- iPhone 12 mini - kicsi a bors, de bitang erős
- Yettel topik
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- MIUI / HyperOS topik
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Samsung Galaxy S21 Ultra - vákuumcsomagolás
- Redmi Note 13 Pro+ - a fejlődés íve
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
-
Mobilarena
Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#00137984
törölt tag
Szintén MSI Gaming GTX 1070 Ti videókártyám van. Afterburner ventiprofilom 25% @620 RPM fordulaton idle 34fok. Terhelve játék, Unigine Valley benchmarkban még eddig mindig 70fok alatt van, miközben a ventik max. 60%-on @1500 RPM környékén pörögnek. Nagyon hamar visszahűti a kártyádat a gyári ventiprofil, mert nálam nem ennyire hirtelen esik vissza 34fok környékére.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz Bjørgersson #32701 üzenetére
MSI Gaming GTX 1070 Ti biztosan Micron GDDR5 VRAM-ot használ. Más gyártók megoldásait nem tudom...
-
#00137984
törölt tag
válasz bajnokpityu #32413 üzenetére
Ebben az írányban érdemes vizsgálodni. Akár az nVidia driver monitor beállitások menűben. Ha ott az alapbeállitás túl magas minőségi szinten van, de ezt a kábel vagy a kijelző részben nem teljesiti, akkor ez szintén képhibát okoz. Helyreáll a driver, vagyis a videókártya szinkronizálja a jelet a kijelző bemenetével. Egy ideig megint jól megy, majd újra visszatérő problémát okoz. Kompatibilitás szerint megfelelnének a hardverek (kábelt és kijelzőt is beleértve), akkor nem lenne zavaró fekete képernyős villogás.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
Egyes esetekben a kábel nem megfelelő minősége miatt a kép időnként hibázhat. Érdemes lehet egy jó minőségű HDMI, DP vagy DVI kábelt megnézni. Ha sávhatárolt a kábel videó sávszélesség átviteli képessége, akkor ez képhibát okoz. Ez a monitor bemenetektől függően lehet kockásodás vagy fekete képernyő.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz muszurkefal #32395 üzenetére
[link] [link] Nálam ez a javitás müködött és megszüntette a villogást a monitor csatlakoztatása közben a DP bemeneten. Ez akár lehet a képernyőfissités és a videókártya szinkron hibája miatt okozott probléma. Nem tudom, hogy a HDMI és a DVI csatlakozásokra van-e hatása. Én nem láttam a HDMI-n semmi érdekeset, mert müködik az rendesen. DVI már nincs ezen a monitoron, de azzal eddig egyszer sem volt ilyen villogás gondom.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz PeTeR_33 #32334 üzenetére
Nekem 25col méretben van ez a Samsung. Szerencsémre nem ívelt változat. WQHD monitron agyaltam, de végül a Full HD kimaxolására törekedtem. 100Hz és a Low input lag, az 1ms válaszidővel pont jó nekem a GTX 1070 Ti videókártyához. DP bemenet vagy HDMI 2.0 csatlakozás kell a monitornak, meg egy jó kábel... A gyári DP kábel alúlméretezett volt a videó sávszélességhez. Ezen a szinten már egy ilyen apróság is számit.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
Két lehetőség szerint az árak alig fognak tovább mérséklődni, és az új videókártyák még drágábban fognak az üzletekbe kerülni. Most egy akcióra időzítve érdemes egy jó videókártyára lecsapni, amit az új széria megjelenése után megtarthatsz vagy eladhatsz. Ha az új kártyák ár/érték aránya miatt nem érdemes most tovább fejleszteni , akkor egy GTX 1070-1080 kártyával még egy ideig át lehet vészelni... vagy kivárjátok az új videókártyákat és reménykedtek.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz snecy20 #32089 üzenetére
GTX 1070 Ti videókártyámat 100Hz-en használom. 144Hz-re felemelhetném a képernyő frissitést, de a driverben az Adaptive Sync mellé nálam ez volt a legjobb a játékokra. Low Input Lag és az alacsony elérési idő a magasabb képfrissitésnek köszönhetően a 60Hz-es képminőségnél nagyobb élményt jelent. Még a filmeket is jobb igy nézni, de játékokban már előnyt jelent ez az előrelépés. Majd egyszer a 4K kijelző egy PS5 Pro konzolra fejlesztéssel meglesz nálam, ezért PC-re a FullHD képminőségből hoztam ki a szemlátomást legjobbat.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
A GPU Boost megjelenése után az órajelek és feszültségek manuális beállitása csak finomhangolásra jó. Nálam már az R9 270X videókártya jelezte felém, hogy az általam kivánt órajeleken nem hajlandó menni, csak a saját Boost órajeleit használta. Akkor ezt a kártya architektúra sajátosságának tartottam, meg az energiagazdálkodásra fogtam. HD7850 volt még az a kártya, ahol az AB tuning beállitásait használtam. Utána következőleg kizárólag csak a hőmérséklet szabályozás lett a fő elfoglaltságom. GTX 1070 Ti videókártyának kellő légmozgást és jó feltételeket biztositottam, hogy magasan tudja tartani a Boost órajeket. Venti profil az AB-ben és talán egy kis mértékű Power Limit állitással kisérletezgettem még, majd mivel nem sok érezhető előnyt hozott játékokban, ezért inkább egy szellőssebb házat néztem a kártyának. Ezt viszont a GTX 1070 Ti meghálálta felém, mert kevesebb lépcsőt esik vissza mint az előző GTX 1070-em.
-
#00137984
törölt tag
Szerintem is érdemesebb egy alacsonyabb 25-33% venti fordulaton járatni a hűtést. Igy a videókártya a nagy nyári melegben "idle" 34-39 fok és szinte teljesen hangtalan. Videólejátszás és bőngészés közben csak néhány fokot ingadozik. Ellenben a gyári beállitáson simán 50 fok főlé engedi melegedni a kártyát, miközben a ventiket szakaszosan pörgeti fel és állitja zéróba. Ez igy sem használ a venti élettartamának, miközben a kártya néhol 60fokon megy csak a filmnézés közben. Egy jól átgondolt ventiprofil ezt megoldja, de nem kell meredeken magas fordulatokat sem megadni, mert akkor a visszahűlési folyamat lehet túl gyors. Ezek a videókártyák még simán elbirják hosszútávon azt a 70 fokot játék közben. A korszerűbb házhűtés és a porszűrés ellenére időnként amúgy sem árt kifúvatni a lerakodott port a CPU és GPU hűtés lamellák közül.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz Gtaati #31641 üzenetére
Kizárólag kalkulációk kerültek nyilvánosságra. Még a végső elnevezésükre sem tudnak semmi biztosat. Elméletileg 6-8-12-16GB GDDR6 videómemória (azért a GDDR5(X) sem kizárt a belépő szinten) alkalmazására lehet számitani. Szokás szerint a videókártyák egy szintet lépnek lefelé. GTX 1070 Ti majd egy sima GTX1160-nak fog megfelelni teljesitményben. Az optimalizáláson átesett architektúra hozhat még egy kis javulást, amig az új alacsonyabb gyártástechnológia nagyobb órajeleket jelent remélhetőleg kedvezőbb fogyasztással. A jelenlegi felsőbb kategória magas árazása valószinűleg nem fog mérséklődni, mert a teljesitmény további nővelésének megvan az ára.
