetlenül utána letesztelni a pendrive-ok működését. Majd online-ra váltani és hagyni hogy a Windows telepítse a szükséges drivereket és frissítéseket, vagy ha valamelyik drivernél indokolt, akkor azt esetleg külön letöltve, manuálisan. Majd ismét letesztelni a működést. Ezzel kideríthető lenne, hogy azon a gépen alapból gond van a rendszerrel, vagy egy nem megfelelő driver, esetleg valami frissítés okozza. De az mondjuk megint nem világos, hogy az USB drivernél mit akarsz frissíteni, amikor a 2.0 eleve inbox, sőt a W10-nél általában a 3.0 is (pl. Intel alaplapi vezérlőnél) a natív támogatás miatt. Meg egy pendrive és egyéb USB-s tárolóeszköz rendszerint eleve Plud and Play, nem szükséges a használatához spéci driver, max az az eszközillesztő, amit a Windows a legelső csatlakoztatásnál automatikusan feltelepít. Ami ha sikeres, akkor az eszköznek utána normál esetben megfelelően kellene működni.
-
King Unique
titán
Ha az ebben a hozzászólásban linkelt módszerek nem működnek, akkor vélhetően gyárilag, firmware szinten írásvédett a pendrive. Hasonlóan, mint pl. a Dell gyári recovery pendrive-ja esetében, meg amúgy pl. a pendrive-on (is) megvásárolható Windows 10 telepítési adathordozó is ilyen. Aminek az értelme nyilván az, mint ami pl. a DVD-ROM esetében is, vagyis hogy ne lehessen módosítani a telepítő tartalmát, ne tudja pl. egy vírus sem. Ezt a védelmet pedig általában csak firmware szinten lehet "kiütni", amihez az internetről kell túrni egy megfelelő firmware-t és toolt (már ha van), vagy ha maga a gyártó biztosít hozzá külön programot, akkor azt használni. A megfelelő az előbb azért volt kiemelve, mert ha nem az, akkor könnyen téglásíthatja a pendrive-ot, ami utána nyilván kuka. Az előbb linkelt példa pedig szigorúan csak példa, ahol a leírt módszer és firmware tool kifejezetten az egyes Dell recovery pendrive-oknál használatos, nem jó akármelyikhez!
-
King Unique
titán
Ha írásvédett lett a pendrive, akkor az ebben a hozzászólásban lévő leírás alapján meg lehetne próbálni megszüntetni azt, valamint újraparticionálni szintén parancssorban. Ha nem megy, továbbra is írásvédett, akkor garancia híján kb. kuka... De ez mondjuk ennél a sorozatnál annyira nem meglepő, meg ráadásul a sebessége is elég gyatra... Szóval amúgy is jobban jársz, ha inkább veszel egy másik, komolyabb pendrive-ot.
-
King Unique
titán
válasz
Ł-IceRocK-Ł #4414 üzenetére
Célszerű lenne megpróbálni parancssorban is törölni, majd újraparticionálni a pendrive-ot. ahol a formázásnál lehet a
format fs=fat32 quick
parancsot is használni, ha FAT32 fájlrendszer létrehozása és gyorsformázás a cél. Ha annyira NTFS-re akarod, akkor megfs=ntfs
paraméter kell. Vagy ott van még az exFAT fájlrendszer is, az is kezel 4 GB-nál nagyobb méretű fájlokat és flash-alapú tárolókra inkább az való.Ha nem megy az előbbi, hibaüzenettel rendre leáll, valamint másik gépen, másik operációs rendszerrel sem, akkor esélyes, hogy tönkrement a pendrive... Plusz ez esetben az is, hogy már azelőtt is szar volt, mielőtt hozzád került, hacsak nem a gépeden lévő USB-port volt hibás és az nem tette tönkre. De az utóbbi esetben akkor az más USB-s eszközöknél, más pendrive-oknál is gondot okozott volna, nem kizárólag csak ennél.
-
King Unique
titán
A "fenti" tévével nem lehet megformázni, vagy egyáltalán nem is érzékeli? Meg ha több USB-port is van rajta, akkor meg lehetne próbálni másik porthoz csatlakoztatni a pendrive-ot, hátha csak csatlakozási (érintkezési) probléma miatt.
