Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • komi77

    senior tag

    Kedves Fórumtársak!
    Van egy idős, céges (Asrock H81M-DGS) alaplapom. Az operációs rendszer egy Silicon Power 256 Gb Sata III ssd-n van és van egy sima HDD is adat tárolásra. Kicsit gyorsítani akartam a rendszeren ezért vettem egy (ugyanilyen laphoz használt) Axagon PCIE NVME M.2 SSD adapter-t, amibe tettem egy 256GB WD M.2 SSD meghajtó OEM meghajtót. Erre szerettem volna Aomei-vel, aztán Macrium Reflect-el klónozni a Sata III ssd-t. A klónozás megtörténik de a gép a M.2 SSD-ről nem indul, folyamatosan a bios-ba küld boot beállítások miatt. A Macrium szerint a sima HDD-n is van valami ami a Windows-hoz kapcsolódik. Sőt a klón "F" meghajtó ránézésre sincs Windows partícióként jelölve. A Windows lemezkezelője szerint az "F" Rendszer (klón) kifogástalan, stb. csak a rendszerindítás, lapozófájl, stb. hiányzik róla. Készítettem már ISO-t is az eredeti ssd-ről. Ha ezt kiírnám pendrive-ra akkor a Rufus szerint a betöltött ISO olyan rendszerbetöltőt tartalmaz amit visszavontak, stb.
    Szerintetek mi lehet a megoldás, hogy a klónozást meg tudjam oldani? Új rendszert simán tudnék telepíteni viszont a pc-hez annyi hivatalos hozzáférés, felhatalmazás van rendelve (ezek céges programok, hatóságok által kiadott aláírási és egyéb felhatalmazások, stb.), hogy tovább tartana azok újbóli engedélyeztetése, ügyintézése mint a klónozás - ez miatt tartok egy teljesen ugyanilyen alaplapot dugiban a szekrényben, mert egyszer ha meghibásodik a mostani akkor jó ideig nem tudok majd bizonyos dolgokat elvégezni.
    Válaszaitokat előre is megköszönve, üdv: komi77

    [ Szerkesztve ]

    Szegény ember kézzel nőz.

Új hozzászólás Aktív témák