-
#00137984
törölt tag
Mekkora nagy számokat látok... Szerintem a GDDR6 miatt ez az új széria drága lesz, még hogyha elég mennyiségű videókártya is kerül majd az üzletekbe. GTX 1070 Ti mellett most nem élénkült fel a fejlesztési viszketegségem, mert ez legfeljebb a GTX 1160-nak megfelelő szinten még hosszú ideig teljesen jó egy játékos gépnek.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
Most vettem egy Samsung monitort a GTX 1070 Ti-hez. Mostani állapot szerint 100Hz-en és a driverben az adaptive Vsync beállitáson szép egyenletes a kép játék közben. Low input lag bekapcsolva és a Response Time gyorsabbra van állitva. Most még ezek után egeret is cserélhettem, mert a bal mikrókapcsoló megadta magát másfél év használat után. Asus Gladius gamer egér lett beszerezve, és megint jó lehet az FPS játékokban forgolodni és célozni.
-
#00137984
törölt tag
Most látom, hogy inkább munkára használja a gépet és nem játékra. Igy viszont a GTX 1070 Ti csak gyorsabban végzi el az adott feladatot, mint egy ettől olcsóbb videókártya. Cinema4D Octanerender nem tudom mennyire CPU igényes, de ha nem annyira fontos a magas CPU órajel akkor nem kell az OC. Viszont egy új videókártya beszerzése után ez megváltozhat. Ha több CUDA számoló egységet kell adatokkal ellátni, akkor ez a CPU-nak nagyobb feladatot jelent. Nyugodtan kijavithattok, ha tévedek. Én csak konvertálásra használtam Nvidia videókártyát, de ott a proci teljesitménye is számitott.
-
#00137984
törölt tag
MSI Gaming GTX 1070 Ti az jó választás lesz. Nálam már egy ideje jól megy. Az i5 2500K proci alapórajelen hajtva visszafogja majd a videókártya teljesitményét. Egy GTX 1060-at igy OC nélkül teljesen kihajtana, de egy ettől erősebb videókártyához kell az a magasabb órajel. Nálam az i5 4690K @4.0GHz-en megy, mert úgy a legjobbak a minimum FPS értékek. Egy jó toronyhűtővel a hőmérsékletek normál szinten tarthatóak. A ventik zajszintje egy ilyen magas teljesitményszinten nem mindig olyan halk, de ez játék közben természetes. Egy gyorsabb játék PC terhelés közben jobban izzadni fog és azt hűteni kell. Egy belépő játékos gép vagy egy HTPC nem olyan szűk házban kevesebb zajt és meleget termel, viszont játékokban az 1080P/60Hz-et sem tudják olyan szinten tartani.
-
#00137984
törölt tag
[link] Friss driver jelentések. 391.24 WHQL driver telepitése után történt fejlemények hatására most a legfrissebb 391.35 WHQL driver használatáról is megemlitenék itt pár gondolatot. A hanghibák nálam teljesen megszüntek és a kép minősége szintén megfelel, de a 388.43 azért még mindig valamivel jobb a videó források megjelenitésére. Azért videólejátszás közben nem teljesen kadenciahelyes a képi megjelenités. A lassitások a filmekben és a lejátszás tempókülönbségei zavaróan más képkocka sebességen mennek, mint amihez a szemem hozzászokott. Ez DVD film lejátszás vagy a TV tuner képére is hatással tud lenni, ahogyan a YouTube videók nézése közben is elég zavaró. A hanghibák megszünése helyett most a képkockasebesség ingadozása vagy gyorsulása tud zavaró lenni. 388.43 drivert használva a kép és hang és a kadenciahelyes lejátszás mind a helyén van. Találkozott valaki ilyen hibákkal vagy ez egyedi jelenség. Meglehet a következő driver telepitésre ezek a hibák teljesen megszünnek, mert ez csak a 390-es Nvidia driverektől kezdődőtt nálam.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz warcat #30625 üzenetére
GTX 1070 Ti megjelenése után rohamosan fogytak le a készletek. Majd ezeket nem kezdték el rohamtempóban visszatölteni a nagyobb termelési kapacitásra átállással. Igy nyomokban érkezett egy-két kártya, meg ki tudja mennyi újracsomagolt kártyát adtak el drágábban. A használt piac mostanra viszont telitődni kezd a sok túlárazott videókártya miatt, de a használt hardverAprós árak az új Nvidia széria megjelenéséig nem fognak nagyon mérséklődni. Sokan akarják ezt a magas ár-hullámot kihasználni, és ezt még egy kis ideig megtehetik.
-
#00137984
törölt tag
válasz ->Raizen<- #30615 üzenetére
Ahogy nézem a hardverApró videókártya árakat, akkor még nem érdemes a cserén gondolkodni. Egyre több bányászos videókártyával higult fel a kinálat, de az elvárható áresés még kicsit várat magára. Még egy kis türelem zöld kártyát terem.
-
#00137984
törölt tag
válasz s.bala31 #30603 üzenetére
Én még az utolsó lehetőségeket kihasználva megpróbálom a jelenlegi gépem üzemidejét kitolni a 4K Gaming korszak elérkezéséig. Most van egy jóféle GTX 1070 Ti kártyám, és a konfigom hozzá. Egy játékos gépbe gyakran az alaplap fog tönkremenni és ezt idővel egyre nehezebb beszerezni, ezért már most gondoskodtam egy jó tartalék lapról (Z97X Gaming 5). Igy most a játék és multimédiás felhasználás évekig zavartalan marad. 4K Gaming-re pedig majd egy konzol lesz megvéve 2020-ban, amikor ez a konfig a játékokban már csak a minimális gépigényeket fogja teljesiteni. Akkor a konzolokba sokmagos procik lesznek és egy jó gyors GPU, amivel a 4K/60Hz-et tudni fogják tartani. Majd ugyanez a teljesitményszint a PC hardverekben piszok drága mulatság lesz ha nem mérséklődnek az árak, ezért inkább a jelenlegi gépemet biztositom be hosszútávra.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz laychi #30595 üzenetére
Ezt a választ nyugodtan figyelmen kivül hagyhatod, mert a bányászok szerint egy gamer gépen koppig tuningolt hardverekkel megy csak a játék... Bezzeg a bányászok a videókártyákat mindig kiméletesen alúlfeszelve, és jó nagy ventillátorokkal átszellőztetve használják. Dehogyis vannak azok szénné hajtva a non-stop terheléses üzemben. Nem érdemes ezeket az új szériás kártyákat tuningolni amúgy sem. Hőmérséklet függően képesek tartani a boost órajeleket, és ezeket áthágva csak a videókártyát nyúzná azért a pár plusz FPS miatt, ami a játékokban szinte észrevehetettlen. Nálam pont a nagyobb teljesitmény miatt lett a GTX 1070 helyett a GTX 1070 Ti megvéve. Jobban felgyorsult a játék, mintha tuningolással terheltem volna szét a GTX 1070-et.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz Iginotus #30560 üzenetére
Szerintem azokat a zöldeket nem fontos annyira hűteni, mert más kártyákon sem láttam ott hűtőbordákat. MSI Gaming kártyákon van egy központi hűtőlap, és ez ott csak a VRAM-ot és VRM-et hűti. Közben megelőztek a válaszadással, de egy véleményen vagyunk.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz Televan74 #30093 üzenetére
Reális árat adtál meg a kártyának, mert most ennyi és neked szintén sokba fog kerülni egy másik kártya megvétele. Most ilyen időket élünk. Nem hiába lázadoznak a gamerek a fórumokon. Nem is olyan régen egy GTX 1070-et adtam el majd 100 ezerért, hogy még időben egy GTX 1070 Ti videókártyát vegyek. Most ennyiért nem adnám oda senkinek, pedig ennek a kártyának az értéke reálisan ennyi volt. Én kicsit ráfizettem a GTX 1070 Ti-re, de most még nagyobb ráfizetésem lenne... Vagy aránytalanul drágán kéne eladnom a kártyát, amit én sem tennék meg... de ez van. Most sajnos ilyen időket élünk.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz wolfman #30091 üzenetére
Ilyen időkben amikor az üzletek készletei alacsonyak és igen magasra felszöktek a hardver árak, majd minden fejlesztést meg kell kétszer is gondolni. Érdemes-e eladnom és vennem most egy gyorsabbat. Az igaz, hogy most amikor már érkezőben az új széria, és azt még drágábban lehet majd beszerezni... Úgy akkor ez az üzletelés a végére jó nagy bukta is lehet. Jóval drágábban újat meg nem fog venni, mert az még ettől erősebb lesz... Amire meg nincs is szüksége neki. SNES Mini konzolnál hangzottak el hasonlóan ésszerű érvek. Kihasználtság miatt nem kell, mert csak egyszer játszottam vele. Én meg szinte alig tudom lerakni a játékvezérlőt, ha "Retró Time" letelepedek játszani.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
Egyre több gyártó jelentetett meg kizárólag bányászatra felkészitett kártyákat. Ezekre még videókimenet sem került, hogy a bányászoknak a legjobban megérje. Viszont ők meg mindent visznek, mint a piros hetes. Pontosabban a bányászok nem figyelik mások érdekeit, mert az aranyláz elvette a józan itélőképességüket. Hajtva vannak azok a kártyák kifulladásig, majd miután kiszolgált egy jó időt, akkor még jó pénzért átadná megpusztulni egy játékos gépébe. A gond ezzel akkor van, ha ez garanciaidő után történik meg vagy a szerviz kifogást emel a használattal szemben (garancia feltételek megszegése a nem rendeltetés szerű használat miatt). Akkor elbukta egy videókártya árát, ezért az ilyen esetekből okulva inkább az új kártyákat fogják keresni. A meghirdetett kártyákat meg kevesebben fogják keresni, mégha némelyiknél ott lesz az kiemelten: Nem bányászkodásra használtam! Lesznek még itt ezzel irtózatosan nagy gondok.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz Kean_Sorbo #29961 üzenetére
Egy videókártya nem is egy bányászgép. Az úgy szerintem nem olyan gazdaságos, mert többet használnak egy lapban. Viszont aki egyszerre mondjuk 5db-ot kinál eladásra... Nem hiszem, hogy egy folyamatos használatban bányászkodás az kiméletesebb lenne a hardverekhez. Némelyik VGA gyártó ezt még ki is emelte a garanciában.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz Kean_Sorbo #29959 üzenetére
Azok a kártyák értékét vesztették egy játékos szemében. Még egy okosan megtuningolt és alulfeszelt kártyánál nem érzem annyira ezt az elértéktelenedést, de egy bányászatra használt kártya helyett akkor inkább az új árat megadom az üzletben. Egy átlagos játékos azért vigyáz a hardverekre, mert akár évekre tervezi használni. Ki tudja... Bármi közbejőhet. A bányász a profitra gondol és a kihasználtság a fontos.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
GTX 1070 AERO OC videókártyát adtam el 95ezerért, mert ennek úgy gondoltam akkor ennyi volt az értéke. Szintén GTX 1070 Ti-re fejlesztettem 166ezer forintért. Jó sikerült üzlet volt és az MSI Gaming kártya szépen teljesit a gépemben. Most kértek egy hardver összeállitást közepes teljesitményre. Ajánlottam egy i5 procit és GTX 1050 Ti videókártyát, meg 2x4 GB DDR4 2400 MHz-es RAM-ot (+táp, alaplap és ház). Ez a konfig most 200ezer főlé elszállt, mikor még tavaly nyár végén, szeptemberben kicsit olcsóbban vagy az erősebb GTX 1060 6GB videókártyával vihető lett volna. Azoknak most nincs szerncséje, akik most állitanak össze PC-t. Ha a helyzet a Volta és a Refresh Vega megjelenésére nem normalizálodik, akkor sokan megmaradunk a mostani hardvereknél egy jó ideig... és a hardver gyártók elmehetnek a sunyiba.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz betyar1974 #29584 üzenetére
Asus Strix az előző generációkban jóféle hűtéseket helyezett a videókártyákra. Két légkavaróval is jó hőmérsékleten tudta tartani az Asus videókártyáimat akkor régen, de még a Gigabyte Windforce II hűtés is jó meg pofás volt a HD6850-en nagyon-nagyon régen. Aztán ezek a Gigabyte és Asus Dual kétventis hűtések mostanában olcsó benyomást keltenek. Van aki panaszkodik ezekre, ezért inkább azt választják amelyiken nagyobb méretű a hűtés. Valamikor a három ventivel nagyobb zaj keletkezik, de egy saját ventiprofil ezt a gondot megoldja. A teljesitményed valamivel gyorsulni fog, de ez játék és beállitásfüggő lehet. Nekem a GTX 1070Ti előrelépést jelentett, de nem mindenkinek érheti meg egy ilyen lépcsőfok.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz spank0309 #29582 üzenetére
Szerintem ezt mindenkinek mérlegelni kell mielőtt kiadásokba kezd. Az élet egyéb területére is érvényes szabály. Az igényeidhez és az új monitor mellé a GTX 1080 jó választás volt, de a géped is alkalmas még egy ilyen felső kategóriás videókártyához. Egy fél kategóriával lentebb viszont egy ilyen cserének is lehet értelme, mert nem mindenki tuningol vagy fog ki erre alkalmas kártyát. Valamikor elégedettlen vagy a hűtéssel vagy a zajszinttel, és utána akkor is cserélni fogsz. Keressük a megfelelő hardvereket, aztán ha végre megtaláltuk és lenyugodtunk, akkor több idő marad a játékra.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
-
#00137984
törölt tag
válasz betyar1974 #29544 üzenetére
Szintén egy GTX 1070-ről fejlesztettem GTX 1070 Ti videókártyára. Meglepetésként ért a nem várt teljesitményugrás. Viszont némelyik játékban ebből szinte alig vehető észre valami, ha az FPS számlálót kémlelik a szemek. Azért a GTX 1070 Ti videókártyával nálam simábban futnak a játékok.
-
#00137984
törölt tag
válasz Beleth #29445 üzenetére
Szerintem az a proci kihasználtság és órajelugrálás nem használ a videókártya magas teljesitményéhez. Túl agressziv energiagazdálkodást sejtek. Ha netán tévednék majd úgyis az orromra koppintanak. Szerintem a turbó órajeleket az i5 7600 keveset használja a felső tartományban, és ez a GTX 1070 Ti teljesitményét visszafogja. Egy driver cserét javasoltam 388.43-ra, és a CPU max turbó órajeleket fixre legalább 4.0 GHz-re beállitani a BIOS-ban. Majd utána lehet kiegyensúlyozott teljesitményről beszélni, és akkor az a 41 FPS egyből magasabb értékekre vált. Az energiagazdálkodást a windowsban kiegyensúlyozott vagy teljesitménycentrikusnak kijelőlni. Az Nvidia vezérlőpanelen az adaptiv beállitást ajánlom. Ha ezeket a változtatásokat elvégzed az új gépen, akkor kiegyensúlyozott teljesitményed lehet.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz Beleth #29407 üzenetére
Az jelenlegi teljesitményszintedhez kevés a 41fps, de itt most nem az i5 7600 a legnagyobb probléma. Az i5 7600 turbó órajeleit beállithatod a BIOS-ban mind a négy magra 4.1 GHz-re a békesség kedvéért, de ez inkább a minimum FPS értékeken javithat. 388.43 vagy a még régebbi 388.13 drivert használhatsz, mert némelyik újabb driver verzió FPS dropot okozhat. Nálam is megtörtént a 388.71 telepitése után. Érdekes módon nálam a benchmarkok méregetése közben kevésbé érződőtt az FPS drop hatása, de játékokban és még a videó nézés, bőngészés közben is ritkán megakadt egy-két pillanatra. Visszatértem a 388.43-ra és nekem helyreállt a rend.
-
#00137984
törölt tag
A videókártya árak alaposan megemelkedtek mostanában. GTX 1070 Ti nemrégiben lett megvéve a gépembe, de már 180ezer forintra drágult időközben. A rövid ideig tartó ármérséklődés után visszaállt a magas ársávba, ahol már a GTX 1080-ak indulnak. Szóval most nem érdemes kártyát venni, amig a VOLTA meg nem érkezik. Akkor majd egy custom VOLTA-ra, vagy egy jó készlet kisöprésre kell figyelgetni. Amire talán sor sem fog kerülni...
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz Pro!Petya #29361 üzenetére
AMD oldalon a sok GCN generációváltás és az energiagazdálkodás fejlődése miatt ezek a driver hibák megszokottá váltak. Most az Nvidia is változtatott valami merészet, ami a Pascal architektúra eddig majd tökéletes hardveres müködését megzavarta. Valami szoftveres korlátot túlléptek, amire idővel majd kiadnak egy hotfixet.
-
#00137984
törölt tag
válasz Milka 78 #29342 üzenetére
Némelyik driver modult nem frissitették egy ideje, de a grafikus illesztő verziószáma változik. Tiszta telepitésnél az előző verziók és beállitások törlödnek. Nálam ezt tapasztaltam (Win7 SP1), miközben meglehet mások gond nélkül használják ezt a drivert. Többen beszámoltak akadásokról az új driver telepitése után. Most a 388.43 driver van fent megint a gépen, és nem jelentkezik ez a hiba nálam.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
388.71 Geforce driver okozott nálam kis anomáliákat. Kis akadásokat észleltem videónézés, böngészés és játék közben. Benchmark futtatás közben ez nem volt ennyire észrevehető. A videó minősége szintén gyengült. Az élesség romlott, kicsit nagyobb zajszürés miatt szétkentebb volt a kép. A szintelitettség és az arányok kissé eltolodtak, de a korrigálások ellenére mégsem tünt olyan természetesnek mint amit eddig megszoktam. A börszinek megjelenitése az erős zajszüréssel együtt viaszos képet adott. Visszatértem az előző változatra.
-
#00137984
törölt tag
válasz koti199204 #29102 üzenetére
Láttam a szép új Zotac GTX 1080-at, viszont akkor a géped teljesitményének emelkedni és közben stabilizálodni kellett volna. RX 470-ről váltottam GTX 1070-re, miközben a hardverekben és a házban mért hőmérsékletek visszaestek. A teljesitmény kiugrásról eleget beszéltem akkor, de még tovább emeltem a lécet az MSI Gaming GTX 1070 Ti videókártyával. 4690K szépen kiszolgálja ezeket a hardvereket 4.0 GHz-en, miközben a proci és a videókártya alig melegszik. Nem is tudnám 60 fok főlé hajszolni egyiket sem, mert a hűtés nagyon jól teszi a dolgát. Úgy gondolom a megfelelő tápegység után a hűtésre szintén nagyobb figyelmet kell szentelni, mert fejlődnek a hardvereink és közben a teljesitményszintjük is emelkedik. Ez nagyobb terhelést és kihivást jelent minden hardver és PC komponensre, de közben még több figyelmet és odafigyelést igényel ezek szinten tartása.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz koti199204 #29099 üzenetére
Szerintem egy feleslegesen gyéren hűtőtt i7 proci, és egy amúgy szintén melegedő RX 580 párositással nagy valószinűséggel valamelyik hardver szabályozhat le időnként. Egy K-s procit meg egy jó toronyhűtéssel 60 fokra visszahűthetsz bármilyen terhelés közben és akár még hosszú évekig stabilan müködhet. Videókártyának meg adhatsz egy saját ventiprofilt, és tartani fogja a boost órajelet. Megfelelő levegőhűtéssel el lehet kerülni az ilyen anomáliákat.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz CHIPman #28849 üzenetére
A procit terhelő folyamatok nővekedése miatt kell majd az i7 a játékokra (a kampányra is időnként), meg alakult ki a még magasabb kategóriában induló i9. Optimalizálni ilyen gyors fejlesztési ciklusban magas költség és időigényes. Közben az IGP és a többi okosmegoldás, amelyik a nagy számitási igényt a videókártyának adta volna át, az a háttérbe szorult vagy nem olyan fontos a játékfejlesztőknek. A konzol egy idő múlva magasan koherens teljesitményt fog nyújtani, amig a PC-re ez a játékosoknak egyre több gondot fog okozni.
-
#00137984
törölt tag
válasz CHIPman #28841 üzenetére
Single player játékra magas beállitásokon a GTX 1070 Ti-nek elég jó a 4.0 GHz-en hajtott K jelőlésű i5. Még talán egy alapórajelen járatott GTX 1080-ra is elég ez a proci teljesitmény, de ott már 4.2-4.5 GHz CPU órajel a biztosabb. Multiplayer vagy kivételes játékhelyzetek miatt az i7 előnye kétségtelen. Helyenként beeshet az FPS minimálisan, de nem katasztrófális akadozás kiséretében. Ezt még nem lihegném túl ennyire, de idővel a 8-12-16 szál jó magonkénti teljesitménnyel párositva biztos létszükséglet lesz... De nem a GTX 1070 Ti (GTX 1080?) vagy a mostanában megjelenő játékok miatt. Az már nagyon bitang teljesitményszint lesz és piszok drága áron fogják adni.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
Hoppszi... Remélem még néhány 2018-as játék jól fog menni, aztán megérik az idő a váltásra.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
Egynéhány unboxing kép. Afterburnerben kapott egy ventiprofilt, igy idle 35-36fok (820 RPM) és terhelve alig 60fok (1250 RPM). Eddig ez több mint biztató, és most minden csúszka alapértelmezetten van. Végig a 1911 MHz boost órajel közelében marad, egy keveset esik csak vissza. Benchmarkokban jobb pontszámok jöttek, de inkább csak simábbnak tünik a kép.
-
#00137984
törölt tag
válasz Imre921 #28729 üzenetére
Röviden... Nem gondolnám. Egy jóféle 500 W-os tápegységre nyugodtabban rábiznám ezt a konfigot. Leginkább 1 ágon kell jó sok A terhelhetőséggel, mert akár 50-60%-ra leterhelnéd játék közben a tápot. Chieftec két ágon tud 18A-18A értéket, ami kevés egy ilyen teljesitményű játékos gépre.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz NandorHUN #28696 üzenetére
A videókártyákon az 1x6pin vagy 2x8 pin a GPU és VRAM feszültség, teljesitményigénye miatt annyi amennyi. A gyártó a tuningpotenciált skálázhatja egy OC vagy stock kivitelű videókártyán. Ezenkivül még kell egy jól megépitett tápellátás lehetőleg sok-sok fázissal. A hűtésen ezek után nem szabadna már spórolni a gyártóknak, de sajnos mindegyik felsorolt területen találni itt-ott hiányosságokat. Akár egy GTX 1070 szintű videókártyán is találni hiányosságokat, nem beszélve akár a Polaris-ra és a VEGA-ra épitett videókártyákról. A gyártók valamikor az ilyen filléres tételeken spórolnak vagy szabályozzák az elérhető teljesitményszintet.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz Archttila #28312 üzenetére
Néhány erős gépet igénylő játékban vagy Unigine Valley tesztben visszaeshet 1936 MHz-re vagy fokozatosan még visszább veheti az órajelét. Ez hőmérséklet és BIOS beállitásfüggő, amit a videókártya alapesetben maga szabályoz. A gyári állapotnál magasabb teljesitményért gépészkedni kell az Afterburner-ben, vagy szerencsésen kifogni egy jobban sikerült gyártású GPU-t, ahol a videókártyára is jó minőségi és megválogatott alkatrészek kerültek.
-
#00137984
törölt tag
Kétventis MSI Gaming hűtése gyorsabban elvezeti a hőt, és nem engedi 72 fok főlé emelkedni a GPU-t. Nyilván jobban szellőző házban vagy kevesebb terhelésre megmarad 70 fok alatt. GTX 1070 MSI Aero blower hűtése 80 fokig engedi melegedni a kártyát, miközben nem mondanám hangosnak. GTX 1080(ti) legalább ennyire melegszik, csak ott a custom kártyákra nagy méretű bordás hűtéseket tesznek, amik akár 3 kártyahelyet is elfoglalhatnak. Még ott is kiadtak FE kártyákat, mert alapórajelen használva nem fogyasztanak vészesen sokat. További tuningolás több okból kizárt vagy korlátozottan elérhető. Tuningra nyilván kell az extra hűtés és a 2x8 pin (1x8 pin + 1x6 pin) tápcsatlakozó és a jobban kiépitett sok-sok fázis (akár 8+2 fázis). Azért nem mindenki húzza a kártyán a GPU-t és VRAM-ot és bűvészkedik a feszültség értékekkel. Játékra meg az MSI Aero szintén megteszi.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
Nekem szintén Blower ventis GTX 1070-em van. MSI Aero OC. Olyan mint a FE, csak az MSI-től megszokott alkatrészminőséget nyújtja, ezért egy kis OC belefért. Nem akartam sosem 2000 MHz főlé húzni a GPU-t, ez igy is jó gyors és közben még teszt és izzasztó játékban sem láttam 80 fok főlé elszállni. Aki látott ilyen videókártyát szétszedve valamelyik tesztben, az látja hogy mindenen ott van a hűtőborda és a thermal pad. Nem hangosabb mint egy sűvitő két-három ventis RX 400-as videókártya, mert nekem volt az is. Inkább a szélzajt hallod ki, ami jobbára elviselhetőbb mint a morgó venti vagy sűvitő rezonáns hangzavar. Ilyen-olyan videókártyát is kifoghat az ember, mert pl. mostanában a WindForce hűtéseket szidják, pedig nem mindenkinek van problémája ezzel a hűtéssel. GTX 1070 Ti videókártyát szeretnék majd fejleszteni, de lehet hogy most is ilyen FE egyventis videókártya jut nekem. Nem bánkódom ilyeneken, amig max 80 fokig és halkan teszi a dolgát a hűtés. Biztos mindenki látott hőkamerás teszteket, ahol némelyik két-három ventis videókártyán 90-100 fokos részeket mutatott ki a teszt. A GPU-nak 94 fokot el kell tudni viselni, de amúgy előbb leszabályozná magát, amig a VRM egy ilyen kártyán is lehet minőségi és 120 fokot simán elvisel. Itt legalább hűtve van, amig máshol nincs extra hűtés vagy magad okosban ráteszed. Szóval kinek mi a jó, de ettől még ez a FE már nem olyan vészes, hogy egyeseknek ennyire fikázni kelljen divatból.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz sirszevenap #27541 üzenetére
Hát ez a GTX 1080-ad elég sűrű időközönként visszaveszi az órajeleit... Pontosan úgy, mint ahogyan nálam az AMD videókártyákon megszokott módon ingadozott. Nvidia Vezérlőpultban az energiagazdálkodást állitsd át Adaptive-re vagy Maximális Teljesitményre. Talán segit sima órajeleket hozni.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
Egy éve itt a PH!-en megjelent cikkre térnék ki, ha igy a GTX 1070ti megjelenésével újra aktuális a téma. [link] Ezek szerint a GTX 1070-en 5 SMM egység volt letiltva és egy egész raszter motor. Igy fordulhatott elő a GTX 1070-en, hogy a három megmaradt raszter motor a 48 pixelt tudta a 64 ROP-nak kiszámitani (egy raszter motor órajelenként 16 pixelt számolhat ki), amitől a ROP-ok kihasználtsága nem optimális. Most ez annyiban változik a GTX 1070 ti videókártyán, hogy csak egy SMM egység kerül letiltásra (19 SMM aktiv). Most igy akkor remélhetőleg a 4 raszter motor megmarad vagy megint számitani lehet ilyen teljesitménycsökkentő nyirbálásra? Meglehet mégis egyben hagyják, mert akkor ez még több javulást okozhat mint a jelzett 10%.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
Kérdeztek és mi szivesen válaszoltunk. Szerintem ez topiktéma, ha érinti a GTX 1080-at vagy eltérnek a vélemények. 450 W-os tápegység egy ekkora TDP keretből gazdálkodó GTX 1080-hoz alulméretezett. Itt a PH! tesztben egy Seasonic 520W-os Platinum minősitésű tápegységgel használták. Ehez még hozzáveszünk néhány HDD-t, a videókártyán a magas boost órajeleket vagy egy jó kis tuningot a procinak és már kevés lehet egy 450W-os táp egy ilyen izmos konfighoz. Nem kell ennyire kimérni az egy ágra eső terhelést, amikor ekkora videókártyákat használunk. Kapjon stabil feszültséget minden, és a tápegységek egy idő után amúgy is gyengülnek valamennyit. Egy ágra 48-54A terhelhetőség, aztán felőlem lehet ez 520W vagy 550-600W, mert a konfigot terhelés közben stabilan kiszolgálja.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz DjEszti #27127 üzenetére
Két gyengeséget mindenképpen felhoznák. A tápegységből egy 600-650 W-os talán jobb lenne a GTX 1080-nak. Meg ez az i5 ekkora órajelen kevés lesz, mert CPU limited lesz játékokban. GTX 1060 6GB jobban illik a konfigodhoz. GTX 1070-et sok esetben sem tudnád majd teljesen kihajtani és a tápegység a terhelhetősége határa közelében fog menni játékok közben. Közben megelőztek, de hasonló következtetést vontunk le.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
Nekem az MSI GTX 1070 Aero-val nincs semmi ilyen gondom. Szerintem hangosabb volt az RX 470 Gaming X videókártya terhelés közben, sőt talán kevésbé zavaró szélzajt okoz az Aero. A 80fok meg miért lenne gond, mert még ott sem zavaró a 2300 rpm-en forgó venti által okozott zaj. A korlátozó frametime limittel lehet csökkenteni a kártya melegedését és akkor a ventillátor még ennyire sem fog zavarni. Persze egy HTPC-be egyik megoldás sem nyerő, ha a teljes csend elérése a kitüzött cél.
-
-
#00137984
törölt tag
Helló! RivaTuner programon kivül a frametime limitet lehet még állitani valahol? Nvidia Control panelen vagy valami "easy" kis segédprogramban.
-
#00137984
törölt tag
válasz GeneraL_XTX #25469 üzenetére
GTX 1070 Aero OC videókártyát használok. Ez szintén a 80 fokot el tudja érni ilyen melegben, de az fps limit használatával ez normalizálható. Nálam a venti fordulat ekkor még nem 100%, henem olyan 50-60% között van. MSI Armor vagy Asus Dual kártyákkal sem tudna jóval hűvősebb müködést játékok közben. Azok is melegednek. MSI Gaming(X) meg akkoriban nem volt elérhető itthon, nálam is ezért van Aero. Ezt még utolsó példányban 125ezerben hoztam el. Most az Asus Turbo GTX 1070 ára 203ezer volt minap.
-
#00137984
törölt tag
Egy nagy szerencsém, hogy időben megvettem a GTX 1070-et. Mégha ez az MSI AERO sikerült csak a végén. Az AMD RX 470-et normál ár alatt adtam el ismerősnek, mert mindenkinek már nagyon sürgős volt ez az üzlet. Nekem a GTX 1070, amig neki egy VR képes videókártya kellett. 50ezerben odaadtam és nem árultam zsákbamacskát. Neki ez a teljesitmény elég volt, csak a VR-t tudja megjeleniteni és kész. Most használtan sem vennék videókártyát, amig ezek a szériák kifútnak. Drágán adják, kiemelve a "Bányászatra alkalmas" jelzővel. RX 470-et 4GB videómemóriával 100ezerben. No comment, vagy mégis... Minden videókártya ára emelkedett, miközben nem tudom mennyit és milyen órajeleken ment egy ilyen bányász-kártya. Miközben az üzletben alig drágábban újat kapok. Felemelték az árakat, mert hiány keletkezett a legfrissebb generációs videókártyákból a jó ismert okokból, miközben a használt kártyákból itthon és külföldön oldalakon keresztül lehet mazsolázni. Vásárolt ár felett adják, miközben használtan már annyit sem érne... és ha nálam tönkre megy. Majdnem pofátlanul drágán, ami nekem érthetetlen, amikor némelyik videókártya generációkkal régebbi vagy belépő játékos szintre alig elég a teljesitménye, de az árát mégis magasra feltornázva akarják eladni kihasználva a játékost aki nem bányászni szeretne. Hanem csak játszani.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
A blower hűtéssel nem hangosabb nálam a gép, mint az RX 470 MSI Gaming X videókártyával volt. Az néhány fokkal alacsonyabb hőfokon ment (5-6 fokkal hűvősebben), de azon az 1400 rpm feletti sávban annak is volt ám hangja. Melegedett az tovább még a nagyobb 60% főlé emelt fordulaton is, mert ez a Polaris ilyen volt nálam. A házam közepesnek számit, de jól át van szellőztetve. Az MSI GTX 1070 AERO nálam kevésbé melegiti fel a házban a HDD-ket és a proci hőmérséklete is csőkkent, pedig az azóta eltelt időben melegszik az idő. Jőn a nyár. Nagyobb házat tervezek venni, ahol a ház elejébe legalább 2x120 mm-es venti megy és még egy alulról felfelé fújna... ez a terv a nagyobb melegedés ellen. Igen, mert az MSI AERO és általában a FE videókártyák hőmérséklete magasabb, és ezt nagyobb levegőmennyiséggel (egy nagyobb és szellősebb házban) jobban kordában lehet tartani. Lényegében nem szabad a határnak számitó 83-85 fok főlé engedni a GPU-t, mert ott már visszaveheti a Boost órajeleket játék közben. VRM visszajelzés nálam nem müködik GPU-Z programban, de ilyenkor az már 90-100 fok hőmérsékleten tetőzhet. Nem akarom ezt elérni, ezért cserélem a jól belakott és már egy ideje szükösnek mondható házamat egy jobbra.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz Chaser #23654 üzenetére
Nálam az i5 az alap, hogy 4GHz-en jár. Közben a GTX 1070 meg játék közben 1936 MHz-es boost órajelekre vált fel. A sok venti meg HDD és a többi hardver megint megkéri a tápot. Játék közben többet elkérhetnek a hardverek pillanatnyi ideig (ezek a tűske jellegű terhelések nehezebben kimérhetőek), és ami idle és filmnézés közben stabil az játék közben fagyást, gép újraindulást okozhat. Hardvereink általában okosnak vannak felkészitve, ezért feszültségesés miatt az órajeleiket visszavehetik (drop), ami szintén nehezen kimérhető, hogy ez miatt történt vagy proci limit van. Egy játékra is használt gamer gépet nem árt egy kicsit túlméretezni és itt-ott tartalékot hagyni. Summer is coming... és a túl magas hőmérsékletű videókártya is vissza tud nyalni, ha olvadásnak indul.
-
#00137984
törölt tag
válasz Chaser #23651 üzenetére
Sajnos nem elég neki minden esetben a jelenlegi tápegységed. Egy jó 450W-os, egy ágon 40A vagy azt meghaladó értékkel kelleni fog. Másik épitő jellegű segitségem. Asus Turbo vagy MSI Aero féle videókártyák (FE változatok) szeretik a tágas és levegős teret. Ellenkező esetben már jelenleg is 80fokot elérhetnek ezek az "egyventis" blower hűtésű videókártyák (24-25fok szobahőmérsékleten). A front oldalon elől kétventis házak ajánlottak, ha nyáron is szeretnél játszani és nem 90fokra hajtani az Asus Turbo-t. Ott már visszaveheti a turbó órajeleit, amit amúgy 80fokon még tartani tud. MSI legalábbis ilyen, de majd mások kiigazitanak ha nem lenne igazam a témában. Cooler Master K350 ház cseréjét én is tervezem, mert kezd alulméretezett lenni. Intel i5 és a GTX 1070 nálam sem fogyaszt többet mint a régebbi AMD konfigom. Mégsem szeretném túlságosan felheviteni egy kis torony házban. Ilyenkor nyár előtt már ez is szempont és talán nem annyira OFF.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz Dtomka #23485 üzenetére
Szintén AMD vonalról, majd az összes GCN verzión átverekedve eljutottam az RX 470-ig. Itt fogyott el a türelem és az az átlelkesült érzés, amikor egy új hardver kerül a birtokodba. Ez az érzés most a GTX 1070-nél fogott el megint, hogy ezért már megérte költekeznem. Nem voltak teljesithetettlen igényeim egy középkategóriás videókártyával szemben, de közben a játék ipar gépigénye az utóbbi években több szintet lépett. Voltak közben szépnek mondható évek. HD3850 AGP-től a HD4850-en, HD6850-en és a R9 380-on át eddig tartott az AMD középkategória emlitésre méltónak nevezhető értéke. Nvidia videókártyám utoljára egy Geforce 9600 GT volt, ami nekem kellemes meglepetésként elég türhetően játszható volt Crysis-ben. Most megint jó dolog játszani úgy, hogy nem kell annyira centikre kimérni a játszható teljesitmény határát.
-
#00137984
törölt tag
válasz drsanya #23381 üzenetére
Ha nem szándékozol további túlhajtást elérni a gyári emelt OC-s órajeleken felül, akkor nem számit annyira hogy 2x8 pin tápcsati van, vagy 1x6 meg 1x8 van csak helyette. Némelyik OC-s kártyán több fázis van a GPU-nak, hogy a magasabb órajeleket tartani tudja. A hűtés megépitése fontosabb kérdés, de ez megint mindenkinél mást jelent. Nekem most az MSI Aero is megfelel, mert kifele fújja a meleg levegőt ami nem marad a házban. Ettől még jól meg kell szellőztetni, mert képes melegedni. Asus GTX 1070 Dual nem mindenkinél ajánlott, de az Expedititon vagy a Strix Gaming a három ventivel biztos jobb. EVGA GeForce GTX 1070 FTW Gaming ACX 3.0 videókártyán van 2x8 pin tápcsati, de az Evga SC Gaming videókártyán már csak 1x8 pin tápcsatlakozó van, de ettől még jó kártyának tartják. MSI Aero videókártyán szintén 1x8-as van, de ettől még 1936 MHz-re Boost-ol és azt a jelek szerint stabilan tartja. Nekem ennyi elég. Ettől magasabb órajeleket nem állitanák be, mert ott a hűtés miatt a magas hőmérsékleti tartományban valószinűleg visszavenné az órajeket.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz Gtaati #23193 üzenetére
R9 380 4GB videókártya azokban az években nálam szintén hozta a tőle elvárható játékélményt és nekem nem okozott csalódást. Előtte a HD 6850 1GB tudott ilyen pozitiv megitélést okozni nálam. Elvileg mindkét kártya egy mellékvágánynak volt tekinthető, és csak bevezettek egy-két új hardveres eljárást, amit a következő szériákban optimalizáltak véglegesre. RX 470-et inkább hagyjuk, és ez a GCN architektúra sem váltotta be nálam a reményeket. Valamit mindig szűkre kellett fogni, mert a fogyasztásuk még jobban elszállt volna. Tényleg az R9 390X és a HBM-es Fury (X) volt az AMD egyik legjobb kártyája. Ezek után nem csodálom, hogy sokan GTX 1070-re váltanak vagy GTX 1080ti-re, mert itt van élet még feljebb is. VEGA megérkezéséig nem sok változás lesz, de mintha az árak megint felfelé kusznának.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
FLATRONW Egész hihetetlen alacsony terheléssel mennek nálam a DX9-es, és némelyik egyszerű 2D-3D DX10-es játékok. AMD ezekben valahogy jobban ráfeszült, magasabb órajeleket és hőmérsékleteket adott. Nem szoktam meg, hogy néhány óra Casual játék után majd idle 40 fokon megy a gép. Azért egy jó DX11 lövöldés játék közben már kap elég terhelést, de még ott sem vészes az a 70fok. RX 470 sem volt jobb, talán néhány fokkal hűvősebb, de közben kevesebb teljesitményt is nyújtott. Ahogy kisimult az a játék, az én ráncaim is közben. Dareius Win update mindig valami rossz dologban van benne. Leadtek TV tunerek képét is elrontja és a videókártyák eddig megszokott müködését is felboritja. Nem szabad mindig engedélyezni, vagy a hardverek driverét saját magadnak kell frissiteni. Amúgy sem feltétlen a legfrissebb a legjobb. Játéktól függő.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
Kábelkötegelők és rögzitőpeckek itt-ott és nem lógnak a kábelek és főleg a videókártya. Nálam az msi RX 470 Gaming X videókártya csak egy kissé logott, de azt is rögzitettem a HDD kerethez. GTX 1070 msi Aero viszont egyenesen áll és nem kellett mokolgatni semmit. Egy plusz venti a ház oldalára felment és ennyi.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz cyber86 #23121 üzenetére
Lehet megmarad egy ideig, de ha elrendezgeted a vezetékeket, akkor a videókártyát a HDD rekeszhez is kötözhetnéd. A SATA kábeleket egy kicsit elhúzhatnád a backplate-ről, hogy ne lógjanak rá a VGA-ra. Amúgy minden más felőlem OK. Nem kötekszeni akarok, csak jószándékból írtam.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz janos666 #23036 üzenetére
AMD Polaris videókártyák egyik gyengéje a 32 ROP limitált képessége. R9 390(x) után csak bukdácsolások jöttek. Nekem mondjuk az R9 380 4GB legalább szimpatikus volt több mint egy évig, de az RX 470 hamar kibukott... én meg az miatt, hogy ez mekkora hiányérzetet adott igen rövid időn belül. GTX 1070 megadta a választ sok kérdésemre.
-
#00137984
törölt tag
RX 470-ről váltottam GTX 1070-re. AMD-nek hosszú évek áltak rendelkezésre, hogy a Phenom II X4 970 és az R9 380 után megint őket válasszam. Prociban nem akartam egy melegedő és sokat fogyasztó darabot, de viszont a teljesitményben többet akartam... A ZEN csak nem jött meg időben, ezért i5 konfig lett fejlesztve. AMD videókártyákban is nagyon biztam, ezért lett FullHD-ra az RX 470. Gyorsult is meg nem is... amennyire elkélne egy mostani FullHD játéknál annyit nem. GTX 1070 viszont most már az elérhető ársávban nekem is bejött. AMD meg ezek után kevés esélyt kap tőlem. Legközelebb talán egy új konzolban fogok találkozni AMD hardverekkel, mert a PC fejlesztésben eddig mentem fel és ne tovább...
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
Kifutottam az időből. "...mint az RX 470... viszont az ezért a teljesitményből többet nyújtott." Mégsem eleget... GTX 1070 nálam jobban adja.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz Chaser #22970 üzenetére
120W fogyasztása a GTX 1060-nak van talán, és az erősebb OC változatokra mondtak 150W-ot. RX 470-ek innét indulnak és a tuning hatására a 170-180W körüli fogyasztásuk mellé kissé melegednek. RX 480 ettől alig eltérő fogyasztással csak magas OC esetében ment fel @200W-ra és ott kezdett el megizzadni. RX 500-as frissitése még inkább kiemeli ezt, mert a nagy órajeleken jobban megugrik a hőtermelése és fogyasztása. Összehasonlitásképpen az Asus Strix R9 380 4GB-os videókártya szintén beérte ezzel a 140-150W maxi fogyasztással, miközben nálam az nem melegedett úgy mint az RX 470... viszont ezért teljesitményből többet nyújtott. GTX 1070 fogyasztása az RX 470 szintjén mozog, csak hát a kiugró teljesitménye még nagyobb szintlépésnek számit. GTX 1080 és az RX 480 párositás tud 200W-ot vagy többet kérni a tápból, miközben az RX 480 a GTX 1060 6GB szintjén van teljesitményben. GTX 1070 MSI ARMOR (Asus Turbo) és az FE videókártyák kicsit jobb szellőzést igényelnek, de azon a 80fokon sem kezd majd vészesen throttling-olni... csak hát gondolni kell a nagy nyári hőségre és egy kicsit túlbiztositani ezen a téren nem árthat.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz Chaser #22964 üzenetére
Igazolom a leírtakat, egy kis kiigazitással. Előtte RX 470 MSI Gaming X-em volt, ami nálam egy kissé melegedett. 24fokos szobában időnként 76-77fokig felment a hőmérséklete, és ott már volt hangja a Twin Frozer VI hűtésnek. MSI AERO GTX 1070 itt elérheti a 80-81fokot, de a hűtése közben nem hangos. Gondoltam teszek egy ventit a ház oldalára és onnantól kezdve nem melegedik annyira, és a zajszint több mint jó.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
válasz tasakos #20456 üzenetére
RX 470 nálam egy jól átszellőztetett CM házban 70-72 fokra (74fok maxra igen rövid ideig) melegszik fel. A jelenlegi RX 470 MSI Gaming X ledes fényáradat után megmaradok a hétköznapi kétventilátoros megoldásoknál. GTX 1070 Asus Dual tesztet találtam, de komolyabb MSI Armor tesztet nem nagyon. Kicsivel hangosabbra sikerült Armor hűtése nem nagyon zavarna, mert saját ventiprofilt használtam eddig minden videókártyámhoz. A lényeg a teljesitmény és a kedvezőnek mondható fogyasztás. MSI Gaming videókártyával megegyező jóminőségű alkatrészek és VRM hűtés (kicsit minimalistább mennyiségben), backplate nélkül (ami valahol javit, néhol ront a hőmérsékleteken). Most még elég jó áron van, de az AMD VEGA megérkezéséig aligha várható komolyabb áresés.
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
MSI ARMOR GTX 1070 tulajok véleményét várom. A hűtés hatékonysága és zajszintje és a hőmérsékletek érdekelnének. Két OC változatban láttam, vagy ez csak véletlen elírás volt. Nem gondolom, hogy egy Boost nélküli változat létezne, de valamiért a két egyaránt OC változat árazása eltérő. Elméletileg mindkét ARMOR GTX 1070 videókártyán 8 pines tápcsatlakozó van. [link]
[ Szerkesztve ]
-
#00137984
törölt tag
MSI Armor GTX 1070 videókártya ajánlott kategóriának számit? RX 470 és RX 480 tulajok ez helyett a Gaming(X)-et ajánlották az AMD videókártyákra. Hőcsőveket és a hűtést ostorozzák. Nekem szimpatikusnak tünik ez a videókártya, mert nincs tele aggatva ledekkel. A VRM és egyéb alkatrészek hűtve vannak azzal a nagy fekete fémbordával. Viszont zajosnak tartják, pedig ránézésre ugyanazt a venti fajtát kapta mint a Gaming(X), csak a hűtőborda mérete kisebb az Armor-on és ezért gondolom nagyobb fordulaton járhatnak alapon. Másik GTX 1070-et inkább kihagynám... Asus GTX 1070 Dual. Ezek kaphatók nálunk most kedvezőbb árban.
[ Szerkesztve ]