Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Firebazsika

    újonc

    Sziasztok!

    Az előző kuponnapok alkalmával lettem boldog(?) tulajdonosa egy 55B8-nak. Egy két nap használat után vettem észre, hogy a TV jobb hátuljából kellemetlen, magasfrekvenciás tekercszaj, változó intenzitású zúgás hallatszik. Ha halk hangerő mellett néztük a TV adást, akkor kifejezetten zavaró, az egész szobát betölti.

    LG szerzvizzel felvettem a kapcsolatot, gyorsan reagáltak, most tápcsere alatt a készülék.

    Neten, az AVSforumon találtam külön topikot a problémának szentelve, de azok többnyire C8-ról írnak. B8 esetén ez mennyire általános? Illetve mik a tapasztalatok, a tápcsere megoldja a problémát?

    Köszi a jelzéseket:

    Bazsi

    Nem válnátok Julianus-baráttá mindahányan öt másodpercre indokolatlanul?

  • Firebazsika

    újonc

    válasz MaxxDamage #26510 üzenetére

    Szia!

    Igazad lett, valóban megoldotta a tápcsere a problémát. 4 napja van nálam újra a készülék, s néma csend honol a szobában.

    Az LG szerviz megérdemel egy csillagos 5-öst (ötös skálán :))).

    Üdv:

    Bazsi

    [ Szerkesztve ]

    Nem válnátok Julianus-baráttá mindahányan öt másodpercre indokolatlanul?

  • Firebazsika

    újonc

    válasz kipser #62522 üzenetére

    Szia,

    a kérdésből ítélve kicsit kevered a fogalmakat, illetve látom, nem teljesen vagy tisztában, hogy mit is kellene keresned. Egy HDMI kábel legfontosabb tulajdonsága az adatáteresztő képessége (sávszélesség). Egy kábelnek nem tulajdonsága a HDMI 2.1, HDR, 120 Hz, stb. Ezen előbbiek adatigény-szorzata adja ki a kívánt sávszélességet (kiegészülve olyan dolgokkal mint színmélység és chroma subsampling, hangsáv), s a kérdés az, hogy ezt a kívánt adatmennyiséget a kábel áteresztő képességénél fogva át tudja-e vinni, vagy sem. Keress a neten egy sávszél kalkulátort, s ha az általad felállított szempontok szorzatához elég a kinézett kábel (és jó minőséget is képvisel), akkor vedd meg bátran! :)

    S hogy a kérdésedre is válaszoljak, a kinézett Audioquest Pearl 48 (ebben a hosszúságban) tökéletes választás, elég lesz az kívánt dolgokhoz (kb. 40 Gbps, 10 bites színmélységgel, s 4:4:4 chromával). Nekem is ilyenek vannak, csak még a 18 Gbps-es előd.

    Ha pedig nagy marhaságot írtam, akkor a nálam okosabb kollégák kijavítanak, s ezáltal tanulok én is.

    Üdv:

    Bazsi

    Nem válnátok Julianus-baráttá mindahányan öt másodpercre indokolatlanul?

Új hozzászólás Aktív témák