Egyébként meg annyira nem meglepő a leírt jelenség, hiába okostévék ezek, ellenben az USB-s tárolóeszközök kezelése terén van, hogy kőbuták... Meg ráadásul MBR | FAT32 alapon eleve kezelnie kellene a tévének a pendrive-ot, valamint ha parancssorban, DiskPart segítségével lett törölve és újraparticionálva, akkor rejtett partíció stb. sem lehet rajta, ami bekavarhatna. Ha PC-n eleve oké a pendrive és nincs gond a működésével, akkor meg pláne rejtély, hogy a tévé miért nem képes kezelni. Bár még olyan is előfordulhat, amikor egyes USB 3.X vezérlőket nem tud megfelelően kezelni a buta tévéje és az okozhat gondot... De itt ez elvileg kizárható, ha 2 ugyanolyan pendrive-ról van szó. Viszont másfelől meg pont ezért is abnormális ez az egész, mivel egyformák, ellenben az egyiket kezeli, a másikat meg nem...
-
King Unique
titán
Itt első körben az a kérdés, hogy az újabb pendive pl. PC-n, Windowson megfelelően működik-e. Ugyanis az az elsődlegesen mérvadó és nem a tévék. Ha PC-n oké, az megfelelőn kezeli a pendrive-ot, akkor akár a (buta) tévé hibája, hiányossága is lehet, ha az meg nem. A FAT32 fájlrendszer egy dolog, azt kb. minden készülék tudja kezelni, ellenben a másik lényeges az MBR / GPT partíciós séma, ahol a GPT-t már korántsem mindegyik támogatja. Legutóbb egy másik fórumtagnak is emiatt volt problémája az autós lejátszónál.
-
King Unique
titán
válasz
RootRulez #4406 üzenetére
Attól függ.
Először azt kellene tisztázni, hogy pontosan mit jelent ez a "nem észleli semmilyen gép". Ha pl. PC, amin Windows fut, akkor mit mutat az eszközkezelő és a lemezkezelő. Ha azoknál nem jelenik meg semmilyen formában a pendrive, meg más gépeken is ez a helyzet, akkor lehet az előbbi kijelentést tenni. De még ilyenkor is két eset lehetséges, vagy a pendrive ment tönkre, vagy csatlakozási (érintkezési) probléma van. Az előbbivel általában nem nagyon lehet mit kezdeni, viszont az utóbbinál célszerű lecsekkolni a csatlakozót, hogy nincs-e rajta szennyeződés, deformáció, stb. -
King Unique
titán
válasz
Yszapos #4402 üzenetére
Ha tartósan írásvédett lett a pendrive és nem segítettek a különféle szoftveres praktikák, vagyis formázás, törlés stb., akkor az kuka... Vagy garanciális csere, ha még van rá garancia.
Az pedig köztudott, hogy az ilyen pendrive és társai flash-alapú tárolók kevésbé bírják a sok és intenzív írást. Vagyis ha folyamatos torrentezésnek volt kitéve, akkor az okozhatta a problémát. Ugyanis emiatt valószínűleg a memóriacellák kritikusan elhasználódtak és a vezérlő bekapcsolta az írásvédelmet, ezzel megakadályozva a további elhasználódást és az adatvesztést. -
King Unique
titán
Ha a flashelés során a nem megfelelő tool és / vagy firmware használatával sikerült teljesen "téglásítanod", akkor annak annyi és normál esetben kuka... Persze utólag lehet próbálkozni akár az általad leírt módszerrel is, vagy szétszedés nélkül egy megfelelő újraflasheléssel, de nem feltétlen kell hozzá sok reményt fűzni. Továbbá ha nem cél az adatmentés és nem egy nagy értékű pendrive-ról van szó, akkor szórakozni sem feltétlen érdemes vele. Ha még garanciális, akkor inkább egy cserét lehetne megpróbálni. Bár az ilyen házi kísérletezés, illetve abból adódóan a felhasználó okozta meghibásodás hivatalosan garanciát kizáró tényező.
-
King Unique
titán
válasz
HoppMaster #4387 üzenetére
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- Apple iPhone 7 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával l
- AZONNALI SZÁLLÍTÁSSAL Eladó Windows 8 / 8.1 Pro
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R 5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB Rampage SHIVA Corsair 650W
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest