Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ujvendeg

    tag

    Egy barátom hosszú évek óta Hollandiában dolgozik, most éppen egy S21 FE-t birtokol, pár napra jött haza, megmutatta, hogyan fest az új felület ezen a készüléken. Egyébként egy - alighanem - hölgynek, mivel a név hölgyre utalt, idetettem linkben a GSMarena.com külön cikkének elérhetőségét, ezt elég sokáig főoldalon tartották: a címe kb. az: Elkészült az új felület, rajtra kész az új Android a Samsung Galaxy S21 FE-re. Mellesleg korábban kettő ilyen telefonom is volt, nem egyszerre persze, nem is vitás, jobb, mint az S21 - egykori mérnökként volt a kezemben S20 FE is, de azt nem ismerem, és az a gyanúm, ott az S20 jobb és szebb, és ideálisabb méretű. Hogy az ideírt rövid üzenetem megjelent-e itt, vagy törölték, nem tudom, de visszakereshető a cikk a GSMarena oldalain - gondolom.

  • ujvendeg

    tag

    Pótlólag: nem kellene néhány sort, főleg tárgyszerű sort hosszú percekig "szerkesztés"-sel jelölni, és ezzel váratni, mert nem biztos, hogy mindenki ráér, magyarán, ha a pár sor megírása után kilépek, eleve elvész az üzenet. Amúgy felesleges a "pánik" - főleg, ha 7 millió magyar mobilszakértő tényleg ismeri valamennyire a gyártók világát. Elsőre és túl hangosan és túl hamisan harsogva a Xiaomi 12X, Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro - hármas is szinte egybetartozva, közös fotókon jelent meg, mint együtt kezelt jövendő csodatelefon, azóta a kis család vagy duplájára szaporodott, és minden, Xiaomi-val foglalkozó, angol nyelvű oldalon így vagy megtalálható, hogy a frissítést, már ha lesz egyáltalán, mert lehet, hogy a frissítést megelőzi még egy Xiaomi 12-es változat, szóval: kiderült, hogy a frissítés a Xiaomi 12-vel és a Pro verzióval kezdődik, viszont a nálunk - főként a tesztelő hölgyek és urak írásai szerint - sikerültebbnek vélt Xiaomi 12X tulajdonosai esetleg remélhetnek, hogy jövőre kapnak frissítést. Amúgy a megjelenés után két héttel ajándékként hozzájutottam egy Xiaomi 12-höz, és aztán a tesztelőkre hallgatva leváltottam egy 12X-re, ami lényegében bontatlan és azonnal eladó, a Xiaomi 12 sokkal jobb telefon, és mondjuk legfeljebb a fele igaz annak, hogy túlforr, nem kellene hisztizni, mi, akik régebbiek vagyunk, jó tizenkét évig elvoltunk 60 Hz-es kijelző-frissítéssel, és ha 12-et valaki nem játékgépnek, hanem telefonnak veszi, nálam legalábbis egyáltalán nem melegedett, és maximum egy steril teszt mutatta volna ki, hogy a 12X akkuideje pár órával hosszabb. De lám, még a gyártó is megkülönböztette. Miközben nálunk, legalábbis pár hete egy 12X lényegesen drágább volt, mint a 12-es (a 8/256GB verziókat ismerem). Kb. így állhatnak hozzá az S21 FE-hez is, az öreg kontinens egyik pontján frissül, másutt meg majd, valamikor, fontosabb az A13 nevű büntetés frissítése.

  • ujvendeg

    tag

    válasz Gerybut #5 üzenetére

    Ez valóságos hirdetés: ALFA ROMEO 147 1.9 JTD Distinctive - 170 ezer ft-ért, én nem adnék érte egy S21 FE-t, pedig volt néhány autóm, és olasz autóm is, és dízel is.

    [ Szerkesztve ]

  • ujvendeg

    tag

    válasz Lenry #9 üzenetére

    Minden lehet, emberek vagyunk, csak volt már kicsi büntetés, mert egyik-másik tesztelő stílusát József Attilas-díjas íróként (ez a legrangosabb magyar irodalmi díj) szóvá tettem, ezzel szemben a GSMarena, amit csak futó példának hozok, azonnal közli azt is, ha a lapot csepüli egy olvasó: ez lenne a szabad vélemény-nyilvánítás. Ami pedig azt illeti: biztos lehetsz benne, ha ezt most itt befejezem, és kilépek, sosem jelenik meg. Azóta sem hiszek abban, hogy egy teszt attól szakértői, mert a telefon, készülék, termék stb magyar szavakat valaki motyónak nevezi, vagy a tulajdonság szót ficsörnek nevezik - el kellene dönteni, hogy valaki nagy nyilvánosság előtt magyarok számára ír-e, s ha igen, akkor egy magyar stílusminimum alap - 4 lapnál voltam hosszabb-rövidebb ideig szerkesztő, bár utálom, ha ilyesmikre kell hivatkozni.

  • ujvendeg

    tag

    válasz Lenry #13 üzenetére

    Igen, én is itt élek, s hivatkozhatok bizonyos körökben bármire, a tőmondatok kora jött el, csakhogy semmi nem írható le két sorban, az igen tisztelt kolléga angol nyelven - vajon miért nem magyarul? - idézett szöveg, azzal kezdődik, hogy kétféle embertípus létezik....ez igy önmagában hamis, semmitmondó, minden ember egy külön világ - de ha már idézget, az angol szövegből a hiányos ismeretekből is következtetni képes embertípuson kívül a másik típusról egy szót sem ejt. Egyszerűen a t. úr nem a valót mondja. Előfordult, hogy leírtam néhány sort, aztán kiléptem, és híre-nyoma nem volt az üzenetnek, és ahogy mondtam: egy prohardver.hu nevű bácsi megbüntetett, igen gyermeteg módon, mert most is fenntartom a betűcunamival - de mennyire elkoptatott közhely, üres beszéd -, attól egy teszt nem lesz szakszerűbb, ha a valaki a felhasználó fogalmát az anglomán júzer szóval helyettesíti, vagy ha egy újabb tesztelő bízzák a Sony két telefonját, aki érezhetően valamiért zsigerből utálja a Sony telefonjait, és képes arra a bravúrra, hogy a teszt folyamán egyetlen egyszer sem írja le a triluminos kifejezést - valószínűleg azért, mert fogalma sincs arról, hogy mit jelent ez, pedig egyáltalán nem mellékes, nagyuram, ezek tények. most lefotózom a képernyőt, és teszünk egy próbát, nagyúr, engedelmével.... (Igen, mérnöknek tanultam, és légy erős, bár nem mondtam, hogy tegeződjünk, szereztem egy bölcsész diplomát, de ettől persze valaki nem lesz író: író attól lesz valaki, hogy tehetséget kap Istentől, tetszik érteni? A szerkesztői munka egy szakma, kell, mint minden szakmához bizonyos készség, de tanulható, persze, ha megkérdezném, hogy ki volt az utolsó Árpád-házi király, nem árt, ha az ember nem a Google-papához fordul, hanem azonnal kimondja....ilyen is van, nagyuram)

  • ujvendeg

    tag

    válasz Lenry #13 üzenetére

    T. Nagyúr! A magyar írónak mi a fészkes fene köze van a magyar íróhoz? Nem túl színes képzete lehet az íróságról, de arról sem, hogy mit jelent az USA elnökének lenni, azért legyen óvatos: amit leír, akár vissza is üthet. Ez emberbaráti tanács... Béke, szeretet, és megértés. Ugye egyetértünk?

  • ujvendeg

    tag

    válasz icemad #18 üzenetére

    Senki nem sértődött, noha soha nem létezett, és remélem, hogy nem is fog létezni netikett. Ez a háromszavas tőmondatokkal igen bonyolult problémát elintézők affektálása. (Pl. a személyes sorsom alakulása, annak velejárói nem tartoznak egy véleményoldal "nagyurá"-ra, mert már a megnevezés is inkább szánalmas, mint nevetséges.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák